Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
pufinka

Ahoj Jano, já měla začátek AD taky šílený, jen jsem ráno procitla, musela jsem letět na toaletu s průjmem. Tedy popravdě ještě dnes po 3/4 roce se občas ráno zbudím a mám stejný pocit, že když rychle nevstanu, nedoběhnu, ale naučila jsem se ten pocit zvládnout. Řeknu si neblbni, nebude Tě to ovládat a snažím se pomalým dýcháním "do břicha" uvolnit celé zažívání. Vždy když si v průběhu dne vzpomenu, začnu si títmo způsobem dýchat a kolikrát zjistím, jak mám bezdůvodně ztažené břicho, z čehož mě je pak "prapodivně", ale tímto se tomu bráním. Za zkoušku nic nedáš. Když přijde pořádná ataka, ulevím tak jen fyzické bolesti, ale hlavu tak dohromady nedám, bohužel (a snad jen zatím:-) ). Jinak mě můj psychiatr předepsal ze začátku ještě lék dogmatil, který pomáhá uvolnit stres vztahující se k zažívacím potížím, pomohl mě, rána byla snesitelnější, až jsem zkusila cca po 14 ti dnech braní AD ho vysadit a šlo to zvládnout. Měla jsem radost s každým dnem, kdy začala přicházet byť nepatrná úleva, moc jsem citaleku věřila, protože jsem si hned na začátku přečetla tuto diskuzi a těšila jsem se z každého pozitivního příspěvku. A šlo to, u mě to naštěstí fungovalo. Moc Tobě, ale i jiným přeji, aby jste to zvládli. Pufinka

Jana Novotná

Pufinko děkuji za zprávu, dnes je to 16 den a zatím nic moc, myslela jsem po ránu že lepší, už jsem se tolik nedávila, ale odpoledne jsem normálně začala hořet, pálilo mě celé tělo i vlasy to se mi ještě nestalo, ale to bude k těm vedl. účinků. Ach jo měla jsem asi úplně zkreslené představy o AD, myslela jsem si začnu je brát a bude mi prostě dobře, ale to že Ti je vlastně hůř je hrozné. Zatím ahoj

Veronika

Dobrý den, už dlouhou dobu nechápu, co se se mnou děje, pocity na omdlení, bušení srdce, studený pot, nevolnost, ať už se objevím kdekoliv mezi lidmi, cesta do práce autobusem je pro mě utrpením a už nemůžu dokonce zajít ani večer posedět s kamarády bez toho,aniž bych se zdržela déle jak půl hodiny, kterou stejně strávím většinou na záchodě. Náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a snad jsem přišla na příčinu toho,co se vlastně děje.

jana novotná

Takhle mi začalo také a mě ještě s tím, že jsem si myslela, že mám nějakou hroznou nemoc díky těm příznakům až kamarádka mě navedla na to že to bude od psychiky a je, tyto příznaky co popisuješ mám také, již 14 dní jsem na antidepresívech zatím nezabraly, tak jak bych si představovala, hlavně ráno je mi zle, ale stále věřím, že zaberou. Určitě si zajdi buď za obvoďákem nebo ke cvokaři, jinak do toho spadneš ani nevíš jak. Ahoj

Dědek

Nemohu se na to dívat , trpíš chlamydiovou infekcí. Čau.

jana novotná

Ahoj Vavo, Pufinko a Lenčo, dnes je to 22 den co beru Citalec, rána nic moc musím si brát Lexauri, jinak bych se udávila, ale přes den už je to dobré, jen mám stále bolesti hlavy, bolí mě krční páteř a mezi lopatkami, ale to je asi od toho napětím, protože jakmile si lehnu vše přestane. Máte s tím někdo zkušenost, bojím se vzít nějaké analgetikum. Ale musím říct, že oproti minulému týdnu se cítím lépe, už jsem začala i jíst, ale stále to není ono. Už bych ráda i do práce, ale ty rána jsem do 9 h. nepoužitelná, pak se to začíná zlepšovat. Zkoušela jsem vysadit Lexaurin, ale ráno to bez něj nejde, beru 1,5 mg 1x denně, tak doufám, že si nevytvořím závislost. Mějte se moc fajn, snad mám to nejhorší za sebou a děkuji za podporu. Ahoj

vava

ahoj Jani,ty bolesti mezi lopatkama a hlava jsou jak říkáš od toho napětí,jak už jsem psala,bude tě pokoušet všechno možný,ale jediná možnost jak se toho zbavit je nevěnovat tomu pozornost,nesledovat se,tím prohlubuješ tu úzkost,nic to není,jen svalové přepětí .Co se týče bolesti hlavy,já si dám dva ibalginy 400 naráz a mám klid.Když bych si je nedala,tak mám týden migrénu. Jedna 400 je na mě málo. Řešila jsem to takhle i před tím,než jsem začala jíst antidepresiva. Někomu stačí tableta jedna. Žádné vliv na léčbu citalecem jsem u toho nepozorovala,akorát je to asi záhul na játra a ledviny a taky žaludek.To ošetřuji tak,že dvakrát denně piji čaj z ostropestřce mariánského .Tak to dělám já,zkrrátka když hlava bolí hodně,tak si zobnu ibalgin. Lexaurin ani neurol jsem nebrala. S tím neporadím.Drž se,vydrž !!!

jana novotná

Ahoj Vavo, děkuji za odpověď , prosím Tě a kdy se začla lepšit ty rána, ty jsou fakt hrozný, je to hrozný, jak do toho člověk spadne. Zatím ahoj

vava
1x

Jani to je u každého jiný,záleží na tom v jakém si stavu,já mývám návraty těch ranních úzkostí ještě do teď a to se léčím už skoro 5 měsíců,stačí aby se rozhodila hladina chemie v mozku a a zas je to zpět, pořád mám toho serotoninu asi málo,ale tak za tři dny se zas srovnám.První ranní úlevu jsem cítila tak po 6 týdnech,ale jen třeba tři,nebo čtyři dny,potom zase špatný a prostě tak nějak to šlo,že těch lepších dnů bude přibývat a postupně už mi bylo celý měsíc ok a zase trochu stresu a plavu v tom znovu,ale naštěstí jen zhruba ty tři dny. Jani fakt je to různý a jediný,co na to platí je nesleduj se,nemysli na to,ráno vstaň,odpoutej pozornost od toho,jak ti je ,posnídej,pracuj a soustřeď se na něco jiného. Popusenkuj děti a manžela,zkus nějaké cvičení či tanec,hodně choď ven a mezi lidi.Je to moc a moc těžké,ze začátku některé věci jako namazat chleba prakticky nadlidský výkon,ale měj radost z každého zlepšení a ono to potom půjde samo.Tak hlavu vzhůru a bojuj!

jana novotná

Vavo, díky za odpověď je pravda, že už je to lepší, chodím ven, nakoupit, v neděli jsem byla na bruslích, v sobotu jsem si dala 5km Nordic Walking, teď chodím dopo. i do práce, to ještě před 14 dny bylo nemyslitelné, ALE na bruslích, běhat je vše OK, ale jakmile mám někde stát nebo jít, tak jsem sevřená nejistá, ale to se snad také zlepší, dnes ráno už jsem se ani nedávila, ale beru Citalec okolo 12h. a tak do 2h. po užití je mi blbě a polívá mě ta horkost (já tomu říkám syndrom hořící hlavy), to jsem dřív tolik neměla, ale snad to také zmizí. Paradoxně je mi nejhůř, když jsem sama doma, cvokařka mi doporučila relaxovat, ale to mi moc nejde. Jak jsem Ti psala minule, bolí mě hodně ty záda a hlava, dnes mi Mudr. napsal RHB, tak to zkusím nějak uvolnit, nechci se cpát práškama, jsem ráda, že jsem bez Lexaurinu.Zatím ahoj, moc mi to pomáhá.

lenča
1x

Ahoj, to nejhorší už máš za sebou. Teď už bude jenom lépe :) Taky mi ze začátku bylo nejhůře, když jsem byla sama doma-měla jsem nepředstavitelnou úzkost. Ale pak to najednou přešlo. Ta relaxace mi dost pomohla-chce to ale trochu trpělivosti. Já zkoušela Jacobsenovu progresivní relaxaci. Mrkni třeba tady: http://www.relaxace.cz/clanky-dusevni-relaxace/art488-progresivni-relaxace.html Ze začátku mi to moc nešlo a neviděla jsem žádný výsledek. Proto jsem si udělala takovou stupnici relaxace ( 0 až 10, 10 stav maximální relaxace) a vše zapisovala do tabulky. Nejprve jsem si napsala můj stav před relaxací (to bylo ze začátku 0-3) a pak stav po relaxaci (ze začátku třeba jen 3, ale po 14 dnech jsem se dostala až k 9). Snad ti to taky pomůže ;-) Pa

jana novotná

Leni, děkuji za typ, já také doufám, že mám to nejhorší za sebou, teď se zbavit těch bolestí a knedlíku v krku spojenou z bolestí v zátylku, já vím je to běh na dlouhou trať. Teď jsem si byla zaběhat a je mi lépe, ale pohoda to není, stále se kontroluji, ale to je asi normální. Cvokařka mi doporučila chodit na jógu, ale to mě tak nebaví, ale musím se přemoct, a opravdu relaxovat.V pátek to budou 4 týdny co Citalec 20 beru, jak jsem se dočetla, tak na úzkost zabýrá opravdu až za 6-8 týdnů, na depresi mnohem dříve. Moc děkuji za komunikaci. Ahoj

jana novotná

Ahoj tak beru Citalec 5 týden, rána jsou stále nic moc, ale mnohem lepší než byly, ale knedlík v krku a průjem mám pořád. Jen se velmi brzy budím tak v 4.30-5 h. nemůžu spát, pak jsem okolo oběda úplně KO. Ale věřím, snad někdy vstanu a budu se cítit jako dřív.Jinak jsem začala s jogou a musím říct, že super, takhle uvolněná jsem dlouho nebyla, ale druhý den jsem byla tam co předtím.Zatím ahoj

andulka

Zdravim. Jiz dlouhou dobu ziji v zahranici, konkretne v UK a po deseti letech nepretrziteho stresu a tvrde prace se dostavily deprese. Nikdy jsem si nedokazala ani v nejmensim pripustit, ze bych mozna mela vyhledat odbornika a poradit se o moznych lecich. Vzdy jsem se musela se zivotem nejak poprat a rodina, ktera je daleko nema moznost pomoci a po telefonu se to tezce vysvetluje. Nedavno jsem si promluvila s kamaradkou, ktera je take z Cech a ta mi poradila, ze mela uplne stejne obdobi a ze si z Cech sehanal lek-Citalec a ze ji velmi pomohl. Doslova to popsala, ze zhruba po 2 tydnech, kdy se ji zdravotni stav zhorsil(po zacatku uzivani Citalecu) najednou prislo zlepseni a jakoby ji ty problemy mijely. mela pocit, ze je ji to jedno! Popisovala ale take mnozstvi vedlejsich priznaku a ja se velmi obavam, ze se muzu stat zavisla nebo ze nebudu schopna pracovat, jelikoz se mi stav nejak rapidne zhorsi a kolegove to poznaji. Vubec nevim, co mam od tohoto leku cekat a do posledniho momentu se snazim tuto moznost vytlacit, i kdyz jiz nekolik tydnu nespavam, problemy se mi mihaji pred ocima,potim se, na vsechno se divam cerne a i sebemensi problem me dokaze uplne rozhodit. Predem dekuji, pokud si nekdo najde cas a pomohl by mi svym prispevkem. Preju hezky den.

jana novotná

Ahoj Andulko, já užívám Citalec 5 týden, mírné zlepšení nastalo, ale stále to není ono, já trpím úzkostnými stavy a to hlavně po ránu, ale to jsi si ostatně mohla přečíst v minulých příspěvcích. Záčátak braní Cilatecu jsem měla hrozné cca. 3 týdny, pak odezněli vedlejší účinky, ale každý to snáší jinak, někdo tyto vedl. účinky nepoiciťuje vůbec. Zkus se začíst do příspěvků téhle diskuze a myslím, že dostaneš odpovědi na Tvé dotazy. Mě to moc pomohlo. Ahoj

maja

Ahojky, všichni, jsem zde poprvé, ale se zájmem si čtu každý váš příspěvek. Já už dlouho užívám seroxat a bylo mi skvěle. Chci se ale zeptat, zda nemáte nějakou zkušenost s tím, že je vám hůř po nějaké prodělané nemoci. Mám pocit, že vždy, když chytnu nějakou chřipku nebo virózu, moje psychika to okamžitě odnese. Teď jsem měla hroznou virózu a začala jsem mít ty klasické návaly. Už půl roku jsem brala jen půlku seroxatu, ale před dvěma dny jsem si zvýšila dávku na celou tabletku (20 mg). Je možné, že tím zvýšením je mi hůř? Horko, brnění v zádech a v rukou, strach, slabost v nohou - nejhorší je ráno. Přeju všem pěkný den.

lenča

Ahoj! No já to mám taky tak. Teď beru AD rok a musím zaklepat funguju v podstatě bez obtíží. Ale je pravda (potvrdila mi to i doktorka), že jsem dost citlivá na veškeré změny, které se týkají mého zdravotního stavu. Takže když jsem nemocná, tak pár dnů pozoruju mírné příznaky deprese. Reším to tak, že si na pár dnů trochu zvýším dávku. Kdybych se cítíla fakt mizerně, tak si zobnu ještě Neurolu (ale to nastává naštěstí tak jednou za 3 měsíce). Jinak působí na mě trochu i hormonální změny...

Dědek

majo dej si udělat test na chlamydie ,a zečni užívat extrakt lichořeřišnice větší,a brzo mi napiš

Maja
2x

Ahojky, moc děkuju za vaše příspěvky. Lenčo, také je Ti chvíli hůř, když navýšíš? Dědku, děkuji za radu. Lze tento extrakt koupit v lékárně? Co se týká těch chlamydií, to mě docela překvapilo, nikdy jsem tohoto rázu neměla sebemenší problémy... Ještě jednou díky a mějte se moc hezky!

lenča

Ahoj, no ono těžko říct jestli je to tou depresí nebo tím, že navýším :D

Dědek
1x

Majo, jestli chceš mám pochybnosti o tvé nemoci můžem se domluvit na emilu,zdraví Dědek.

jana novctná

Ahoj všichni je to 8 týden co beru Citalec 20 a konečně je mi dobře, rána jsou občass nějakou tou nevolností, ale vůbec se to nedá srovnat s tím co bylo. Ještě to není úplně ono, ale už chodím do práce naplno,cvičím, běhám, lyžuji prostě vše jako dřív. Děkuji všem kteří jste mi odpovídali v době, kdy jsem na tom byla fakt bídně, věřte Citalecu, a buťe trpělivý, efekt přijde opravdu až po dlouhé době, ale vyplatí se. Ahoj Jana

lenča

Tak to je skvělá zpráva! Ani nevíš jak jsem ráda, že už je ti lépe! Chce to prostě čas, než se účinek léků naplno projeví... Jen tak dále! ;-)

vava

Jani,no super,všem přeji krásné a pohodové vánoce !!!

jana novotná

I já přeji všem krásné vánoce moc vám Leni a Vavo děkuji za vaši podporu, vím že ještě nemám vyhráno, ale vše se obrací k lepšímu, doufám, že za měsíc dva mi bude už úplně dobře, ale jsem šťastná i za to, jak mi je teď. Hlavně to, že můžu fungovat. Ahoj Jana

Icik

Nazdar lidičky. Čas, všechno chce svůj čas i naše zdraví. Dnes vám všem přeju krásné svátky vánoční,pohodu doma a na duši také. Icik

wendy
3x

Dobry den, jsem nova v diskuzi a chtela bych pridat muj problem.jsem totiz uplne na dne uz.vzdy sem mela strach z letani a sklon k hystericnosti a hypochondrii ale nikdy sem nebyla depresivni nebo ustrasena.to nikdy.no a pred mesicem sem letela na dovolenou,bylo to hodne hodin,desne sem se rozrusila a pak to prislo.pripadalo mi ze mam neco v krku,ze mi to brani v dychani,polykani,obchazela sem doktory kteri mi delali ruzne testy az sem skoncila na pohotovosti kdy mi pripadalo ze umiram,nemohla sem se nadechnout.udelali ekg,rentgen,krev atd a nic tak me poslali domu a navrhli se lecit na stavy uzkosti a paniku.mela sem desny sok ze mi neveri,ze vazne umru ten pocit byl tak strasny ze proste najednou z niceho nic mi sedl na psychiku.zajimave je ze pocity v krku a spatneho dychani uz nemam,ale denne se zaobiram tim ze sem blazen,ze zivot je tak strasne zly,mam strach uplne ze vseho,hlavne ze samoty,proto aspon chodim do prace,telefonuju snazim se zabavit ale myslet na to abych neco nemyslela je tak strasne vycerpavajici ze z toho mam az deprese.pak zas jen brecim a vse je mi lito.pomaha mi diazepam po nem dovedu byt i par dni jako normalni a pak to znovu prijde.podotykam,ze nemam zadny stres v zivote,mam milujiciho partnera,spoustu pratel coz me jeste vic zere ze se nemuzu sebrat a vazit si toho...doktorka mi napsala citalopram,tedy citalec.jenze sem ve stadiu kdy se bojim vseho,pozoruju kazdy priznak na sobre bojim se ze budu mit tlaky v hlave halucinace atd.nevim co delat.pak se bojim ze mi to proste nemuze pomoct a ze takhle budu uz naporad.sem uplne zoufala.cekam na psychologa,jelikoz ziju v zahranici a tu je cekaci doba.nevim co delat ale.nicmene sem to aspon potrebovala napsat takze diky vsem kdo to cte.

Dědek
2x

dej si vyšetřit chlamydie

jana novotná
1x

Ahoj Wendy,asi vím o čem mluvíš, já má také problém co se týče nemocí, někde mě píchne a hned si myslím, že mám rakovinu. Nyní se léčím už 9 týden Citalecem 20, musím říct, že začátky byly hrozné, to si ostatně můžeš přečíst v téhle diskusy, ale teď už jemnohem lépe, já měla hrozné stavy po ránu, šílené uzkosti, pocit na zvracení až jsem se dávila, motala jsem se , sevřený žaludek, potila se a měla pocit , že do minuty to se mnou šlehne. Než mi došlo, že je to vše psychického původu mám za sebou desítky vyšetření, vše s neg. výsledkem. Ještě musím podotknout, že tyhle stavy jsem měla už dříve, ale nějak přišly a zase odešly, tak jsem to neřešila, ale teď už se z toho stala denní záležitost, takže jsem šla ke cvokařce, chodím i na terapie, ale myslím, že si člověk stejně musí umět hlavně pomoci sám a umět s touto chorobou žít. Jinak já mám generalizující uzkostnou poruchu, myslím, že první příznaky už jsem měla někdy před 15 lety, takže dlouhodobá záležitost. Je mi 37 let a mám dvě děti.Léčba Citalecem 20 je na dlouho, ještě to není ono, ale je mi lépe ale doufám, že bude ještě líp. Ahoj drž se a buď silná. Jana

wendy
2x

Dekuji moc za podporu.stale jsem se neodhodlala si ten citalec vzit.beru jen lexaurin.obcas to dokonce dokazu jen jednou za dva dny nekdy i tri.ale pak zase vstanu rano,je mi zle od zaludku trepu se a nevim proc tak si to stejne musim vzit.ja sem z toho uplne nestastna.vzdy sem mela sklon k hypochondrii a hystericnosti ale nikdy sem nemela tohle.vzdy sem byla vesely clovek a treba desne milovala jidlo a sladke.ted je ze me troska co ani jist nemuze,nic mi nechutna stezi dostanu neco do zaludku.a to to mam jen neco pres mesic.vazne si nedovedu predstavit s tim zit.ach jo.budu muset si ten citalec vzit ale strasne moc se bojim.nicmene kdyz se to obdobi prekona tak se pak vse zlepsi?je mi jen 30 co kdyz budu chtit deti?s timhle je asi ani mit nemuzu...

Dědek
2x

proč mě neposlechneš ,tento způsob léčby není k ničemu, jestli pro sebe chceš něco udělat ,tak mi napiš email ,tady se nedá psát ,protože lidi jsou divný.

jana novotná
11x

Wendy, léčby se neboj začni co nejdříve ať nespadneš někam kam nechceš, mě je dnes o 200% lépe než tomu bylo před 2 měsíci, příznaky které píšeš jsem měla také, zhubla jsem během 2 měsíců 11 kg, byla jsem zralá si jít lehnout do rakve. také jsem se cpala Lexaurinem, ale ten mi moc nepomáhal, vždy jen na chvilku. AD nejsou spásou, ale je to berlička která Ti pomůže se z toho dostat. Děti budeš moct mít neboj, je spousta žen která trpí těmito úzkostnými stavy a děti má, jen se musí dobře zkombinovat léčba. Neboj jsme v 21 století a léky jsou tu od toho,aby pomáhali a dnešní AD už nejsou tím, čím byly před 20 lety. Krásné vánoce. Jana

lenča
2x

Wendy, bojuj! Citalec začni brát co nejdříve. Opravdu to pomáhá. Jinak přeju všem pohodový zbytek vánočních svátků a vše nej do nového roku-hlavně ať jsme všichni zdraví, protože to je opravdu to nejdůležitější-však víte... ;-)

jana novotná
2x

Ahoj všichni tak jsem žila v tom, že se mi už nikdy neudělá zle, a musím říct že se dostavila tkzv. houpačka o které tady většina z vás psala, trvá tedy už asi 7 dní, chvíli dobře chvíli na nic a to hlavně po ránu, tak doufám, že se vše upraví do stavu ve kterém jsem byla, i když to nebyla úplná pohoda, bylo líp. Doufám, že se té úplné pohody také dočkám. Přeji hezkého Silvestra, i když já striktně bez alkoholu, mám strach, co by to se mnou udělalo. Ahoj jdu ten můj stav který dnes stojí úplně za ..... vylyžovat, ale před tím vypiji asi litr meduňkového čaje. Chtěla jsem se zeptat, má na vás vliv změna počasí, stav před menstruací atd? Ahoj Jana

lenča

Jj změny počasí (hlavně podzimní zkracování dne) a PMS se mnou občas trochu hážou. Když je nejhůř zobnu Neurol

Fifina

Dobrý večer, nejdříve Vám chci popřát krásnej novej rok. Jsem tu nová a pročítala jsem si tuto diskusi. Mám také pp konkrétně depresivní úzkost organického původu po onkologickém onemocnění. Začlo to asi rok po léčbě jako blesk z čistého nebe 2krát jsem skončila v nemocnici na kapačkách nebudu popisovat chování lékařů -((. Hned další den jsem naklusala k psychiatričce ta mi nasadila citalec 10 a po 14 dnech zvedla na 20 k tomu rivotril 3 krát denně 0,25. První 2 týdny nic moc ale vydržela jsem to a pomalu to začalo zabírat. Po dohodě s lékařkou jsem postupně rivotril vysazovala a teď v prosinci jsem už byla na 0,25 denně. Teď beru citalek 12 týden už to vypadalo že to je ok vánoce v klidu a najednou 29.12. sešup špatně úzkost druhý den taková ataka že jsem musela na pohotovost naštěstí rivotril zabral než jsme tam dorazili tak jsem jim aspoň popřála hezkej novej rok - bylo mi trapně. Ne že bych za celé ty 3 měsíce neměla ataky úzkosti ale tohle byl opravdu nášup vždycky jsem to zvládla s jedním nebo dvěma riváčema ale teď opravdu nevím co se děje. Vždycky se mi to stává když mám jakoby dostat menstruaci ale jelikož jsem po rozsaáhlé operaci a onkologické léčbě tak to moc nepoznám jen vím že mi je špatně jsem v umělém přechodu je mi 31 bohužel nemůžu brát HST jsem trombofilik. Prosím můžete mi napsat někdo za jak dlouho Vám citalec zabral na pp.nebo jestli má někdo zkušenost že už to bylo téměř dobrý a pak najednou pád dolů. Přeji hezký večer a děkuji

jana novotná
3x

Ahoj, to co popisuješ mám asi já nyní, už jsem na tom byla velmi dobře, ale rozhodně ne výborně a je mi teď asi 8 dnů na nic, tyto houpačky jsou prý normální. Je pravda, že před menstruací je mi hůř a výkyvy počasí také pociťuji. Cvokařka mi navrhla, abych před menstruací vždy zvýšila dávku, ale mám strach, protože ty stavy jaké jsem měla na začátku léčby už zažít nechci.Já mám vše ještě v kombinaci s bolestí zad mezi lopatkami a krční páteře, prý je to vše také psychického původu. Tak nevím.Jinak co jsem se dočetla na PP a úzkostné stavy Citalec zabírá tak za 3-4 měsíce, já mám dva za sebou tak doufám, že bude lépe. \ahoj Jana

Fifina

Ahoj, velmi děkuju za odpověď dneska jsem byla na psychoterapii a všechno jsem jí řekla a prej je to normální je dobře a pak najednou pád prý k tomu přispěli i vánoce i když jsem se na ně velmi těšila protože mám tříletýho prcka. Mám si navýšit rivotril znovu na 0,5mg dokud se nesklidním protože jsem od té paniky furt rozhozená mám to ještě zkonzultovat se svojí psychiatričkou tak uvidím snad mě nevyrazí:).Prý mi to způsobuje i ten přechod protože tělo na to nebylo přirozeně připravené, ani nevím jak dlouho to může trvat návali motanice a vše co k tomu patří. Abych pravdu řekla už jsem z toho vyčerpaná nejdřív rakovina než jsem se vzpamatovala z léčby tak najednou tahle mrcha. Naštěstí manžel mě chápe protože si to všechno se mnou prošel tak doufám že to nechytne i jeho:)). Protože dva cvoky v rodině bych už asi nerozdejchala:)). A s těmi zády a krční páteří mám taky problém někdy to vystřeluje až do hrudníku je to nepříjemný. Jsem objednaná na masáže, ale teď mi je na nic tak nevím jestli to zvládnu. Pořád ještě doufám že se to zlepší protože ten citalec mě hodně zklidnil až na ty ataky který většinou příjdou když to mám jakoby dostat aspoň si to myslím mám v tom dokonalej guláš. Zatím ahoj

wendy

zdravim znovu vsechny.predevsim janu.pred vanocemi mi tu davala hodne energie.a ja ale znovu neposlechla a ten citalec stale jeste neberu.mam z toho tak strasny strach ze nevim.nicmene me stavy se pres vanoce zlepsily.fyzicky sem se prestala klepat a zadne ataky neprisly.jen me desne piska v usich a bohuzel to sedlo na psychiku.nevim co je lepsi protoze ted sice normalne muzu fungovat ale sem jako uplne nekdo jiny.nic me moc nebavi,pri vsem se rozbrecim,neco jako zpravy to nemuzu sledovat,ze vseho je mi nejak uzko a vseho se bojim.stale cekam ze to nejak samo prejde protoze ty nezadouci ucinky me desi snad jeste vic nez toto ale nejsem si jista zda to prejde,za jak dlouho a co a jak.stale nemuzu pochopit ze se to stalo zrovna me,vzdy sem mela desnou radost ze zivota.pak zas mam jeden den uplne ok kdy citimze sem vporadku a vzdy mi to pak neco zkazi a sem znovu uplne mimo.pripadam si jak robot,chodim do prace,delam veskere ukony ale uplne automaticky nic se zajmem.chtela sem rict ze pocasi urcite nedodava optimismu a spis naopak.jani doufam,ze se zase upravis a budes tak optimisticka ze i ja dotoho citalecu teda pujdu.ach jo,nevim co s tim,ale musim rict ze je to neuveritelne co lidska mysl dokaze vyprodukovat a kam se to vse dokaze zvratit.to sem si nikdy nemyslela ani v tech nejhorsich snech.jinak preji vsem vse nejlepsi do noveho roku.at je lepsi.

jana novotná
2x

Ahoj,tvůj příběh mi hodně připomíná ten můj, já se v tom pachtila hodně dlouho, ale pak to došlo do stádia, že už jsem ty stavy měla denně a nemohla jsem fungovat. Jen Ti chci říct, aby jsi s léčbou začala co nejdříve. Také ppřád nemůžu přijít proč je mám, když mám dvě krásné děti, super práci, skvělého manžela dostatek financí fakt nevím. Jen ty nemoce které si myslím, že mám a já je nemám.. Je to běh na dlouhou trať, dnes mi bylo docela blbě, ale už nikdy mi nebylo tak hrozně jako před tím.Když se motám udělá holubičku tím se ujistím, že je vše jen v mé hlavě, když nemůžu dodechnout, tak dýchám zkráceně do břicha a ono se upraví a když mě bolí ta hlava a ramena, tak si napustím teplou láhev a přejde to, dělám to i v práci, šéf s tím problém nemá sám trpí naigrény a bolesti zad, tak má pochopení. Zatím ahoj Jana

Fifina

Ahoj jen jsem se Vás chtěla zeptat jak to zvládáte ještě k tomu všemu pracovat. Já mám dny kdy si myslím, že by to šlo ale pak jsou dny kdy se sotva postarám o malýho natož o sebe. Strašně moc bych chtěla do práce alespoň na částečnej úvazek ale bojím se abych to zvládla. Teď mám sice důchod ale taky není dobrý být stále doma chtěla bych mezi lidi. Chodím s malým ven normálně přes den funguju vařím uklízím takovéto běžné fungování. Doktorka říká abych ještě počkala že se nemám do ničeho hrnout po hlavě. Tak jsem se chtěla zeptat jak fungujete v práci, když Vás to tam třeba zrovna přepadne. Jestli berete nějaké léky na uklidnění když jde do tuhého. Děkuji a přeji hezký večer

lenča

No já jsem se do pracovního procesu vrátila zhruba po 2 měsících. I když to byla ze začátku dost síla, věděla jsem, že to nesmím vzdávat. A každý den to bylo lepší a lepší. Jak se říká-co tě nezabije, to tě posílí....Teď když to na mě jde-a to nemusí být jen v práci-tak si řeknu, že je to jen v mé hlavě, na chvíli zadržím dech, pak pomalu dýchám a snažím se odvést myšlenky někam jinam-takže se rychle snažím vrátit k práci nebo třeba začnu něco číst (třeba i pozpátku-to mozek více zaměstná). Když je opravdu nejhůř mám po ruce Neurol (musím zaklepat, že v práci jsem ho ještě nikdy nemusela vzít) nebo si vezmu hořčík. S touhle mrchou se prostě musí bojovat. Jinak tě obdivuju-si velká bojovnice! Pokud se chceš vrátit do práce, tak pomalu s rozvahou. Ať nemáš ze začátku moc stresu, přece jenom to trvá, než se člověk dostane do dlouhodobé duševní pohody.

Hanka

Dobrý den, včera jsem od svého lékaře dostala Citalec, ale ne na problémy, o kterých jsem se zde dočetla. Dlouhodobě docházím na urologii pro bolesti v oblasti močových cest a v oblasti ledvin. Jenže žádná vyšetření neukazují na urologické problémy. Za noc se několikrát budím s nucením na močení, po vymočení bolesti zesílí. Na neurologii vše v pořádku, na ortopedii vše v pořádku na gynekologii také. Pan doktor si už neví rady, tak mi zkusil napsat právě Citalec, že bych po něm alespon mohla lépe spát. Nemá někdo podobnou zkušenost ? Děkuji za odpověď.

Dědek

Hano, dělal Ti test na chlamydie tracheomatis?

Hana

Dělali, vše v pořádku.

wendy

ahoj, dnes je mi fajn,citim se uplne normalne jako predtim.myslim si ze hodne pomaha taky cviceni.vcera sem si byla zacvicit a vazne se citim lip i sem spala celou noc.muj problem je ze se musim prestat zaobirat temi priznaky a premyslet nad tim,protoze fyzicky mi skoro nic neni.je pravda ze se taky citim ze se motam nebo spatne se mi dycha,neco me tlaci v krku ale kdyz se na to prestanu soustredit a necim se zabavim tak to prejde.je vazne zajimave jak nase psychika funguje,ja sem byla presvedcena ze mam neco v krku,uplne sem citila jak me to tam tlaci a brani mi to v dychani a polykani.prisahala bych ze neco mam a minuly tyden sem byla na ultrazvuku,stitna zlaza,krk a absolutne nic.pry sem zdrava jak rybicka.no a jak mi to rekli tak to preslo.ach jo,je to vazne hrozne jak si to clovek muze vsugerovat.musim se proste nejak zabavit a nemyslet na to.jinak mimochodem ty rady na chlamydie jsou zcestne,ano priznaky muzou takove byt ale ne vsichni je maji.ja mela test na chlamydie a je negativni.jinak mam konecne psychologa takze budu chodit na sezeni a uvidim.

Dědek

Wendy, mě by zajímaly hodnoty testu,to nikomu písemě nedají.

wendy

hodnoty nevim ale chlamydie pry negativni.tak se to asi urcuje na negativni a pozitivni.nevedela sem ze to ma mit hodnoty.ale test sem mela.

Dědek

A tam zjistíš jestli jsi je měla , mebo máš ,protože testy jsou upravený tak ,aby byly negativní. Podívej se na chlamydie info , nebo někam jinam, stojí to za to,

Icik

Dědku, jseš už trapnej tím vynucováním si pozornosti. Jdi někam jinam i s těma svejma chlamydiema, jo.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
13%
Zatím hlasovalo 24 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce