Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lenča

Ahoj, no teda-sešlo se ti toho požehnaně..Možná je to opravdu tím. Doufám, že budeš brzo v pořádku. Držím pěsti!!! ;-)

Ellenie

Tak Citalec 20 mg beriem už viac ako 3 týždne a musím povedať, že už nemám skoro žiadne nežiadúce účinky, len ráno mi býva trocha nevoľno a občas som unavená a nič sa mi nechce robiť, ale inak sa cítim dobre:-) Tak som rada, že som to nakoniec vydržala a nevzdala, pretože sa to už obracia na dobre:-) Na záver chcem ešte dodať, že mi dosť pomohla aj kniha Tajomstvo od Rhondy Byrne, o tom, ako pozitívne myslieť:-) Len aby som už mala liečbu za sebou, pretože s manželom by sme už chceli miminko:-(

Icik

Ahojte lidi, doufám, že se vám všem vede dobře, protože nikdo nepíše. Kéž by to tak bylo. Mějte se a dejte vědět, jak je. Pa Icik

Lůca

Ahoj všichni, tak jsem po delší době zase pročetla příspěvky a všem "novým" , ale i stávajícím přeju více sluníčka pro dobrou náladu a hlavně snažší boj s našimi problémy. Mně je jakžtakž fajn, ikdyž jsem měla nedávno stresující zážitek obdobný tomu,pro nějž AD beru, takže mou 5 měsíců s Citalecem vypracovanou pohodičku opět a snad na krátko "prokypřily" panické ataky.Můj psychouš je na dovolené, objednaný termín jsem musela zrušit kvůli jinému vyšetření a jdu až za 1 dlouhý měsíc (kdy na mně vyzbyla malá skulinka mezi řadou jiných pacientů), takže teď bojuji jen já, Citalec 10mg a povzbudivá slova z této diskuze. Jo a občas si musím proti své vůli "šlehnout" kousek neurolu.No myslím, že psychiatr ze mně nebude mít radost.Všem přeji hodně sil a úsměv na tváři vždy když to jen trochu půjde.Lůca

Martina

Čauky bando,koukám,že všichni jsme nějací líní,co,iciku???Hehehe.Chodím sem občas číst,ale jsem taková lenoška něco napsaat,tak stručně....Já jsem v poho,ťuk,ťuk,´tuk a vy ostatní doufám taky???Iciku,napíšu mejlíka,snad se k tomu dokopu,pořád někde lítáme s holkou po závodech,tak je málo času.A co ty,jak se ti vede??A Moonovi a všem nováčkům???Pište,pište a konečně už pořádné sluníčko by to chtělo.Mějte se všichni fajn a bojujte!pa,pa

Ellenie

ahom všetkým, takže citalec 20 mg beriem už skoro 2 mesiac a musím povedať, že sa cítim dobre, len mám občas stále tie nevoľnosti na žalúdku, snaď to časom prejde... Inak je to fajn, už chodím aj do práce a ako som už v predošlom príspevku spomínala, veľmi mi v tomto "období" pomohla kniha aj DVD Tajomstvo, ktorá je vlastne o pozivítnom myslení:-) CHOROBA JE STAV MYSLE... a verím tomu, takže všetkým radím, myslite pozitívne, ak na vás prichádza chmurná nálada, tak to hneď vyhodte z hlavy, pustite si nejakú peknú pesničku alebo na niečo pekne myslite, mne to pomáha:-))) papa a všetkým držím palčeky nech to už máme za sebou

Icik

Ell, zkoušela jsi na ty nevolnosti nějaký bylinkový čajík? Obchody se zdravou výživou, nebo lékárna. Poptej se jich, za pokus moc nedáš. A piješ kafe? Mě v té době nedělalo dobře, jakmile jsem ho vypustila, bylo hned líp od žaludku. Marti, nazdááár. Až na to škaredý počasí se mám dobře. Babičkou zatím nebudu, tak si užívám svého volna a dopřávám si. Jasně, mailíka pošli, těším se mocinky, moc. Moone co ty? Co podnikání? Napiš víc. Já klidně příště napíšu, jak podnikáme my s mužem, no ale asi si každý dovedete předsavit, jak to v téhle době frčí...

Maky

ANO,ANO SLUNÍČKO NÁM VYKOUKLO A URČITĚ SE NÁM VŠEM DAŘÍ LÉPE :0)) A TO JE MOOC DOBŘE ...JA MĚLA NA JAŘE VYSADIT ,ALE TO NEPROŠLO...JSEM O5 NA 20MG ...HLAVNĚ Z DŮVODŮ ZODPOVĚDNOSTI A MAKANDA V PRÁCI... PROJEVY PŘI VYSAZENÍ BYLY- OKAMŽITÝ ATAČEK V NOCI BUŠENÍ AP. A HLAVNĚ MOTOUZ V HLAVĚ A KŘEČE V LÝTKÁCH A V OBLIČEJI..S VYSAZENÍM TEDY MŮŽU DOPORUČIT POČKAT.. A CO SE TÝČE PSYCHOLOGA ,ASPON V MÉM PŘÍPADĚ, SI MYSLÍM ŽE BY MUSEL PROŽÍT TO CO JÁ, NEBO MY, ABY MOHL PORADIT .. BLÍŽE SE VÝROČÍ SNAD TO DÁM..(15.7) PAPA A SLUNCE V DUŠI!!

lenča
1x

Ahoj ;-) Taky si říkám, raději si každý den zobnu-než to prožít znova.... Drž se, a ať se daří! :)

Lůca

Ahoj lidičky, věřím, že jste se všichni těšili na sluníčko, stejně jako já. Po týdnech mraků, mělo vyjít v sobotu ráno slunce, tak jsem se těšila, jak mně bude dobře.A ouvej,hned ráno po probuzení bylo sice venku opravdu kouzelně,ale jenom tam, já jsem cítila vnitřní třes a trochu rozladěný žaludek. Popravdě celý víkend, co bylo nádherně jsem se cítila fakt mizerně, Dušička se mnou cvičila, měla jsem co dělat abych zvládla sice malé, ale časté ataky. Nějak mně ta změna nesedla, o to víc jsem byla zklamaná, protože v pondělí ráno jsem se cítila šíleně vyčerpaná jako po šichtě v kamenolomu, místo odpočinkovém víkendu. Teď už jsem zase jakžtakž v poho.

vava

Zdravím všechny a nesmírně si vážím všech,co sem přispívají,neboť vím,že existuje možnost,se těchto hrozných stavů zbavit a nebo je alespoň utlumit na únosnou míru.Venku je krásné letní počasí a já bojuji s úzkostma,hlavně po ránu,jako bych si je navozovala sama,mám strach ,že zase přijdou ataky.Dnes v noci jsem ani neusnula,pořád to přemýlám v hlavě a nedaří se mi myslet pozitivně.Ataky nemívám nejsilnější,ale mívám slabší několikrát za den.Mám ledové ruce,vnitřní třes,cítím úzkost téměř pořád a mám stažené hrdlo,rychlý tep,bušení srdce a snad všechny příznaky stresu.Doktorka mi předepsala CITALEC 20,beru ho tři týdny,chvílemi se zdálo,že začíná zabírat,ale od včerejška zase silná úzkost,nechutenství a strach,že léky nezaberou.Nevím jak mám poznat,že léky zabírají,je to se mnou jako na houpačce,poraďte prosím někdo, je možné,že je mi dva,tři dny celkem fajn a zase to zaútočí.Jak dlouho mám vyčkat,nebo jak poznám,že je na místě dávku zvýšit? Přeji hodně sil všem,co prožívají to ,co já.Prosím napište,za jak dlouho byl u vás nástup účinku opravdu poznat.

lenča

Ahoj, no u mě to trvalo měsíc, než ty nejhorší stavy vymyzely. Nejhůře jsem se cítila taky po ránu. Kdyžtak si kup v lékarně ještě hořčík-ten mi obrovsky pomáhá, pak můžeš ráno chvíli relaxovat, cvičit nebo se jít alespoň projít. Jinak se pokus nějak zaměstnat, (i když je to hodně těžké), protože když něco děláš, nemáš čas se neusnátále pozorovat. Pokud jsi doma tak můžeš vyzkoušet nějaké domácí práce nebo se domluv s kamarády a něco podnikněte. Pokud se na to ale ještě necítíš, tak si třeba přečti nějakou knížku (existuje i mnoho knížek o úzkostech a depresích, které se dají půjčit v knihovně nebo koupit a je tam spousta rad jak s tím bojovat) nebo koukni na nějakou komedii. ;-) Prožívala jsem úplně ty stejné stavy co ty. Taky jsem měla chvílemi pocit, že to nezabírá a bála jsem se, že příjdou další ataky A ta houpačka co popisuješ, je uplně normální..Je to nepříjemné, ale na druhou stranu jak sama říkáš chvílemi už to zabírá-to je dobré znamení. Protože kdyby ne, tak by ti bylo pořád jen hůř a hůř. Zkus ještě pár dní vydržet. ;-) To nejhorší už máš za sebou, ted už bude jenom líp. Každopádně až půjdeš na kontrolu tak ty svoje stavy znovu popiš doktorovi... Nejhorší na těch lécích je, že trvá delší dobu než zaberou. Jak jsem řekla to nejhorší přešlo za měsíc. Lépe jsem se cítila za dva, dobře za tři...a dneska po 9 měsícíh léčby si na to už někdy ani nevzpomenu :) Přeju hodně sil! ;-)

vava
1x

Lenčo,moc Ti děkuji.Já jsem se s tím prala asi půl roku sama a i z těžkých stavů se mi podařilo dostat,ale vracelo se mi to čímdál častěji,navíc mám dvouletou dcerku a nechci ji ovlivnit tím ,že je mi zle,snažila jsem se ,aby na mě nic nepoznala,ale dávalo mi to čímdál víc práce a poslední dobou jsem nezvládla jít ani do obchodu,nevydržela jsem si z nikým povídat a hned jsem zase utíkala domů.Už jsem jednou(před čtyřmi lety tyto problémy měla,tehdy jsem nevěděla o co jde,úplně jsem se hroutila a brala jsem REMOOD,po půl roce vysadila a do třech měsíců jsem to měla zpátky.Ale naučila jsem se s tím bojovat,tak to celkem šlo.Ale letos mě to dostalo.Jen doufám,že ten citalec opravdu časem zabere,tehdy jsem měla psychiatra,nyní to řeším s praktickou lékařkou.Ještě jednou moc díky za podporu a užívej sluníčka,koupání a kamarádů,jak jen to jde,je moc fain,že ti to tak pomohlo.

Jája B.

Já beru citalec (citalopram apod.) již několik let. Když jsem ho začala brát, účinek jsem pocítila už dokonce za týden. To nádherné zlepšení nálady, schopnost odpoutat se od svých hrozných a nepříjemných úzkostných myšlenek. Ani jsem netušila, jak je to krásné být bez depresí, jak parádní život mají ostatní lidé. Paráda! Jenže teď zjišťuju, že už si mé tělo nějak zvyklo na dávku a bude potřeba ji zvýšit. Už zase jsem na tom hodně podobně, jako tenkrát. Jája

Aja

Ahoj Jájo, je mi opravdu líto těch vás, kteří hned sáhnete po AD. Nechcete raději vyzkoušet uklidnit se při nějaké krásné relaxační hudbě, kde si vytvoříte svůj svět a kam budete chodit vždy, když se budete cítit špatně? Na netu je hudba ke stažení. Možná, že si asi zaťukáte na čelo a řeknete si, že na takové věci nemáte čas, ani trpělivost. Je mi 56 let a v životě jsem žádné antidepresiva nepotřebovala. Nebývám nemocná, mívám pouze běžné nemoci, které se prostě nevyhnou nikomu. Nejsem žádný zvláštní typ člověka, jen se snažím věnovat čas také sobě. Pokud máte jen trošku představivost a máte ráda klidnou a krásnou relaxační hudbu, tak by jste to mohla také zvládnout, aniž by jste zvyšovala přísun chemie. Stačí, když se zaposloucháte do relaxační melodie, třeba tony přírody, kde šumí stromy, teče potok nebo, nebo doma vaše oblíbené křeslo, nebo, že jste na břehu moře, prostě představit si místo, kde by vám mohlo být opravdu dobře a tam pak nechat všechno to zlé a špatné, co vás trápí. Chce to jen čas a trpělivost a léky AD, budou pro vás TABU. Všechno z vás spadne a odpluje, jako voda. Třeba má slova vyzní naprázdno, ale je to opravdu věc každého, co zde píše své pocity a trápení. Moc bych vám přála, aby jste to zvládla bez prášku a nějakých antidepresiv či co to vlastně je. Pak to bude také PARÁDA, jak to popisujete, ovšem ve vašem případě, když berete AD. Mějte se moc hezky a nesahejte hned jen po tom nejjednodušším způsobu. Vezmu si prášek a počkám, co to udělá a pak mi bude dobře. Věřte, že se to vždy projeví na vašem zdraví. ŽIVOT BEZ PRÁŠKU JE FAKT PARÁDA. Hezký den přeje Aja

Moon

Ahoj Ajo, nevíš co jsou to deprese.Neodsuzuji psychoterapii, relaxační muziku a podobné záležitosti.Ale jsou situace,kdy tyhle věci prostě nepomůžou.Většinou se nevyjadřuju nějak radikálně, ale to co jsi napsala je naprostý blábol.Moon.

lenča

Souhlasím s Moonem. Ten kdo nezažil tu pravou depresi nemá právo soudit... Relaxační hudba funguje, ale jen pokud v mozku vše funguje tak, jak má. Deprese není jen o tom, že je člověk smutný... Je to především nesnestitelná dlouhotrvající a nepopsatelná vnitřní bolest. A na tuhle bolest, na tu pravou depresi, samotný klid, relaxace, dovolená, zábava...prostě nezabírá. Depresivní člověk se cítí mizerně mnohdy bez příčiny a bez ohledu na to co dělá... Proto bere antidepresiva. Proto, že je nemocný. Pro lepší pochopení mrkni třeba zde: http://www.stopstigmapsychiatrie.cz/deprese/index.html Pokud píšeš, že ti zdraví souží a že jsi za celý svůj život žádná antidepresiva nepotřebovala-tak mi věř, že tě potkalo obrovské štěstí...

Maky

..jojo,přesně, já vyzkoušela všechno, k neuroložce jsem se dostala až za 2 měsíce měla jsem čas na hudbu,přirodu i zvířata nepomůže nic!!..je to prostě chemický pochod v mozku a pomůže max.jen správná životospráva..okamžitě se z toho člověk dostane po několika štamprlích,jenže to se nevyplatí..at už jsme všichni brzy na minimu nebo bez :)

megi

ahoj moone přečitala sem vas od začatku aji tenkrat když sem psal ALDA a vi ste mu radili at vydrží hele ja sem 7 dubna začla brat AD citalopram asi měsic a pul pak sem přešla na cipralex a pořad to není ono mam vykyvi stavu 3dny docela dobry a pak bum deprese plaču atd beru tet cipralex 20 to je max včera sem si to zvedla takže vlastně AD beru 4 měsíce myslim že už by to mělo byt v pohodě co říkaš??? mam moc strach přejit na nove nevim co mam dělat paa megi

Moon

Já jsem bral max.30mg Citalecu a nevidím v tom žádný problém. Jinak pokaždé když mě "to" přepadlo trvalo 2-3 měsíce než se to jaksi usadilo a do normálu jsem se vracel mnohem déle. 4 měsíce brání AD je už docela dst a mělo by to zabírat. Já si v případě nějakého "návalu", které mám občas i teď zobnu Neurolu a je pokoj. Někdy je to 2x za týden, někdy dva měsíce nic. Někteří "pacoši" co sem psali se Neurolu a podobných léků bojí. Je to asi na místě, ale je nesmysl tyto léky úplně odmítat. Musí to být ale opravdu jen doplněk pro případ nouze. Ber to tak, že boj s touhle nemocí je běh na dlouhou trať a třeba já mám pravděpodobně léky "přišité" už napořád..... I když kdo ví co lékařská věda vymyslí v následujících letech

vava

Moon je pravdě nejblíž,beru citalec dva měsíce,už 14 dní bylo dobře,ale po menším nedorozumění s manželem a hádce se mi úzkost zase vrátila,řekla bych,že to není tak hrozné jako na začátku,ale je vidět,že léky nezmůžou vše,jsou jen podpůrnou hůlčičkou pro ty,co mají velmi silné deprese a úzkosti, a relaxace,ani myšlenky na krásné věci,ani hudba už nic nezmůžou.Nikdo z nás nejí antidepresiva,aniž by nemusel,stavy úzkosti mi začaly po třicítce a neléčené se rychle zhoršovaly,vracelo se to čímdál častěji a to i přesto,že jsem se snažila relaxovat všemy možnými způsoby,ale mozek mi již relaxovat nedovolil.Co by mě ale zajímalo je,jestli když budu brát 20mg dlouho,jestlisi tělo na tuto dávku zvykne a už nebude proti depresi fungovat,léčba má být dlouhodobá,udržovací a mám strach ze zvyšování dávek,přecejenom máme život před sebou a všude se uvádí,že deprese je vyléčitelná,chápu,že je to asi individuální a záleží na způsobu života,okolí a rodiném zázemí,ale co když příčinou deprese je starost o druhé a neschopnost zvládat stres z nemocí rodinných příslušníků.Stereotyp změnit jde,ale jak se naučit být flegmatikem? Pořád mě moje stavy utvrzují v tom,že bych se měla úplně změnit.Tak všem podobně nemocným přeji úplné uzdravení,nebo alespoň klid na na dlouhý léta.Ze srdce zdraví vava.

megi

jo díky ja to chapu brala sem citalec 20 před 4 roky byla sem na něm 2 a pul roku vše bylo super pak sem ho vysadila a za 10 měsícu přišli velke stresi v rodině a mě přepadla seprese jak blazen tak sem běžela k DR napsala mi cipralex prí je lepší a modernější než citalec ale nevim nevim před tim už seb byla davno v pohodě tet to trva dost dlouho mam strach měnit pěkně mě štve že po xanaxu sem v pohodě sakra proč už nevymysli něco jak xanax ale aby nevznikla zavislost co? bylo by to mnohem jednoduší před těmi 4 lety sem se lečila na panickou poruchu ta uplně zmizela a tet deprese je to fakt hnusna nemoc tak se drž no kdybych tenkrat věděla že se to vratí tak bych už to nikdy nevysadila víš co moone radši to už nevysazuj paaa megi

Angus

Zdravím všechny, ja beru citalec 20, po měsíci mi ho navíšili na 2 x denně. Strašne jsem se těšil že mi pomůže ze strašných stavů úzkosti a bezmoci, kdo to nezažil, nemá cenu to vysvetlovat, je to bolest, která není fizická, ale je snad stokrát horší. teď už budu brát lék skoro 2 měsíce a pořád špatný, je ještě šance na zlepšení??? Odpoví mi někdo a poradí, prosím???

vava
1x

já beru 20mg už dva a půl měsíce a zatím taky nic moc ,večer mi buší srdce,úzkost pociťuji hlavně po ránu,někdy jsou dny,že mi není ok celý den,pomáhá mi na to nemyslet a přinutit se něco dělat,i když to moc nejde,nemám z ničeho radost,neumím se uvolnit,ale stále doufám,že se to bude pomaloučku zlepšovat,začala jsem tančit zumbu,alespoň při tom si na úzkost ani nevzpomenu,stále mi chybí chuť do života a veselá mysl,ale už tady psalo více lidí,jde to opravdu pomaloučku a nezbyde než se s tím smířit a nechat to plynout.Hlavně nečekat,že se to změní ze dne na den,tak to asi nebude,i když by jsme si to všichni moc přáli,aby přišla ta velká úleva...zase napíšu

megi
2x

hele 2 měsice je moc kratka doba musiš ještě vydržet a když se davka zvedne obvikle se to na čas zhorší ale pak bude líp neboj musiš vydržet

angus

díky za podporu, po nekolika letech jsem se rozhodl to resit, hodne uz jsem o tom toho nastudoval a byl jsem tak natesenej ze bude líp a pořád nic, nejsem schopen jake koliv radosti, je ve mě jenom smutek a nedokážu pořádně nic dělat, je to děs, ale pořád ještě věřím ze se to musí zlomit, byl bych tak šťasnej, tak ahojky.

lenča
1x

Vydrž! 2 měsíce je opravudu ještě málo. U mě to taky trvalo déle, ale pak se to pomalu žačalo lámat. Držím pěsti!

ŽAneta

Dobrý den,jak dlouho a jak vysazujete antidepresiva.Minule jsem si je vysadila do 14 dnů a skončila jsem v nemocnici,protože jsem přestala cítit ruce a nohy a šílené točení hlavy.Už tak nehcci dopadnout.Děkuji

Maky

to koukám co to dokáže... já sestupuji na půlku a pak už nic ale to zatím neprošlo.. je to asi brzy zkusila jsem to po půl roce ale tělo dalo znamení ještě né!... jeli mi hůř beru 20...pak třeba i měsíc dva 10mg..stačí..žiju normální život neodpírám si vínko ani pivko :) a PRO VŠECHNY DOBÍRÁM SI MAGNOLII JAKO PODPORU A ČISTIČ TĚLA!

Lůca

Ahoj lidičky, tak téměř celé prázdniny jsem byla v pohodě, měla jsem obrovskou radost. Jenže od předevčíra to se mnou jede zase z kopce. Už v noci to začalo děsivým snem, a ráno jsem byla šíleně nervózní, pak nějaká drobná honička v práci a pak.... jedna ataka za druhou a silná. Už druhý den, mně je příšerně, ataky ve dne, ataky v noci, bolest žaludku, třes rukou, nohou. To mě tedy dost sebralo, protože nebyl žádný vyvolávající podnět, prostě nic (ikdyž podle mého psychiatra, nic vyvolávajícího být nemusí a naopak ataka přichází častěji při úplné pohodě-dá se tomu věřit?). Doufám, že se z toho brzo seberu, ikdyž jediným prostředkem je čekat. Doktor byl spokojený, že mě stačí dávka 15mg citalecu (kvůli jiným lékům), tak bych tomu chtěla věřit. Přeji všem, ať jste v pohodě.

Levanka
1x

Moone, zkoumal jsi nějak, jestli má dlouhodobé užívání AD nějaká zdravotní či jiná rizika? Já jsem zase na antidepresivech:-( Radost z toho nemám, ale co se dá dělat. Byla jsem nějaká nakouslá a teď depku nemůžu riskovat, když mám malý dítě. No aspoň jsem ráda, že jsem to zvládla v těhotenství a při kojení, že jsem neriskovala nějaký účinky na dítě. Vrátila jsem se opět k citalecu a jsem na něm opět v pohodě. Myslím, že mě to taky čeká snad na celej život, tak nevím, jestli to má nějaký rizika? Opakovaný depky asi mají rizika větší, co?

Alča

Pročítala jsem příspěvky postižených lidí depresemi. Jsem také jedna z nich. Jsem již v důchodu. První příznaky deprese jsem zažila ve svých 40 letech díky rodinným problémům. Mé léčení tehdy trvalo cca 4 roky. Od té doby jsem byla celkem v pohodě. Nyní již asi 10 let mám občas stavy deprese. Úzkost, nevysvětlitelný strach, zažívací potíže vč.průjmu apod. Jsou to hrozné stavy a nikomu nic podobného nepřeji. Lékařka to u mne přičítá klimakteriu. Mívám hlavně deprese na podzim. Někdy po užívání léků přes léto odeznějí a někdy přetrvávají. Chybovala jsem také tím, že jsem sama přerušila léčbu když jsem se cítila již dobře.V prvopočátku jsem užívala SEROPRAM a NEUROL. Později několik let jsem užívala CITALOPRAM. Letos opět přišla nová ataka. Nejen z toho důvodu, že bylo ponuré léto ale ještě jsem si udělala vážný úraz. Zlomila jsem si při úklidu nohu (rozdrcený kotník a otevřená zlomenina bérce). Jsem po operaci již pátý měsíc se pohybuji o berlích (nesmím ještě plně našlapovat) a protože se bérec nehojí budou mi operativně vkládat štěp do kosti. To vše mne přivedlo opět do stavu ošklivých depresí. Hlavně po ránu je mi hrozně zle když si uvědomím jak jsem na tom zdravotně a co mě čeká. Dostala jsem nyní od psychlékařky nový lék MIRZATEN a mám pocit, že mi nedělá dobře. Beru jej večer a místo uklidnění cítím neklid a nemohu usnout. Jsem nucena si vzít prášek na spaní. Dnes mi např.bylo dopoledne tak zle, že jsem myslela, že omdlím. Točila se mi hlava a pomohl mi jedině lék FRONTIN, který zabere do hodiny a vždy mi zatím pomohl. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti.

Dědek
1x

Nechci se vnucovat,ale dal bych si udělat test na chlamydie pneumoniae.

dědek

Děkuji za radu ale myslím, že to nemá s mými depresemi nic společného. Vždy je tento stav vyvolán nšjakým velkým stresem a myslím, že je to jen a jen psychika.

Dědek

Již asi padesát let mě trápí chlamydie,a za test se neplatí.

Maky

Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi tetánii a tím co tady všichni popisujeme??...aspon mě před několika léty ze silných stavů dostal a podotýkám stačil -hořčík nebo Magnosolv..ted už né.. mám stavy epizodní,ale už o dost silnější...potkávám lidi se stejnými problémy a májí diagnozu tetánie.Tak s chlamýdiemi to mi zapadá s příběhěm mé kamarádky, ale tá má oslab.imunitu,určitě by se nám test šikl..dělá to i gynekolog.ALE CO TO ŘEŠÍ? ASI NIC :(

Icik
1x

Nazdar , staří známí i vy noví lidé. U mně dobrý, ale možná jen proto, že je všechno v rodině v pohodě. Zrovna nedávno jsem slyšela doktora, co z vlastní zkušenosti zná, jak psychická pohoda podporuje dobrý stav těla i duše. Jen kdyby si člověk mohl poručit : je mi fajn, uzdravím se jistě a brzy a ono by to nastalo. Alčo a další, zkuste relaxaci, kupte si o tom knížku a věnujte se sami sobě 5 - 10 minut. Pomáhá to, fakt. Musíme bojovat " všemi zbraněmi " , podzimní krátké dny nám sílu nedodají. Hodně pěkných dní , Icik.

Maky
1x

Lcíčku to jsi mi udělala radost že jsi v pohodě přeji to nám všem .... a rodinka klape tak to má být ... mám ted dost nápor doma ,ale nevzdáváme to s manželem... je třeba ty myšlenky zahánět a zahánět kdo se začne poddávat...prohraje..vím že zase to sluníčko výjde..

Irena
1x

Přispívám ke komentářům k AD, které jsem si dnes všechny přečetla.Již loni jsem tyto své problémy vyřešila, že jsem dobrovolně šla na léčení do Psychyatrické léčeby Kroměříž.Vrátila jsem se v pořádku. Letos na jaře jsem zase cítila nějaké problémy, byla jsem najednou fyzicky i psychicky celkově vyčerpaná.Zvolila jsem opět PS v Kroměříži na 17.B. Ano, vím že AD pomohoul, ale nejvíce posilující v léčení je to, že si musíme věřit, že se vyléčíme a začít myslet pozitivně. Byla jsem za dobu dvou měsíců svědkem velkých přeměn mých kolegů v komunitě v léčeník. Hlavně komunita, komunikace mezi pacienty, pohovory s profesionálními lékaři a sestrami. To všechno a Argofan mi pomohly k tomu, že jsem se vrátila domů plná elánu a energie. Navázala jsem na pěkná přátelství, mohu s těmito lidmi komunikovat přes Skype, SMS a telefon a vím, že nebudu sama se svými problémy. Píši toto proto, abyste zvážili možnost léčení v jakémkoliv PS. Všem děkuji za příspěvky a všechny srdečně zdravím

Jana Novotná

Ahoj všichni, jsem hrozně ráda, že jsem našla stránky, kde najdu spoustu odpovědí na mé otázky, i já trpím úzkostnou poruchou, ale s názvem generativní úzkostná porucha, skoro všichni píšete o panické poruše. Já mám hrozný strach z nemocí a tím že mám SZŠ tak za každou bolestí vydím rakovinu, nádor atd.Úkostma trpím už asi 17 let, ale vždy nějak přišly a pak bylo dobře, ale to co teĎ prožívám poslední 3 měsíce je na umření, každé ráno bušení, chce se mi zvracet, sevřené hrdlo s knedlíkem v krku no děs, motám se jak opilá, zkoušela jsem homeopatika Ignatia amara-NIC, třezalkové čaje, magnezium -NIC, až teď jsem vyhledala psychiatričku, beru 6 den Citalec 20 zatím půlku a je mi snad hůř než dřív, snažím se to krýt Laxaurinem, ale ten mi přijde, že mi nezabírá. Je mi nejlépe večer, ale den hrůza, ještě v práci to jde, ale potom. Máte někdo radu na tu ranní hrůzu, nebo mám čekat až zabere Citalec, pořád se mi honí hlavou, že to neskončí, že lék nezabere a že se buď zblázním nebo umřu. Mám dvě děti 4 a 5 let, potřebuji fungovat, ještě že mám chápavého manžela, ale to také nemusí trvat večně. Díky za odpověď

lenča

Jani, vydrž! Týden je opravudu krátka doba. Obdobné potíže jsem měla také. U AD je nástup účinku bohužel pozvolný. Máš štěstí, že máš fajn manžela a dvě děti. Zvládneš to! Jen to chce ještě pár týdnů vydržet. Držím pěsti! ;-)

Jana novotná

Lenčo děkuji, dnes se k tomu všemu ještě přidal úporný průjem nejenom, že nemám chuť k jídlu a ještě tohle, jsem jak moucha myslela jsem, že to zvládnu normálně chodit do práce, ale po tomhle budu muset fakt ,tak na týden na PN, nemůžu vůbec jíst, takovou nevolnost jsem neměla, ani když jsem byla těhotná. Ahoj a děkuji

lenča

Jj taky jsem měla ze začátku problémy s jídlem. Nechutenství, průjem, zácpa atd... Naštěstí to netrvalo dlouho. Dávej si pozor na pitný režim. Já jsem vůbec nepociťovala žízeň-tak mě museli doma trochu kontrolovat, protože jinak bych vůbec nepila...

jana novotná

Ahoj už 13 den beru Citalec a je mi stále a to hlavně po ránu na umření, to mě dnes ráno začala i mravenčit ruka, což jsem nikdy předtím neměla, máte s tím někdo takovou zkušenost, je mi fakt blbě, takhle mi nebylo ani před tím než jsem začala Citalec brát, no hnus, někdy bych raději nebyla. Nebýt Lexaurinu tak to bych se asi udávila, to jsem si myslela, že po těch průjmech začnu normálně chodit do práce, to bych musela chodit večer.kdy mi je nejlíp.

Levankas
1x

Jani, braní citalecu se počítá spíš na týdny, než na dny. Může to trvat celou věčnost, ale přejde to, uvidíš. Já mám taky úzkosti všeho druhu, ty nemoci jak píšeš, to je i moje parketa. Teď mám malé dítě, zvládla jsem těhotenství a kojení bez ad, ale zase ráda jsem se k nim vrátila:-(, ještě že aspoň antidepresiva existujou.

jana novotná
1x

Levanko, díky za optimismus, ale cítím se jak mrtvola a hlavně se mi v hlavě pořád motá, jestli je to opravdu "JEN" úzkost a ne nádor mozku atd. I když to už jsem byla i na MR mozku, páteře, ale v r. 2004, já vím že je to blbost, ale z hlavy to nevymažeš, ještě když v tom člověk pracuje. Teď jsem na PN, protože to dávení po ránu po Citalecu a ta slabost mě fakt odrovnala. Já se dávila i bez Citalecu, ale nějak méně. Budu doufat, že to zabere, a ještě víc budu doufat, že do té doby nebudu závislá na Lexaurinu. Také se motáš a mě ještě jak jsem stažená hrozně bolí záda. Ahoj a díky.

vava
3x

Jani,měla jsem úplně ta samé problémy jako ty,za vším jsem viděla rakovinu,rána katastrofa,nekončící úzkost,nechuť k jídlu ,knedlík v krku,třes,bušení srdce,nespavost,zkrátka nervové zhroucení a k tomu dvouletou dceru,snažila jsem s ,aby na mě nic nepoznala.Chtěla jsem ještě jedno dítě,ale musela jsem to odložit a začít brát citalec 20. Jani mám pro tebe moc dobrou zprávu,nevěřila jsem,že ten lék zabere,ale zabírá opravdu tak,jak zde všichni popisují,t.j. U každýho trošku jinak,podle stavu v jakém se nachází.U mě se první úleva začala objevovat až po šesti týdnech,ale počítej s tím že je to jak na houpačce,nejprve ti bude jeden den,možná dva lépe,pak se zase vrátí ta úzkost a strach a budeš si myslet,že to nezabírá,pak zase chvíli úleva a časem zjistíš že těch lepších dnů bude přibývat a přibývat a u mě asi po 4 měsících teprve lék zabral,tak jak jsem si představovala,směju se,funguju,sem tam ještě nějaký nepříjemný pocit,ale nevěnuji tomu pozornost.Lék opravdu funguje,ale trvá to moc a moc dlouho,nečekej tak brzy změnu,musíš zkrátka opravdu vydržet,moc ti držím pěsti,ať ta úleva přijde co nejrychleji.A moje rada na ty krutý dopoledne a rána,zaměstnej se co nejvíc a hlavně nepřemýšlej nad tou nemocí,žádným příznakům a bolestem se nevěnuj,nepozoruj se ani kdy by ti měl zfialovět jazyk a.Ty nervy máš všude po těle a přidávájí se pocity pálení,brnění,znecitlivění a všechno možný,nevěnuj tomu pozornost,nijak tě to neohrožuje,jsou to opravdu jen nervy.Drž se a vydrž,o vánocích ti bude mnohem líp !!! A Lenča,co sem píše,tehdy napsala i mě a moc mi to pomohlo,tímto jí ještě jednou děkuji.

jana novotná

Děkuji moc za podporu, fakt ji moc potřebuji, dnes jsem byla u cvokařky na psychoterapii, docela mě to pomohlo, vybrečela jsem se , dnes jsem první den bez Lexaurinu zkusila jsem to a příšerně mě bolí hlava, hlavně v zátylku a zase ten knedl v krku, no uvidím. Za největší prohru beru, že jsem u toho všeho nevydržela chodit do práce, prostě to nešlo, byla jsem tak vysílená těma průjmama ze začátku, že to nešlo a teď když jsem doma, tak si říkám, že toho využiju a naberu sílu, protože jsem během měsíce zhubla 9kg a jsem jak mátoha a k tomu 2 děti, ale mám skvělého manžela, který mi pomáhá a snad i chápe.Díky moc za podporu, hlavně aby mi ten Citalec pomohl zvládat ty rána, ty jsou fakt krutý. Ahoj

lenča

Jani, to že jsi nevydržela chodit do práce není žádná prohra!!!! Když máš chřipku, tak jsi taky na nemocenské. Deprese je nemoc jako každá jiná ;-) Pokud se opravdu necítíš dobře po těch průjmech, tak zůstaň pár dní doma-to by udělal i člověk, který depreselmi netrpní. Náhodou to, že jsi až do teď do práce chodila obdivuju. V době, kdy u mě deprese proběhly poprvé, jsem nebyla schopná vůbec vstát z postele-natož vyjít z bytu. Jinak takové to brnění po celém těle, mravenčení jsem měla taky-postupně to přešlo. Drž se ;-)

jana novotná
1x

Ahoj dnešní ráno bylo zase hrozné, včera mi cvokařka navcrhla, abych zkusila brát Citalec večer máte s tím někdo zkušenost? Slyšela jsem, že se ale po něm pak hůře spí a to bych už fakt nepřežila, stačí, když se budím v 5 hod. spocená, s knedlíkem v krku a dávicím reflexem jakmile vstanu a ihned pádím na WC vykonat potřebu, Leni když vám Citalec začal zabírat, tyto ranní stavy také vymizely? Ty jsou totiž na tom nejhorší. Přes den jsem už kromě bolesti v zátylku a občasného knedlíku v krku dobré.Děkuji za odpověď

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
13%
Zatím hlasovalo 24 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce