Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Sammy

Ahojte všichni, přišla jsem si k vám pro radu. Trpím obsedantně kompulzivní poruchou. Zítra je první den, kdy začínám užívat citalec a mám z toho celkem obavu. Jak si tak čtu ty vaše příspěvky, tak se toho fakt děsím. Opravdu to provází takový deprese a únavu, je tam totiž napsáno, že ty léky netlumí, ale jak vidím, tak to asi není pravda. Podpořte mě prosím nějak pro začátek. A ještě jsem se chtěla zeptat, zda když mě třeba občas bude bolet hlava nebo něco, zda si s užíváním citalecu můžu vzít třeba brufen nebo něco na bolest. Děkuji za odpověd.

R

Ahoj Sammy! To, že některým lidem Citalec nejdřív stav zhorší, pro tebe nemusí vůbec platit. V diskusích je spousta lidí, kteří žádné vedlejší účinky nemají a Citalec si nemohou vynachválit. Rozhodně sem piš, co to s tebou dělá. Přeji ti, ať ti Citalec přinese jen užitek.

Maruška

Ahoj Sammy! Já beru Citalon, ale myslím, že Citalecu se hodně podobá. Vedlejší účinky jsem měla spíše malé a brzy ustoupily. Hodně jsem měla při depresi (už před užíváním citalonu) bolesti hlavy. Nejdřív jsem, ze začátku užívání Citalonu, váhala s léky na bolest hlavy, ale nakonec jsem si Paralen občas vzala, a šlo to. S léčbou a ústupem deprese mě hlava bolet přestala. Držím palce a myslím, že se příliš bát nemusíš! M.

Ina

Ahoj! Děkuji za podporu. Maruško, tvoje zaměstnání má v současné době hodně výhod, dětičky jsou,dětičky musí chodit jíst...Já pracuji ve strojírenském podniku jako referent na metrologii - kalibrace a ověřování tlakových,teplotních a délkových měřidel a tady je to teď s prací bída - ta "krize" dolehla i na nás a bojím se, jsem v tomto podniku od vyučení a to 24 -tý rok. Všem vám přeji, aby jste neměli problémy se zaměstnáním, měli ji tak akorát, ale co nejdéle. Dnes u nás prší, máme jet do Prahy k ortopedovi na 13. hodinu a chtěli jsem si to taky pojmout jako výlet .Pá všem Ina

Síma
1x

Tak jsem po nehorázných potížích navštívila doktora a dnes jsem si vzala svůj první Citalec. Nestačila jsem se divit. Změna vidění, čichu, sluchu, zmatenost, příbor v kuchyni, kde hospodařím 6 let, jsem hledala snad 30 sec... Závraťě, neschopnost se soustředit, zorničky jak talíře. Je to normální? Nedovedu si vůbec představit, že bych zrovna řídila auto, když to nastoupilo, prostě jsem byla pěkně zpatlaná. A mám strach, o víkendu bych měla být sama se 14ti měsíčním synkem, protože muž půjde do práce... půjde to? Nejhorší fáze trvala 3 hodiny, dojelo to až teď a to jsem si prášek brala o půl deváté ráno. Snad mi vy, v léčbě již ostřílení kolegové pomůžete se v tom trochu zorientovat. Čekala jsem leccos, ale tohle mně překvapilo

lubos123451

chcel by som tiez nieco dodat ohladom toho citalecu.ja ho uzivam uz takmer 3roky ale kedze mam dost caste recidivy myslim alkoholicke niekedy bolo lepsie ak som ho nebral.som alkoholik a niekedy ma v podstate zivot absolutne nebavi.ma 2 kompletne protialkoholicke liecby ale nikdy to stale v tej hlavicke nemam zrovbane.bol som stastne 7rokov zenaty ale vdaka mojmu arogantnemu a hlupemu spravaniu nechala byvala a manzelka.ja uz fakt niekedy neviem co mam s tym zivotom robit.na chvilu je dobre potom pride recidiva a vsetko dobre je prec.lekari ani sami nevedia co mi vlastne je.jedny tvrdia ze som alkoholik druhy ze mam depresivy treti ze om gambler stvrty ze mam panicku poruchu piaty ze som neurotik...tak ja uz fakt neviem co vlastne som.mam inac velmi dobre prac.moznosti pretoze perfektne ovladam 3cudzie reci bol som v nemecku 5rokov takze s pracou problem nemam.lepsie poedane mam pretoze ju vzdy necham.mam pocit ako by som nemal ziadnu motivaciu.spociatku ma velku ale po case opadne a kaslem na vsetko.mam toho na pisanie zo dve knihy ale...radsej nebudem pisat.ak mi moze niekto poradit nech mi poradi za co mu vopred velmi pekne dakujem.majte sa s pozdravom lubos

Maky

Luboško,tomu se říká stavy jako na houpačce... myslím si že to stebou není vůbec zléé... hlavně si to tak všecko neber!..jednou si ten život ten směr vybere...chtělo by to ženu a dále se věnovat tomu čemu se věnujmeš te práci -jazyky je to super.

F.

Ahoj. Je mi 17 a pravděpodovbě trpím maniodepresivní psychózou... Prodělala jsem také anorexii - nyní je to "pod kontrolou"... Můj doktor mi doporučoval antidepresiva. Ale já do sebe nechci "ládovat" nějaké prášky, ale zase netuším, jak se s tím vypořádat i jinak... Myslíte, že stojí za zkoušku..? Děkuji moc předem !

Icik

Ahoj efko, jdi do toho. Jsou prostě nemoci, které zvládneme mnohem snáze pomocí léků. A zrovna AD - antidepresiva nepatří mezi léky , které nám mohou dost uškodit jinde ( nemají špatný vliv na jiné orgány ), tak jsem to myslela. AD začni brát ale nečekej výsledky za pár dní. Spíš za pár týdnů. Pa Icik

R

Ahoj všem, poslední čtyři měsíce jsem psal svoje zkušenosti s Citalecem. Moc mi pomáhalo si tu diskusi číst. Povbuzovalo mě, když jsem četl, jak vám Citalec pomohl. Užíval jsem ho čtyři měsíce a v podstatě mi nepomohl. Nejdřív jsem užíval 3 týdny 10 mg a pak více než 3 měsíce (14 týdnů) 20 mg. Minulý týden jsem byl u doktora a dohodli jsem se, že to změníme. Takže od minulého týdne místo Citalecu užívám Serlift. To je antidepresivum s jinou účinnou látkou. V Citalecu je citalopram. V Serliftu je sertralin. Dobré je, že zatímco když jsem začal užívat Citalec, tak jsem měl hrozné úzkosti. Teď když jsem začal užívat Serlift, tak se v podstatě skoro nic nedělo. Jen jsem asi dvě noci hůř spal. Snad mi pomůže lépe než Citalec. Deprese je holt asi boj na dlouhou dobu. Držím vám všem palce, ať je vám jen dobře.

Icik

Ahojte, nevíte, co se tu děje? Já nepsala nic špatného, ani hrubého a můj příspěvek zmizel. ERKO, nebudeš zdaleka jediný, komu první AD nezabraly. Někdo prý mění a mění. Preji ti, aby tentokrát pomáhaly a cítil ses fajn. Uvidíme, jestli naše psaní nevymažou. Co vy všichni ostatní , jak se vede vám ??? Pa Icik

Martina

Ahojky iciku:-),no konečně...já sem chodím číst a přemáhám svou lenoru,abych taky něco písla.Koukám a přemýšlím zrovna,co to tu pořád mažou???!!!Jinak já jsem stále OK,jsem ráda a co ty?moon tady nějak dlouho nebyl,takže darebáku jeden,koukej napsat...Jinak holka začala koncem dubna s atletikou,s tenisem praštila a je v jednom kole.Hned jí šoupli na závody a nominovala sedokonce na MČR ve víceboji v Jablonci.Skončila z celé republiky na 10 .místě,což je supééér,na to,že se tomu věnuje měsíc..no..věnuje,oni jí nabrali,viděli a od té doby jezdí po závodech,tak Iciku,drž jí palečky,ať se jí daří.Jsme za to šťastní,atletika je nádherná.dělala pětiboj:-)teď je nominována i na olympiádu mládeže:-)koncem června v Táboře.Takže se těší.Koukni mi písnout něco víc,jak se máš a jestli chodíš za kulturou?Jdu dělat ještě sváču,tak zase někdy písnu.Pa,pa

Icik

Ahoj, psala jsem jim a upozornila na mazání našich příspěvků a už je všechno v pořádku. Moon tu opravdu dlouho nebyl, jen doufám, že se mu vede dobře a má moc práce okolo bytu. Marti, to víš že chodím na koncerty, hodně jezdím na kole, byla jsem poprvé na Pivním festivalu v Letňanech, na festivalu jídla v centru. Super, pa letím do práce ICIK

Maruška

Ahoj všem! Jak chodím do práce nemám už tolik času číst a psát, ale když to výjde ráda za vámi zajdu! R trochu mě mrzí, že jsi tak dloho bojova s depresí bez zlepšení příznaků. Ale na druhou stranu jsem ráda, že se to nějak hýbe a věřím, že nové AD pomůžou! Iciku a Martino, jsem ráda, že píšete a jste v pohodě, je to pro mě posilou a nadějí. Mě je dobře, jen ke konci týdne bývám hodně unavená a zase se mě vrací známé otravné bolesti hlavy. Čtvrtek a pátek bývá náročný. Dnes mě bolí hlava dost, už se těším do postele! Luboši, na Tvou otázku mě napadlo- snažit se radovat se z maličkostí a ve všedním dni hledat pozitivní chvíle, alespoň jednu denně (sluníčko, dobré jídlo, setkání s přátely, hezký film či knížka). Moc Ti přeju, aby jsi měl proč a třeba i časem pro koho žít!. .Všem vám přěji hezké dny! M.

Moon

Ahoj všichni, jsem OK. Akorát mám opravdu hodně práce kolem domku. Ale nastala u mě velká změna - skončil jsem v zaměstnání a momentálně je ze mě "čistoktevný" živnostník. Zrovna zítra se chystám po čtyřech měsících za chocholouškem - pokecáme a předpokládám, že na léto stáhneme Citalec na 10mg. Doufám, že to bude fungovat a nebudu muset zůstat na 20mg. Ale nápor je to teď opravdu slušný.Držte se.Moon.

R

Iciku a Maruško, moc děkuji za podporu. Snad mi tyhle antidepresiva pomůžou lépe. Když pomáhají ostatním, tak co by nepomohly mě, že jo. Je fakt, že už se v tom plácám dlouho a lépe mi vlastně není. Osm dní jsem bral půl tablety, teď beru už třetí den tabletu celou. Takže oni asi ještě neúčinkují. Držím vám palce, ať je vám dobře.

Aneta

Ahoj Levanko, Moone,Martino a Iciku..moc Vás zdravím a děkuji za podporu v /pro mě hrozný době/.Jsem moc ráda, že je vám dobře!!! Léčím se cca 2měsíce..beru také Citalec už jsem začínala zoufat,jak pomalu zabírá..nejprve 20mg a nyní týden 30mg+1,5mg Lexaurinu ráno-bez toho bych asi v práci byla k ničemu.Po přečtení vašich článků jsem klidnější a trpělivější. Každý den se budím s pocitem: už aby bylo líp..strašně moc bych chtěla na výlety,posekat zahradu,s radostí uvařit:-), ALE ...po jak dlouhé době se Vám to začalo dařit a šlo to samo bez nucení...

Icik

Ahoj Anet. Nikdo ti neřekne, kdy bude líp. Ale protože píšeš, že zobeš léky dva měsíce, myslím, že už každým dalším dnem můžeš očekávat zlepšení. Vydrž, plánuj si budoucnost, co budeš dělat, až ta chuť cokoli udělat přijde a užívej si léta. Pa Icik

Aneta

..taky doufám, že mám to nejhorší už za sebou..lepší se to..ale asi bych chtěla všechno moc hrrr. Únava už pomalinku odchází, ale mám dotaz: byla jsi taky taková jakoby nesoustředěná i po dvou měsících? To mě dost trápí:-(Díky moc a přeji hezký den.

Icik

Anetko, asi bych řekla, že ta nesoustředěnost je i po tom Lexaurinu. On je dobrý, ale nás pěkně tlumí. Já jsem pak brala jednu chvíli i 3 mg a sice mi bylo dobře, ale byla jsem jako v mátohách. Neboj se, tohle všechno přejde , za chvíli nebudeš potřebovat Lexaurin, jen budeš brát měsíce AD. A Citalec tě vrátí do normálu. Pa Icik

Aneta

..ještě to není zdaleka ono, volala jsem si nějaké lékařce a vysvětlila mi, že horší soustředěnost prostě s depresí souvisí a trvá déle,než zase začne hlavička fungovat na 100%..tak jsem se trošku uklidnila..ale už bych chtěla mít tuhle etapu za sebou:-( Jak jsi na tom ty, jsi bez léků, nebo raději bereš jako prevenci? Jo a víkend byl bez Lexaurinu..ale v práci..nic moooc!!

Icik

Moc dobře děláš, když občas Lexaurin vynecháš, prý si na něj tělo rychle zvyká... Já jsem bez léků. Žádné jako prevenci neberu, jen bych si zbytečně ničila " pajšl". Hodně pohody, doma i v práci , pa Icik

Moon

Ahoj všichni, přeju všem více či méně vyléčeným spoludiskutujícím klidné léto bez zdravotních problémů. Já se pořád držím, beru nejnižší možnou dávku Citalecu, na kterou občas zapomenu a pořád pracuju.... buď na naší stavbě nebo u PC.Ale domek roste, práce je také dost a tak můžu s klidem napsat, že se daří dobře. Držte se.Moon.

matasovas
1x

Ahoj lidi, jsem ráda , že jsem našla tyto stránky, taky bych se ráda svěřila se svými problémy. Je mi 30 a už třetím rokem jsem na mateřské dovolené. Derpese začala asi před měsícem, jednou večer jsem nemohla usnout úzkostí a druhý den jsmese probudila s úzkostí a depresí. Řešila jsem to nejdřív s psychologem, a odjela na dovolenou, kde jsem měla neustálé úzkosti, nemohla jsem se radovat atd. Po návratu jsem šl rovnou k psychiatrovi, naordinoval mi citalopram jeden ráno a půlku v poledne, večer před sapní Mirzaten a Rivotril při potížích. Začátek léčby byl velice těžký a nepříjemný, deprese se v prvním týdnu zhoršila, nebyla jsem schopná nic dělat, musela jsem se nutit, mám tu malou holčičku, jsem s ní většinu dne sama. Začala jsem s ní ráno vyjíždět na koloběžce, tím jsme se trochu odreagovala. Začala jsem s fitboxem dvakrát týdně a jezdit na kole. To mě jakžtakž drží. Ale každé ráno nevolnost a prakticky nemůžu přes den nic jíst, maximálně ovoce. Po 14 dnech mi citalopram vyměnili za Asenpru a tu beru 5.dní bez nějakých větších změn ale na to je asi brzy? Po Mirzatenu spim jak zabitá ale budím se úplně propocená a brzy ráno kolem půl šesté. Rivotril beru opatrně jen při obtížích, a dneska jsem si ho vzala a docela jsem byla schopná něco sníst. Po Mirzatenu dostavám vždycky velikou chuť k jídlu ale na noc se přejídat taky nechci. Už jsem zoufalá, nevím co bude dál. Tak se mějte fajn, přeju každému uzdravení+, díky za stránky Šárka

ANETA

Poslední dny nic moc...beru Citalec 2,5měsíce..mám si dát ještě šanci, nebo to chce požádat o změnu AD? Bojím..bojím...byli u vás u někoho taky výkyvy..jednou dobrý a pak hrůza??Šárko, až budu mít víc elánu, určitě ti napíšu,jak se ti daří??

Anet

Byly výkyvy-už snad i debilním:-)

R

Aneto, jak se cítíš? Já jsem Citalec bral 4 měsíce a moc mi nepomáhal. Pak mi ho doktor vyměnil za Serlift. Ten teď užívám dva měsíce. Účinky taky nic moc. Ono to tak může být, že na někoho ty AD zase moc neúčinkují. Hodně asi záleží, čím jsou deprese a úzkosti způsobené. Tahle diskuse je dobrá i tím, že nám ukazuje, že podobné problémy mají i jiní a že třeba na každého AD nezapůsobí, jak by očekával. Drž se a napiš jak ti je.

Aneta

Ahoj..musím to zaťukat,ale je mi líppp:-)Pravda...obvoďák mi napsal Citalec,poctivě jsem ho brala 2,5 měsíce..ale.. moc se to nelepšilo.Jsem normálně dost aktivní a byla jsem pořád "na nic".Cca před 14 dny jsem měla jet na dovolenou a já si prostě netroufla-nezvládla bych to:-( Všichni odjeli a já si řekla dost! Našla jsem si lékařku/nikdy bych nevěřila,že půjdu k psychiatričce!!/ale věřím, že jsem udělala to nejlepší..vysadila mi Citalec, na aktivitu nasadila Wellbutrin SR 150mg a na noc Argofan- vedlejší účinky, sucho v ústech a trošku mi utíkalo srdíčko, to už je o.k.Zdá se mi, že začínám zase trošku fungovat-konečně:-))Jak jsi na tom nyní ty??

R
1x

Ahoj Aneto! To jsem rád, že ti je líp. Hlavně, že ti změna léků pomohla. A vedlejší účinky malé. To je super. Držím palce, ať ti to vydrží. Já jakž takž funguju. Je to lepší. Nevím ale, jaký vliv mají léky a jaký vliv má to, co se děje v mém životě.

R

Ahoj Šárko! Máš stejnou medikaci jako já. Já jsem taky nejdřív bral Cilalec, kde je účinná látka citalopram. Ten jsem užíval 4 měsíce. K tomu jsem ještě večer užíval Remeron, kde je účinná látka mirtazapin jako v Mirzatenu. Po Citalecu mi v začátku bylo pěkně zle, všechno se zhoršilo, hlavně úzkost a bušení srdce. Pak se to nějak ustálilo, ale mi moc to nepomáhalo. V noci jsem se taky příšerně potil. V životě jsem nezažil se probudit úplně mokrý a převlíkat se. Takže mám úplně stejný vedlejší účinek jako ty. Po 4 měsící mi doktor vyměnil Citalec za Serlift, kde je účinná látka sertralin jako v té tvé Asentře. V noci se potím dál. Serlift užívám přes dva měsíce. Je to lepší, ale nevím jakou roli hrají léky a jakou to, co se děje v mém životě. Už je to měsíc, co jsi sem psala, tak napiš, jak ti teď je. Hlavně držím palce, ať je ti dobře.

Maky

Ahojky existujete ještě?Martinka+Moon a dalšíí??-jako diskuze?Pročítám to tady od vašich prvních příspěvků...jsem mile překvapená,že člověk si myslí že trpí sám.... žila jsem 7 let od puberty s jedím klukem a tam to začalo.Vzhledem k tomu jaký byl byla jsem na to sama...nic méně jsem přesně jak vy všichni tady popisujete byla 4 rokydobrá (vdala jsem se mám malou holčičku a to mě asi drželo!!) a nyní jsem zase do toho spdla čím to je ?..neléčím se,ale míním!!Beru na uklidnění večer 0,25 neurolu dala mi ho imunoložka měli jsme rodinnou tragédii a tím si myslím že je i návrat mých potíží....

Aneta

Ahoj Maky, přesně tak..taky jsem četla příspěvky od začátku..Moon a Icik /zdravím:-)/ jsou v pořádku..uff..Taky bych byla ráda, kdyby se ozvala Levanka..moc jsem ji fandila!Maky něco pro tebe.Nečekej,že ta potvora deprese sama zmizí,taky jsem s ní bojovala a jak říká Moon,nedá se ji poručit a přemoci vůlí..

Moon

Ale to víš, že existujeme. Ale už sem jen občas nakouknu když si vzpomenu. Momentálně nevím kam dřív skočit, mám spoustu povinností a zvykám si na přechod z pozice zaměnstnance do pozice živnostníka na volné noze. Ale jde to, dům nám krásně roste a nemoc vypadá, že je pod kontrolou. Po létě kdy jsem měl jen 10mg Citalecu jsme se s dokrorem domluvili na návratu k 20mg - přece jen jsem cítil drobné výkyvy a nechtěli jsme riskovat nějaké problémy. Už jsem se víceméně smířil s tím, že tuhle nemoc mám jako celoživotní diagnózu a že už asi pořád budu potřebovat pomoc. Na jednu stranu je zvláštní pořád "zobat", na druhou stranu jen představa toho co jsem prožil je naprosto šílená. A poslední vzkaz pro Maky. Každý kdo sem přišel měl pocit, že je v tom sám. Vědomí, že to není nic nenormálního je docela posilující.Všichni se mějte. Moon.

Martina

Ahojky všem....jsme na tom asi Moone stejně,já sem chodím občas číst,co je tu nového a nějak nestíhám písat-práce,prázdniny,dovol ená,pakování dcery na prázd.pobyty,do toho se nám přidaly závody v atletice,takže pořád je co dělat.Iciku a kde jsi ty,sakra??Koukej se ozvat,prosím,chybí mi to....Všem novým pacientům vzkazuji,že opravdu nejsou na světě sami,koho ta blbka depka sžírá a že nejkrásnější na tom je to,že ji svou vůlí a ochotou chtít se s ní poprat nakonec přemůžeme,věřte tomu.Je to hodně těžký boj,ale na konci je jasný vítěz,pokud dotyčný má zájem a trpělivost.Určitě je na místě léčba pod dohledem a nepapat,co se namane.Já jsem bez jakékoliv medikace a je mi fajn,ťuk,ťuk,ťuk...Hezký víkend a hodně sluníčka. Martina

Icik

Ahojda. Měla jsem 2x rozbitý notˇas, jen se opravil, tedy můj milý mužíček mi jej dal do kupy, zase nám měnili týden připojení na net a teď to stále vypadává. Ale prý máme vylepšení, tak nevím, co tím mysleli. Asi nám vylepší poplatky...směrem nahoru, jak jinak, že. Všem chorým přeji naději a odvahu brát léky a zase nakouknu, mějte se, Icik.

bashra

Všechny vás zdravím.Na vaší diskuzi jsem se dostala zadáním názvu léku Citalec do vyhledávače, dnes jsem navštívila po prvé psychyatra, léky ještě nevyzvedla a tedy jsem se chtěla o tomto léku něco dozvědět. Lékaře jsem navštívila proto, že dlouhodobě nedokážu ovládat dvě své emoce, jedna je lítost a druhá přílišná vznětlivost, chcete-li vztek a bojím se, že tím ovlivním chování a povahu své malé, 2 leté dcerky, která je jako každé dítě čistý, nepopsaný list a jinak dítě velmi šťastné, zdravé, veselé a bystré. Z rovnováhy mě vyvede každá maličkost, může to být pouhé oblékání, převlékání, já jsem v časovém stresu, dcera neposlechne moji prosbu, aby přišla za mnou, chvíli běhám za ní, pak mne to přestane bavit a křičím na ni a končí to, že se dcera rozpláče. Nejsem typ člověka, co preferuje fyzické tresty, dceru neudeřím, ale křičím, vztekám se a dcera několikrát kvůli tomu plakala, no to přeci tomu drobečkovi nemůžu dělat, ona si to nezaslouží a navíc může mé chování napodobovat a i v dospělosti ho převzít za své. Proto jsem se rozhodla jednat a navštívila odborníka-lékaře. Jinak se nacházím ve svém nejhezčím období života, jsem šťastná maminka, svoji dceru miluji, miluje ji celá naše rodina, jezdíme na výlety a dovolené, téměř celé léto trávíme na chatě, mám ráda lidi, život, těším se za rok do práce, nemocná fyzicky ani duševně jsem vážně nebyla a na nemoc s názvem deprese se dívám s respektem, vím, že existuje, fandím všem, co se sní naučili žít ALE já jí netrpím, probrali jsme to vše s lékařem, který uznal, po důkladném šetření, že přílišná vznětlivost je má povahová vlastnost, kterou jak sám řekl musím ovládat rozumově, domluvili jsme se na kontrole za měsíc s tím, že jak jsem sama navrhla, chtěla bych odstranit ze svého chování příčiny toho chybného jednání, chtěla bych přijít na příčinu a odstranit ji a ne se nechat utlumit psychofarmaky a nic neřešit. Myslím, že jsem ke své léčbě zvolila špatnou odbornost a svůj problém řešit s psychoanalytikem, s psychologem, ten se může dostat hlouběji do mého nitra a odstranit příčinu-špatný vzorec jednání. Proč jsem se tedy rozhodla přispět do této diskuze?!?...protože se momentálně nemám s kým poradit, zda-li vyzvednout v lékárně Citalec 20 mg?!?....proč mi ho psychyatr po mém vyšetření předepsal?!?......Jinak také myslím, že vás mohu svými,,malými problémy,,pobavit, četla jsem jen pár příspěvků a všem držím moc palce, užívejte poslední dny sluníčka, ne, že nebude, ale už bude stále méně hřát, je to zadarmo positivní energie, jak tu už někdo psal, těšte se i z malých, každodenních věcí, jako je, že cvrdliká ptáček nebo letí motýlek a každý večer si řekněte, že zítra bude hezky a na co všechno se těšíte...pokud to jen trochu jde......Ještě zdravím konkrétně Optimistu, pokud sem ještě zavítá, moc se mi líbí Tvé názory a ztotožňuji se s nimi. Děkuji za vaše rady týkající se mého problému. bashra.

Maky

Ahojky Bashra,ty jsi můj případ ale jen co se týče té malé...taky nechci aby přišla o naše skvělé chvilky kvůli mým depkám.. když se nad malou rozčílím dostanu to klepaní a bušení a musím se ihned uklidnit jenže mě ještě více rozháže klidný manža ležící na gauči :) k tomu mám tlakové bolesti z hora hlavy a trnutí šíje. Je fakt-že vše více prožívám a vše si moc beru. V uterý jsem zašla k obvodačce tam vše popsala pocity co se děje ap.-již od dítěte jsem navštěvovala neurologa kvůli prodělanému zánětu mozkových blan a utrpným bolestem hlavy,na podzim tím trpím-bolesti a chmúrné nálady. 20.10 jdu k neuroložce,přeji si aby ona vše semnou vyřešila bez následků a všem vám přeji klidné nastavající babí léto :)) Baši rozhodni se pokud si myslíš že ty emoce zvládneš tak ty léky neber...musíš vědět jak to je ... u mě je to na střídačku musíme být v pohodě!!

Maruška
1x

Ahoj všem! Už jsem tu dlouho nebyla. Citalon beru už osmý měsíc. O prázdninách jsem prošla psychoterapii. Hodně se mě otevřely nevyřešené věci z dětství, probrečela jsem to, ale hodnotím to velice kladně. Kolnečně mě bylo psychycky dobře. Jen mě ještě trápí únava a občasné bolesti hlavy. Bashro, mám tři děti 8, 5 a 3 roky. Moc jsem na ně taky křičela. Na jedné návštěvě u psychologa jsem si vzpoměla, že mě moje maminka hodně říkala, že jsem zlobivá. Psycholog mě říkal, že jsem to tak přebrala a proto se zle chovám.. Pomohl mě si to uvědomit a odblokovat. Od té doby křičím o hodně míň. Ale myslím, že na tom má zásluhu i citalon. Držím palec ať si přídeš také na kořen svého křiku! Maruška.

Boubelka 40let

Ahoj všichni, dovolte mi, abych i já přidala svou zkušenost s depresemi. V roce 2006 jsem začala užívat Cypralex. Po roce jsem jej vysadila, ale ihned po vysazení se to na mne začalo zase valit, úmrtí v rodině, uvěznění rodinného příslušníka, úmrtí domácího mazlíčka /jsme bezdětní, takže to pro mne bylo jako dítě/. Pak manžel odjel na SC do zahraničí a zrovna spadlo letadlo. Já se celý týden doma o něj klepala, denně brečela, bylo mi na zvracení (bohužel nebylo možné spojení, nevěděla jsem o něm). Všechno dopadlo dobře, on se v pořádku vrátil, ale já se nedokázala uklidnit. Od letošního června do srpna jsem působila jako klidný vyrovnaný člověk, který všechno zvládá, 3 měsíce jsem nebyla schopná se na nic soustředit, ale pořád jsem to zvládala skrývat a říkala si to zvládnu, že nechci znovu AD, že to bude dobrý, nakoupila jsem si hořčík, nějaké ovesné kapičky, popíjela třezalku a meduňku, ale došlo to tak daleko, že jsem přestala spát a za ty 3 měsíce zhubla 20kg!!! 1. týden v září jsem se v práci složila, tak mne kamarádka musela naložit do auta a okamžitě odvézt na psychiatrickou ambulanci. Brečela jsem, klepala se a nebyla schopná souvislého uvažování. Můj mozek byl tím neustálým přetvařováním se totálně vyčerpanej, že jsem nemohla dál a ani jsem neměla sílu. Nadávám si denně, že jsem to nechala dojít až tak daleko a nešla hned po 14 dnech k doktorce, takhle jsem si fakt zadělala na pěknej průser a spadla na takový duševní peklo, který nikomu nepřeju. Jsem teď na nemocenský, mám nasazenej Zoloft, ale ty deprese se ještě prohloubily. Bohužel než nastoupěj, bude to trvat nejméně měsíc. Chtěla jsem tímto svým příběhem varovat. Ten, kdo má rozjetý deprese, ať jde určitě hned k doktorovi a nechá si napsat AD. Bylinkami se dá léčit maximálně špatná nálada, ale deprese určitě ne!!!!!

ALLKA

Ahoj boubelko. Ahoj všichni.Tvůj příběh boubelko mne zaujal. Dnes jsem poprvé vživotě tady na těch stránkách a můžu říct, že při mých potížích a depresích a hrůzách co prožívám momentálně, mi docela pomáhá pročítat zkušenosti a starosti jiných lidí. Až teď vidím, co nás je. Docela ráda bych si s někým psala i po mailu. Jsem zdravotní sestra a je mi 49. Deprese a ty jejich doprovodné příznaky mám už devět let. Je to od doby, kdy mi manžel neposkytl pomoc, když se mi o dovolené v Chorvatsku po štípnutí hmyzem stal anafylaktický šok s otokem mozku. Myslela jsem si, že pojedu zpátky už jen ve futrále. Asi půl roku po návratu mi začaly potíže. Paniky, úzkosti a deprese. Dlouho jsem váhala jít k psychiatrovi (všichni mě znali) ale nakonec nešlo jinak. Brala jsem AD několik let. Nepomohlo to hned, ale po nějaké době jo. Po pár letech jsem to vysadila. Dva roky dobrý. Teď to začíná znovu. (O prázdninách mi málem zemřela dcera) nyní je vše OK ... ale já se nekontrolovaně sypu. Zdravím všechny ALLKA

Maky

Ahoj Alko...to je smutný příběh nic méně já na tohle trpím od zánětu mozkových blan a k tomu běžné rodinné problémy jako dítě jsem netušila co je to za bušení srdce ap.Přišla jsem na to nyní po 15létech.Epizody se mi vracejí po 4-5létech migrény a depky většinou na podzim a po ztrátě blízkého člověka to jsem měla ted v červenci. Zašla jsem si k neuroložce (včera) byla jsem dlouho objednána jak jsem tady už psala, dostala jsem cytalopram,magnosolv a nimesil od bolesti a moc si to beru kde jsem zkončila... hlavně při menzes :( dneska jsem mělam první půlku a jsem jak omráčená.. :)) Všechny moc zdravím a držím palce!!

DORKA
1x

AHOJTE VŠICHNI, CO SEM PÍŠETE. RÁDA BYCH SE ZEPTALA, ZDA MÁ NĚKDO ZKUŠENOSTI PŘI ZÁCHVATU PP PÁLENÍ V TĚLE A HLAVĚ,? JÁ JSEM BYLA TED V NEMOCNICI, MÁM NEUSTÁLÉ PÁLENÍ V TĚLE, NA HRUDI ,HLAVĚ A RUKÁCH. JE TO HRUZA. SRDÍČKO JE V POŘÁDKU.TAK JSEM SE CHTĚLA ZEPTAT, ZDA SE S TÍM JIŽ NĚKDO Z VÁS SETKAL. MĚJTE SE DORKA BUDU SE TĚŠIT NA ODPOVĚD

Jana

bERU Citalec a Mirzaten již delší dobu.Na spaní to nepomáhá,ale každý večer se mě udělá veliké teplo.Je to možné,že je to z těch léků?

Levankas

Taky jsem měla pálení, šílený, do hlavy do rukou, po těle všude. Prostě mě pálilo tělo. Přešlo to s ostatním.

Roman
1x

Ahojte, taky se s vámi podělím o zkušenosti - beru teď čtrnáctý den citalec 20 na deprese a PP a jsem z toho úplně, ale úplně mimo - jak vygumovanej...Ta úzkost je šílená. Takže to už jíst nebudu. Dost závidím lidem, kterým AD pomohla, u mě nikdy žádná nezabrala. Je to vůbec možné? Všichni se držte, ať jste co nejdřív v pohodě!!

Moon
1x

14 dní je málo. Musíš vydržet déle.

Martina
1x

vydrž a nic nevysazuj,krátká doba a pocity,které popisuješ zná na této diskusi myslím každý.Je to nemilé a obtěžující,ale zatni zuby a vydržaj,bude ti lépe:-))))

Icik

Romane, musíš brát AD dál a ne fňukat a skončit. Popros doktora, aby ti k tomu přidal na úzkosti Lexaurin, nebo Neurol. Doufám, že se sem na stránky vrátíš, dáš na naše slova a po pár dnech napíšeš, jak pokračuješ. Čau, icik

Martina

Ahojky Iciku,Moone a další,koukám,co nám to tu udělali?Nějak se v tom neorientuji,sakra:-).A jak se máte???začíná nám zima a zase to ošklivé počasí,co,málo sluníčka.Jinak já jsem OK,ťuky,ťuk.Teď jdu chrnět a písnu příště víc,vy se ozvěte,jak je.Iciku,díky za občasného mejlíka,jsem na to strašný lajdák,ale mám jich v poště hafo,vždy si říkám,že ti něco taky pro potěšení přepošlu a né a né se k tomu dokopat,fakt jsem hrozná:-)Tak pište,těším se,dlouho o Vás nic nevím pa,pa

Maky
1x

Jak je to u Cital. s alkoholem? Jaké máte zkušenosti?? Co znám lidi neomezují to ..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
13%
Zatím hlasovalo 24 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce