Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
RENATA

AHOJÍK "eRko", ...to mi povídej i moje dnešní ráno bylo nějaký divný, dlouho jsem spinkala a pak jsem byla jak praštěná pytlem a takový divný pocity. Taky mi bývá zima a to i teď, ale to je klasika další výkyv. A už Třetí den mě furt nějak svědí tělo jako kdybych měla blechy...hihi, ale to je tam taky psaný jako vedlejší účinek ADéček. Jejda Ty jsi byl v kině s kamoškou, tak to je paráda, je to moc fajn odreagování, Taky se na to jaro sakra těším, ale pořád je všude plno roztávajícího sněhu. Sice se výrazně oteplilo a svítí i sluníčko, ale furt to ještě není ono...jen slyším ptáčky cvrlikat. Přesně tak jak píšeš, D je dočasná, dá se lečít a česem přejde. A samozřejmě je to reakce na to co se nám stalo, ale D většinou přijde jak se dojde k přetížení, já už to prostě nestačila zvládat. Ale jsou i lidi, kterým vůbec nic nechybí a stejně mají D. Takže spoustěče D jsou různé. Měj hezkou neděli a drž se, budu na Tebe myslet...pááá Renata

R

Ahoj Renato! Tobě AD očividně pomohla, viď. To buď ráda. Svědí tě tělo. Je zvlášní, kolik a jaké ty AD mají vedlejších účinků. Mně přijde, že AD na mě moc nepůsobí. Tedy vedlejší účinky mám. Každou noc se budím úplně propocený. Podle mě mám i zvýšenou úzkost, často mi rychleji mi buší srdce. Ale ty hlavní účinky, jako že bych měl lepší náladu nebo byl klidnější, to tedy moc ne. Ty píšeš hodně optimisticky. Vypadáš, jako že ti AD pomohla. To je dobře. Je fakt zajímavý, že mi bývá ráno a přes mizerně a večer se to vžycky zlepší. Když ten mozek umí být v pohodě večer, proč to neumí ráno nebo přes den. Drž se, ať je ti čím dál líp.

RENATA

AHOJÍK "eRko", ...ano očividně mi AD pomohla a Tobě určitě taky pomůžou. A dneska už to svědění přestalo. Ale taky to na Tebe určitě působí, máš zatím ještě pořád dost vedlejších účinků, hlavně to pocení, úzkost a bušení srdce. Zkus si na to nechat něco napsat...takovou uklidňující berličku. Určitě Ti pak bude líp, nebudeš mít takovou úzkost a nebudeš mít to bušení. Jsem optimistická, ale ze začátku to tak nebylo, bo sem se cítila hodně pod psa. Já už budu brát za chvilinku ADéčka už 3 měsíce a stejně se po ránu ještě necítím dobře, ale je to o moc lepší než to bylo na začátku nebo po dvou měsících. Mě nebavilo nic ani večer...televize mi byla ukradená a tak jsem šla radši spát a stejně jsem se po dvou hodinách probudila, byl to takový začarivaný kruh. Ale ted spím dobře a i když se náhodou probudím tak zas hned usnu. Spíš se teď ráno nemůžu dostat z pelichu, ale musím vstát jinak jsem zas jak praštěná pytlem. No a zítra jdu na kontrolu k psy...tak Ti pak napísám jak jsem dopadla. Drž mi pěstičky. Fakt nevím proč se ráno cítíme tak mizerně a večer fajn. Ale zítra se schválně na to zeptám svýho psy...proč to tak je? Zatím se měj chlape a drž sa!!! Pápá Renata

mir bie

Když si sednu nebo lehnu začnou se mi klepat nohy .Vubec to nevnimam. Už i rodinu to znervoznuje. jake čaje pomahaji .jinak užívam interferon .Tarku.Helicid .Diky

R

Ahoj Renato! Užívám 3 týdny 10 mg a teď skoro další 2 týdny 20 mg. Takže celkem je to už skoro 5 týdnů. To už bych přece měl cítit nějaké zlepšení. Vzpomeneš si, jak jsi se cítíla po 5 týdnech užívání? Nebo ti přijde 5 týdnů málo? Pozítří jdu k doktorce, tak jí všechno povím. Já bych si tak přál, aby mi AD aspoň trochu pomohla. To noční pocení bych dokázal přežít. Zvýšená úzkost je dost nepříjemná. Člověk se cítí jakoby ve stresu. Ale na to by právě AD měla zabrat. Drž se a děkuju za tvou podporu. Mám pocit, že sem chodíme jen my dva.

R

Prosím vás, za jak dlouho jste pociťovali, že vám Citalec pomáhá a jaká dávka? Já užívám 3 týdny 10 mg a skoro další 2 týdny 20 mg. Takže dohromady skoro 5 týdnů. Účinky nepociťuji. Jen vedlejší nežádoucí.

Lina:

Pro: R. Přěčti si můj příspěvek z 20.2.09. Jinak nechápu postup tvé léčby. Je pravidlem u psychiatrů, že nejdříve se nasadí benzodiazepíny a to většinou Lexaurin nebo Neurol a po 3 týdnech se zkoušej AD a další asi 3 týdny se benz. vysazujou a zároveň nahrazujou AD. Problém nastává když AD nezaberou. Já zkoušela asi 6 druhů a to vždy po 3 týdnech a výsledek žádný jenom pocení a nejjhorší stav byl pocit šílenosti a jakoby svázaná na posteli a nemohla vstát. Nenech se, když tě doktor pozve na kontrolu za měsíc a bude ti zle přiď k němu dřív t.v.n. akutně . drž se Lina.

Moon

Pokud ti zkoušeli různá antidepresiva po třech týdnech je to proklatě málo. Aspoň můj doktor to tvrdí a podle vlastní zkušenosti s tím můžu souhlasit. Účinek se vždycky začal dostavovat po mnohem delší době. A neurol jsem začal vždycky brát zároveň s AD a to proto, aby mírnil negativní účinky. Moon

R

Moone, prosím tě, po jaké době se u tebe začal účinek dostavovat. Já užívám Citelec 10 mg tři týdny a 20 mg dva týdny, celkem tedy pět týdnů a vůbec nic.

R

Ahoj Lino! Tvůj příspěvek z 20.2.2009 jsem četl. To, co jsi zažila, muselo být hrozné. Je hrozné, že ti AD nepomohla. Ony asi ne všem pomůžou. Taky si psala, že zlepšení bylo tak postupné že bylo neznatelné. Rozumím tomu dobře, že ti deprese postupně odeznívala sama. Je ti teď už lépe? Rozhodně bych ti to přál. Kdo nezažil tu bezmoc, ten neví, o čem mluvíme. Drž se a díky za podporu.

Martina

Zdravím Moona a všechny další lidičky.Iciku,kde jsi???Tak já to tady pravidelně pročítám a přidám mou zkušenost-zpětně už se nechci vracet do diskuze,co jsem psala já v mém "krušnémů období:-))Mě Citalec nasadila neuroložka s tím,že mi určila dg.:panická ataka,nevím,jak na to přišla:-)Ale to pominu...Bylo mi po něm dost dlouho tak nějak stejně a jelikož jsem byla na neschopence od obvodní,tak jsem byla poslána k psych.,protože na dotazy-jak se cítím jsem odpovídala stále stejně...nic moc,bída.A tam po popovídání si o všem mi dr.lék změnil na Asentru 50 a já díky bohu,pomalu,ale jistě začínala žít.Mohla jsem všem kolem říkat a bylo to i znát,že je mi den ode dne lépe.Můj názor je,že najít vhodná AD je dost a dost těžké a může to trvat strašně dlouho,než pocítíš "Rů nějakou změnu k lepšímu.Já dohromady marodila od listopadu do března,v září jsem pak léky přestala užívat a dnes jsem bez léků a v naprosté pohodě a věř,že jsem nebyla schopná ani vyvenčit psa,nebo zajít nakoupit a uvařit,nejedla jsem,jen jsem spala a byla,jak pod pokličkou.Neboj,bude líp,ale fakt to chce čas,člověka to pěkně ta mrška depka vyždíme,ale zase na druhou starnu si myslím,že svým způsobem to i posílí,až se ti to vzdálí na sto honů,tak na sebe budeš pyšný,že jsi vydržel a zdolal ji.Takže pevné nervíky:-) a Iciku s Moonem,koukejte psát-darebáci,stýská se mi po těch Vašich řádcích.Pááááček Martina

RENATA

AHOJÍK "eRko", ...nemyslím si, že sem chodíme jen my dva, chodí sem spousta lidí a jen třeba čtou a my dva si máme ted poslední dobou co povědět. Já byla dnes na kontrole u svého psychitra a po 3 měsících užívání mi řekl, že jsem teprve tak z 75% venku. Prostě chce to čas a účinek ADéček je na každého individuální, proto se Tě snažím podpořit. Začátky jsou ohromě těžké a když nedochází ke kýženému zlepšení tak má pak z toho člověk úzkost. Znám moc dobře tyto pocity...chce to hodně trpělivosti. Ale tohle všechno řekni svému doktorovi jak půjdeš na kontrolu. Prostě chlape myslím na Tebe a fakt buď trpělivý a drž se. Zatím pááá Renata

R

Ahoj Renato. Dnes je to 35. den, co užívam Citalec. Nejdřív 3 týdny 10 mg, pak dva týdny 20 mg. Celkem tedy 5 týdnů. Nemám vůbec pocit, že by mi to pomáhalo. Ale vedlejší účinky mám. To je divný, ne? Proč sakra nemám ty hlavní. Už pomalu přestávám věřit, že to pomůže. Zítra jdu k doktorce, tak jí všechno povím. Buď fakt ráda, že ti to pomohlo. To jsi začala brát AD 5.12. a pět týdnů ti uplynulo 9.1. Vzpomeneěš si ještě, jestli jsi už cítila v té době nějaké zlepšení? Držím ti palce, ať je ti jen lépe a lépe. Moc ti děkuju za podporu.

RENATA

AHOJÍK "eRko", ...tak na to si vzpomínám úplně jistě. Bylo mi líp, protože jsem byla schopná se balit, protože 14.1. jsem se přestěhovala do jiného bytu víš...sice mi to dalo pěkně zabrat, ale zvládla jsem to a to jsem tomu vůbec nevěřila spíš sem si myslela, že mě to totálně složí. Přitom jak jsem ze začátku vůec skoro nejedla a nespala, tak jsem měla nedostatek energie. Takže kolem toho 9.1. se mi energie už zase trochu dostávalo sice žádná sláva,a le dokázala jsem se v té chvíli sbalit a přestěhovat a to nejen já, ale i se synem. Podle mě Ty na tom nejsi zas tak špatně, chodíš do práce a to já nemohla bo sem byla totál, a máš i fyzickou aktivitu. Pro mě nějaký fyzická aktivita...na to jsem mohla zapomenout. Já vlastně začala chodit ven až sem se přestěhovala do nového bytu. A to jsem chodila jen na procházky a koupit třeba jen rohlíky. A těch vedlejších účinků co já jich měla...úzkost, strach, pocení, bolest hlavy, trnutí zubů, návaly horkosti a pak zima, nespavost, nechuť do jídla až zvracet se mi chtělo, zácpa a průjem...já myslela, že to ani nepřežiju!!! A přežila jsem to a věř tomu, že to přežiješ i Ty!!! Tak se opatříkuj a drž se chlape!!! Pá Renata

RENATA

AHOJÍK "eRko", ...co to je ta fybromyalgie? A kdo Ti to diagnostikoval?

R

Ty předchozí dva příspěvky jsem nepsal já.

R

Ahoj Renato! Doktorka musela odjet, takž jsem s ní nemluvil. Jen mi tam nechala recept. V něděli má službu, tak se u ní mám zastavit. Jsem rád, že je tvoje deprese na ústupu. Obdivuju, jak jsi zvládla to stěhování? Pomáhal ti někdo nebo jsi na to byla sama? Přijde mi, že z toho, jak to líčíš, ti AD nejdřív hodně moc zhoršily stav a následně ti ho zase zlepšily. Píšeš, že jsi na nic neměla sílu, všechno byl problém. Tohle jsi měla ještě než jsi začala užívat AD nebo až potom? Obdivuji, jak jsi všechny ty nežádoucí účinky zvládla! Moje deprese je asi jiná než tvoje. To, že chodím do práce mi dává nějaký řád. I když mám velký problém ráno vstát. V práci jsem mnohem méně výkonný než dřív. Je pravda, že si dokážu jít zaběhat. Přesto myslím, že jsem na tom špatně. Jsem pořád smutný, bez nálady, bez energie, cítím se ve stresu, často mi víc buší srdce. Špatně se mi komunikuje s lidmi. V práci naštěstí moc komunikovat nemusím. Obávám se, že kdybych šel na neschopenku, tak bych doma jen ležel a klepal se. Je vážně zajímavý, jak mi večer bývá vždycky lépe. Když si mozek umí udělat dobře večer, proč to nedokáže přes den??? Na jednu stranu to vypadá, že na tom nejsem tak špatně. Ale pak by mi ta AD měla zabrat?!?!. Nebo nezabírají, protože mám nízkou dávku. To by zase vypadalo, že jsem na tom hůř. A nebo nezabírají z jiného důvodu. A nebo třeba ještě zaberou. Třeba se za týden už budu cítit lépe. Chce to prostě trpělivost. Holka, drž se!!! Ať je ti jen lépe!!!

RENATA

AHOJÍK "eRko", ...tak stěhování, všechno jsem sama sbalila, jen pak můj dojel naložil nábytek, který jsem chtěla a krabice které jsem sbalila a jeli jsme, ale já balila skoro 3 týdny ještě před. Tak před tím než jsem začala užívat AD tak mi bylo taky mizerně, ale měla jsem jen trochu bušení srdce taky mi bylo špatně od žaludku a nemohla jsem jíst a velmi málo jsem spala. A tohle všechno s nástupem AD se ještě zhoršilo a přidaly se další vedlejší účinky ADéček. Prostě musela jsem,nedalo se nic jinýho dělat, ale jazyk jsem měla až na vestě jak se říká!!! ...Ano každý máme jinou depresi a každý to taky jinak vnímáme a jinak zvládáme. Ale řeknu Ti taky jedno, že bez Neurolu bych to nezvládla vůbec a děkuju doktorovi, že mi ho taky předepsal. Jojo chce to hodně trpělivosti. Já se držím stále, i když dnes je asi něco z tlakem tak mě nic nebaví a motá se mi šiška, ale to nějak zvládnu...jaro už už bude tadýýýý. Taky se měj, zvládej a drž se chlape...páááá Renata

Lina : pro Moona

3 týdny zkoušet AD je málo souhlasím, ale nedalo se to zhoršení po AD vydržet a muselo se to stopnout. Potýkala jsem se na hranici kolapsu a byla jsem úplně na dně a k tomu si zhoršovat si adéčkama nebylo možné. Teď je lépe , čím více se s depresí bojuje oto ona získává na síle. Učím se ji ovládat tak, že jí pustím do mé duše a nebráním se jí, jedině tak si myslím , že najdu jeji slabiny a způsob jak jí ovládat nebo apsopń zmírnit bez léků. Napsala jsem to jednoduše, ale vím, že je to práce na celej život ne boj. Moona a všechny ostatní zdraví Lina.

R

Ahoj Renato! Včera mi nějaká holka psala do jiné diskuse, že jí citalopram zabral až tak po dvou měsících. Tak třeba u mě ještě k nějakému zlepšení. Chce to ale na sobě pracovat nezávisle na lécích. Snažit se nastavit si život tak, aby byl člověk co nejvíc spokojený. Možná to chce i čas, aby ta deprese mohla odeznít. My oba se asi musíme vyrovnávat s tím, že jsme najednou bez partnera. Je to obrovský zásah do života. Každý to asi vnímá jinak. U tebe určitě hraje roli, že máš děti. Na jednu stranu je to lehčí, na druhou zase těžší. Pro mě to těžké určitě je. Myslím, že kdyby se mi podařilo to prožívat tak, aby mi to nevadilo, tak by mi bylo hned líp. Já jsem vděčný za ty večery, kdy mi bývá lépe. Drž se, buď aktivní a těš se na jaro a sluníčko. Ještě jedna pozitivní věc - lidi, co jsem dřív psali, už se moc nechodí, protože jim je už dobře. Takže nám bude taky. My dva i ostatní.

R

Ahoj Lino! Držím ti palce, aby ti bylo čím dál líp a aby se ti dařilo tu depresi ovládat, mírnit, ovlivňovat, krotit. Je to moc zajímavá myšlenka, jak s depresí pracovat.

Icik

Ahojík, vy nově příchozí i vy staří pisálci. Bojujte s depkou, cvičte , učte se třeba cizí jazyk, gruntujte po troškách svůj byteček, ono se každý týden troška té deprese vypaří. Nejvíc bych nám všem přála sluníčko a pár stupňů tepla navíc, ale jak jsem poslouchala počasí, ješte si na jaro počkáme nějaký ten den. Já jsem v pohodě, léky žádné neberu, vlastně beru - vitamíny, protože se mi začaly šíleně třepit a lámat nehty. Zabírat začnou až po pár týdnech, jo vydržet a čekat. A život nám letí, rok sem, 5 let pryč, 20 let je fuč. Dcera se mi svěřila, že začali s jejím manželem pracovat na mimču, možná sem za chvíli budu psát jako babička. Jé, to zní stařecky. Docela se těším. Se mějte. Pa Icik

Moon

Chvilku to sice vypadalo, že si tu píší jen dva lidi, ale tak už to prostě je. Nejvíc si potřebují pokecat lidi, kteří naši nemoc zrovna prožívají. Potřebují o tom psát a sdělovat si dojmy. Když jsem tuhle diskuzi založil tak jsme si psali v podstatě pořád dokola ve třech lidech. Osazenstvo se pak postupně měnilo a měnit bude. Ale aspoň já se občas nakouknu a něco napíšu. Ale už na to nemám tolik času a nemám ani takovou potřebu se rozepisovat. Dneska mě pobavilo jak Icik píše, že dcera pracuje na mimču. To slovo "pracuje" je opravdu úžasné - taková dřina! Držte se a věřte, že vám všichni co se zde kdy ukázali drží palce. Moon.

R

Ahoj! Je od vás moc milé, že jste napsali. Z vašich příspěvků je krásně cítit, že je vám dobře. To mi dává naději, že mi taky bude časem dobře. Když mi bylo před půl rokem, co by zase nebylo, že jo.

Icik
1x

To víš, že ti bude - všem vám bude - zase dobře, za pár týdnů , za pár měsíců, ale bude. Určitě je dost důležitý si tohle pořád opakovat a nebo si to občas někde přečíst. Moone, dcera " dělá " na miminku ráda, jenže vy chlapi, jak máte cokoli nařízeno a musíte , už se vám zrovinka jako naschvál nechce. I tohle . Ten její mužskej není výjimka, spíš potvrzený pravidlo. Snad se jim to povede brzo, jinak budou následovat další vyšetření a ne všechna jsou příjemná. Já mám rozbité podsvícení monitoru na notebooku, zatím dělám na připojeném druhém monitoru o víkendu, potřebuji dodělat nějakou práci, ale v pondělí jde počítač do opravny až na 10 dní. Tolik dní budu bez připojení, ufff. Takže se mějte dobře a až se sem vrátím, ať si čtu jen samé dobré zprávy, jasňačka. Pa Icik

Moon

Jemu se nechce? Nechápu :-) Moon.

Icik

Moone, asi jsem to divně napsala, nebo to blbě vyznělo. Chtělo se mu víc, když to nebylo takové povinné. Nevím jak by se tobě chtělo, kdybys byl " připouštěn " jen v plodných dnech a povinně musel baštit vitamíny, mraky zeleniny, pít bylinkové čaje 3x denně a nepřehřívat si svoje nádobíčko v kalhotách, jinak spermie hynou. Alespoň trochu odlehčené téma , což? Zdar, Icik.

Moon

Máš pravdu, poněkud jiné téma v téhle diskuzi. Popsanu situaci si neumím představit. Nám to šlo vždycky samo. Máme tři prcky a ani jedno jsme neplánovali. Prostě to přišlo. Řekl bych, že v případě co popisuješ je nejhorší to přehnané očekávání. Vzniká z toho stres a vitamíny, zelenina a zahřáté "nádobí" na to nemají žádný vliv. Když se dělají přirozené věci mov vědecky není to úplně ideální.Moon.

Icik

Je jiná doba. U nás to šlo taky samo a skvěle. Po dohodě po roce manželství a pěkném večeru se holka povedla, po dvou letech druhá. Asi si ani neumíme představit ten stres a každoměsíční očekávání . Každý máme na něco štěstí. Pravák si levou rukou špatně vytře zadek například. Icik

Věra

Icik, poslední větě vůbec nerozumím, ale jisté je, že máš dost hustou slovní zásobu.

Icik

Vysvětlení je, že to patřilo k tomu napsanému o našem štěstí v životě. Byla u mne v práci zákaznice, pravačka, zlomila si pravou ruku. Druhý den levačka se zafixovanou levou rukou. A obě si stěžovaly na potíže s udržováním hygieny. No vidíte, smůla. Ahoj, Icik

R

Ahoooj Renato! Jak se daří? Já byl včera u doktorky. Říkala, že ty léky zabírají pomalu. Říkala, že terapeutickou dávku 20 mg užívám necelé tři týdny a že teprve teď začnu ten účinek pociťovat. Velice bezprostředně mi tvrdila, že ty léky zabírají všem a že i mě pomůžou. To noční pocení prý někdy bývá. Ale to se dá ještě vydržet. Říkala, že v depresi je normállní, že se člověk cítí zle ráno a přes den a že večer je to lepší. Taky říkala, že se tohle postupně bude zlepšovat. Řekl jsem si, že nebudu moc řešt, jeslti ty léky účinkují. Prostě je budu užívat dál a nějaké závěry budu dělat po dvou, třech měsících. Poslední dny je mi trochu líp, tak jsem rád. Neřeším, jestli je to těmi léky nebo tam májí vliv další věci. Chci na sobě pracovat hlavně sám bez ohledu na ty léky. Potřebuju si více a lépe plánovat čas. To je prý proti depresím dobrý a v tom mám rezervy. Jinak pořád chodím běhat vyplavit si endorfiny. Too je taky dobrý. Chce si to taky co nejvíc dělat radost. Renato, ať je ti čím dál líp. Drž se.

Maruška
3x

Už několik dní nedělám téměř nic, než že si čtu vaše přízpěvky. Děkuju vám za ně! Asi od poloviny ledna mám psychické potíže. Dlouho mě trvalo než mě to došlo. Myslela jsem si, že je to nějaká chřipka nebo angína. Mám strátu energije, jsem strašně nervózní, nebaví mě sex, společnost... Když někde jsem, kde je víc lidí, tak mám pocit, že nemůžu dýchat. Špatně spím a bolí mě hlava. Před dvěma týdny jsem zašla k obvodní doktorce a ta mě dala Citalon. S tím , že mám deprese a mám jít k psychiatrovi, ale objednal mě až na 25.3. Nějak to nemůžu vnitřně příjmout, že je to snad nějaký omyl. Vždy jsem toho tolik zvládala a byla tak veselá a teď je vše pryč!?

R
1x

Ahoj Maruško! Myslím, že jsi to zachytila ještě docela včas. Ten lék by ti měl pomoci. Máš nějaké vedlejší účinky? Lék zabírá ale za dlouho. Mě možná teprve teď začíná trochu zabírat. Nechci to zakřiknout. A to užívám 3 týdny 10 mg a skoro další 3 týdny 20 mg. Chtělo by to uvědomit si, co tomu přecházelo, jestli tam byl spoušteč těch stavů - nějaké problémy nebo změny ve vztahu, v práci, v rodině. Někdy to může být i skryté. Rozhodně se drž. A piš, co prožíváš a jak se ti vede.

Maruška
1x

Děkuju za radu a povzbuzení. Beru 12 dní Citalon 20mg. Vedlejší učinky mám jen malé, občas mě je trochu na zvracení, ale nezvracela jsem. Myslým, že asi trochu vím co to zpustilo. Mám tři děti 8, 5 a 2 roky. Prostřední nastoupil v září do školky, ale je každý měsíc nemocný. Takže jsem od září hodně s ním doma. Do toho jsme měli v listopadu větší krizi s manželem, měla jsem pocit, že se mě otřásla jistota, kterou mám. Připadám si stašně unavená. Na začátku února jsme pořádali ples, do toho mám ještě různé aktivity, tak toho všeho bylo na mě asi moc. Jako by mě nikdo neměl rád jen tak aniž by po mě něco chtěl. Přeju Ti aby Ti bylo už stále líp! Taky se na to těším!

R

Ty spouštěče, o kterých píšeš, to dává smysl. Změna u dětí, nějaký problém ve vztahu a ještě všeho bylo nějak moc. Podle mě brzy začneš cítit ty účinky léků. Začala jsi hned na standardní dávce, tak bude nástup účinku rychlejší. Taky to snášíš dobře. Vedlejší účinky skoro nemáš. To je taky dobrý signál. Co se týká jejich pozitivního účinku na tebe, jsem optimista. Udčitě piš, jak to na tebe pusobí. Tyhle zkušenosti jsou hodně užitečné pro ostatní. Drž se a bude líp.

Maruška

Už si ani nepamatuju den, kdy mě nebolela hlava. Máte to taky? Co s tím? Než jsem začala brát citalon, tak jsem si často dávala skleničku vína. Bylo mě po ní dobře, nebyla jsem tolik nervózní. Teď co beru léky, nepiju vůbec, mám strach co by se stalo. R-ko moc Ti děkuju za tvé povzbuzování, je to moc milé! Jak se Ti daří? Mám moc hodného manžela, ale když mu říkám něco o tom jam mi je, tak se zdá, že nerozumí.. Jak jsi psal, že máš strach ze samoty, to Ti moc věřím. Když jsem se za svobodna s někým rozešla, vždy jsem si připadala moc sama! I teď mám někdy strach, kdyby třeba měl manžel nehodu nebo něco... Držím Ti palce, ať jsi v pohodě a nezůstáváš sám!

R
1x

Ahoj Maruško! Tebe bolí hlava po tom Citalonu? Může to být nežádoucí vedlejší účinek. Sand to časem odezní. Já měl nežádouích vedlejších účinků spoustu. První dny velikou úzkost a bušení srdce. To naštěstí vymizelo. Pak sucho v ústech a někdy pocit na zvracení. To bylo naštěstí velmi slabé. To taky naštěstí vymizelo. Co nevymizelo , je velké noční pocení. Budí mě to. Spánek je taky trochu narušený, ale jde to. Nevyspalý nejsem. Co se týká bolestí hlavy, tak mě párkrát polela hlava v týlu. Možná to s tím Citalecem souvisí. Jinak alkohol nepiju teď vůbec. Na antidepresiva se pít nemá. Lidi, co depresi nikdy neměli, ti to nechápou. Tak si z toho nic nedělej, že ti muž nerozumí. Mně nedávno kamarádka řekla, ať se na deprese vykašlu a normáně žiju. Že už je to dlohá doba od rozchodu a že už mám být v pohodě. Přitom já v té době byl úplně v pytli. Bylo mi zle a nemohl jsem s tím nic dělat. Vůbec nechápala, co to ta deprese je. To není špatná nálada. To tě jednoduše ochromí. Je fakt, že u mě byl ten spouštěč rozchod a následná samota. On je to obrovský zásah do života. A u mě to bohužel vyvolalo depresi. Drž se, určitě se z toho brzy dostaneš a bude zase dobře.

Zuzka

Ahoj,mně tohle všechno začalo někdy začátkem února,kdysi jsem měla agorafobii,takže jsem měla tušení,že půjde zase o psychiku,ale než si to člověk připustí,stejně oběhne to kolečko,praktik,kardio,neurol og.....Začátkem března už jsem ale byla zase u své doktorky psychoterapeutky,s tím,že tentokrát to ale není agora,ale panická úzkostná porucha,ale všem,co tu píšete o agořefobii (cestování MHD apod),hned bych s váma měnila,protože u toho víte,co to je a pokud nechcete záchval jde se tomu vyhnout,navíc při nácviku víte s čím bojujete,já to nevím,záchvaty paniky přicházejí samy od sebe v situacích,kdy se například večer koukám na televizi,vařím,venčím psa a navíc vždycky až večer.nikomu bych něco takového nepřála,například pohled do očí,kdy máte zorničky roztažené přes celé oko,duhovka nikde,to je opravdu hnus.Nejdřív jsem týden brala olwexyi,ale dostala jsem takový záchvat,že mě přítel dotáhl na pohotovost,takže tu jsem musela vysadit,po týdnu bez prášků jsem dostala citalopram (prý to samé,co citalec,ale od jiné firmyú,tak doufám,že brzo zabere.I když včera jsem prošla hned dvěma záchvatama po sobě,ačkoliv jsem v sobě měla během 5ti hodin 3 neuroly.Ale můžu se utěšovat tím,že vím,co byl ten spouštěč a doufám,že až se to upraví,zase se toho zbavím.Horší je,že jsme plánovali mimčo a tohle jsou prášky na dost dlouhou dobu a nevím,jak by se s mimčem snášely :-( No,budu sem teď asi chodit častěji,vám všem držím palce,ale jsem ráda,že v tom nejsem sama a agorafobikům:jděte do nácviků,hrozně to pomůže,já ji měla po 4 měsících za sebou!

R

Ahoj Zuzko! Každá psychická porucha je nepříjemná. Já záchvat paniky nikdy neměl, ale v téhle diskusi se o něm taky hodně psalo. Já nemůžu srovnávat. Mě zúžuje deprese. Je zvláštní, jaké peklo ta naše psychika umí udělat. Myslím, že lidem tady citalopram proti těm záchavtům paniky pomohl, tak určitě pomůže i tobě. Počítej raději s tím, že to bude trvat dlouho. Máš nejaké nežádoucí vedlejší účinky na ten lék? Antidepresiva a těhotenství se myslím nedoporučuje. Dostaneš se z toho. Ostatní se z toho dostali. My se taky dostaneme. A pak bude i miminko :-). Drž se a piš svoje zkušenosti.

R

Dnes je to 6 týdnů, co užívám Citalec. Nejdříve jsem užíval 3 týdny 10 mg. Další 3 týdny užívam 20 mg. Až teprve teď cítím trochu zlepšení. Takže to trvalo skoro 3 týdny na té zvýšené dávce a celkově 6 týdnů, než mě Citalec snad začal zabírat. Poslední dny se cítím líp, i když rána jsoou pořád krušná. Takže zabírá opravdu za hodně dlouho. Nechci to ale zakřiknout. Uvidíme, jak mi bude dál. Zase napíšu své zkušenosti. Mějte se a držte se. Ať je vám jen lépe.

Maruška

Ahoj eRko! Myslím, že po citalonu to bolení hlavy asi nebude, už mě bolela před užíváním. Se spaním na tom jsem taky hůře, buď nemůžu usnout nebo se v noci budím. Je fajn tyto věci s někým sdílet! Jsem ráda, že Ti léky začínají zabírat. Je to, ale dlouhé čekání, myslela jsem si (dřív než jsem si tu četla), že zaberou dřív. Mě bývá někdy lépe odpoledne nebo večer. Rána za moc nestojí, tak jak u Tebe. Milá Zuzko! četla jsem i tvůj přízpěvek. O těchto věcech nic moc nevím, ale budu na Tebe taky myslet! Ať je to jen lepší!

R

Ahoj Maruško! To, že se ráno a přes den člověk cítí mizerně a večer je to lepší, je asi projev deprese. Hodně lidí to tak popisuje. Spaní se ti snad upraví, jak si na ty léky zvykneš. Jinak je super, že nepopisuješ nějaké výraznější vedlejší účinky. Asi to na tebe působí hezky.Mě ta diskuse pomáhá. Člověk alepoň vidí, že podobný problém má víc lidí. Hodně mi pomáhalo, že ostatní psaly, že jim bylo zle, ale nakonec jim ty léky pomohly. Taky podle mě pomáhá vyměňovat si zkušenosti jednotlivými projevy, s působením léků. Držím palce, ať ti to pomůže a je ti zase dobře.

Moon

No vidím, že se nám tu sešla spousta nových tváří. Na jednu stranu je to špatné, protože to znamená, že spousta lidí má problémy a které určitě nestojí. Dobré na tom je, že v tom nejste sami a můžete se podělit s dojmy se "spolutrpiteli". všem vám držím palce.Moon.

Martina

Ahojky,mě nepozdravíš.-)))Hi,hi.Jsem v práci a čtu si tady příspěvky,joo,je dost lidiček s problémama,které dobře známe,viď?Čekám na pizzu,vyhrála jsem na rádiu:-)Jinak pohoda,léky žádné a přála bych to Vám všem.Iciku a co ty?Už jsi koukala na ty obrázky a vypočítala jsi matematickou úlohu??? A pro "R"...zkus nesledovat vedlejší účinky a mysli na ty positiva,určitě jich začne být převaha a to vedlejší půjde stranou,neboj:-))Pa,pa a písněte.Martina

Maruška

Ahoj Moone a Martino! Jsem ráda, že jste napsali. četla jsem si vaši diskuzi od začátku. A ta vašě zkušenos a to, že je vidět, že se to lepšilo a teď jste v pohodě je pro mě (pro nás) velké povzbuzení! Díky moc, že jste si to nenechali pro sebe! Já se zatím moc dobře nemám. Nestarší syn (8 let) je nemocný má vysokou horečku. Jsem uplně bez chuti do čehokoli a bolí mě zase hlava. M.

Maruška

Teď jsem si teprve všimla, že jsi psal, je to na předešlé stráně. Děkuju! Jak se Ti daří? Ty vedlejší účinky Ti už snad brzy odezní, na letáku píší, až si tělo zvykne. Tak držím palce!Konečně venku začíná svítit sluníčko, tak snad bude lépe! U nás zase syn nemocný.. Držme se! M.

R

Ty vedlejší účinky, kterých jsem tu několikrát psal v podstatě odezněly. Tedy kromě toho nočního pocení. Moc to naštěstí neřeším. Je to dost nepříjemné vzbudit se úplně mokrý, ale žít se s tím dá. Poslední dny se cítím opravdu lépe, tak mě ty léky nakonec taky nějak pomáhají. To je dobrá zpráva pro tebe, Maruško, protože ti taky pomůžou. Taky děkuju Moonovi a Martině za jejich podporu. Držte se všichni, pracujte na sobě a ať je vám jen lépe.

Martina

Maruško,nemoc u děcka přece nic není,nedělej z toho vědu,teplota půjde dolů a je celkem normální,že děti marodí,myslím,že to téměř všichni známe a kdo to nezná,tak to pozná.Určitě bude brzy fit a ty taky,neboj,všechno přejde,to ošklivé skončí a bude líp.A co ta tvoje hlava?Já občas mívala migrény,takže vím,co to je.Dělá mi dobře na bolest střídavá sprcha na krk-horká-studená-horká-stu dená,zkus a uvidíš,třeba ti to taky zabere.Jsem po operaci krční páteře a od bolestí mám pokoj.Občas mě tedy zabolí hlava,ale tak nějak zdravě.takže se mějte a pište,máme pěknou diskuzi,co?Tak ahoj a zase někdy písnu.Martina Iciku,Moone,tak sakra,kde se touláte???!!!!

Zuzka
1x

Tak mě bolí trochu hlava a mám teď častější ataky,ale to se tak celkem dalo i podle doktorky čekat,ale co moc nezvládám je únava,sotva se ráno vzbudím,už bych zase spala a tak to jde celý den,pořád jen zívám,víčka od sebe držím pomalu násilím a večer jak na potvoru nemůžu usnout.Měla jsem teda se spaním problémy vždycky,zvlášť,co máme takový "ohleduplný" sousedy,ale tohle už je teda "maso".Není něco na ospalost (kromě léků a kafe a procházek v tomhle marastu)?Co vás taky probere?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
13%
Zatím hlasovalo 24 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce