Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Market

Ahojte všichni, moc vám všem děkuju za vaše příspěvky! Moc mi to pomohlo a dodalo aspoň trochu sil k překonání mé "milované kamarádky". Už potřetí začínám brát Citalec v kombinaci s Neurolem (prozatím). Nejhorší je vždycky pocit, že se to už nezlepší, že už nikdy nebudu "normální" a užívat si života jako dřív...smutné je, že už mě to trápí od 18 let...teď je mi 21. Navíc si to vybere vždycky v nejmíň vhodnou dobu....studuji totiž na VŠ a zrovna nám začal zimní semestr...super...týden zůstanu doma a budu doufat, že se to zlepší aspoň do pátku, protože máme laboratoře a tam musíme mít 100% účast....nevím, který chytrák to vymyslel...navíc mě to trápí už tam silně, že jsem šla dnes ke svému lékaři...no tak mě poslal na krev a moč...výsledky budu vědět v pátek...ale stejně si myslím, že nic nezjistí...ani vlastně nevím, proč jsem tam chodila...asi proto, abych se ujistila, že mi opravdu nic není...Tak zatím ahoj a budu ráda, když napíšete...

Market

Ahojte všichni, moc vám všem děkuju za vaše příspěvky! Moc mi to pomohlo a dodalo aspoň trochu sil k překonání mé "milované kamarádky". Už potřetí začínám brát Citalec v kombinaci s Neurolem (prozatím). Nejhorší je vždycky pocit, že se to už nezlepší, že už nikdy nebudu "normální" a užívat si života jako dřív...smutné je, že už mě to trápí od 18 let...teď je mi 21. Navíc si to vybere vždycky v nejmíň vhodnou dobu....studuji totiž na VŠ a zrovna nám začal zimní semestr...super...týden zůstanu doma a budu doufat, že se to zlepší aspoň do pátku, protože máme laboratoře a tam musíme mít 100% účast....nevím, který chytrák to vymyslel...navíc mě to trápí už tam silně, že jsem šla dnes ke svému lékaři...no tak mě poslal na krev a moč...výsledky budu vědět v pátek...ale stejně si myslím, že nic nezjistí...ani vlastně nevím, proč jsem tam chodila...asi proto, abych se ujistila, že mi opravdu nic není...Tak zatím ahoj a budu ráda, když napíšete...

Market

Omlouvám se za opětovné odeslání zprávy...!

levanka

Ahoj Moone, díky za zprávu o Tobě, ty jsi taky stálice:-) a Marťa taky. Kdepak se nám toulá Icik? Já jsem na dvacítce furt, ale beru to dost nepravidelně, tak nějak obden a když se cítím o něco hůř,nebo mám před státnicema jako teď, tak každý den. Sklonu k depce se asi nikdy nezbavím, depky doufám že jo! Marky, držím palce, studovat vejšku s depkou je naprd, snad tě potěší, že já jsem to snad dovedla do zdárného konce a pozítří už budu mít titul? Což samozřejmě nechci zakřiknout:-))) Byli jsme s manželem teď na adrenalinový dovolený a bééézva. Od listopadu nastupuju do práce, tak budu mít mezitím měsíc volna bez učení a bez práce, což je fajn. Jen abych se nezačla pozorovat, to známe.... Pro mě zkušenost s depkou znamenají jediné, když je mi blbě, průjem, tlučení srdce, polívání horkem, motání hlavy ... nejsem nemocná, ale je to od psychiky! Někdy mám takový výkyv třeba jen jeden den a pak je to ok, ale myslím, že to mají i zcela zdraví lidé. Například teď před státnicí to pociťuji podobně a taky když jsem měla hoňky s odevzdáváním diplomky.Takže shrnuji, jsem dobrá, snad to tak zůstane (loni jsem se touhle dobou "léčila" z nejhoršího, oklepu se, jen si na to vzpomenu . Držím všem palce!

Market

Moc děkuju Levanko, snad se to brzy zlepší a budu se moci věnovat pořádně škole...mám poslední rok na bakaláře a do toho bakalářka, seminárky a tak...znáš to...člověk u toho potřebuje být maximálně soustředěnej, ale s tou potvorou to prostě nejde...naštěstí je tu zatím "jen" začátek semestru, tak se to teprve rozjíždí. Proto doufám, že až se to rozjede naplno, tak už budu ok. Jinak ti přeji hodně štěstí u státnic!!! Jo a od kdy máš ty panickou úzkost? A jak ji zvládáš, hlavně teda když tě popadne v nejmíň vhodnou chvíli? Nejhorší na tom je, že když už mě to popadne, tak se mě to drží strašně dlouho....a když už to vypadá, že to bude ok, tak se to zase zhorší. Připadá mi to jako sinusoida, která se ale pomalinku zmenšuje, ale opravdu strašně pomalinku!!! Ach jo, musíme být silní! I když někdy už mě to fakt strašně zmáhá!!!

levanka

Ahoj Marky, já nemám paniku jako takovou. Spíš depku, úzkosti a tak - je to vlivem základní diagnózy, mám totiž roztroušenou sklerózu a od toho ty depky atd., něco v tom mozku je špatně nastavený, tak proto ten sklon k tomu. Někdy se moje stavy blížily i té panické poruše, to když se mi z ničeho nic začla motat hlava, bušit srdce a polívat mě horko -nebo zima, to spíš ale asi taky k tý depce, ačkoli to bylo hnusný. Taky jsem se naučila nebát se toho a říkám si, nikdy se mi nic nestalo z toho, tak teď se mi zase nic nestane. Sinusoidu znám moc dobře, viz moje starší příspěvky. Jsem na AD a v poho, ale běda bych je zkoušela vysadit, jednou se mi to už nevyplatilo. Teď mám ale opravdu dobré zázemí, po tom, co jsem se vdala a až dodělám školu, odpadne základní nekonečný pětiletý stres, tak třeba časem zase snížím ještě víc. Ale vysazovat nebudu, maximálně kvůli mimču jednou.

Viktor

Ahoj,potřeboval bych poradit!Mám podobné příznaky,trpím dušností,pocení,nemohu jíst i když mám hlad,jako bych se měl tím jídlem zadusit,závratě,pocit na omdlení.Měl někdo podobné příznaky?Ty stavy jsou strašný!V noci nespím!Děkuji za radu.

levanka

Ahoj Viktore, trouvám si říct, že podobný příznaky měli tady skoro všichni. Problémem je jak rozpoznat, že se jedná o psychickou chorobu a jít za odborníkem z této oblasti, nebo o skutesčnou chorobu těla a jít k lékaři na vyšetření apod. Já to poznala tak, že když jsem se dostala do chvilkové pohody, třeba po lexaurinu nebo po vínečku, byli všechny tyto problémy pryč. Jíst jsem nemohla během dne, ale večer, kdy byl můj stav vždycky lepší jsem zblajzla kde co. Pro ostatní: tak školu mám úspěšně zakončenou a mám z toho velkou radost + manžel má radost, rodiče, kamarádi.... Doufám, že to přispěje k mojí další psychické pohodě:-).

Icik

Zdravím vás, krásný, dlouhý příspěvek jsem napsala a on se smazal. Tak nejdříve Levance blahopřeju, musíš být na sebe hrdá. A právem. Moone, bojuj s podzimníma náladama, však víš jak na sebe. Marti, ty jsi z nás nejvíc v pohodě, to ti moc a moc přeju. Já si byla dnes u psych. pro Stilnox na spaní. Nějak zase mi moc bují fantazie a maličkej problém do večera naroste a já pak 2 dny nespím. Zase pěkně zdražili prášečky jedny malinkatý. Tak se mějte a pa Icik.

Martina

No konečně Iciku:-),čekala jsem,kdy se konečně přihlásíš,asi jsi jako já líná psát,viď?levanko.....jsi pašááák,tedy pašačka:-)Fakt,smekám.Jsi dobrá.Iciku,zatím jsem opravdu dobrá,za což jsem ráda,dnes jsem byla u kadeřnicei s Lůcou-ostříhat,tak mám radost,jsme obě moooc spokojené.Já ti pošlu zase brzy na mejlíka nějaké fotečky,jo?A kde je Moon????Halooo,kluku jeden!!!!!Tak pište,pište a ještě-co Marcelka,nevíte o ní někdo něco,dlouho tady nebyla.Jdu kukat na bednu,zabili nám kamaráda-toho Karla Diviše,co o tom bylo pořád v TV,jak běsnil ten debil(pardon za ten výraz) v Chomutově,v Ústí a tady u nás.Jak rychle dokáže takový magor vzít dítěti tátu a manžela???Co se to na tom světě děje?Jedete a jste v nesprávném čase na nesprávném místě.Co je to za spravedlnost.Zase mám z toho husí kůži a chce se mi bl...Tak páček všem a pište.Ahojky

Moon

Moon je zde, ale spraaaašně zničený. Tak nějak se stalo, že jsem opravdu začaly stavět dům. K tomu zaměstnání, vlastní živnost..... no neím jestli jsem nepřecenil síly. ale zatím to klape a vypadá dobře.Takže všechny zdravím a až budu mít víc sil a bude mě to trochu myslet napíšu víc. Teď jsem opravdu KO.Moon

Icik

Moone, aspoň něco děláš, to přece dobré, ne?! Najednou máš víc starostí a do toho ten bídný podzim, musíš trochu zvolnit a občas si udělat nějakou tu radost. Já nebyla jen líná psát, já tu byla fakt málokdy a pak mám pár soukromých trablů, co se musí " vyřešit", jen ještě nevím jak na ně. Marti, fotečky mi pošli, určo, těším se. Dnes jsem byla v ZOO, bezvadný den. Tak pa, lidi, žijte dobře ať se vám vyhýbají ošklivé věci. Icik

alda

Ahojte, po delší odmlce se hlásím. Postupně pročítám co se událo za tu dobu co jsem tu nebyl. Na úvod musím říct, že se mi daří dobře, dělám jako šroubek, začali jsme přestavovat barák, cestuju po světě a i když to není 100%-ní tak to nějak zvládám. Musím se omluvit že jsem tady dlouho nebyl, ale když jsem chtěl něco napsat, což bylo většinou večer, tak jsem měl nějaký "strach", či co, abych si nevzpoměl na tu hrůzu před rokem... prostě vzpomínky na začátek léčby, jsou tak hrozné, že mám obavy aby se to už neopakovalo... ale dneska dělám vyjímku ... když tak pročítám zpátky, tak se opravdu hodně změnilo, jsem rád, že se vám daří dobře a ty výkyvy jsou asi u všech normální, dobře je, že se to zase po zhoupnutí vrátí do pohody. Moone, jseš pašák s tím barákem, určitě přijdeš na jiné myšlenky, Levanka pomalu "zraje" v dámu ze vším všudy, ať se ti podaří start v práci, Icik a Martina jsou zdá se taky v poho, držte se babuše :) Malá už spinká, žena uklízí ve školce po stěhování, tak sedím u PC a vzpomínám jak mi bylo asi před rokem, je to opravdu za mnou? Snad jo, prostě mi je fajn! Držte se a mějte se fajn! Alda

Inča

Ahoj všichni,jsem tady dnes poprvé a snad mi někdo z Vás trochu poradí.Už 4 roky se léčím AD, ale bez účinku.Bylo to po nich asi lepší, ale jen jsem přežívala a k tomu strašná únava a apatie.AD jsem vysasila.Zpočátku to bylo lepší, menší únava, ale potom to přišlo.Tak strašné stavy opravdu nikomu nepřeji.Mockrát jsem přemýšlela o sebevraždě, ale teď se spíš přemlouvám, abych vydržela.Mám postižené dítě a manžela, který mě absolutně ignoruje, tak ze stresových situací jen tak nevyjdu.Přežívám jen kvuli synovi, co by s ním bylo?TeĎ beru Neurol, ale bojím se návyku.Je mi hrozně, jen ležím a brečím a prosím manžela o pomoc.Ani mi neodpoví.Nezvládám už se synem cvičit, když je mezi stejně postiženými dětmi, často ho některé zbije a já mám zase hrozné výčitky že jsem ho neochránila a zhroutím se nanovo.Prosím pomoste mi někdo.

alda

Chtěl bych tě podpořit v léčbě - za pomocí lékařů. Nepíšeš zda bereš stále stejné léky už 4 roky, anebo jsi je měnila. Faktem je, že jsem hodně studoval různé AD a asi opravdu na každého funguje něco jiného. Stresových situací hádám zažíváš mnoho, proto je třeba s nimi za pomocí psychologů umět zacházet. Já se léčím s PP už přes rok a věř mi, že tvé pocity znám viz. mé příspěvky před rokem... a chtěl bych tě ujistit, že pokud budeš trpělivá, brát léky a navštěvovat psychology, tak se z toho vyhrabeš, ale z vlastní zkušenosti vím, že cesta je dlouhá, ale je! Zkus se pobavit s psychology nad změnou AD, Neurol ber podle potřeby a rad lékařů, ono je někdy lepší Neurolem klidnit duši, než se nechat vysilovat atakami a depkami... závisloti se neboj, když to nebudeš přehánět a zvyšovat dávky tak se nic neděje, četl jsem o šílensi co bral 18mg denně. Věřím, že Moon a jeho banda, kterou tady sesbíral tě také podpoří a pomůžou radou. Mě osobně tahle diskuze hodně pomohla, tak pomůže jistě i tobě. Náv

Martina
1x

Ahoj všem,psala jsem sem na začátku srpna,volala jsem teprve na objednání k panu dokrotovi..nyní už mám návštěvu za sebou a řekla bych,že je to lepší..dostala jsem Prozac a Triticco,ale Triticco jsem vysadila,protože se mi zdálo,že si nemohu vzpomenout,jak se jmenují určité věci..jako třeba pračka atd... :) no a nyní jen prozac...bylo mi po něm dobře,doktor taky super..no a jak mi bylo super,tak jsem si řekla,že už je to v pohodě a že ho vysadím...no a udělalo to své...zase zaplouvám ke dnu...i když ne v takové míře jako předtím...no takže opět prozac...mám strach,že už bez něj nebudu moct být...máte někdo zkušenost s prozacem?

Icik

Inčo, vážně jsi nenapsala, jestli bereš stejné AD celé roky. Možná zkus s doktorkou probrat změnu . Ale doma by měla být pohoda a jak tohle nefunguje, pak ani léky nezabírají, to znám a moooc dobře. A řešit situaci polykáním léků na utlumení, to se zničíš, protože gumují paměť. Hledej motivaci pro muže, aby ti byl víc nápomocný. Jestli nechodíš na terapie, tak rychle začni. Pro Martinu: přestat rychle brát léky je blbost, sama jsi to zjistila, však ono by se to časem upravilo. Prozac si vyhledej na netu, mám dojem, že se už předepisují léky novější generace. Jestli ti ale dělá dobře, užívej to ale nezneužívej. Jóóó, jsme tu bezva banda, každý se může, ba přímo by měl povinně za čas se vrátit a písnout něco o sobě, jak je na tom. Chvála internetu. čauky Icik

Levanka

Bando, mám z Vás radost, že se taky všichni ozvete po čase. Je pěkný, že si na sebe vzpomenem, i když je nám dobře. Aldo, mám to přesně jako ty, že se mi nechce vzpomínat na to, co bylo před rokem! Úplně přesně. My domek nestavíme, ale přestavujeme, ale je to taky zápřah. Inča píše podle všeho, že léky vysadila. Chce to konzultaci s lékařem a léky brát, jsi v těžké situaci a to těžko zvládne zdravý člověk, natožpak když je trošku citlivější. Zkus se obrátit na nějakou organizaci, která by ti mohla pomoci se synem a třeba bys tam našla i psychickou podporu. Léky brát a případně zkusit i změnit, kdyby současné nepomáhaly, někdo najde to správně AD až napodruhé, napotřetí. Musíš se přeci dostat do pohody kvůli synkovi, který Tě potřebuje. Moc držím palce, aby se to zlepšilo. Co se týče toho Prozacu, tak to je antidepresivum skupiny SSRI jako Citalec, žádný návyk nevzniká a nemůžeš vyvozovat závěry z toho, že jsi to vysadila a je ti hůř, protože jsi teprve na začátku léčby. Až budeš brát Prozac měsíce a budeš se cítit zdravá, můžeš pomalu vysadit a už se dolů nepropadneš. Teď ho ber pravidelně, zlepší se to a za půl roku nebo za rok můžeš experimentovat s vysazováním. Někdo třeba nevysazuje vůbec jako já a Moon (že jo Moone:-). Mějte se všichni dobře, dneska byl krásnej den ... jo a děkuji za gratulace k VŠ. pa pa pa pa

Inča

Díky Vám všem za podporu a rady.Během těch 4 let jsem brala Seropram, Citalek, Zoloft, Prozac, Fevarin.K psycholožce jsem chodila asi 3 roky, ale zdálo se mi to k ničemu.Zoloft a prozac jsem brala jen chvilku, protože mě braly křeče do nohou a na cévním mi je zakázali.Doktorka psych. mi řekla, že mám neobvyklé reakce na léky.Např. po Seropramu a Citaleku jsem spala.Byla jsem po lékách zmatená, často jsem zapomínala a k tomu ta hrozná únava a výčitky, že nefunguji pro malého tak jak bych měla.Před manželem jsem to zpočátku tajila, ale pak jsem mu to řekla a už několikrát jsem se mu snažila všechno vysvětlit a chtěla po něm, aby některé hodně stresové situace kolem syna řešil za mně.Říká mi, že jsem blázen a ať se nechám zavřít k Chocholouškovi.Také jsem onemocněla zánětem mozk. blan a tím se to asi všechno rozjelo.Teď jsem se objednala k jiné lékařce(až 3.11.), tak třeba něco vymyslí ona.Obvodní mi zatím dala Neurol a já k tomu začala znovu brát Seropram, co mi zbyl doma.Občas spolknu i Atarax, když už se úzkosti nedají vydržet.Ztratila jsem víru v doktory, mám strach, že se někam řítím a že už se to nedá zastavit.

Martina

Ahojky,tak tady čtu tvůj příběh a mám nějaký divný pocit.Léky přece nemůžeš brát,jak se ti zlíbí,koukej jít k doktorce dříve-3.11.je docela dost daleko,na to,co popisuješ.Nevím,ale z toho,co čtu mi příjde,že by mohlo jít o syndrom vyhoření...Možná...Nelam nad sebou hůl,s manželem to asi nemáš lehké,ale v tomto ti nikdo radit nemůže,ono lidé,kteří si depkou neprojdou vůbec totiž netuší,co to s člověkem-jinak celkem normálním udělá.Sama mám za sebou jednu zkušenost a to jsem netušila,že se z toho někdy vyškrábu,ale povedlo se.Já ti budu moc držet pěstičky,mysli na kluka a na sebe,na ostatní prď,nehledej pomoc tam,kde jí nemůžeš najít a čerpej sílu někde jinde,někde,kde je ti nejlíp.Měj se a napiš,jak je.Ahojky a vy ostatní jste pochváleni,jak krásně se tu opět všichni setkáváme-Supeeeeer.Ahojda

Inča

Ahoj Martino,díky za názor i podporu.Já vím, že 3.11.je moc daleko, ale nic jiného jsem nesehnala.Má původní doktorka se odstěhovala a telefon co mi dala mi už měsíc vůbec nikdo nebere.Říkala jsem si, že je to možná dobře, že bych ji měla změnit, když po 4 letech vypadám takhle.Obvolávala jsem psychiatrie ze Zlatých stránek a všude mají plno.Tady mě byli ochotni vzít, ale je dlouhá čekací doba.Dnes je mi o malinko lépe.

nany

Všechny Vás zdravím. Pravidelně pročítám Vaše články a po dlouhé době jsem se rozhodla zase něco přidat do mlýna. Mně je už docela fajn. Citalec beru půl roku, byla jsem u doktorky na kontrole, ale řekla mi, že na vysazování je moc brzky. Úzkostmi a depkami už netrpím, ale můj problém je v tom, že hrozně špatně spím. Doktorce jsem to říkala, chtěla mi vyměnit prášky, s tím, že mi dá jiné, které obsahují složku, která je v Citalecu ale je tam něco navíc na spaní. Já se bojím prášky měnit, protože ty začátky byly děsný. Tak mi zatím doporučila ať si koupím bylinný sirup Novapassit, je to na spaní. Mně to absolutně nepomáhá. V noci se několikrát vzbudím a třeba dvě hodiny koukám do stropu. Ráno bych spala, ale to musím vstávat do práce. Odpoledne jsem pak úplně mrtvá, protože se mi chce spát. Nevím co mám dělat. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Byla bych ráda za každou radu. Prášky na spaní brát nechci, je mi 35 let a co budu dělat až mi bude 60. Mějte se krásně a ať jste v pohodě.

Inča

Ahoj, všechny Vás zdravím.Tak dnes bylo zase hůř.Rozjela jsem se na první psychiatrii a sestřička když mě viděla, vyřídila mi u doktora, že mě hned vzal.Dostala jsem Trittico 150, začínám od jedné třetiny a budu postupně navyšovat, Neurol 0,25 - 0,5 tbl. 3X denně a na noc hypnogen.CHtěl mi dát místo Trittica Seropram, ale já s ním nemám zrovna nejlepší zkušenosti.Nemáte někdo zkušnosti s Tritticem?Děkuji všem, kteří mi napíší.

Levanka
1x

Ahoj Inčo, tvůj příběh mi něco připomíná... aneb jak jsem loni o prázdninách hledala pomoc psychiatra, brala jsem zlatý stránky a zkoušela jedno číslo za druhým v tom stavu, jak jsem byla... blé:-( Teď žádnýho pořádnýho psychiatra nemám, ale říkám si, že bych to taky měla začít řešit, že bych měla mít zadní vrátka, kdyby se něco zhoršilo, abych se měla kam obrátit a nedopadla jako loni. Dobře, že se něco děje a našla sis pomoc, snad bude lépe! Na spaní je i dost volně prodejných léků, já měla benosen, nevím, jestli pomáhal... chce to něco vyzkoušet, třeba něco zabere. Výhodou těch volně prodejných je, že jsou přírodní a bez návyku.

Market

Ahojte, předem blahopřeji Levance! A taky všem, co se cítí asi jako já, přeji hodně síly! Tak je to zase tady, Citalec beru druhý týden a k tomu ještě 3x denně Neurol, doktor mi sice řekl 2x, ale to mi prostě nestačilo, doufám, že to zas tak nevadí (je to jen 0,25). Postupně bych chtěla Neuol úplně vysadit (teda samozřejmě postupně), ale zatím to nejde...beru to takto dohromady něco přes týden....asi od toho čekám moc, že? Budu si muset ještě asi nějakou tu dobu počkat....ale to čekání je hrozný!!! Navíc jsem cítila, že se to téměř každým dnem zlepšuje, ale teď se to znovu zhoršilo, vůbec nevím, čím to je! Ani nevím, z čeho ty stavy vůbec mám...nepřipadá mi, že bych se nějak stresovala, všechno mi přijde docela v pohodě...proto nechápu, jaký je vůbec důvod, že mám tyto stavy...aspoň si teda neuvědomuju, že bych se nějak stresovala...je možný, abych ty stavy měla z neurčitého důvodu? Navíc je děsný dávat to s vysokou...proto moc obdivuju Levanku!!! Už přestávám věřit tomu, že se to někdy tak zlepší, abych mohla zase úplně normálně žít...jak před tím....radovat se ze života, tak jak ostatní vrstevníci....strašně mě mrzí, když vidím, jak jsou všichni kolem mě tam v pohodě a já být nemůžu...nechci aby můj život skončil tím, že budu jen přežívat, teď bych si měla spíš užívat!!! Je mi teprve 21!!!

Inča

Ahoj všichni.Tak beru Trittico a psychicky jsem určitě o polovinu lepší.Ale jsem hodně unavená, zmatená (dělám pěkné blbosti, všechno hledám, ráno jsem nacouvala do stromu apod).Asi bych neměla jezdit autem, ale musím dovážet syna, tak nemám a výběr.Ale oči mám přilepené na předním skle a snažím se soustředit, co to jen jde.Vzkaz pro Market:prosím nevzdávej to a bojuj.Mně se také vrací deprese kolikrát sama a bez důvodu.Ale je kratší a trochu slabší než ta, která přijde, když se něco děje.To se sesypu úplně.Ale pořád věřím, že když se najdou AD, která mi budou vyhovovat a budu je užívat dlouhodobě, snad se z toho dá ještě vyhrabat.Já už jsem se smířila i s tím, že asi budu muset brát nějaké léky pořád, ale je to lepší než deprese. Ona se ta mrcha totiž bez léčby stupňuje a je horší a delší. AD bereš teprve krátkou dobu.Musíme obě vydržet.Mějte se všichni fajn.Levance děkuji za příspěvek a povzbuzení.

Saša

Ahojky, Včera jsem si přinesla od doktorky trittico a citalec, můj problém je že mám dlouhodobé problémy se spaníom a také stavy úzkosti a deprese. Jsem ale na mateřské, mám 3 děti 10, 7 a jeden rok, nemůžu si dovolit být nějak moc otupená, tak se Tě chci zeptat, jaké máš s tím tritticem zkušenosti já když tak pročítám příbalový leták a také zkušenosti lidí tady na stránkách, task se mi do toho braní nějak zvlášt nechce, mám z toho strach, mám strach abych nebyla úplně otupělá a také abych mohla normálně řídit auto, bez toho bych se neobešla a zvládat domácnost se 3 dětmi. Také mám obavy z toho vlivu na sexuální funkce jak tam hodně lidí píše, tak bych Ti byla vděčná, nebo komukoliv jinému zda by mi napsali své zkušenosti s braním těchto léků. Také mám pár kilo nadváhy po těch dětech a doktorka mi řekla, že se po těchto lécích snad má i něco zhubnout, je to pravda?

Market, Inčo

Marky, nic si z toho nedělej, že máš deprese bez důvodu. To se tak nedá říct, já jsem měla různá hrůzná období, kdy umíral tatínek od manžela, k tomu ataky RS apod. a zvládla jsem je bez deprese. Pak jsem byla úplně v pohodě a najednou depka, takže to se tak nedá říct, že je k tomu potřeba důvod. Něco je v nás trochu jinak, než u ostatních a je to, nehledej důvod, prostě to tak je. Jen věř, že bude líp, že se všechno zlepší. Všichni jsme se z toho dostali, tak ty taky a když do toho znova spadnem, tak se z toho co?... zase dostaneme! Inčo vydrž, negativní účinky léků by měly odeznít a zůstat jen ty pozitivní. Tak mě mrzí, když vidím bezstarostné vrstevníky a co mám k tomu na krku já. Ale nevíš, co oni mají za problémy, každý má něco. V průběhu života člověk zjišťuje, že každýho už něco potkalo nemilého. Jeden známý řešil depku ve škole dokonce omluveným semestrem, já se tomu loni bránila a ubránila, ale i to je řešení. Škola není zajíc a neuteče, ale nakonec je hodně času, než škola a zkouškové začne naplno, tak uvidíš, třeba se to do té doby podstatně zlepší. Holky, držím vám moc palce. Je hlavně na nic, že je to tak na dlouho, loni jsme si tu psali s Aldou a tak dlouho to trvalo, než jsme se dostali aspoň trochu do pohody.

Inča

Ahoj Levanko,díky že jsi mi napsala, těch pár milých slov mi opravdu pomohlo.Psychicky jsem lepší, ale ta únava a ještě křeče v nohách.Ale furt lepší než deprese.Máš pravdu, že každý člověk má nějaké trápení a nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.Jen de Ti lidé s tím dovedou lépe srovnávat.Mám na sebe zlost, že patřím do té druhé skupiny.Ale určitě bude lépe.Přeji všem vše nej...

Market

Ahoj, Levanko moc ti děkuju!!! Ani holky nevíte, jakou mi s tím děláte radost, když mi odepíšete...S tím, že každý má něco máš asi pravdu, jen to nejde vidět...Třeba kámošky si myslely, že jsem úplně v pohodě, ale já jsem se tak teda vůbec necítila....teda je fakt, když mi bylo nejhůř, tak už to poznat šlo...zhubla jsem, byla jsem bílá, unavená, ospalý oči a tak...to se schovat už opravdu nedá....Inčo, musíme to obě vydržet, vždycky ten začátek je nejhorší, až se to začne stabilizovat, tak to bude jen lepší....musíme tomu věřit...ostatně nic jiného nám nezbývá....!Jinak jsem od pondělí začala jezdit mým autíčkem do školy do KM no a tak jsem se bála....a nakonec se mi to zalíbilo :-) !!! Dokonce je mi v autě i líp...jinak musím říct, že řidičák už mám 3,5 roku, ale vůbec jsem nejezdila, jela jsem za tu dobu tak maximálně 15x a to ještě jen kousek...takže můžu skoro říct, že teprve te´d začínám jezdit...:-)bylo to hrozný, strašně jsem se bála, že jsem to všechno zapomněla, ale něco si ještě pamatuju:-)Tak zatím papa a zase napište, budu se těšit!!!

Inča

Ahoj Market, to je fajn, že jsi začala jezdit autem.Já se tam také nějak odreaguji(alespoň trochu) a také se musím soustředit, co to dá.Jak se Ti jinak daří s Tvou kámoškou depresí? Bereš nějaká antidepresiva?Já mám za sebou zase horší 2 dny, protože syn se mi zase zdravotně zhoršil, často pláče a šptně to snáší a já s ním.Nejvíc mě děsí, že vím, že to nemá řešení a že je to na dlouho.Přemýšlím, že nejen k psychiatrovi, ale asi bych měla začít chodit i k psychologovi.Ale moc jim nevěřím.Chodila jsem k jedné psycholožce asi 3 roky.Nepomohla.Buď mlčela a já mluvila do prázdna a když už z ní něco vypadlo, spíš mi s tím uškodila.Po její poznámce : Neumíte se zastat ani sama sebe, jsem se začala ještě více obviňovat, že nedokáži svého syna ochránit.Výčitky svědomí jsou hrozná věc.Pište prosím všichni, kdo máte s psychoterapií nějaké zkušenosti.

Moon

Hej hola, kde jste kdo.Zima ještě nezačala a tady už nám to zamrzlo :-). Tak dejte vědět jak se vede, pacoši!Moon.

Martina

No konečně se Moone ozveš.taky dej vědět,jak je,já to tu pročítám a nemám čas písat.Zrovna jsem domalovala předsíň,mám dnes a ve středu dovču,takže pracuji a pracuji na bytečku.Mám radost,že to mám hotové,vypadá to super.Jinak jsem stále OK,takže jsem za to ráda.Počasí je sice mizérie,denně jsou u nás inverze-prostě humus.Už aby alespoň nasněžilo.A kde máme Icika a další???!!!!!Koukněte všichni psát a nééé,že budete jen číst.Páček,jdu se složit do postele,jsem z toho malování celá polámaná:-)pa,pa

Icik

Lítala jsem venku, ale stejně nemám jediný dárek k vánocům. Nic mi nepadlo do oka. Zítra jdu na Carmen, tak pak písnu, jaké to zanechalo dojmy. Icik

Martina

No Iciku,že by jsi mi nějaké dárky na vánoce nakoupila.To je totiž to,co mě vůbec nebaví,tedy baví,ale nějak vždycky nevím co komu.Přes rok si říkám,že tohle a tohle se bude hodit tomu a tomu a když je to za dveřmi:-),tak mám vygumovanou palici a jen bezradně lítám po krámech.Tisíckrát jsem si řekla,že nakoupím dříve,ale nějak se mi to nedaří.Tak zítra si užij Carmen a určitě dej hned vědět,jaké to bylo.Já budu slavit své kulaté narozeninky:-).Tak pááá.

somo

Ahoj všichni v diskusi. Najel jsem si tady po dokazu na Miebene, chtěl jsem zjistit něco více o tomhle léku a diskusi projel skoro celou. Před asi 3 týdny jsem dostal první panickou poruchu. Neměl jsem o něčem takovém ani šajnu, je mi 32 a ještě se to nestalo. Tu hrůzu asi všichni znáte, takže je to zbytečné popisovat, byl jsem přesvědčený, že skončím v blázinci. Chodím 3 roky k psychologovi a řešíme tzv, růst osobnosti a tak podobně. Za poslední rok se mi asi objevil spouštěč ve formě úmrtí dědy, babičky a otce, který spáchal sebevraždu, tzn. celkem soda a poslední kapka byl rozchod s mojí přítelkyní po 8 letech bydlení. V bytě jsem zůstal sám a tři měsíce jsem byl celkem v pohodě (probíhaly různé úniky s ženskýma apod, pak najednou mi to docvaklo, že už semnou fakt být nechce a úplně jsem se složil a asistovala u toho PP). Příznak nebo důsledek toho stavu, je nízké sebevědomí, s čímž se špatně asi srovnávám, protože jsem si na sobě asi trochu zakládal, ale přitom jsem chytrý a citlivý člověk schopen empatie a analýzy u ostatních, mylsel jsem si že u sebe jsem schopný toho taky, ale vzhledem k tomu v jakém jsem teď stavu, mi došlo, že zas tak čupr to se mnou nebude. Celou dobu mého podnikání jsem byl a jsem i teď v něm úspěšný, tzn finančně zajištěný, nemusm už moc tzv makat a proběhlo u mě vypálení z práce. Tzn máte hodně peněz, hodně času, a ke konci nízké sebevědomí protože vás nic neuspokojuje. Pak jsem se začal obviňovat, že jsme líný jak veš, že nezvládám se rozvíjet, že mám strach z něčeho nového apod, tzn, že jsem asi neschopný. Přítelkyni to samozřejmě ničilo, protože jsem všechno vehementně popíral, že přece chodím k psychologovi a že tedy nemám větší problém. Teď jsem nafasoval Citalec 20mg, jednou ráno a Miabene 10mg jednou večer a beru to asi 14 dní, spím u matky (ještě že ji mám, protože, kdyby nezbyla aspoň ona, nevím co by bylo). Někde jsem tu četl podobný příběh z dětství, bydlel jsem se sestrou v rodinném domě, nahoře se hádali pořád naši a dole babka s dědou, byl jsem tedy zvyklý na bojové podmínky a připadalo mi že konfliktní komunikace ve vztahu je vlastně v pořádku. Teď začínám tušit, že ten sevřený žaludek už od mala, nebylo to pravé ořechové :-). Odstěhoval jsem se z baráku ve 24. Teď mám super vydělávající firmu, jaguára, nový barák se dostaví v příštím roce, byt a je mi to všechno momentálně na hovno. Protože jsem přišel o přítelkyni, jelikož, jsem jí nemohl dát klid který potřebovala. Uvažuju co se sebou budu dělat. Omlouvám se, potřeboval jsem se vypsat.

Icik
1x

Somo, tady se neomlouvej, od toho tu jsme. Napíšeš , popíšeš pár let svého života a aspoň si sám ujasníš myšlenky. První krok k budování budoucnosti. Neboj, nic se nedá vydupat ze země, ale určitě se nějaká hodná dušička najde, s kterou si budete rozumět. Ahoj, Icik

Icik

Marti, všechno nejlepší do dalších let a hlavně zdraví, však my tu víme, že to nejsou jen prázdné fráze. Muzikál byl super. Kostýmy, obsazení , hudba, kulisy... Všem vám doporučuju koupit si lístky. Lucka Bílá mě trošku zklamala, je taková obhroublá, hlas vyžilý, pohyby lehké holky, sice to patřilo k její roli, ale je cítit, že je opravdu taková i v soukromí. S kamarádkou jsme si říkaly po představení, že by se to dalo za pár měsíců klíďo vidět znovu. Mějte se lidičky a pište, co vy. Icik

širin

Ahoj všichni,dostala jsem od lékaře citalopram 20 a neurol 0,25 po 14 dnech užívání je mi o něco málo líp ten strach pominul,když se rozruším něčím zvedne se mi tlak po neurolu klesne.Máte někdo zkušenost když postupně vysadím neurol,jestli můžu si dát jedno pivo nebo 2 decky vína?V příbalovém letáku se o alkoholu nepíše.držím všem palce a napište ahoj Sirín

Martina

Tedy Iciku,tak to byly fofr informace o Carmen.Lucku Bílou nemusím,máš pravdu s tím,že je asi i v osobním životě taková..no,jak bych to popsala.Někdy mám pocit,že jí snad vyšťourali tady u nás na E55.Ale zpívat umí,to jo,jen to vystupování a gesta by měla zmírnit.Čeho je moc,toho je příliš.Píšeš,že to jinak bylo pěkné,já osobně se těším na Draculu:-)Snad nám Hůlka stihne zhubnout a bude hrát.A co jinak,jak se máte vy ostatní?Kde je zase ten Moon???Stavíš snad pořád barák,či co?Iciku,stále nejsem schopná se dokopat a poslat ti ty slibované fotečky,musím s tím už trošku pohnout,ale pořád je nějak mooooc práce na bytě:-)Okna,kuchyně,podlahy, malování,lakování......No je to makajda.Tak jdu hajííí,písejte a mějte se fajn.Ahojky

Inča

To jsem moc ráda, že jste sem zse začali psát.Já stále beri Trittico. Vedlejší účinky už jsou lepší.Jsem klidnější, jen ten hrozný strach a úzkost nemizí.Občas to vydržím, občas si vezmu alespoň půlku Neurolu 0,25 mg. Také bych měla asi najít nového psychiatra.U tohodle jsem byla 2X.Poprvé to bylo dobré, ale podruhé do mě pěkně vrtal a dost mě rozhodil.Říkal, že si za všechno mohu sama (to já přeci vím, jinak bych se nesnažila se sebou něco dělat).Prý mám svého sotva sedmiletého nemocného syna nechat žít svůj život a já si mám žít také svůj.Prý se na něj jen vymlouvám a on si má žít samostatně, protože jednou se ode mně stejně odloučí a vykašle se na mne.Vím, že není úplně normální, že strachy o něj jsem celá bez sebe a trnu, co se s ním ve škole děje a co zase budu řešit za průšvihy(každou chvíli ho někdo zmlátí apod.). Myslím, že za ta léta ( 5 let) běhání s ním po doktorech, poslouchání hrůzných diagnoz, neustálých jeho neúspěchů jsem si ten strach a deprese vyloženě vypěstovala.Ale proto jsem si ho našla ne? Do toho mi umřel táta, babička, děda, sobecká matka všechno hodil na mne a sestra ( přes 20 let zapřísáhlá jehovistka) bojovala o dědictví jako drak.Měla na mne Jehovistickou právničku( děsnej křivák) a Ti její svatí bratři a sestry mi různě volali a psali a skoro dva roky to bylo fakt drsné.Oni totiž chtěli nejen dědit, ale před tím jsem jim to (byt po tátovi) měla ještě na vlastní náklady zrekonstruovat.Dědictví jsem se nemohla ani zříct, protože by ze zákona můj podíl přešel na mého syna a já jako jeho zákonný zástupce bych v tom byla zase.Prostě toho bylo fakt hodně a já mám ty své stavy fakt už asi chronické.Nejdříve mi bylo blbě jen když se něco dělo, pak už pořád.Ale od toho se cpu těmi prášky a lítám na psychinu, aby mě z toho dostali.Tak mi promiňte, že jsem Vás zavalila svými starostmi a držte mi palce.

Moon

Ahoj, tak se nám to tady zase trochu rozjelo a některé příběhy jsou opravdu k zamyšlení. Někdy má všechno a stejně není šťastný, někdo si všechno strašně bere - každej jsme jiný. A všichni jsme stejní. V určitých chvílích máme pocit, že zvládneme všechno a nic se nemůže stát. Potom se všechno otočí a ... to už známe. Držím všem palce.Moon.

širin

Moonne,ty máš bohaté zkušenosti mohl bys mi napsat odpovědˇna můj dotaz,který jsem už napsala .Neurol už neužívám beru na noc Trittico a ráno Citalopram 20.Blíží se nám rodinné oslavy jestli můžu si dát třeba dvě decky nebo dvě piva?Neudělá to s mnou nic?Děkuji za odpovědˇměj se hezky širin

Inča

Moc Vás všechny zdravím.Tak jsem se zase sebrala a snažím se sehnat práci. Zatím to moc nejde, ale asi to bude i tím, že potřebuji jen zkrácený úvazek. Také všude chtějí jazyk a já se se svojí Angličtinou zrovna chlubit nemohu.Sice jsem z ní maturovala za 2, ale to jsem měla víc štěstí na otázku než rozumu. Tak mi všichni držte palce a pište! Ahoj

Moon

Dát si decku, nebo pivku na Citalec není problém. S Neurolem už je to horší. Chlast a Neurol mají stejné utlumující účinky, takže to budeš mít "levnější". Co se týče Triccita tak nevím. jinak mě i doktor říkal, že pokud vím, že bude nějaká oslava, apod. tak si ráno prostě nemám Citalec vzít. Takže úplně košet to asi nebude. Mám známého, který docela dost chlastá a bere i antidepresiva a považuje to za dobrou věc, ale to bych řekl, že je cesta do pekla. Takže shrnuto. Decka, nebo dvě, pivko, nebo dvě = téměř žádný problém. Jinak opatrně. Moon.

širin

Ahoj Moone,díky za odpovědˇpotěšil jsi mě už jsem se bála jak pújdu s kamarádkama někde na zábavu nebo budou oslavy,že si tam budu připadat trapně.Užívám antidepresiva teprve třetí týden a zdá se mi to o něco lepší ten strach se zmírnil,jen takový mírný třes rukou mám tak nevím jestli to je z Citalecu.Měj se hezky Sirin

Pampeliška

Moc Vás všechny zdravím. Občas hledám na netu odpovědi pro své psychické stavy, četla jsem i jiné diskuse na jiných adresách. Stále se bráním tomu, že bych taky měla mít depresi, snažím se dávat svým potížím jiná jména. Ale asi je to jen alibismus. Mívám úzkosti a žaludeční nevolnosti a vůbec takové ty nepříjemné doprovodné stavy. Občas to se mnou jde, že mám doboru náladu, občas brečím a myslím si, že se na mě sesypalo všechno neštěstí světa. Přestanu si věřit úplně ve všem, připadám si zbytečná, nechce se mi mezi lidi, sebevědomí na nule. Somovi úplně rozumím, taky ty moje stavy má na svědomí vždycky nějaký spouštěč. Práci mám hodně náročnou a zodpovědnou, radši bych šla dělat někam rukama, abych jí mohla občas vypnout. Děti mám odrostlé, sice zatím na studiích, ale jsou soběstačné. V dětech můj problém není. Je v mém manželovi, v jeho častých hospodách a tím následně k mé neúctě k němu, protože neumí držet slovo a není na něj spolehnutí. Má i své světlé chvíle, kdy je ochotný mi pomoct s nákupem, ale jinak je to u nás jak na houpačce až to došlo k mé alergii na hospody a na začouzené oblečení a kouření všeobecně. Je to i v tom, že bydlíme s tchýní a oni dva si jsou hodně podobní. Poslední dobou to vidím čím dál častěji, že reagují stejně, když nejsou problémy, dokážou být i milí, že by jim jeden všechno odpustil a když problémy jsou, tak dokážou být slovně zlí oba stejným způsobem. Bere mi to chuť v domě cokoliv vylepšovat, protože to musí být všechno podle manžela, prostě se tam cítím bez svého koutku, kam bych si zalezla a že tam není nic moje. Jednou jsem těch svých stavů měla už dost, protože jsem je neměla poprvé a tak jsem šla za psycholožkou. Dokonale mě vyzpovídala, že jsem od ní šla jak vymačkanej citron. Nasadila mi triticco, taky mě po něm bolela hlava, taky jsem po něm ráno jak praštěná. Dřív jsem při potížích brala neurol a občas si ho vezmu i přes den, ale doktorka říkala, že neurol se má brát jen krátkodobě, ale že nevadí, když si ho sem tam k tomu triticcu vezmu. Jinak neurol je návykový, triticco že ne. Neurol že účinkuje asi tak 4 hodiny, že se po něm člověk zklidní, pokud má akutní problém. Doporučila mi u triticca vydržet, já chápu, že se musí brát dlouho, aby byly vidět nějaké výsledky. Já je zatím moc nevidím, beru teprve první krabičku. Tady k těm diskusím - já na tyto léky žádný alkohol nepiju, ale já mu stejně moc nedám, a i kdyby, tak myslím, že na žádný léky se pít nemá, a na AD už vůbec ne. A taky je pravda, že se léky musí vysazovat pomalu. Přečetla jsem k tomuto tématu toho opravdu hodně a jsem ráda, že jsem narazila na Vaši diskusi, je to vždycky poučné čtení, ty zkušenosti druhých, tak jsem Vám taky nějaké popsala. Budu doufat, že mi to triticco opravdu pomůže. Mě by spíš pomohlo, aby si ten psycholog se mnou pořádně popovídal a navedl mě na nějakou cestičku, jak ze všeho ven, zatím mi jen upravuje dávky léků a čeká co to se mnou udělá. Přeji Vám všem, ať nemáte už žádné potíže, jak tělěsné, tak psychické. Je pravda, že pro to, aby se člověk cítil líp, musí udělat taky něco sám. Já se o to snažím svými koníčky a zájmy, ale nejvíc by mi asi pomohlo mít vedle sebe spolehivého chlapa, který by mě občas pořádně objal, k čemu mi jsou majetky, když není obyčejné lidské teplo. Mějte se krásně, zdraví Vás pampeliška.

Inča

Ahoj Pampeliško, tak jsem přečetla Tvůj příběh a jsme na tom asi tak trochu podobně. Pomohlo by Ti určitě změnit svůj život ( manžela, bydlení bez tchyně) ale to tak úplně nejde, viď? Já také nijak nestrádám po materiální stránce, ale ono to opravdu není všechno. Domov není o čtyřech zdech a majetku, ale o lidech. Také se u nás nikam vytratila láska, ústa a obyčejný zájem o druhého. Tak i když spolu, mám pocit, že žiji sama. Manžel nechodí do hospody, ale buď je se společníky z práce, nebo sedí na netu do 4 do rána a nic ho nezajímá. Po Triticcu jsem klidnější, ale ten hrozný strach mám pořád a v noci nespím ( budím se ve 2 ráno).Pak jsem fakt jak zbitá.Já mám kluka ještě malého a jelikož není zdravotně v pořádku, stále lítám po doktorech a denně musíme cvičit.Jsem z toho už fakt hotová, pak na něj na chudáka kvůli všemu řvu.Je mi to hrozně líto, snažím se něco dělat, ale výsledky fakt nic moc. Tak zatím ahoj

Laura

ahoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vubec nevim co delat zacalo mi to tri mesice po porodu dcery dostala jsem AD Sertralin,ale kojila jsem tak jsem leky nebrala..chvili to dalo pokoj nekdy jsem nemohla do obchodu,ale dalo se to zvladnout.Ted po roce a pul asi prvni zachvat mela jsem pred menstruaci bolelo me na prsou a v noci zima a buseni tak jsem dychala do pytliku.Navstivila jsem neurolozku ta me vyslechla a napsala Romood jasne ze to porad ctu a neberu a tak jsem jeste navstivila psichyatra...rekla jsem mu uplne vse a asi az moc rekl vidim to na prasky a napsal Citalon...pisi AD na silne deprese coz si myslim opravdu nemam......takze opet neberu a bojuju a resim brat nebrat....jsem hrozny resitel a taky katastrofista.Do leku se mi ale vubec nechce kdyz si prectu pribalovy letak tak je mi spatne....mabzel ma jinou praci je vic doma tak snad bude lepe a taky zaciname stavet.....koukam co lidi ma ty hnusne uzkostne stavy.Jsem rada ze jsem Vas nasla a tesim se na prispevky zatim pa p

Icik

Kdysi jsem to sem už psala, ale je to měsíce, ba dokonce roky. Též nemám finanční problémy, všichni v rodinně jsou zdraví, tak proč mám problémy a úzkosti? Holky jsou soběstačné, dospělé, ale manžel mě má jen kvůli tomu, abych mu připravila jídlo, vyprala, naplnila obchod zbožím, aby bylo co prodávat. Sice už do herny nechodí, ale sedí ve dne v noci u počítače a nikam a nikdy nechce. Nekomunikuje se mnou. Cítím z jeho strany absolutní nezájem. Psych. mi před nedávnem předepsala Atarax, prý není návykový. Já ten svůj Lexaurin beru ráda, zabírá mi. Ten ale návykový je, stejně jako Neurol. Takže Atarax mě zklidní úzkosti, ALE neřeší budoucnost , neukazuje mi cestu, jak žít dál . U psycholožky jsem se odpovědi za déle než rok nedobrala, tam nemá cenu chodit dál. Cítím se dost osaměle. Kdyby někdo věděl , co se životem.... Icik

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
13%
Zatím hlasovalo 24 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce