Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Ahoj Jonáši, tvoje PSA je úplně v pohodě. Bakterie, které jsi tam měl jsou nevýznamné. Ale bolesti, které popisuješ to je typická prostatitida. Leukocyty na ++ je určitě příznak zánětu. Jen dotaz, máš i pálení v uretře, při močení nebo i při nemočení? Otékají ti varlata?

Jonáš

Nic takového naštěstí nemám, pouze nutkání na močení, když to na mě přijde, tak to musím hned. Každopádně tomu všemu moc nerozumím. Pokud by byly tak bezvýznamné, tak bych z toho asi neměl kameny v prostatě...navíc jestli jsou bezvýznamné, tak ty leukocyty tam jsou proč? A pokud tam jsou leukocyty, tak to znamená bakteriální zánět, který by se měl léčit předpokládám...spousta otázek a urologové se k tomu staví bohužel, jakoby to nic nebylo a nejsou schopni mi dát plnohodnotnou odpověď

Jonáš

Tak mám bohužel v kultivaci spermatu bakterii Klebsiella oxytoca...dostal jsem antibiotika cifloxinal 250 mg na 6 týdnů a budu se modlit, aby mi to zabralo

Matej

Ahojte, prosim, kto mi v Cechach predpise piperacilin do nemocnice? Ja uz som z toho zufaly...

Lucia7

Zdravím Vás. Chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s diagnostikou a liečbou chronickej panvovej bolesti v prípade diagnózy pudendálnej neuralgie. Pomohla Vám rehabilitácia svalov panvového dna, prípadne lieky na liečbu neuropatickej bolesti? Dopátrala som sa, že v ČR sa pudendálnou neuralgiou zaoberá prof. MUDr. Mašata. Absolvoval niekto z Vás vyšetrenie u pána doktora Mašatu? Absolvovali ste niekto pudendálny blok prípadne aplikáciu botulotoxínu do svalov panvového dna? Budem Vám vďačná za akékoľvek informácie.

Martin
2x

U mě vyšetření pánve mag. rezonancí negativní, odeslán na fyzioterapii pro CPPS Fyzioterapie mi pomohla, na počátku bolest 24/7 na stupni 5 ze škály 0- 10, nyní se to mění 0 - 1 - 2. Pokračuji ve cvičení, abych se toho hnusu zbavil.

Jonáš

Jaké to jsou prosím tě cviky ?

Jonáš

Nic takového naštěstí nemám, pouze nutkání na močení, když to na mě přijde, tak to musím hned. Každopádně tomu všemu moc nerozumím. Pokud by byly tak bezvýznamné, tak bych z toho asi neměl kameny v prostatě...navíc jestli jsou bezvýznamné, tak ty leukocyty tam jsou proč? A pokud tam jsou leukocyty, tak to znamená bakteriální zánět, který by se měl léčit předpokládám...spousta otázek a urologové se k tomu staví bohužel, jakoby to nic nebylo a nejsou schopni mi dát plnohodnotnou odpověď

Michal

Ahoj, 3 roky mě urolog léčil na chronický zánět prostaty (CPPS) a chronický zánět uretry (pálení, svědění v žaludu). Bral jsem denně lék URIZIA. Pak samozřejmě řadu atb a drahých doplňků, které účinkovaly málo. Po 3 letech jsem se dostal na neurologii, kde mě poslali na magnetickou rezonanci. Závěr je: vyrazné zmnožné žilní cévní struktury, intimně naléhají a jsou v kontaktu až útlakem na n.pudendalis vlevo. Dostal jsem se ještě na urologii k primáři Zámečníkovi ve VFN. Dle něj a snímků z MR jde opravdu o venogenní dysfunkce malé pánve a z toho pramenící svědění v močové trubici a konečníku. Řekl mi, že mě určitě urolog tvrdil, že to mám v jen v hlavě, ať si toho nevšímám atd. Zároveň mi řekl, až okamžitě vysadím všechny prášky na prostatu, že naopak mohou škodit. Dále mi ve stejné nemocnici lékařka v ambulanci bolesti dle MR detekovala asi stejný problem: 'Jedná se i o syndrom pánevní kongesce. Pokud by potíže po Detralexu neustoupily, stálo by zato zkusit angiologa u nás ve VFN k posouzení případného zákroku na cévách". Teď zkouším tedy detralex a situace je mnohem lepší. Jen ukázka, jak vás mohou roky léčit na prostatu, když je to něco jiného. Jen mě zaráží jedna věc, pokud to jsou opravdu cévní potíže, proč to každý rok zmizí na jaře před létem ?? Může tomu pomocí teplo? A pak se to vždy vrátí v zimě a trvá to měsíce.. moje zkušenost k nezaplacení.. :-)

HONZA

Ahoj Michale, mám podobné potíže, které mi vznikly po operaci tříselných kýl - zmnožení cév. Můžeme si prosím tě zavolat? Fakt mě jde doslova o život. ATB beru tuny. Díky moc.

Michal
1x

Ahoj, klidně mi napiš na: [email protected] Ale asi ti víc nepopíšu, nežli tady. Tohle prostě našli na MR, ale jestli to je skutečná příčina svědění a citlovosti, to asi nikdo neví.. každopádně je to teď opět lepší nežli v zimních měsících a to sportuji pořád stejně (6y týdně), včetně posilování zad a břicha.

HONZA

Ahoj Michale, určitě se ti ozvu. Napíšu dneska večer.

HONZA

Ahoj Michale, bohužel se ti nedá napsat. Email se vrací :-( jako neexistující uživatel. píšu ti v rámci fóra, kde řešíme prostatitidu. Kde ti prosím tě udělali MR pánve, nebo prostaty? Na to tě poslal Zámečník? Jak píšeš - vyrazné zmnožné žilní cévní struktury, intimně naléhají a jsou v kontaktu až útlakem na n.pudendalis vlevo Zatím ti Zámečník dal Detralex. Co by chtěl dělat dále? Nevíš? Díky.

HONZA

Ještě jedna věc velmi důležitá, kterou jsem se dozvěděl od jednoho ortopeda včera. Mám problémy kromě prostatitidy s ploténkami. Proto jsem ho vyhledal. Nicméně mě diagnostikoval něco čemu se říká - hypermobilita. Co to je? Při hypermobilitě mají klouby vyšší míru volnosti, než je žádoucí, a tudíž jsou náchylnější k poruše, tzv. „zablokování“. Zjednodušeně řečeno, pokud se ze své přirozené polohy, kde je hypermobilní kloub schopen extrémního pohybu, dostane do jiné, ve které se není schopen pohybovat téměř vůbec, může dojít k bolestivému zablokování, křečím okolních svalů či přímo poranění. Mnoho symptomů je společných pro osoby se syndromy hypermobility. Ty mohou zahrnovat: Bolest (akutní i „chronická“), únavu, luxace nebo subluxace (kdy kloub částečně vyklouzává z místa), častá poranění (včetně mikrotraumat – lehká poranění, která se nemusí projevit na testech nebo MRI, ale může se vyskytnout opakovaně ve stejné oblasti pojivové tkáně, aniž by došlo k úplnému zhojení), zácpa, reflux a další zažívací potíže, problémy s PÁNEVNÍM DNEM A MOČOVÝM MĚCHÝŘEM, křehká kůže a snadná tvorba modřin. Jestli jste to dočetli až sem, tak si udělejte jednoduchý test na hypermobilitu. Spočívá to v tom, že si položíte ruku na stůj - dlaň držíte na stole a druhou rukou začnete zvedat ukazováček, prostředníček, presteníček, malýček směrem nahoru. Pokud zvednete tyto prsty do pravého úhlu nebo ještě blíže Vašemu tělo, pak vítejte do klubu máte hypermobilitu a tím pádem problémy s Vaším pánevním dnem. Každý milimetr Vašeho těla se chová jinak než u běžného člověka. Hypermobilita je dědičná, takže tento test můžete aplikovat na Vašich rodičích. Co mi bylo řečeno, tak jedině 2x tolik posilovat břišní a zádové svalstvo. S tím pak bude jistě souviset pánevní dno. Nejhorší je, že já tedy mám kombinaci chronické prostatitidy - výskyt patogenních bakterií a právě hypermobility - což v našem případě znamená CPPS.

Michal

Ahoj, test s prsty jsem zkoušel, ale tohle mít nebudu - ohnu je max. na 30 stupňů. Ale je zajímavé, že mě začne svědit penis během dne a když si na půl hodiny lehnu a odpočinu, je to najednou hnohem lepší! Jinak záda v kříži mě také bolí skoro pořád. Ne nijak drasticky, normálně s tím sportuji, ale cítím je. Zřejmě tam bude opravdu nějaký skřiplý nerv, sval, cévá. Ta MR to tam asi detekuje dobře..

Jonáš

Honzo ten tvůj příběh začíná nápadně připomínat ten můj. Já kromě hypermobility mám ze sportování a nedostacneho protahování ještě zkrácené svaly a šlachy. Dle slov fyzioterapeuta nevídaný jev. Stav se mi rapidně zhoršil po operaci ledvinového kamene a mám momentálně potvrzenou ze spermatu patogenní bakterii klebsielu oxytacu, která mi způsobuje celodenní bolesti. Mám naordinovanou 6 týdenní léčbu formou ciplovaxinu 250 g. Honzo nejsi v tom sám, snad se toho zbavíme. Musíme věřit v lepší zítřky...

HONZA

Ahoj Jonáši, kleibsielu oxytocu jsem měl kdysi taky. Té jsem se zbavil. Ale Kleibsiela pneumoniae je úplně jiný level. Mě ten ciprofloxacin asi nezabral. Beru ATB již 22 dnů a mám stále pálení v uretře. Po operaci tříselných kýl mám zmnožené žíly na skrotu, varikokélu a cítím velké bolesti semenných provazců, bolesti v podbříšku a pálení v močové trubici. Já to určitě nevydržím. Tohle je konec. Neměl jsem na tu operaci tříselných kýl vůbec chodit. Moje urologické potíže se 100násobně zhoršily. Je to strašné a nikdo není schopen mi pomoci.

Jonáš

Ahoj je tu někdo kdo zkoušel se léčit pomocí aip protokolu ? Mám za sebou čtrnáct dní antibiotik a bolesti jsou stále, ani náznak zlepšení...

Matej

Ahoj, to je predsa úplná nutnosť, ja už som pol roka na takej diete inak by som umieral od bolestí.

Jonáš

Jak to zvládáš takhle přísnou dietu ? Já samozřejmě přestal s kávou, se sladkým a alkoholem, nic dráždivého. Snažím se jíst jen celozrnné pečivo, pokud už na to přijde, ale chybí mi inspirace co se týče jídel, abych na to přesel úplně... každopádně nejedl jsem nějak extra nezdravě ani předtím, mám 80 kg na 178 cm...teď mi urolog vyměnil ciploxinal za levoxinal, tak snad to zabere

Matej

Hrozne tazko, ja jedlo milujem a uz mam z toho depresie jak vidim ako ludia piju a uzivaju si a ja nemozem. Nepijem kavu ani alkohol. nejem ziadne cukry (daju sa nahradit medom aspon). Od E. Coli co pribudla po Cipre sa vyhybam bielej muke a lepku. Takze bud bezlepkove toasty, alebo aspon celozrnne. Behom 4 mesiacov som schudol 12kg ale uz sa to asi ustalilo. Maso taktiez moc nejem, ale bolo mi povedane, ze by som mal, idealne kure a kruta. Obcas si u babicky dam. Cervene maso by clovek moc nemal jest. Urcite ryby su dobre, napriklad tuniak je costa bielkovina. Bacha na chinolony, moc nesportovat, mozes si natrhnut slachy.

Ero

Ja som na AIP protokole treti tyzden a citim sa lepsie. Moj hlavny problem bol caste mocenie a neskor to preslo aj do bolesti v hradzi, v konecniku na zaludi… bolesti prisli po vyteroch z uretry. Mal som bakteriu ureoplazmu ktoru som preliecil. Nepijem, nefajcim, nepijem kavu, sladke takmer od zaciatku problemov ale teraz som presiel na AIP a zda sa mi ze je vidiet zmeny. Bolesti nemam uz skor ale mocenie ma stale trapi… je to take ze niekedy lepsie niekedy horsie uz si ani nepamatam jaky to je pocit byt v pohode. V aip protokole alebo v protizapalovom stravovani (viete si najst na fb skupinu protizapalove stravovanie) najprisnejsia je levia dieta, zameranie ja hlavne na kvalitne maso a to hlavne cervene a vnutornosti. Kuracie maso je plne omega 6 mastnych kyselin ktore su zapalove. Na vyrovnanie pomeru omega 6 a omega 3 mastnych kyselin beriem zinzono balance oil. Teraz som si dal robit aj test na potravinove alergie. Tak uvidim co mi tam vyjde. AIP dieta je prisna a narocna ale verim ze bude stat zato. Nechcem tak zit cely zivot ale zvykam si nato a da sa to len ta priprava jedla je narocnejsia. Mesiac je eliminacna dieta kde je toho zakazaneho vela a potom nastava faza opatovneho zaradovania potravin. Plus takisto cvicim cviky na uvolnovanie panvoveho dna, sem tam si zacvicim v posilke. Bol som aktivny sportovec futbalista ale kvoli zraneniu adduktora a naslednej operacii inguinalnej hernii nehrajem uz skoro rok. Po tej operacii prisli urologicke problemy, verim ze keby som mohol hrat futbal uz som z toho von.

Pali

mne pomohli cviky na uvoľnenie panvového dna, nastalo lepsie prekrvenie

Honza

Zdravím pánové, hlásím se také do klubu. Ve zkratce asi podobně jako u všech. Psychicky náročnější období, pak výlet na kole, kdy nebylo úplně teplo a začalo to 10. dubna. Bolest v podbříšku, spodní část zad, pálení močové trubice. Po 14ti dnech urolog - prostatitis acuta. Cifloxinal 500 na 10 dní, přišla úleva. Po dobrání ATB zůstávalo pálení močové trubice, přidal se tlak v oblasti hráze (pocit míčku). Nasazen Cotrymoxazol AL Forte na 10 dní. Bral jsem 5 dní, beze změny, tak jsem vysadil (nevím, zda to nebyla chyba). Za celou dobu odběr 3x moč, vždy bez nálezu. Od 20. května mám nasazen Silodosin recordati a s čím se nedokážu srovnat je ztráta ejakulace. Prý je to normální. Urolog doporučil často souložit, ale mám pocit, že to je potom spíše horší. Samozřejmě jako doplňky další věci - Prostalex, čaj Vrbovka, zinek, Lichořeřišnice. Otázka zní, zda je to ještě nejak řešitelné, pokud s tím zápasím jenom chvíli. Kontrolu mám až koncem srpna a nemám pocit, že se něco lepší ..... děkuji případně za reakci.

Jonáš
1x

A odebral ti urolog stery z močové trubice, vzal ti kultivaci spermatu? Nebo ti dával antibiotika naslepo? Každopádně vše řešit zavčasu a hned nejlépe, ať ti to nepřejde do chronického stavu, který se pak těžko léčí.

Honza

Stěry ani kultivace, nic neproběhlo.. Jenom jak jsem psal výše, "doneste moč". Před nasazením prvních ATB vyštření per rectum. Jsem jen nervózní z toho, že kontrolu mám za 3 měsíce a stav se nijak nelepší. Sport moc nepříchází v úvahu, stále mám pocit zánětlivého stavu.

Jonáš
2x

Tak to mě mrzí. Já měl moc čistou i na kultivaci i na chemii nebo jak se to bere, prostě dvě zkumavky, ale ve sterech a ve spermatu klebsielu oxytaca. Každopádně já taky neslavim, mám za sebou tři týdny antibiotik, bez změny. Tak těžko říct jak se tohle svinstvo vlastně správně léčí.

Atb

Zdravím, je tu niekdo kto by dokázal zohnať moxifloxacin prosím :) dakujem

Matej

Ten nechces, odbali ti to mozog, noze ohluchnit a oslepnut. Navyse nemusi zabrat, ak mas e. faecalis ktory si rad robi biofilmy.

Atb

Tak čo teda keď nie moxifloxacin ? Na feacalis

Matej

Noekto, kto by ma poslal do Polska na bakteriofagy? Vraj to nie je standardna liecba a urologicka a ani prakticky lekar mi nechcu vystavit papier, bez ktoreho ma nevezmu.

Tom

Ahoj, už je tomu skoro 7 měsíců a opravdu už jsem na hranici zhroucení. Diagnostikovali mi nebakterialni zánět prostaty, v noci nemůžu vůbec spát...jen po prášku na spaní a to pouze tak 3-4 hodiny. Mám šílené bolesti... Pálení v močové trubici, pnutí ... Bolesti na hrázi. Už jsem se dokonce pokusil o ukončení všeho. Vše mi začalo po výtěru z močové trubice na který jsem šel kvůli partnerce, což mi bylo preventivně doporučeno když měla zánět močových cest. Od té doby se mi obrátil život vzhůru nohama... Z aktivního a veselého člověka úplná troska. Za jakékoliv rady budu nesmírně rád, prosím pokud má někdo podobnou zkušenost budu rád za každou radu, děkuju všem.

Matej

To ma mrzí, podľa mňa pôjde o bakteriálny zánět, ktorý mám tiež a tiež som ako troska. Určite si daj vyšetriť ejakulát - predým sa osprchovať a dezinfikovať žaluď aj predkožku aby si tam nemal nejaké Staphylococcy. Ďaľšia vec je, že čo ti pomôže... ja mám E. Coli a E. Faecalis a ani tej E. Coli som sa teraz nezbavil. Faecalisa sa zbaviť je ešte ťažšie a premýšľam nad bakteriofágmi, len by ma tam najprv musel niekto poslať.

Matěj

Měl jsem to podobné, bolesti a pálení žaludu 24/7 - také jsem spal jen pár hodin, bolest při močení, bolestivá ejakulace, občas pálení na hrázi. Urolog nic nenašel /žádnou bakterii, prostata pohmatem a PSA v pořádku/. A nakonec zazněla věta, že mi nemůže pomoc a tečka. Ze zoufalství jsem šel na ambulanci bolesti kde mě odkázali na fyzioterapii a ještě udělali mag. rezonanci pánve /bez nálezu/ Po šesti měsících cvičení jsem tak na 98 procent bez obtíží, zbývá jemný diskomfort na špičce žaludu. Často to bývá zůsobeno hypertonusem svalů pánevního dna a drážděním nervů, které pak vyvolávají bolest a jiné nepříjemné pocity. U té celé šlamastyky funguje bludný kruh, u mě nespavost spustila úzkosti, které zase vedou ke zvýšenému svalovému napětí a už to jede, zkrátka řečeno psychika má na tom velký podíl.

Tom

A co jsi cvičil prosím, já byl na rehabilitaci taky ale ani po x měsících žádné zlepšení

Matej

A kde jsi byl na rehabilitaci, někde kde tomu rozumějí ? Mě první a druhý fyzioterapeut předepsal cviky naslepo, aha pánevní dno tak to cvičte to a to. Až třetí terapeutka se zdá, že ví o co jde. Když mě učí nový cvik, pokaždé se ptá co cítím, jestli se příznaky při provádění cviků zhoršují nebo zlepšují a obecně co cítím. Terapeutů na pánevní dno je málo a já sám odjíždím 100 km do Prahy.

Marek

Ahoj Matěji, rád bych tě také poprosil, jestli sem můžeš popsat, které cviky ti pomohly. Děkuji

Matěj,

Ahoj cvičím: happy child, lizard a pigeon pose - jde to dohledat na googlu. Dále mě fyzioterapeutka naučila některé cviky, třeba leh na zádech a jemně propínat bedra. do oblouku. Doporučuji vyhledat fyzioterapii, kde se zaměřují na pánevní dno a tam TI dopasují cviky. Dále jsem skončil s masturbací, lékař na ambulanci bolesti mi řekl, že si to chlapi často způsobí sami - pak mi docvaklo, že jsem přeháněl s frekvencí masturbace. Při ejakulaci jsou namáhané svaly pánevního dna a ty se stáhnou, navíc jsou plné metabolitů třeba jako kyselina mléčná. Strečink je třeba provádět jemně, jinak se svaly proti natahování brání a stáhnou se ještě více.

Ero

Mas aj caste nutkanie na mocenie? Mne to cele zacalo nutkanim na mocenie bez nejakej bolesti a palenia len hnusny otravny pocit na mocenie… a po vytere z mocovej trubici takisto zacalo palenie na zaludi, tlak na hradzi, bolesti v konecniku atd… paradoxom je ze to bol az po opakovanom vytere, pri prvom mi zistili ureoplazmu. Trva mi to od decembra takze tiez uz 7 mesiacov. Mne tie bolesti nejako presli sem tam sa to objavi ale mocenie stale. Diagnostikovane som nemal v podstate nic ale priznaky nasvedcuju zapalu prostaty, chceli ma posla na cystoskopiu a urodynamiku ale potom co mi spravil vyter uz na nic take nechcem ist. Co mi pomaha je AIP protokol - autoimunitne a protizapalove stravovanie, zevraj ucinnejsie je este PKD dieta. Na aip som uz mesiac aj pol cca a citim sa lepsie len to cloveka dost obmedzuje.. nepijem alkohol, kavu, nefajcim uz pol roka a teraz vobec sladke, ziadny lepok a najma bio maso, zdrave tuky, vybrane druhy zeleniny okrem nightshades. Oskusaj ten AIP protokol, na tvojom mieste do tooho urcite idem. Strava dokaze telo a creva uzdravit a tym aj eliminovat zapal.

Jonáš

Existuje vůbec prokazatelně někdo, kdo měl chronický bakteriální zánět v prostatě, způsobenou patogenní bakterii a dokázal se ho zbavit ?

HONZA

Proto se to bohužel jmenuje "CHRONICKÝ" zánět prostaty. A buď je trvalý nebo epizodní. Jsou to většinou měsíce na ATB než se stav stabilizuje. Nebo trvalý, že máš perzistentně jednu až n bakterií osazenou prostatou a s tím musíš žít. Při takové prostatitidě jedině operace, kterou ti v ČR udělají jen v nemocnici Svaté Zdislavy v Mošticích. Operaci si budeš muset zaplatit. Nikde jinde. Cena je 13 500 Euro za operaci.

HONZA

Ještě bych dodal, že nejhorší prostatitida je chronická bakteriální prostatitida spojená s prostatickými kameny. Této prostatitidě se říká - kalkulózní prostatitida. To je prostatitida, kterou já trpím. 100 procent lékařů urologů Vám říkají, že prostatické kameny se neřeší. Mají pravdu, neřeší,..,jen pokud nemáte chronickou prostatitidu. To je megaproblém. Pro ty, kteří to neznají, jde o to, že v prostatě máte kameny, pod kterými se schovávají právě bakterie, které nemůžete za Boha vyléčit. Zároveň tvoří velké biofilmy, takže perorální ATB jsou téměř bez šance. Maximálně intravenózní ATB, pokud Vám je někdo vůbec napíše. Pak je možnost intraprostatických injekcí. Ty mají největší možnou účinnost. Jsou cca 100 násobně účinnější než perorální ATB.

HONZA

Pro všechny kdo trpí a chtějí vědět více doporučuji toto ruské fórum. Jsou tam odpovědi na Vaše otázky. https://hron-prostatit.ru/forum/ Je to vynikající fórum.

Jonáš

Tak to máme bohužel oba stejný problém. Mám také vícečetné kameny v prostatě a patogenní bakterie, které se mi různé střídají. Mám po šesti týdnech antibiotické kůry, prvně cifloxinal, pak levoflaxin na čtyři týdny a bolesti se různé střídají, co dva dny v podstatě jinde. Někdy konečník, někdy varlata. Teď momentálně mám největší bolesti v podbřišku...

Jonáš

Honzo to je dost děsivá diagnóza a klobouk dolů před tvými informacemi. Jen vůbec netuším co s tím teď budeme dělat. Nejvíc děsivé mi přijde to, že nikdo z urologu, u kterých jsem byl, tuto diagnózu neznal. To se pak těžko léčí, když nejsou schopni přesně definovat problém...navíc co jsem četl může pomáhat i dieta, ale ta je založena na omezení živočišných tuků a neshoduje se s tím co tady klukum pomáhá. Kluci tady se snaží jít podle AIP protokolu a to by mám pomáhat nemělo

Ero

Preco by stravovanie podla AIP protokolu pomahat nemalo? Ved je to stravovanie proti zapalu celkovo.

Jonáš

Správná strava je důležitá nejen pro účely prevence, ale také při léčbě chronické kalkulózní prostatitidy. Dietu předepisuje ošetřující lékař na základě různých kritérií a faktorů. V zásadě jsou z každodenní stravy vyloučeny masové, rybí a houbové vývary, stejně jako omáčky, kořeněná jídla, koření, česnek, cibule, ředkvičky. Omezte konzumaci luštěnin, bílého zelí, plnotučného mléka a dalších potravin podporujících nadýmání. Lékař doporučuje pít hodně tekutin.

Jonáš

Výňatek z článku o kalkulozni chronické prostatitide

HONZA

AIP je vhodný pro ty kdo mají CPPS. Tam to má spoje opodstatnění. Chápu, že i změna stravování může něco změnit. Ale když máš rozjetý zánět prostaty, tak bez ATB, AD, NSAID a spousty dalších léků si nepomůžeš. To je právě ten rozdíl mezi CP a CPPS. Když máš CPPS můžeš v klidu experimentovat co ti může pomoci a co ne. U CP to vůbec nejde. Máš v těle bakteriální zánět, který ti napadl urogenitální trakt a pokud ho nebudeš léčit hrozí ti velké potíže nejen s prostatou, ale s varlaty, močovým měchýřem, ledvinami a strašnými bolestmi. To lidé s CPPS vůbec neznají. Když máš CPPS nehrozí ti žádné orgánové poškození. To při CP samozřejmě ano. Navíc lékaři to nechtějí oficiálně přiznat, ale mezi bakteriálním zánětem prostaty a rakovinou prostaty je příčinná souvislost. Na to jsem se ptal v nemocnici na urologii, kde mi to potvrdili. Říkali, že každá, slovy každá rakovina prostaty na histologii vždy odhalí chronický zánět prostaty. Potvrdil mi to primář urologie. Tak takové ty kecy v odborných článcích, že tomu tak není není pravda. Je tomu tak. Kdyžto CPPS je především o špatně fungujících svalech pánevního dna, nervových spojeních atd. Proto jsou vhodná AD a nefungují ATB, protože není co léčit. Bakteriální zánět prostaty je mnohonásobně horší diagnóza než CPPS.

HONZA

Tady chci jenom upřesnit, že tato informace souvisí s radikální prostatektomií, tzn: každá provedená radikální prostatektomie v závislosti na rakovině prostaty vždy prokáže chronický zánět prostaty. Takto je to myšleno.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Pro vyzvednutí léků na na eRecept stačí občanka

Pacient si může v lékárně vyzvednout léčivé přípravky na základě předloženého průkazu totožnosti, který slouží pro načtení jednotlivých identifikátorů eReceptu. Tzn. lékárník může pacientovi léky vydat po předložení občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Zakalené vidění a ospalky po ránu

Dobrý den. Poslední týden se ráno po probuzení stává to, že vidím jako kdyby zakaleně a mám dost ospalků kolem oka, po 10-20 minutách se vidění vrací do normálu. Mohu se zeptat co by to mohlo být?

Plná krev, plazma, krvetvorné buňky, pupečníková krev… Víte, jaké složky „nejvzácnější tekutiny“ můžete darovat?

Je všeobecně známo, že dárcovství krve je velmi potřebné, protože pomáhá zachraňovat zdraví a životy. Kromě odběru plné krve lze ale darovat také její jednotlivé složky, jako je plazma, červené krvinky, krevní destičky či krvetvorné buňky. Jak tyto různé odběry probíhají, k čemu slouží a můžete se i vy stát dárcem?

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce