Inzerce https://www.lekarna.cz/zdrave-dychaci-cesty-a-imunita/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=zdrave-dychaci-cesty-a-imunita

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Adam

Také jsem dlouho trpěl prostatitidou, která se neustále vracela. Nepohodlí při močení, bolest v podbřišku, časté nucení na toaletu, i v noci... To také ovlivňovalo libido. Vyzkoušel jsem mnoho různých prostředků, ale s jistotou mohu doporučit pouze Exurol. Jsou to kapsle s přírodním složením, které pomáhají vypořádat se s prostatitidou jednou provždy a také celkově pozitivně ovlivňují mužskou sílu.

Michal

Exurol ?? Pod tímto názvem jsem nic na enterentu nenašel :-)

Vlastik

Ahoj, tak já taky přispěju se svojí trochou do mlýna. U mě všechno začalo poměrně nenápadně. Dlouhodobě trpím na ledvinové kameny. Předposlední koliku jsem řešil v nemocnici, které nemá tak dobré vybavení a nemohli kámen vyjmout, ale dali jen stent na zprůchodnění močovodu s tím, že mi to za pár dní vytáhnou ve zlíně. Jenže do toho se vložil kovid manželky a pak i uzavření nemocnic a já ten stent měl skoro tři měsíce nakonec. Od té doby mě občas pálila prostata, špička penisu a pobolívala varlata nebo záda. Ale v podstatě jsem o tom spíš jenom věděl, než že by mě to extra vadilo nebo omezovalo. Letos na jaře to přetrvalo déle a možná trochu intezivněji, tak jsem se objednal na urologii. Doktor nic neviděl na sonu a po prohmatání prostaty naznal, že mi asi nic není, ale pro jistotu se poslalo sperma na kultivaci. Tam byl nález dvou bakterií a dostal jsem ATB. Efekt nebyl velký, ale na nějakou dobu byl relativní klid. Po měsíci nebo měsíci a půl, mě začalo tlačit v podbřišku, bolet třísla, varlata. K tomu se přidaly i menší střevní potíže. Takže jsem to přisoudil spíše střevům. S tím jsem šel i za praktikem. Dostal žádanku do nemocnice na chirurgii a urologii. Plus vyšetření krve a moči. Na chirurgii udělli sono celého břicha a krom cyst na játrech mě shledali naprosto zravým. Ale měl jsem krev moči, takže URO. Tam mě doktor prohmatal břicho a prostatu. Na tu silněji zatlačil a já málem vyskočil z kůže :) Takže prý zánět prostaty a já dostal další ATB a pak ještě dvoje. Problémy však stále víceméně stejné. Bolest nebo spíš tlak v podbřišku, bolest zad, bolest v tříslech a varlatech, občas pálení prostaty a penisu nebo pálení či tlak v konečníku. Občas stále trochu střevní problémy, ale to možná souvisí s tím, že jsem v krátké době bral 5x ATB (jednou ještě na infekci v krku). Dokrot na URO mi řekl, že medicína už mi asi nemá jak pomoct, ale ještě mám koncem sprna dojít na další vyšetření, kde mě ještě prohlédnou, zda to nemá i jinou příčinu a vymyslí se mnou nějaký osobní plán jak to případně řešit. Neříkám, že jsem v životě nepoužitelný. Vlastně mě to až tak moc neomezuje, ale je to vyčerpávající mít každý den bolesti, i když ne moc velké. Navíc bychom ještě rádi počali s ženou druhé dítě, ale to nám zatím bylo nedoporučeno, že zánět můžu přenést na ženu a že stejně má velmi negativní vliv na plodnost. Jsem teda zvědavý, co dalšího mi ještě řeknou, ale přemýšlím jestli ještě jednou nezkusit nějak poladit i ty střeva, jestli to nemůže být od toho. Zatím týden a něco jím probiotika a asi je to trochu lepší, ale bolesti stále stejné a protivné.

Michal

Tak to mám něco podobného; pálení v penisu (žaludu) spíš vždy po vymočení ne při něm. Občas slabší proud moči. Občas bolest varlat a zad, ale to je spíš po sportu. Jinak vlastně nic. Můžu s tím fungovat i mít sex, ale je to nepříjemné. Mění se to i během dne. Ráno po probuzení lepší, při sportu a pohybu taky lepší. Najednou to začne jakoby svědí a trvá to nějakou dobu. Pak to zase poleví. Podle urologa chronická prostatouretritida a že prý je to hlavně v hlavě, ať na to nemyslím :-) trvá to už do prosince. Veškeré stěry, rozbory ejakulátu a PCR moči nic nenašly. Napadá mě třeba nerovnováha v těle - kvasinky, plísně atd. ale takhle dlouho ?? Nebo fakt ta chronická prostata, ale ta prý hlavně bolí, mě to jen svědí.

Vlastik

Tak ono obecně, tyhle chronické stavy jsou něco, co nemá medicína ráda. Doktoři neví jak a nemají čím léčit a často vlastně nemají ani jak to přesně diagnostikovat. Takže chybná diagnóza je častá. Nebo se to svede na psychosomatiku. Pokud to člověka příliš neomezuje, tak je asi to lepší možná neřešit. Pokud to má vliv na osobní nebo pracovní život, tak je to pak komplikovanější a možná není od věci zkusit změnit lékaře nebo zařízení, kde se člověku dostane pochopení. Já mám u sebe problém, že k tomu mám ještě určité střevní problémy, tak ještě asi nechám vyšetřit i to, i když do kolonoskopie se mi moc nechce. Ale uvidíme až co mi řeknou na gastru. Ony ty bolesti v podbřišku může způsobovat tolik věcí...

Matej

Práve mi prišli výsledky citlivostí na bakteriofágy - E. Coli - len stredne a Faecalis nezachytili... Jonáš prosím ten kontakt na toho primára.

Matej

JONÁŠ, prosím prosím kontakt na toho primára!

Marek

Ahoj všem, slíbil jsem si, že časem napíšu i můj příběh. Je mi 36 a u mě začal chronický zánět klasickým zánětem močových cest. Bohužel nebyl řádně vyléčen, dostal jsem ATB naslepo od obvoďáka. Po roce a půl, den před odletem na víkend na fotbal, co jsem dával dohromady pro kamarády, mě začala pálit močová trubice. Paradoxně víkend jsem zvládl a poté nasadil od obvoďáka opět naslepo ATB. Ty už ale vůbec nezabraly, stav se ale sám zlepšil. Pár dnů před odjezdem na soustředění, které jsem opět zařizoval, se problém vrátil, na pohotovosti již třetí ATB naslepo bez výsledku. Už jsem tedy zašel na urologii, klasická vyšetření, co všichni známe a vše čisté = chronický zánět prostaty. Ještě cca 2 měsíce jsem se s tím trápil, až zčista jasna ze dne na den 95 % všeho ustoupilo. Vždy jsem to jen cítil při nějakém větším stresu. Ale rok de facto bez příznaků. Až opět letos v únoru, pořádání dalšího víkendu v zahraničí a znovu den před odletem nástup v plné síle. Ihned po příletu všechna vyšetření negativní, na chvíli ústup, ale problémy cítím doteď. U mě bolest na hrázi, pocit neúplného vymočení a pocit, že pořád potřebuji. U mě je nemoc z 95 % spojená s hlavou. Jakmile se dostanu do dlouhodobějšího silnějšího stresu, vše se ozve. Ověřil jsem si na poslední dovolené, kdy jsme letěli s rodinou do USA na vlastní pěst. Před odletem vše špatné. Během letu, kdy už jsem věděl, že mě čekají 3 týdny v klidu, tak vše odeznělo. Den před návratem, kdy už byla plná hlava práce a povinností, vše zase zpět. Každý jsme samozřejmě jiní a netroufám si paušalizovat, ale z mých zkušeností si myslím, že opravdu nastavení hlavy má obrovský vliv. Samozřejmě jsem zkusil hromadu věcí od analgetik, přes doplňky stravy a cvičení, nic nemělo žádný vliv. Nejvíce se mi osvědčuje s nemocí pracovat v hlavě. První jsme si nastavil, že mě to "jen" bolí a otravuje (i když někdy fakt dost). Řeknu si: neumřu na to (alespoň ne hned :-) ), nepotřebuji ATB, ani žádný zákrok. Když jsem si to vsugeroval, nedostal jsem se už do té nejhorší fáze, kdy člověk není moc schopný fungovat. A teď postupně pracuji dále. Já tedy nemoc ignoruji, ačkoliv o ní stále vím. Jediné, na co si dávám extrémní pozor je prochladnutí a při sezení si vždy pod sebe něco dávám. Jinak pivo si po sportu dám kdy chci. Hraju fotbal, běhám, cvičím, v sexuálním světě se také neomezuji, jídlo obecně jsem jedl zdravě i před nemocí, nepil kafe ani nekouřil. Takto za mě. Třeba za chvíli budu mluvit jinak, třeba hůře, třeba lépe. Každopádně držím všem palce, ať si najdete svojí cestu k tomu, aby vám bylo alespoň lépe. Držte se a hlavně zkuste za jakékoliv situace žít, jak jen to jde!

Matej

Možno to máš aj tak nebakteriálneho pôvodu, ja po sexe si hneď cítim močové cesty (po pol hodine alebo časom to ešte dlhšie trvá) ak sa nevymočím hneď. Furt si to cítim, nemôžem sedieť dlhšie, jedine s jednou nohou hore, inak ma to začne bolieť. Je to peklo. Psychika v prdleli, baktérie predsa nikto nechce na tak citlivom mieste...

Michal

Ahoj, tak to je opravdu jak přes kopírek jako u mě. Nějaké nedoléčené záněty a teď se mi to vrací každý rok, vždy tak od ledna do července. Pálení (svědění) v močové tribuci. Občas pocit nedomočení. Občas velmi citlivý žalud na dotek. Špatně se s tím usíná. Když je víkend a je nějaká akce nebo oslava, problémy jakoby zmizí. Potíže skoro necítím. Pak de to vždy vrátí pondělí/úterý. Mění se to i několikrát za den. Ráno skoro dobré, během dne horší. Přijde mi, že to zhoršuje káva, ale může to být jen pocit. Naopak, alkohol to skoro vymaže, když jsem uvolněný a nemyslím na to, tak o tom nevím. Mám to již 3 roky. Nebolí to, neumírám na to, jsou na tom lidi mnohem hůř, ale pořád se to vrací. Absolvoval jsem nespočet výtěrů, PCR moči, kultivaci ejakulátu, nic tam není.. Myslel jsem, z tou citlivostí na žaludu na dotek, jestli to není třeba nějaká balanitida, ale vizuálně tam nic není, i když mám obřízka, ta by to mohla možná zkreslit, nevím.. Michal.

Marek

Ahoj Michale. S alkoholem to mám úplně stejné, ale tam si myslím, že se věc má tak, že alkohol dehydratuje. Např. o víkendu, kdy hraju fotbal (člověk se hodně zpotí) a po něm si dám pár piv. Druhý den, kdy to tělo je odvodněné jak fotbalem, tak odbouráváním alkoholu, tak mi "nic" není. Až odpoledne, kdy se zase doplní tekutiny. To samé ráno, kdy je tělo "prázdné". To ale funguje na pocit nedomočení. Když není co domočit, tak to ani nemůžu cítit :-) Jinak i u mě je to jako na houpačce, žádný spouštěč krom stresu a toho, že na to myslím, jsem zatím nenašel. U mě jsem si na 99 % jist, že hlavní viník je hlava samotná a neumím jí zatím vypnout. Např. když mám stres v práci, tak si hned řeknu: ty jo, snad se mi to zase víc nerozjede, když se teď stresuji. I když vím a i vnitřně věřím, že mi za to žádný stres nestojí, stejně ho nedokážu odbourat a samozřejmě, jak stále myslím, jestli se to nerozjede, tak se to rozjede. Ale mám to "teprve" rok a půl, stále se s tím učím žít a věřím, že přijde doba, kdy tu nemoc - mojí hlavu, budu mít pod kontrolou.

Michal

Díky za informace. Mě se to spustilo v létě 2022. Po náhodném sexu zánět - měl jsem sevřené pánevní svaly, neustálý pocit na močení a pálení. Testy z moči noc nenašly. Následně 2x výtěry z urety i na STI choroby. Nic tam nebylo. Diagnozá od obvoďáka - uratrální syndrom (nic ti není a máš to v hlavě). ALe ten jsem četl, že mají spíš ženský. Diagnóza urologa - chronická prostatouretritida. Opět je to prý v hlavě a je to začarovaný kruh, jak na to člověk myslí. Ale dal mi sirokospektré atb (doxyhecal). Potíže najednou začaly ustupovat a pak to do měsíce zmizelo. Jestli pomohly i atb, nebo to bylo spíš placebo, nevím. Pak se to svědění vrátilo na pár dní na podzim, ale samo to rychle zmizelo. Poté se to objevilo v lednu 2023 a zůstalo to až do června 2023. Zbytek roku 2023 jsem o tom prakticky nevěděl, až prosinec 2023, najednou bylo svědění zpět. A bohužel zůstalo do teď. I když musím říct, že v létě je to mnohem lepší a jsou u dny, kdy o tom vůbec nevím. Jestli je to teplem, nebo jen psychikou, nevím. Nenašel jsem do teď spoušteč a věř, že za ty roky jsem utratil cca 15 tisíc za různé prášky na prostatu, podporu imunity, močových cest, atd. Prakticky nic nepomohlo a vyhozené peníze. Když to zlobí, zda se mi, že vadí i blbá káva, sezení, sport. Ale když to nezlobí, muži dělat a pít co chci a nemá to žádný negativní vliv. Fakt jsem nenašel příčinu a lékaři nic nevědí. Prošel jsem 4 urology, byl v centru bolesti VFN, na cevnim v IKEMu, nikdo nenašel žádnou logickou příčinu.. :-)

Matej

to mas nejaku slabsiu formu prostatitidy, bud rad, ja som minul uz aspon 70 000kc, neustale ma to boli, nenozem sediet, nadavam jak som mal zmiznut z toho hradu alebo ist niekam na pohotovost ktoru som nenasiel. Zacarovany prekliaty kruh!!! Vsak antibiotika zaberu. Akonahle to mas bakterialneho povodu tak to riesis dennodenne. Ty by si nal robit nejake cviky na panvu a mozno sa to uz ani nikdy nevrati.

Michal

Cvičím 5x týdně, kardio (běh, kolo, brusle, švihadlo) a posilování (s vlastní váhou). Pohyb a protahování pánve mi fakt nechybí :-) spíš mě zaráží, že občas je děsně citlivý žalud na dotek, třeba v oblečení nebo jen pod dekou. Můžou se problémy s prostatou a pánví takto přenášet na citlivost na žaludu? Díky.

Marek

Mě to začalo leden 23 a od dubna 23 jsem o tom až na pár záchvěvů vůbec nevěděl. Pak to naskočilo únor 24 a vím o tom doteď. Občas více, občas méně, občas vůbec. Zkoušel jsem cviky na uvolnění pánevního dna. Určitě mají něco do sebe, protože během cvičení mi bylo lépe, do půl hodiny vše zpět. Všech doplňků, přípravků, preparátů jsem zkusil hromadu, i dlouhodobě. Efekt čistá 0. Nejvíce mi opravdu pomohlo, když jsem úplně vypnul hlavu na delší dobu - na dovolených.

Matěj

Měl jsem to dost podobné, ráno vcelku OK, během dne postupné zhoršování. Diagnóza CPPS - hypertonus svalů pánevního dna, ty jsou citlivé na emoce - stres, úzkost, pak se stáhnou. Svaly jsou inervovány pudendálním nervem, který končí na špičce žaludu. Já měl veškeré nálezy negativní včetně mag.rezonance pánevního dna. Řeším to fyzioterapií, práci se stresem - nebýt v tenzi. Postupně se zlepšuji, když mi bylo nejhůř, tak jsem mohl spát jen 3-4 hodiny kvůli bolesti - pekelná bolest žaludu a pálení 24/7. Teď jsem tak o 90 pct lepší, léky na bolest už neberu a ještě zkusím rázovou vlnu. Triggerem u mě bylo sezeni a ejakulace.

Marek

Matěji, mohl bys mi sem napsat, jaké cviky fyzio máš? Pokud to tedy jde popsat písemně. Díkes

Matej

JONÁŠ prosím, pošli mi ten kontakt.

Vita

Ahoj borci dotaz trosku mimo misu, ja jsem mel minimalni problemy od toho co tady pisete. Spis priznaky chronicke bez bakterie (nedocuravani, bolesti atd.)Asi jen zanet ktery se uklidnil. Sem tam citim nepohodli ale jen zima a kdyz vymyslim kraviny se stravou. Dam si tyden protizanetlive leky a cajk (neco jak brufen ani nevim jak se to jmenuje) ale proc pisu. Zkousel nekdo z vas sildenafil ( viagru?) Pry ma vyborne ucinky na lecbu zbytnele prostaty. Jde o to ze to vyrabi NO a tim se prokrvuji i male vlasecnice a evidentne se dostane krev a zivyny kompletne do panve atd. Plus je to nejaky blokator. S dost lekama se nesmi ale nejak vim co zazivate a neni mi to uplne u prdele, tak se snazim porad hledat co by mohlo pomoct. Ctu atd a nedavno jsem narazil na clanek o sildenafilu. Mate nekdo vyzkouseno? Nebo je to za vas kravina? Jen tak mezi nama urolog vam to rozhodne jako mladym zdravym borcum nenapise.

Marek
1x

To je otázka za milión. Někdo radí podívej se na ruské fórum a tam jsou stejně bezradní jako my tady. Dokonce tam některým radí, ať si zajedou do Česka, jelikož jsou tady odborníci na tuhle problematiku. Za mě se momentálně jeví jako nejlepší možnost posilovat imunitu a nezatěžovat tělo dalšími antibiotiky a doufat v to, že si tělo s tím poradí.

Michal

A čím posilovat imunitu? Cvičím 5 týdně, jim celkem rozumně - z masa jen kuřecí, jim hodně zeleniny, jogurty, nejím večer. Zkouším probiotika, manosu, ibuprofen na zánět a stále nic nepomáhá... dokonce zkouším žalud mazat masti, protože am pocit, že to svědí na povrchu žaludu, ikdyz vizuálně na něm nic není. Každý rok to v létě zmizí a mám na půl roku klid. Teď čekám, až to zmizí 3 rok po sobě. Je to fakt nepříjemné, ten neustálý nekomfort dole. I když jak jsem psal, podle většiny lékařů (urologů) to CPPS není, tam by prý u zánětu prostaty (i nebakteriální) byla BOLEST v podbřišku, na hrázi, v zadku. Proto se to prý taky jmenuje chronická BOLEST pánevního dna. fakt nevím a nikdo nedokáže poradit. Jen vím, že přijde víkend a v neděli si zase busu rikat, jak to tyhle zmizelo, než se to zase v pondělí vrátí..

Michal

A ještě jeden poznatek za ty roky mám: když to v zimě začne, je to docela intenzivní a svědí to prakticky pořád. Nejvíc před usnutím. Pak to během jara a léta jakoby ustupuje a svědí to převážně vždy PO vymočení, ejakulaci atd. Může to být tím, že moč a ejakulát nějak podráždí ten nerv?? Dík.

Marek

Hele to fakt netuším, jestli to je ta nejlepší možnost, ale já jsem momentálně takového názoru. Pochopil jsem, že žádná zázračná pilulka, která nás naších problémů zbaví neexistuje. Sami dobře víme, jak moc a jak dlouho nám antibiotika pomohla. Samozřejmě situace je jiná, pokud se ti zánět rozjede z prostaty a napadne ti močové cesty, ledviny atd. Tam asi není zbytí. Pokud ovšem je zánět zafixovaný v prostatě a několik antibiotik nepomohlo, tak si myslím, že další antibiotika nejsou cesta. Operace kalcifikací v prostatě bych se opravdu bál a asi bych se jí vyhnul, nikdo Vám nezaručí, že vam to pomůže, dokonce se to může rapidně zhoršit. Každopádně tohle bude asi hodně individuální, jestli má někdo kameny v prostatě větší jak jeden centimetr, tam už je to asi na zvážení. Je to podobný případ jakoby jste měli kámen v ledvině a na něm by se Vám uchytili patogenní bakterie, také by Vás urolog poslal odstranit kámen, aby Vás zbavil bakterií. Každopádně to je můj pocit a můj názor. Nikoho tím nenabádam, aby se tím řídil. Dle příspěvků zdejších trpitelu, má tato nemoc hodně tváří. Já třeba nemám problém s erekcí, s močením, žádné svědění nic. Přesto mám opakovaně bakterie v ejakulátu a pravděpodobně a z toho mám také kalcifikace v prostatě. Moje problémy jsou hlavně dennodenní bolesti v oblasti pánve a pocit pulzující bolesti v oblasti hráze, snažím se s tím naučit žít. Cvičím pánevní dno, doplňuji vitamíny a snažím se udržovat v pohybu. Jsem momentálně dva měsíce bez antibiotik a mé problémy nejsou ani horší ani lepší oproti době, kdy jsem je bral na základě citlivosti.

Michal

To chápu, pokud bych měl bakteriální zánět prostaty. Ale mě dělali 3x výtěry, 2x PCR moči, sám jsem si nechal udělat kultivaci ejakulátu a nic tam není. Pokud máš nález z testu, není to CPPS, to je nebakteriální a chronické..

Matej

JIRKA89 - nepoznas prosim niekoho, kto by mi prepisal meropenem aspon na 10 dni? Zaplatil by som si na to sestru domov. Ide o klucovu terapiu ba konci bakteriofagov a roznych kombinacii s nimi.

Michal

Já jenom nechápu, že chceš tak silná antibiotika nebo bakteriofágovou terapii, když výše píšeš, že máš všechny testy na bakterie negativní?! To pak atb. a spol nedávají smysl. Pokud, jak píšeš, máš CPPS, tak to je nebakteriální a chronické. Na to ti opravdu atb dlouhodobě nemohou pomocí..

Matej

To si ma mylis s niekym inym. Mam E. Coli a E. Faecalis skryty v biofilmoch. Z Gruzie mam citlivosti jak na fagy, tak na atb ako aj meropenem.

Marek

A jak si to provedl ? Jel si osobně do Gruzie ?

Michal

Aha. A ty E.coli a faecalis ti zjistili tady z kultivace ejakulátu, nebo jsi musel až do Gruzie? To by bylo dost náročné..

Matej

Poslal som cez DHL Express. Najprv som urobil moc, potom prostaticky sekret, potom spermie. Mnozstva 10^6, 10^8 a 10^6 takze prostata.

Marek

Matěji mrzí, že máš takové problémy, které tě dohnaly az k takovým řešením...co na celou situaci říká tvůj urolog ? Jak se staví k fagum a jak velké máš ty kameny ?

Marek

Já když jsem dával ejakulát ke kultivaci, tak jsem to musel donést do laboratoře do půl hodiny. Snad se to tam pak víc množí a výsledek může být zkreslený.

Matej

Ano, toto boli transportne swaby, aby bakterie prezili, nevieme isto ci sa rozmnozuju alebo ostavaju v nemennom mnozstve. Urologovia su proti fagon a moje plany ako sa toho zbavit su totalne zufale, viz: https://share.icloud.com/photos/086ld-B7XxKDZzHbgCVCGfzEg Klasicka prax je priniest vzorku do dvoch hodin.

Marek

Chápu, zoufalá situace, zoufale pokusy o uzdravení. Kdo ti ten plán vůbec sestavoval ? Konzultoval jsi to aspoň s nějakým lékařem ? Já mám také bakterie patogenní ale pouze v ejakulátu. Snažím se to přijat jako fakt a naučit se s tou bolesti žít a doufám, že to časem poleví.

Matej

To je sialenost. No, nekonzultoval. Ale bol som u svojho obvodneho a toto mne aj jemi pride tak zufale, ze skusit sa este spytat v nemocnici u Sv. Zdislavy na radikalnu prostatektomiu. To mi pride rozumnejsie nez cele toto sialenstvo. Tie kalcifikaty su posledna ceresna na torte. Stacilo.

Marek

Ty kalcifikace se v našem případě vytvoří dřív nebo později asi vždycky. Netuším jestli jak to funguje v nemocnici u Sv. Zdislavy a do jaké míry bude jejich názor relevantní. Oni to dělají jestli jsem dobře pochopil na žádost pacienta a v jejich případě jsi pro ně klient, za kterého dostanou za operaci zaplaceno. Co ti na ten plán řekla obvodní ? Pro mě je tam spoustu neznámých, ale jak říkám úplně ti rozumím. Já se v tom taky celý topil a přemýšlel jak z toho ven a když jsem se v tom takhle topil, tak to bylo den ode dne horší. Pořád jsem hledal jak mi někdo může pomoci, že na to přece musí být nějaký lék, až jsem došel k závěru, že na to žádná zázračná pilulka neexistuje. Prošel jsem si zahraniční fóra, naše fórum a nenašel jsem žádný recept na to, jak se dostat z chronické bakteriální prostatitidy, navíc v našem případě jako bonus kalcifikace, ve kterých se bakterie schovávají před antibiotiky. Dej pak vědět jak ses rozhodl.

Matej

Veru, bez kalcifikatov este tie fagy mohli pomoct. Nehovoriac o vnutrobunkovych bakteriach. Zial to co mam napisane je navod co by mohlo pomoct, ale uz mi to pride ako sialenstvo. Bez EDTA a Longidazy by som do toho isiel. Tu uz stacilo. Uvidim co mi povedia us Sv. Zdislavy. Mozno mi tie kamene vyberu tam. Zatial som dostal 4-5 odpovedi, ze to nerobi.

Marek

Na základě čeho usuzujes, že by ti mohlo pomoct vybrat ty kameny ? Asi na tom něco bude, když to nikdo nechce dělat. Může se ti přece zánět potom dostat dál, po vybrání kamenů z prostaty už nebudeš mít ejakulaci jako dřív, ale půjde ti močového měchýře, to znamená, že se ti může infikovat i močový měchýř,. ledviny atd. To je ovšem pouze můj úsudek. Věřím, že kdyby to mohlo pomoci, tak by do toho doktoři šli. Já popravdě netuším ani co EDTA a longidaza je.

Matej

EDTA je chelator mineralov a vapnika, cize rozbura tie kalcifikaty behom 3-6 mesiacov. To ale moze znicit aj zuby, kosti, no hnus. Longidaza je na obnovenie jaziev v tkanive, kde by sa mohli kalcifikaty znova vytvorit.

Marek

Tak to mi nezní úplně jako něco, co bych chtěl podstoupit, ale asi lepší varianta než jít rovnou odebrat prostatu. Každopádně to musí být velký zásah pro tělo.

Matej

Pre vsetkych ktory sa budu rozhodovat o radikalnej prostatoktomii - bacha na chamovody, teraz to studujem. Ak ich uzavru, nebude prietok a moze sa tam rozsirit infekcia do celych jak kvoli chronickosti, tak operacne. V pistok idem do Sv. Zdislavy to konzultovat a nasledne dostanem este druhy lekarsky nazor od Chanawaniho.

Marek

A nebude to i důvod proč nikdo nedoporučuje odstranění kamenů při chronické bakteriální prostatitide? Se totiž poté stane to, že ejakulát už ti nejde ven, ale jde ti do močového měchýře a pak jde ven spolu s močí.

Matej

To je endoskopia, ja hovorim o radikalnej prostatektomii. Tam sa vyberie prostata a semenne vacky. Chanovody sa nasledne tepelne zacelia, takze spermie nemaju kam dalej ist.

Marek

Ahoj, tak já byl dnes u urologa a neurologa a bylo mi sděleno, že s velkou pravděpodobností moje bolesti nejsou od prostaty, ale od svalů okolo nich. Jelikož nemám problémy s erekcí, ani s ejakulaci, ani nemám problémy s močením. Přesto mám vícečetné kameny v prostatě a různé bakterie v kultivaci ve spermatu, což by dávalo rozum, že problémy budou od prostaty, ale podle všeho ne...podle urologa nemám ty bakterie řešit a zaměřit se na dizfunkci pánevního dna, protože kdybych to bylo od prostaty tak mám minimálně jeden z výše uvedených problémů. Což asi i odpovídá, jelikož bolest se dostavuje po první stolici ráno a různé se mění během dne a večer když jsem v klidu a ležím, tak bolest ustupuje a přes o ní nevím. K teorii, že v tom prostata nehraje hlavní roli, hraje i mé nízké PSA a nebolestivá prostata na dotek, ale bolest okolních svalů v pánevním dnu, to jsem málem vyletěl z kůže. Mám naordinovany jeden cvik a masáže, ale ne masáže prostaty nýbrž svalů v okolí. Možná to někomu pomůže. Mě po masáži ihned nastoupila úleva od bolesti, ale během dne jsem opět cítil jak se mi svaly okolo konečníku stahují a bolest opět přicházela. Další věc co s tím bude podle všeho spojená jsou střeva, už nějakou dobu cítím, když se mi chce na velkou bolest v břichu jako bych cítil tu stolici jak prochází střevy, těžko se to popisuje, ale tohle se mi nikdy předtím nedělo. Mám za sebou vyšetření u proktologa a bez nějakých patologických nálezu, uvažuji ještě o kolonoskopii pro jistotu...

Matěj

Ahoj, sám jsem si prošel peklem chronické pánevní bolesti - CPPS. Urologové mi nic nenašli, PSA, odběry, sono vše OK a řekli mi, že jsem zdravý a nemůžou mi pomoci. Ani jeden mi neřekl, že problém může být v tenzi svalů pánevního dna. To považuji za neprofesionalitu, měli by mít o tom alespoň povědomí. Moc mi pomohli na ambulanci bolesti, hlavně tím, že mě nasměrovali na fyzioterapii - strečink, uvolňovací cviky. Důležitá je psychická pohoda a práce se stresem. Pánevní dno citlivě reaguje na emoce. Nyní jsem tak z 95 procent OK ale stres mi to zhorší, ale je to jen přechodně. Co tomu neprospívá je dlouhodobé sezení. Dělat přestávky a protáhnout dno .Ve svém nejhorším období, kdy jsem kvůli bolestem nespal se mi rozjela úzkost, která vedla zase ke svalové tenzi. Začarovaný kruh. Jestli reaguješ na masáže tak bych zkusil rázovou vlnu, zkus si do google dát CPPS rázová vlna - mě to pomohlo. Dále to chce nějakou kardioaktivitu - běh, plavání, běžky ... a já se ještě otužuji, podpopruje to krevní oběh a prokrvení svalů, odplavení metabolitů. Moc fyzioterapetů, kteří rozumí pánevnímu dnu není, ale dají se dohledat. Jestli vládneš angličtinou, doporučuji Reddit - CPPS, je to tam dobře zpracované - mimo jiné je tam info, že urologové kteří jdou s dobou tvrdí, že 95 procent prostatitidy je CPPS problém svalovo-nervový a jen 5 procent jsou infekce. Prostatitida je jakýsi zastřešující název, ikdyž prostata v tom vůbec nebere účast. Přeji všem hodně zdaru a hlavně si uvědomit, že to není napořád a má to řešení.

Marek

Ahoj, díky za tvoje povzbudivé slova. U mě to je trochu složitější, já totiž nálezy mám. Patogenní bakterie v prostatě a velké kameny. Tudíž u mě je situace opravdu složitá a těžko říct co je doopravdy příčinou. Ovšem jak jsem říkal, poslední návštěva a verdikt zněl, vykašlat se na bakterie a kameny v prostatě, problém bude ve svalech pánevního dna. Já se k tomuto také přikláníme, cviky a masáž na mě působí pozitivně, ale nevím zda li je rázová vlna vhodná, když mám velké kameny v prostatě.Každopádně sám nevím u kterého doktora bych se měl léčit, jestli to je neurolog nebo urolog, nebo snad další specialista.

Michal

Tak to mám podobné. Jen nemám bolesti ale pálení na žaludu a močové trubici. Ejakulat v pořádku, PSR moči také, 3x stěry z močové trubice bez nálezu. Erekce a ejakulace bez problémů stejně jako močení. Všichni lékaři mi říkají, ať neřeším CPPS, ale svaly v panevnim dnu. Zajímavé je, že nejvíc to svědí po vymočení a velké potřebě. Jako bych tam něco podráždil. V noci nemám problémy, ráno o tom skoro nevím. Vždy se to zhorší během dne. Když jsem psychicky v klidu a víc stojím (víkend s přáteli u vína), problémy prakticky zmizí. Pak se vrátí v týdnu. Cvičím 5x týdně, takže by neměl být problém, že bych svaly neposiloval. Každý rok to v létě zmizelo. Teď uz to trvá od prosince 9 měsíců, ale je pravda,že v létě je to mnohem lepší, Jak v zimě.. nikdo mi zatím neřekl, co to přesně je.. :-)

Matej

Michal urcite vela po nech ti to neskonci v prostate. Moze to byt chlamydia. Robil si si DNA testy?

Michal

Od prosince jsem měl 2x PCR moči a to je prý tak citlivý test, že by chlamydie odhalil. Teď jsi za týdne opět na PCR moči včetně testu na kapavku, ureaplasma a mycoplasma. Ale stejné testy byly negativní. To víš, že bych měl radši chlamydie a dostal jednorázově azytromycin a měl klid, než tohle, když mi tam nikdy nic nenajdou a prý to mám jen v hlavě - prý uretrální syndrom, ale ten mají jen ženský.. fakt děsný... :-( Ještě si můžu udělat jako samoplátce základní kultivaci v UNILABS, ale tam nic nebylo. Měl jsem jen zlatého stafilokoka ze stěru z žaludu na co mi dali cotrimoxazol al forte, ale ten na svědění moc nezabral...

Matěj

S tím načasováním jsem to měl úplně stejné, ráno po probuzení nejlepší, po prvním vymočení se to začalo zhoršovat, večer nejhorší.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 182 lidí

Mohlo by vás zajímat

Dávkování Detralexu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na dávkování léku Detralexu při hemeroidech.

Lékový audit aneb berete léky správně

Lékárna.cz od dubna letošního roku nabízí svým zákazníkům v oblasti zdraví kromě krabiček i služby. Vyvinul je tým profesionálů z první a největší lékárny na českém internetu. Za tou nejžádanější – lékovým auditem – stojí odborná garantka a vedoucí online poradny Lékárna.cz Mgr. Pavla Horáková.

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce