Inzerce https://www.lekarna.cz/zdrave-dychaci-cesty-a-imunita/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=zdrave-dychaci-cesty-a-imunita

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal

A co ti teda lékaři diagnostikovali a máš něco v testech (kultivace moc, ejakulát) ??

Michal

Ahoj, četl jsem několik komentářů na reddit. Díky, docela mi to pomohlo. Logicky se kloním k CPPS, resp. poškození nervů a je to asi hlavně psychicky. Tomu odpovídá i to, že po odpočinku a spánku je stav výrazně lepší. Totéž o víkendu, kdy na to pálení penisu nemyslím. Pak se to vždy vrátí v týdnu (asi stres). K tomu bolesti zad. Lokalizace se neustále mění, chvíli bolí kříž, chvíli levá strana, chvíli práva. Snažím se na to nemyslet, ale už mě to s přestávkami trvá 9 měsíců a je to nepříjemné. Máš nějaké osvědčené cviky na uvolnění těch pánevních svalů? Cvičím 5x týdně ale to asi není totéž. Hlavně špatná technika běhu a tenis je zřejmě na záda a pánev špatně. Dík. M.

Anonym

Ako klobuk dole kto s tymto bakterialnym dokazete zit, ja teda nie.

Anonym

Akoze zit zivot so bakterialnym zapalom ma uz fakt nebavi. Toto je doslova peklo priamo od diabla.

Marek

Jaké jsou tvoje problémy?

Anonym

Chronicka bakterialna prostatitida a teraz uz bol aj epididymitis ktory liecim Ofloxacinom co mi bol povodne dany na prostatu. Uz mi skoncil, chcelo by to este tak 300mg ma tyzden a nie len na 10 dni. Bolo to po nejakom strese a kratkej choribe kedy da oslabila imunita a preslo to aj tam. Nemozem dlho sediet s teda uz som nemohol ani chodit ani behat, no uplna troska zo mna. Teraz s antibiotikami dobre, ale co bude to sa voe lahko predvidat, ide o chronicky zapal. Hnus, ktory nikto nechce.

Marek

A co máš za bakterie v prostatě a jak ti je zjistili ? Já mám taky patogenní bakterie v prostatě, ale přikláním se společně s doktory k tomu, že problém bude v nervech pánevní oblasti, jelikož mám hlavně bolesti a nemám problémy s ejakulaci ani s močením, nemám žádný výtok, ani vysoké PSA. Tak prý nemám bakterie řešit, ale zkusit cvičit cviky na uvolnění pánevního dna. Já sám v tom mam zmatek, jak by se měl vlastně projevovat chronický bakteriální zánět prostaty. Zatím se mi nikdy bakterie nedostali z prostaty do močových cest a jediné možné zjištění bylo při odebrání ejakulátu. Moč, výtěry močové trubice a prostatický sekret čistý. Tak se ptám jak je to u tebe a co máš za problémy...

ANONYM

Po antibiotikách teraz skoro žiadne, ale každopádne bolesti prostaty pri dlhšom sedení a bolesti epididymitisu, ktoré po atb zatiaľ ustúpili. Inak som mával podráždenú močovú trubicu vždy po masturbácii alebo sexu ak sa mi nepodarilo poriadne hneď vymočiť, raz som to mal aj na 2-3 dni. Tiež sme dostali teraz informácie od vyššieho urológa, že by sme tie baktérie nemali riešiť, pokiaľ antibiotika nepomáhajú. Niektorým ale utíšia bolesti a ja patrím medzi nich. Takže skôr takto: Neriešiť to tak strašne moc z jednej strany, len antibiotik, ale zo všetkých, ako aj pánovového dna ako hovoríš. Ide o multidisciplinárny problém. Neurológ, psychiater, psychológ, masáže atď. Asi netreba úplne za každú cenu sa snažiť tých baktérii zbaviť, teda každý je individuálny, ale minimálne sa nefokusovať len na jednu túto vec, ale zároveň ju riešiť ak má človek pocit, že mu to pomáha.

Marek

Díky za reakci. A co tě trápí teda za bakterie a po antibiokach máš ejakulát čistý? Máš přítomny i kameny v prostatě ? Mě bohužel antibiotika nepomohla, bolest je pořád stejná, tak pátrám co dál. Naštěstí mám skvělou rodinu a černé myšlenky nemám, snažím se to vše brát tak, že to nemůže trvat věčně i když bolesti mám už půl roku, tak se snažím být pořád pozitivní. Bohužel to na mě jde vidět a určitě už nejsem tak pozitivní jak jsem býval, bohužel s deno denní bolesti se těžko žije, což určitě taky všichni znáte

Anonym

Ja mám tiež úžasnú rodinu, a všetko bolo proste fajn ako som si to nastavil - kariéra, rodina, akurát bez detí no a povahovo som perfekcionista a tak ťažko sa zrazu niečo takéto príjma, musím na tom pracovať. Preto takéto niečo veľmi zle príjmam. Zároveň si za to môžem sám, čo sú výčitky svedomia už od začiatku. Ja mám E. Coli a E. Faecalis a mám prítomné aj kamene. Mal som aj hemaspermiu tak som tomu dal potom pauzu 10 dní. Bolesti sa zmiernili ale ochorel som zo silného stresu a dostal som aj epididymitis. Podľa viacero urológov ktorých som navšítvil aj jedného z urologickej asociácie, u teba baktérie nemusia byť príčinou ak antibiotiká nezaberajú, ale CPPS. Vraj iba pri akútnom stave sa to rieši. Ťažko sa to príjma, hlavne u mňa, ja tie baktérie chcem preč hlavne keď antibiotika zaberajú tak je príčina tam. CPPS sa v Čechách ani na Slovensku nedá úplne riešiť a ide o komplexnú multidisciplinárnu liečbu, vrátane návštevy neurológa a psychiatra (prášky tiež pomáhajú na bolesť). Tiež asi pôjdem. Je to extrém toto svinstvo.

Marek

Výčitky svědomí nejsou na místě i když já si to taky někdy říkám, ale pak si vzpomenu, jak někdo žije promiskuitní život a nema žádné problémy a já co mám ženu 10 let a dítě, tak se topím v takovém svinstvu, tak mi to taky klidu nepřidá. Každopádně pokud nejsi v první skupině co střídá každý týden jinou babu nebo nechodí po bordelech, tak bych se toto snažil vytěsnit z hlavy.Mě se teda dítě podařilo, ale to jsem ještě neměl diagnózu bakteriálního chronického zánětu prostaty, ale již v té době jsem měl problémy, ale žádný urolog to neřešil a já si myslím, že už ten problém tam byl. Pouze mi nikdo netestoval ejakulát. Zítra mě čeká magnetická rezonance prostaty a pak se uvidí. Samotného mě už nebaví chodit po doktorech, dneska jsem si vyslechl monolog od doktorky, že to je všechno o hlavě a nemám na bolest myslet. To by mě zajímalo jak to udělat. Teď neberu žádné prášky a je to pořád stejné. Stejně ani nevím na koho se s tím obrátit, asi vyzkouším i nějakou čínskou medicínu nebo biorezonanci, nebo tady někdo zmiňoval o odstranění kamenů. Fakt netuším co dál.

Matej

Ja som mal čínsku medicínu, je to k ničomu. Aolym Prostate Care čo je brané ako scam na reddite mi ale nakoniec pomohol.

milan

Za pár měsíců jsem se zbavil několik let trvajících problémů! Primář mi tehdy sdělil, že se zánět antibiotiky nedá léčit a že se s tím dožívá a abych si dal pozor na raka, že je to měkká tkáň! No a tak jsem prostatu vyléčil sám. Stačilo dostat tělo do kondice a poradilo si samo! Jednoduše odkyselující směs užívat pravidelně a tělo si poradí! Je to vlastně doplněk stravy s pěti složkami, které tělo nejvíce potřebuje při překyselení.

Michal

Dá se to koupit v lékárně, nebo sis tu směs udělal sám?

Matej

Bakterialny?

Matej

co za zmes si to mal prosim? kde sa da kupit?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 182 lidí

Mohlo by vás zajímat

Dávkování Detralexu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na dávkování léku Detralexu při hemeroidech.

Lékový audit aneb berete léky správně

Lékárna.cz od dubna letošního roku nabízí svým zákazníkům v oblasti zdraví kromě krabiček i služby. Vyvinul je tým profesionálů z první a největší lékárny na českém internetu. Za tou nejžádanější – lékovým auditem – stojí odborná garantka a vedoucí online poradny Lékárna.cz Mgr. Pavla Horáková.

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce