Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin

Pozor na ATB - chinolony, nežádoucí účinky můžou být velmi vážné, poškození šlach, svalů a nervů. Mohou trvat měsíce a roky a dokonce být nevratné. Někteří skončili na invalidním vozíku. Tyto ATB by měla být lékem poslední volby při ohrožení života.

Marek

Ahoj, tak má za sebou výsledky MR prostaty a nejsem z toho vůbec chytrý. Doktor mi řekl, že pozitivní je, že tam není žádné onkologické onemocnění. Pak jsem si doma přečetl zprávu a je tam napsáno: v periferní zone postkontrastne okrskové sycení, výrazněji vlevo. Změny nejspíše vlivem chron. prostatitidy. Vůbec netuším co si pod tím mám představit

Matej

To že to nie je vážne znamená, že to nie je rakovina alebo iné život ohrozujúce ochorenie.

Marek

Takže v překladu to chápu tak, že v prostatě jde vidět probíhající zánět ?

Matej

Áno

Marek

Já je užíval přes měsíc, nijak mi nepomohly od bolesti, ale taky naštěstí mi nijak víc neublížily.

Matej

Mne prekvapivo pomohol Ofloxacin proti E. Coli pritom je extrémne slabý a Cipro by bola lepšia voľba. Za to ale žiadne vedlajšie príznaky. 10 dní.

Matej

E. Faecalis ostal v malom množstve a je v nejakom režime, že ho je málo zatiaľ.

Marek

Matěji tak to jsem rád, za tvoje pozitivní zprávy. Já po posledním odběru klebsiela pneuomanie ojediněle. Na to odmítli již dat další antibiotika. Mě nejvíce zabral biseptol minulý rok. Aspoň jsem si vyprosil autovakcínu, ale netuším do jaké míry mi to může pomoct. Mám na tebe Matěji jednu intimní otázku. Jak řešíte intimní život se ženou? My s tou svojí řešíme tak, že spolu spíme s ochranou...ale její gynekoložka má za to, že ženě by moje bakterie neměly ublížit, ale já mám z toho strach. Musí aspoň jeden z nás být schopen se starat o děti...

Matej

Taktiez s ochranou. E. Faecalis by nevadil, to som mojej aj povedal, ale stieklo jej to do mocovych ciest potom a obcas si to tiez citi. Nalez 10^3. E. Coli uz v delohe moze robit problem, zalezi na jej mikrobiome. Teraz som sa spytal ChatGPT na zoradenie od najviac nebezpecnej po tu najmenej. Tvoja skoncila ako najnebezpecnejsia, Faecalis skoncil ako posledny a E. Coli je v strede. Urcite by som neriskoval, prevencia je dolezita. Akonahle by jej to stieklo do mocovych ciest tak by aj ona mala problem.

Ahoj

Zdravím pánové, len k tým ATB,-nalez e.feacelis, inak nič...jediné čo mi výrazne pomohlo, moloxin, užíval som to cca 20 dní už presne neviem, vedľajšie účinky žiadne...moja skúsenosť....

Matej

Ahoj a zmizol ti? 20 dni je malo. Pri chronickosti sa to dava na 6 tyzdnov. Moxifloxacin ma ale najviac vedlajsich ucinkov, bud rad ze si v pohode. Zaroven to neni tak ruzove. V biofilmoch potrebujes 10-100x mnozstvo a ak mas kalcifikaty tak sa ich musis najprv zbavit.

Marek

Tak to jsme na tom podobně. Moje má taky problémy se záněty močových cest a určitě to má ode mě...a s tím jak je to nebezpečné, by to sedělo. Nikdy jsem neměl bolesti jako mám teď...už nevím co s tím dělat.

Matej

Marek, mas kalcifikaty? Minimalne zacni tou autovakcinou + D3 + Zinok + C (toto cele rano) + Oreganovy Olej + Kvapky grepovych jadierok + Myrrha + Horsetail + K2 + Chanza Piedra rano a vecer. Potom to oslabit nejakymi antibiotikami, chinolony by som nechal v rezerve na uplne dorazenie a sledoval ci sa jej zije ako predtym. Ak kalcifikaty nemas, tak Longidaza na 2 mesiace, k tomu bakteriofagy (nechat si spravit citlivost v Gruzii, stoji to 2500kc + raz tolko odoslanie expresnym DHL) a potom ak by si mal citlivost na Ciprofloxacin, tak Sitafloxacin je novsi a bezpecnejsi, ten planujem ja na 2 mesiace po tych bakteriofagoch. Uspesnost mal jeden typek s E. Faecalisom len s fagmi 10 dni + fagy a Amoxicillin/Clav. 10 dni + fagy 10 dni. Lenze to podla mna nestaci. K tomu Sitafloxacinu kombinuju na vychode aj Doxycyklin, aj ked je nan rezistencia, vraj to oslabuje biofilmy v synergii. Ja premyslam o minocykline, ale bojim sa vedlajsich ucinkov. Tu uz sa vazne zahravam a nikomu neodporucam. Mozno ten doxy bude predsalen bezpecnejsi. Toto by uz naozaj mohlo pomoct. Kde zohnat Sitafloxacin radsej odpisem mailom, z Japonska ho maju mimo ich krajinu bez predpisu: sitaproxy(zavinac)icloud.com Ide o 5x nizsiu davku nez u Ciprofloxacinu s upravenou 8x silnejsou molekulou. Hlavne natrhnutie sliach by nemalo hrozit. Ku chinolonom treba doplnat kvoli toxickym procesom na neurony magnezium, B-Komplex, Q10 a Kolagen. Ziadny sport ani 2 mesiace po tom, kludne aj 6 mesiacov ak ich bude niekto brat dlhsie a hlavne take ako Moxifloxacin.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

67%
33%
Zatím hlasovalo 9 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce