Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavla

Ahoj všichni tak moc mi to zatim neutika,ale určitě je to lepši než prvni a druhy den.Vubec se mě nechce věrit,že už 6 dnu nekouřim.Pořad mi to dost chybi hlavně ta odmněna za vykonanou praci možna je to tim,že prvni vikend co jsem doma nekouřim v praci už mi to neděla takovou potiž,ale pořad pevně stojim na nohou a budu stat.Patriku to tak čistiš ledničku a nebo to jde samo na horu ja se z toho tloustnuti zblaznim už tak mam nadvahu 10 kg a jestli ještě přibudou tak budu muset vymněnit šatnik i manžela.No nic budem muset na sobě asi zacit makat.Všichni mě tady držite moc nad vodou Greena,Eliška,Novaček,Leny,P atrik,Modrookaty,Marja,Milena, Mona no prostě všichni co jste tady jsem rada,že mam ve Vas takovou oporu.Tak zatim brou-brou jdu si udělat par sklapovaček už citim že ty kila na mě taky lezou ale zvažim se zasadně až rano.

Pavča

Pavlo ,bude to čím dál lepší ,uvidíš,hlavně nepodlehni pokušení a nesmíš si dát ani jednu!!!!Stejně ti ta pitomá cigareta nepomůže,jen by jsi byla naštvaná,že jsi to pokazila.Vydrž a bude ti odměnou voňavý dech....Budeš na sebe pyšná a všichni kuřáci ti budou závidět.Já nekouřím 6 a půl měsíce a jsem na sebe pyšná....já měla největší pokušení,když jsem byla sama doma.Ve společnosti bych se styděla si zapálit,neudělala bych jim tu radost,že jsem nevydržela,ale doma sama jsem pokušení měla , ale zvládla jsem to......Taky to zvládneš,jsi na nejlepší cestě být nekuřák.....

Růža

Ahoj lidičky, je fakt ,že moderní je nekouřit. Ani se nedivím ,vždyť ty cigára jdou s cenou neustále nahoru a ještě nám škodí zdraví. Proto jsme s tím s manželem před 10-ti měsíci skončili , samozřejmě s pomocí Champixu. Přibrala jsem za tu dobu asi 6kg a to jsem se nějak zvlášť necpala. Ale to řeším teď a ne v začátku odvykání. Už se mi podařilo 4 kg dát dolu. Takže vydržte,bude líp a kila půjdou pak dolu také, hlavně NEKUŘTE.Papa R.

Greena

Gratuluji všem mnohoměsíčním až ročním nekuřákům - Leně, Leny, Pavče, Modrookatému, Růže s manželem, Moně, Xandře a dalším a dalším - lidičky, jak dlouho jste brali CHx a v jaké dávce? Zobali jste někdo déle než 5 měsíců?

Modrookaty

Ahojky Greeno, normálně jsi mě dostala, ale ne na dlouho. Takže brát jsem ho začal někdy začátkem dubna a konec hlásím 20.června to bylo, když jsem si CH zabudol doma a odcestoval jsem na víkend. Mě to stačila ta doba k tomu, abych to už vydržel i bez podpory CH. Každý, ale nejsme stejný a hlavně nemáme stejně pevnou vůli. (Určitě máš pevnější) ... Lidičky to snad tady už ani nejde všechny pojmenovat kolik Vás tu je, ale lze Vám všem popřát, aby to odvykání probíhalo co možná nejlépe a netrápila Vás ta chuť na obřad. Ahoj všem a přeji voňavý den

gaba

Chodi sem ještě Karel? Nějak nemohu najít, kdy naposledy psal...

Xandra

Cigarety - co je to ? Champix - co je to ? Matně si vzpomínám , to první , není to takový bílý svinstvo ? A to druhý taková malá modrá viagřička ? Já mám špatnou paměť a je to tááák dlouho.

Pavla

Pavčo dik zatim se držim zuby nehty už se těšim na ten vonavy den.Dnes mam asi depku asi jsem se moc přejedla a tak si to tiše vyčitam.Počkam až to sedne a pujdu cvičit.Zatim čauky a vam i sobě držim pěstiky

gaba

Ahoj všichni, hlásim se po delší době stále jako nekuřák (5 měsíců). Musim ale souhlasit s Fajdou, také se mi občas dost zasteskne. Na druhou stranu si teď mohu vychutnat činnosti, které pro mne dříve byly jen nutnou povinností, např. rychle uvařit a honem si zapálit, se snídaní to bylo stejné, hlavně o vikendu, honem něco polknout a šup s kafíčkem pro cigárko. Dobrovolný otrok, jj. Greeno, znovu zde opakuji, mě se podařilo přestat pouze po startovacim balenim Ch (a to mi ještě jeden opomenutý prášek zbyl). Držím palce všem, kteří ten tunel kopou i těm, kteří už vidí světlo

Lubomír

Champix jsem začal brát 1.4.2008 s kořením jsem seknul 6.5.2008 dobral jsem předepsané 3 měsíce a přestal jsem ho brát najednou a nic se neděje dnes je 31.10.2008 a jsem v poho Tak kouření zmar Lubomír

Pavča

Každému se občas zasteskne,vždyť tolik let s námi byla v dobrém i zlém....ale už ji nepotřebujeme,všechno zvládneme sami i bez ní...,stejně nám nepomohla,jen jsme smrděli a tahala z nás prachy do státní pokladny a tam to vyvolení prošustrovali......CH jsem brala asi 2 měsíce...hlavně to chce postupně snižovat dávku,já brala asi 14 dnů jen 1/2 ráno a pak ob den......pak jsem na ně nějak zapomněla.Ahoj všem...

kourit je lepsi

sem v 6.a tride a kourim a dokazu prestat kdykoli budu chit vi usmrkanci malyvsechny bych vas zmacl jednim prste a kurte e-cigarety estli chcete prestat cau ja kourim lm modry lm tak cau a palte semnou

EliškaD

K tomu přede nnou se nebudu vyjadřovat , protože mě to srdíčko ♥ nebere. Včera jsem měla 7 měsíců a jsem jakž ,takž v pohodě.Je tu nějak pusto ,už jste všichni za vodou ,že nepíšete ?Ozvěte se . Čauky.

Pavla

Ahoj všichni dnes je mi zase hrozně vubec bych se nedivila když by semnou rodina přestala komunikovat.Dnes rano jsem udělala takove dusno že jsem všem musela zkazit neděli ale za to to doma do oběda fungovalo.Pak jsem se vybrečela a o trošku je lip.Hrozně se stydim za ty ulety ale snad to bude lepši.Zatim pořad nekouřim celkem to zvladam až na některe dny nebo hodiny.Opravdu neni to tak jednoduche jak se to zda ze začatku ale sem rada,že sem do toho šla.Dalši hruza necele 2 kg nahoru a to se snažim i cvičit je fakt,že o trošku vice jim.Sem rada,že je tato diskuze a mam se kde vyfnukat,držte mi pěsti ja vam taky držim i když vy jste už za vodou.Patriku co kila stoupaji pořad?Nenašel si na to nějaky figl?Zatim ahoj všichni a dik,že jste

Greena

PAVLO, vydrrrrž! Zítra oslavíš 2 týdny, tak se odměň!! A zítra všude rozhlašuj, jak jsi dobrá, že už 14 dní nekouříš.... prostě si ve svém okolí říkej o pochvalu, zasloužíš si ji!!! Jen žádnou falešnou skromnost. Bojuješ jako lvice, no tak se obšas na někoho zařveš, no bóóže ... ono to tvé okolí rozdejchá :-))

Patrik

Ahoj Pavlo, drž se. Bude líp. Já jsem na začátku hlavně bojoval s motivací. Už jsem nekouřil, protože to prostě nešlo, a furt jsem se ptal, jestli opravdu chci bejt nekuřákem... A dobral jsem se k tomu, že chtěl. Strašně to utíká. Už mám za sebou třicet dní. Lepší se to. Myslím na cigaretu už jenom 50% svého času (před tím to bylo v podstatě neustále). Ale ta váha. 5 kg nahoře. Ale je to vyžraný. Můžu si za to sám. Prostě mi chutná:-( Jo... a k tomu dávkování, já jsem zjistil, že to nepotřebuju na noc. Večer jsem v pohodě a ráno si ji lupnu. Mám tu nakoupeno na měsíc dopředu, tak s tím asi dlouho vydržím. Protože mi prostě ta poloviční dávka stačí. Držme se všichni:-)

Modrookaty

Ahojky Pavlo, předpokládám, že Tvé okolí vítá též tu změnu ohledně kouření tak musí počítat i s náladami, které se nějakou dobu ještě budou objevovat a mizet. Jednoduše řečeno, když se kácí les tak létají třísky. Dnes máš půl měsíce nekouření za sebou asi by bylo dobré se nějak odměnit třeba procházkou v parku nebo návštěvou bazénu či nějakého fitka, prostě se odměnit. Držím palce a neboj se dát najevo, že to není zase až tak jednoduché přestat a že by bylo moc fajn, kdyby Ti Tvé okolí v tom trošku pomohlo. Páček a držím palce

Patrik

Já bych souhlasil! Oni se nepo... Hlavní boj vedeš ty, pro tebe to vůbec není lehké, tak to musí přežít. A naopak podporovat, podporovat... Ono se to opravdu zlepší, neboj. Jo a ještě k tý váze - jdu za tři týdny k tomu obezitologovi, tak se třeba dozvím něco zajímavého a samozřejmě se podělím. Ovšem jestli mi řekne, že mám omezit jídlo a zvýšit pohyb, tak nevím - to mu snad nedám ani regulační poplatek!:-)))

Ivana

Ahoj, jsem nováček na téhle diskuzi. Jsem 12 dnů na champixu a 2 den bez kouření. Docela mě překvapuje kolika lidem lék opravdu pomáhá. Já osobně zatím zvládám s menší depresí. Horší je nevolnost po spolknutí prášku a bolest hlavy. Nemáte někdo radu jak žaludek zklidnit? Také by se hodilo něco na zlepšení nálady ale to se bojím, že by sklouzlo opět k jiné závislosti ha ha.

Modrookaty

Vítej mezi nás, pro někoho je rozhodující kdy si modráska vezmeš. Já osobně jsem malý problém vyřešil tím, že jsem se ráno v klidu nasnídal potom hodinku jel do Práglu a teprve potom modráska vzal. Problém zvaný nevolnost bal pryč. Nejspíš je to tím, že i žaludek se potřebuje vzbudit a začít pracovat. Nepřestávej brát a vydrž to opravdu to stojí za to cítím se mnohem lépe a hlavně konečně patřím k své drahé, která není a nebyla vyznavačem kouření tabákových výrobků.

Pavla

Všechny vas moc zdravim.Dnes už mě ta depka a nervozita nachvili opustila.Je mi hned lip když si přečtu vaše nazory a vaši podporu.Je tak fajn když nekouřim mam tolik volneho času,stihnu udělat tolik užitečnych věci a tolik prace a tak vonim.Dnes je to 14 dnu určitě si něco koupim Greeno,ale ještě nevim co.Patriku kilo sem kilo tam nebudem se deptat však za rok to dame nějak dolu.Ale o tu radu od obez.se určitě se mnou poděl.Modrookaty to bylo hezky o tom kaceni lesa.Prostě dik vam všem.Patriku obdivuji tu tvou polovični davku na noc je to super,ale raději to ještě riskovat nebudu.No a ja jako posledni novaček zdravim noveho novačka Ivanu.Ivo Ivo Ivo jsem rada,že jsi přišla mezi nas budem bojovat spolu rady ohledně CH přenecham skušenějšim u mě to žaludek celkem zvlada.Ahoj všem po polovině měsice se ozvu

Ivana

3-den - krize mě maličko opouští, nevolnost je mírnější. Dneska jdu v 1 do posilovny (po měsíci marodení s průduškama) a moc se těšim. Zjistila sem že když cvičim velmi se snižuje touha po cígu a snad to i zmírní nabírání na váze, s tím taky bojuju. A taky sem teď šťastná, že po tolika letech ,,nesmrdim,, jak z putiky. Pavčo chci se zeptat jaký je rozdíl nekouřit měsíc a půl roku. Opravdu ta chuť na cígo ustupuje?

Greena

Ahoj Ivano, gratuluji ti k 3. dnu nekouření a předem i ke všem následujícím... první nápor máš za sebou. K té nevolnosti - někomu se osvědčilo mírnější dávkování Chx. např. půl mg 3x denně, samozřejmě ne na lačný žaludek. Mohly by ustoupit i bolesti hlavy. Já se řítím ke konci 3.měsíce, chuť na cigarety se snižuje, jsou dny, kdy si vůbec nevzpomenu. A když na mne přijde chuť, tak jen malinká a na chvilku. Občas si vzpomenu na cigaretky pro chvilky pohody.... jóó, to byla labuž....ALE už je minulost, teď si ty hormony štěstí budeme vyrábět jinak. Drž se!

Ivana

Tak děkuju za podporu, hned mam lepší vyhlídky, je dobré vědět, že v tom člověk neni sám, dodává to sílu.

Martina

Ahoj Ivano, tvůj problém s užíváním champixu znám dost dobře a vím jak je nepříjemný. Jediná cesta jak to zmírnit je ráno se dost nasnídat a hned po jídle si vzít tabletu. Určitě není ještě čas na to, abys začala snižovat dávku, to by sis asi zkomplikovala odvykání. Já jsem začala dávku snižovat po dvou měsících užívání a trvalo to asi ten jeden měsíc a pak už jsem ho začala vysazovat. Chtěla jsem dodržet ty 3měsíce užívání a opravdu se to vyplatilo. Včera to bylo 15měsíců co jsem měla poslední cigáro a jsem strašně šťastná, jako kuřák jsem se dost často obávala nějakých chorob a stále si vyčítala, že je to z kouření. To ale všechno vymizelo a fakt se cítím super. Teď už si na cigáro ani nevzpomenu, ale menší krizi jsem měla po 6měsících, ale dalo se to ustát. Moc ti držím pěstě a ta nevolnost za chvíli přejde, hlavně champix nevysazuj, protože jestli nemáš opravdu pevnou vůli, tak to nevydržíš a to by byla škoda. Zdravím všechny odvykače a vydržte, stojí to za to. Martina

Pavča

Ahoj Ivano,jsi skvělá.....Pro mně byl nejhorší 1 den nekouření a den kdy jsem se rozhodla,že s tím opravdu seknu.CH mi pomohl a chuť jsem neměla .Těžké bylo si najít jinou"zábavu".Kouřila jsem vždy a všude.......a najednou jsem nekuřák,místo cigaretky jsem si přečetla kapitolu docela napínavé knížky a už jsem se těšila na další "kuřáckou " pauzu,abych mohla číst ....opravdu mi hodně pomohla knížka.Kávu jsem pila v obýváku,tam se nikdy nekouřilo a v hospodě nebo u kamarádky kuřačky jsem neměla problém.Nedopustila bych , aby měli všichni radost,že jsem to nevydržela....Stále si nostalgicky vzpomenu,ale držím se a nijak netrpím...Vydrž,hlavně si nedej ani 1,vrátilo by tě to na začátek a to je škoda.První dny jsou nejhorší a ty je máš za sebou.....

Tina

Zdravím Vás všechny, jsme i nejsem nováčkem na této diskusi. je to asi rok co sem tady hltala všechny příspěvky a bojovala s nekuřáctvím a chx. Bohužel sem jako nekuřák neobstála a po 3 měs užívání chx sem asi za měsíc začala pomalu kouřit a po roce sem zdárně na své hnusné krabce za den:-(. Nechci vám tady brát iluze a hlevně naději a vůli, ale jen chci říct, že to pak neni asi uplně tak jednoduché..O sobě vím, že sem slaboch tak se ani nedivím, že jsem nevydržela. Ale tehdy přestával na chx kouřit i můj přítel a výsledek kouří dnes stále (a to myslim, že je dost silná osobnost)a do třetice mojí mamky přítel. Přesně 4 měsíce nekuřák a pak se po skončení užívání rozkouřil taky:-(. Takže všem doporučuju, když si nejste jistý a na chx to vypadá báječně a témeř "jednoduše" radši ho brát, třeba jen půl tbl denně déle. A nechci tady zvyšovat zisky firmy Phizer:-). Nicméně proč sem zabrousila na tuto diskusi, druhý den sem opět znov uživatel chx a řikám si, že to třeba teď vyjde.. Tak se mějte všichni krásně a držim palce všem odhodlaným...

Ivana

4. den. Ahoj všem moc děkuju za podporu. Odvykání je fakt těžší, než jsem čekala a závidím vám všem kteří už jste za hranicí ,,absťáčků,,. Dneska mám opět krizi, ale odhodlání mě neopouští a myslím si, že to je právě trochu díky šampixu, že ta cigareta a její pach je teď pro mě silně odpuzující. Tino zdravím tě a držím palce. Já taky už přestávala vícekrát, to je holt síla té závislosti. Myslím, že musíme začít mít sebe sami víc rádi a to nám pak pomůže. Já si teď půjdu koupit nějaký bonbony s vitamínama bez cukru, to je taky dobrý na zahnání chutě. Taky sem se začala zabývat svou postavou (opět trochu narcistní), jako zdravý jídelníček, kilojauly a podobně. Mam sklony k tloustnutí tak bych byla nerada nekouřící koule. Mějte se všichni fajn a pište.

LUB

Ahoj všichni. Tak už táhnu skoro dva měsíce nekouření. Beru jednu polovinu tablety ráno a už budu asi přecházet na polovinu tablety každý druhý den. Na cígo chuť mám ale musí se to zahnat. I v hospodě u piva to jde vydržet i když okolo sedí kuřáci a dýmají. Nejhorší bylo když si vedle sedl maník a vykuřoval doutník a kouř mi šel přímo do nosu. Bylo to na udušení - zlaté cigarety. Kouř z doutníku mi smrděl i když jsem ještě kouřil. Tak držím všem palce a když jsem to zatím ty dva měsíce vydržel já, tak už to musí vydržet každý.

Dejvi

Ahoj všem,tak 20.3. jsem za pomoci champixu přestal kouřit a už to je 8 měsíců,je to super pocit být čistý bez závislosti na tom smradlavím kámošovi. Navíc skoro bez absťáku,to je to nejlepší.CHce to vůli i tak ,bez champixu by to bylo mnohem horší!!! Díky za něj!

Mona

Hlásím se po delší době,všechny moc zdravím,souhlasím s Dejvi,bez Champixu by to snad ani nešlo.Dnes je situace taková,že si na cigaretu vzpomenu jen díky této diskuzi,všichni,kdo uvažujete přestat-přestaňte,stojí to za to. A vy jednoročky,ozvěte se taky,zajímalo by mě,jak se cítíte. Simi,Sigrid Champixmane,Marto atd atd

Pavla

Ahoj všichni nekuřaci!!!Tak už mam za sebou nějakych 17 dni bez cigara,za chvili to budou tři tydny,neuvěřitelne.Kdyby mi někdo řekl před pul rokem,že přestanu kouřit tak mu neuvěřim a ono je to tady.Už to utika rychleji než nějake 1-2-3-dny.Chut´ˇna cigo sem tam dostanu,ale je to všechno zvládatelne.Taky už na tu potvurku nemyslim tak často za den,jako ze začatku.Je to daleko ale mam celkem strach až ten CH budu vysazovat abych nedostala velke chutě,ale snad zvladnu i to.Tak Patriku pořad mam na hoře ty 2 kg a to už 6 dni cvičim na kole sklapěčky švihadlo a nic.Asi to vypada opravdu že budem ty nekouřici koule jak piše Ivana.Pulročnim,8 měsičnim ročnim a všem přesluhujicim smekam před vama a přeji hodně ušetřeneho zdravi a peněz.No a nam ostatnim přeji jen pevne nervy vulia a co nejmin abstaku určitě to dotahneme taky tak daleko.Zatim se mějte hezky krasne a vonave dny a at je nas čim dal vice .Přece nebudeme podporovat statni pokladnu brou-brou

Ivana

Ahoj lidičky, nekouřím od dubna po 17 letech kouření min. 1 krabičky za den. Champix jsem brala 2,5 měsíce - stačily mi dávky na 2 měsíce a opravdu to vyšlo. Brala jsem to vyloženě jako pokus, protože jsem sama sobě nevěřila, že bych mohla přestat kouřit. A jde to!!. Nejtěžší to pro mě bylo v autě, jezdím celý den a stačila malá zácpa a už jsem měla cigáro v puse..vyřešily to žvýkačky. Lhala bych, kdybych řekla, že si na cigaretu někdy nevzpomenu, ale dá se to vydržet. Držím všem pěsti a vydržte! !

Jana

Ahoj lidi, dnes je to 2 měsíce co nekouřím ...taky s Champixem, ale teda už se radši nevážím..a musím přiznat že si taky na kouření vzpomenu - třeba v takových spíš typických situacích - jako když přijdu po práci domů, nebo když se jdu projít a zarelaxovat - tak to cigaro mi vždycky prostě patřilo k tomu - chybí mi ten rituál... Je dobře že tady všechno tak otevřeně píšete , ale napadl někoho třeba jiný rituál z kterého by bylo takový " potešení " jako z cigarety ??? A fakt můžu věřit že po roce to bude lepší.Já jsem asi před 2 lety vydržela nekouřit 4 měsíce - nabrala jsem asi 10 kg a stále jsem měla ty chutě na to cigáro .

nováček

Ahoj všichni, ne že bych na vás zapomněla, ale vyvrbily se nějaké nepříjemnosti a moje přesvědčení čtyř měsíců vzalo za své. Momentálně kouřím a chystám se na druhé kolo, s vámi to určitě zvládnu. je mi to líto, ale prostě se stalo. Takže moc mi nenadávejte. Chtěla jsem jenom, když jsem se chlubila svými úspchy přiznat svůj a ne zmizet ze světa, budu sem za vámi chodit i nadále, protože moje přesvědčení, že to dokážu mě neopustilo. Vím, že problémy nejsou omluva, ale tak to nějak vyplynulo. Zvládla jsem dovolenou a pohodové situace, tohle nešlo. Psala jsem o svých depkách, které pramenily z očekávání této nepříjemné situace. První cigareta nechutnala, ale pak to šlo samo. Takže doufám, že když se mezi vás vrátím, nebudu vyobcována.

EliškaD

Nováčku,jseš člověk a nic lidského Ti určitě není ..,,jak Tě znám ...,cizí, takže i to zaváhání mohlo přijít .Každý se s něčím v životě pereme a někam se ženeme. Takže se postav znovu na start a zkus tentokrát doběhnout ,vím že jsi bojovnice a sportovkyně a ty se jenom tak nevzdávají a ženské už vůbec ne.Máme na krku zimu ,potom příjde jaro a je třeba se zase odměnit tandemovým seskokem ,néééé.Tak makej holka ,držím palce.

Greena

Ahojky NOVÁČKU, nevěš hlavu, nic se neděje, první bitva nedopadla tak úplně a docela podle tvých představ, ale my přece vedeme dlouhý boj a nějaký dílčí neúspěch vnímáme jenom jako: 1.sbírání zkušeností 2.posílení přesvědčení, že s tím opravdu chceme seknout 3. možnost se zase odměnit za nekouření - už teď přemýšlej, odkud a kam budeš skákat, až přestaneš podruhé :-))) Prostě ....... pouhé přechodné potíže dalšího růstu !!!!!! Zobeš teď Champix, nebo jsi ho vysadila? Na kdy plánuješ den D? Lidičky, jaké máte zkušenosti s opakovaným pokusem.. TINO, MARJO, HABR a další OPAKOVAČI ???? N14i

nováček

Ahoj Eli, Greeno a všichni, za prvé strašně děkuji za podporu. Elišku mám v kontaktu a Greena mi chyběla. Champix jsem teď vysadila a 18.11. jdu znovu do poradny. Chci skákat v dubnu, takže doufám, že do té doby na to znova ušetřím za nekouření, nedoufám, ušetřím. Jsem ráda, že tady jste, že se s vámi dá pokecat, když si člověk myslí, že selhal. beru to jako svoji velkou osobníprohru, ale bohužel jsou věci silnější než naše já. Takže teď se dám dohromady, potom si vemu zpátky kamaráda champíka a jdu na to. Modrookatý taky moc nepíše, Marja skoro vůbec. Já jsem chtěla dát jenom ve známost , že nejenom úspěchy se hlásí, ale také neúspěchy pokud s tím člověk nechce seknout a věřte, že to já nechci. Takže opravdu díky a ozvu se.

Greena

NOVÁČKU, máš naprostou pravdu, nejenom úspěchy by se na této diskusi měly dát ve známost, ale i neúspěchy ( dílčí....částečné...př echodné.. PŘEKONATELNÉ.!!!!). To je nejlepší lék na pocit vlastního selhání ( "nejsem jediná/ý, kdo......). Pocit selhání zabíjí odhodlání nekouřit, s tímhle pocitem se musí zatočit rázně, energicky a okamžitě. Proto ti moc fandím, protože máš odvahu to tady na fóru přiznat. Za ty 3 měsíce, co se tady vypovídávám, mihlo se tímto fórem dost lidí, kteří pak zmizeli v nenávratnu. ....Kouří..... nekouří..? Čtou a sbírají síly na opakovaný pokus.....??? Kde jste a co děláte? Podělte se, čtenáři, i NEÚSPĚŠNÝMI POKUSY, ať ta diskuse nevypadá jako promoakce firmy Pfizer!!! ....... Co nás nezabije, to nás posílí... o odvykání kouření to platí dvojnásob. Tak kdo má odvahu jako nováček :-D ?

Julie

Ahoj všichni taky se k vám přidávám před 7 měsíci jsem přestala kouřit a vydrželo mi to dodnes a doufám že navěky.Champix jsem brala 11 dní a přestala jsem kouřit.Zázrak co??Já tomu taky pořád nevěřím.Držímm všem palečky co chtějí seknout s kouřením!!Hodně vůle!!!!!Julie

Marja

Čtu vás, vaše úspěchy i neúspěchy. Nebudu tady ale již psát, abych vás neodrazovala, protože já se naopak rozhoduji, kdy začnu kouřit. Nekouření jde dobře, když se jednou rozhodnete, tak to jde. A já začala pochybovat, jestli chci nekouřit. Mé tělo to nekouření nezvládlo. Mám čtyřikrát větší hodnoty cholesterolu a tuků nad normál.To jsem nikdy neměla. A nikdy jsem tak moc nekašlala jako teď. Už se to táhne 14 dní, dvoje antibiotika a žádné zlepšení. V úterý, podle rentgenu se rozhodnu. Jestli tam nebude žádný špatný nález, tak asi začnu. Prý se do toho sklouzne velice lehce, tak uvidím. Asi u tak silného kuřáka nebylo dobré skončit tak najednou. Teď musím brát jiné jedy v podobě léků. Uvidím, jestli začnu, co to se mnou udělá a chtěla bych jen tak lehce kouřit a pak postupně opět přejít k nekuřáctví. Momentálně se již dlouho cítím tělesně mnohem hůře než když jsem kouřila. Ovšem ty ceny cigaret jsou strašné.Vidíte, že tady nepatřím. Plně souhlasím, že se mají hlásit i neúspěchy, tak se proto hlásím. Ještě dám pak po úterku vědět, jak jsem se rozhodla. Mějte se dobře.

Greena

Ahoj MARJO, je moc fajn, že jsi naši diskusi neopustila, vydrž a piš, pomáhá to ostatním. Je mi moc líto, že máš zdravotní obtíže, ať se ti zdravíčko zlepší..... K té zvýšené hladině cholesterolu a tuků..... Nikotin omezuje vstřebávání části tuků. Když člověk přestane kouřit, tak dochází ke změnám v metabolismu tuků, musí začít správně pracovat enzymy, které hospodaří s tuky....... proto odvykači tloustnou, i když třeba nemlsají. Ale ono to chvíli trvá, než se vše znormalizuje. Činnost enzymů přímo ovlivnit nemůžeme, ale můžeme ovlivnit MNOŽSTVÍ tuků, které jíme. Já jsem omezila tuky jako odvetné opatření proti nárůstu váhy. Smířila jsem se s tím, že smažený hermelín s hranolky a tatarkou si minimálně rok nedám, můj milovaný sýr gouda obcházím velkým obloukem, kešu oříšky si dám 3-4 ( abych nezapomněla, jak chutnají :-). Prostě v omezení tuků je klíč k udržení váhy a patrně i hladiny cholesterolu. Aspoň já mám takovou laickou představu. Marjo, přeji hodně síly, bez CHX. to máš ještě těžší než my ostatní.

Pavča

Marjo nezoufej,když zvládáš nekouření,tak to ostatní taky přijde.Všechno se srovná.....Já od té doby co nekouřím taky marodím,mám vysoký tlak,žádné léky mi ho zatím nedokázaly srazit.....lítám z vyšetření na vyšetření a říkám si,jestli nemám začít kouřit,ale nezačnu..!!!Tlak se srovná a bude zase dobře.Kašel jsem taky měla ,asi 3 týdny jsem prokašlala celé noce a pak to povolilo....To víš tělo trochu bojuje s tím , že jsme mu sebraly doping.Vydrž!!!!!!

Greena

Čau Pavčo, mám stejnou zkušenost, vylezl mně trochu tlak. Prý je to obvyklé u odvykačů, pravil můj praktický lékař, který mj. provozuje poradnu pro odvykání. Sice je mi to trochu divné, ale prý je to tak. No, mně stoupl tlak ze 120/70 na 135/80 - takže jsem pořád v normě. Snad je to přechodné, alespoň já se hodlám obrnit trpělivostí. Tedy, milí odvykači, od té doby, co jsme přestali kouřit, jsou z nás hotoví lazaři :-DDD

Pavča

Ahojky,to já měla tlak 185/105 připomínám,že mi je 43 let,takže ještě mladá holka.......teď už se mi trochu upravil,ale pan doktor je taky zoufalý,nic moc nezabírá a to jsem vyšetřená z leva i z prava,nadváhu nemám(ale asi brzy mít budu!!!)tak snad to tělo dobojuje a zvykne si , že je nekuřák.Kouřit nechci začít,je mi to protivný,smrdí mi to a hlavně jsem volná...to otroctví už mi fakt lezlo na nervy.Stále hledat místo , kde si můžu zapálit-a jejich čím dál míň , mně uráželo.To raději nebudu kouřit než se stále nervovat jestli si stihnu zapálit a jestli se tam může kouřit....už mi to je fuk a to jsem kouřila 25 let 20 denně.Vždy a všude!!!!

Marja

Teda vy jste tak hodné holky. Greeno, ty máš vůli na to omezování tuků. A to já nemám, bojovat s kouřením a ještě zároveň s jídlem, to nezvládám.Pavčo, to je divné, že se ti tlak zvýšil. Právě kouření tlak zvyšuje. Mě se zase strašně snížil. A s tím kašlem jsi mě utěšila. No, trpíme za ty roky kouření. Uvidím po úterku. Ale jaksi opravdu ztrácím motivaci být nekuřákem. Chtěla bych tak dvě až tři denně. To asi ale nepůjde. Vy se držte.

Jana 8.9.08

Ahojec lidičky - ja jsem tu psala včera poprvé,popravdě teda taky bojuju s váhou . Při kouření jsem tyhle problémy s tukama neměla, ale DOUFÁM že se to normalizuje časem. Řekla mi ségra, co nekouří o měsíc dýl než já , že nejprve 1:/ nebudem kouřit - a až pominou ty příznaky tak za 2./ začneme pracovat na váze. Chce to změnit životní styl - to je mi úplně jasný- tak to nějak budu muset promyslet . Tak zatím Jana

Mirča

Ahojte všichni, po dost dlouhé době vás taky zdravím, přestala jsem kouřit v červenci, což jsou bez jednoho dne 4 měsíce. Ty 3 měsíce bych řekla proběhly docela bezproblémově, až na to, že mi bylo z CH špatně od žaludku - to jsem vyřešila nižší dávkou. Píšu proto, že problém nastal po vysazení CH. Nováčku, vůbec se ti nedivím, že jsi neodolala. Já po vysazení Ch jsem jako na začátku...neskutečné absťáky....párkrát už jsem si fakt málem zapálila.....zatím jsem to teda vydržela, ale nevím jak to bude dál. Zatím jsem to vyřešila tak, že jsem si koupila další balení CH a užívám tak půlku prášku jednou za 2 dny, někdy každý den...prostě když mám absťák nevydržitelný, tak si vezmu. Má s tímto někdo ze zkušenějších zkušenosti? Nedovedu si představit, co bude dál. Jinak já se při nekouření cítím opravdu velice dobře. Až na to, že jsem přibrala asi 4 kg, tak nekašlu, nejsem tolik unavená....je mi vážně lépe. Všichni se držte ahoj

Pavla

Marjo vydrž to vše určitě přejde taky tloustnu mam hypofun. štit. žlazy metabolismus mam touto nemoci spomaleny už dost a ted po těch 3 tydnech nekouřeni to musi byt hruza o tucich ani nemluvim pořad 2 kg na hoře.Greno dik za radu omezit co nejvice tuky to mě moc nenapadlo.Jim stejně každy večer cvičim a kila si dělaji co chcou,Co vy ročni nekuřaci za jak dlouho jste porazili metabolismus napište nam začinajicim at vime jak to aspon trochu funguje.Marjo moc na tebe myslim a držim ti pěsti at už to dopadne jak koliv.

Greena

Čau PAVLO, nejhorší 3 týdny máš za sebou, gratuluji. Taky občas cvičím ( no moc času není), ale já jsem v tom fitku začala cvičit jinak. Šlapu na spinningovém kole, ale snažím se udržet vyšší tepovou frekvenci ( zadýchat se, ale néééé lapat po dechu), aby se spalovaly tuky. Takové to šlapání lážo plážo, kdy se člověk ani nezapotí, je dobré akorát tak na promazání kloubů. .......JO, taky by mne moc zajímalo, kdy ten náš metabolismus přijde k rozumu ???? JEDNOROČÁCI, už jste ten metabolismus zkrotili? ...Nebo se ještě vzpouzí, divočák??

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 210 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce