Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lída

Nazdar děvčata ,samozřejmě také zdravím těch pár mužů co tady chodí na tuto diskuzi,. Je to 1 celý rok a 4 měsíce co nekouřím , také jen díky champixu a této diskuzi. Užívání champixu mi nedělalo žádné problémy , také absťáky se u mě nedostavily(alespoň nic takového co by se nedalo překonat) ALE TA VÁHA NÉ A NÉ DOLŮ za celou dobu co jsem přestala kouřit jsem přibrala 7-8kg vážila jsem 75 kg/173cm dnes se to pohybuje 82kg-83kg. Na tu výšku to není až tak zlé ale hlavně mi vadí to břicho!!! To jsem nikdy neměla a dnes nevím jak na to, trochu mě inspirovala Martina, také mám nějaké malé problémy z štítnou žlázou – nechám se pořádně vyšetřit možná,že ten problém bude zrovna tady. No po návštěvě lékaře se opět ozvu a dám vědět jestli to skutečně je tak jak já si myslím. Jinak jsem nekonečně ráda,že nekouřím a pevně věřím,že už mě to nezlomí a opět nezačnu . Všem Vám držím palce , těm co už nekouří-ať vám to vydrží a ti co ještě bojují – tak vám přeji ať se to povede. Zdraví ještě jednou Lída

Leny

předně zdravím Lídu, je fajn, že ses ozvala (taky čteš diskuzi pořád, i když už tak dlouho nekouříš? já každý den - asi nová droga). No, brzy budu mít rok a mám pro vás jednu dobrou zprávu. Teprve teď se mi daří shodit ta nabraná kila, už mám dole 4 a půl, takže jsem skoro na svým, ještě dám tak kilo a je to. Vidíte, že to jde. Ale teď se s tím netrapte, hlavně nekuřte, pak se dáte do boje s kily. MARJO, já tě nepoznávám. Nechci tě nějak ranit, dost mě mrzí, že tvůj zdravotní stav je špatný, ale ty si vážně myslíš, že když budeš kouřit, tak že se něco zlepší??? Tomu snad sama nevěříš. Já tě obdivuju, že nekouříš bez champixu, ale za tohle tě teda musím sprdnout. Jinak NOVÁČKU, nevzdávej to. Je nás tu dost, co neskončili s kouřením napoprvé. Já to zkoušela různými způsoby několikrát, dokonce se mi pak už ani nechtělo, když jsem věděla, co mě na začátku zase čeká, ale champix jsem brala jako výzvu a nakonec velkého pomocníka, zatím nejlepšího. Ono ti to taky posílí vůli, protože napodruhé si hodně dobře rozmyslíš, jestli si zapálíš...nebo radši neee? Tak se mějte a pište a hlavně to nevzdávejte!!!

Lída

Ahoj Leny,jsem ráda,že jsi reagovala tak brzy a také ti tiše závidím ,že jsi se zbavila nadbytečné váhy. Prosím poraď jak se ti to povedlo. Zajímalo by mne co jíš a kolik? Budu moc rády když se ozveš Lída

Leny

tak já se pokusím ve zkratce odpovědět, snad mě ostatní neukamenujou, že tady řešíme dietu. Takže úplně jsem vyřadila brambory, těstoviny a všechny přílohy, jím maso (ne vepřové), ryby, mléčné výrobky (méně tučné), občas celozrnné pečivo, ale ne moc, spíše ty knackebroty. Jako přílohy si dělám zeleninu, ovoce jím taky, ale s mírou - říkají, že je na dietu dost sladké. No a hlavně si hlídám, abych jedla každé 2,5 až 3 hodiny a hodně piju čaje a vodu. Když olej, tak olivový, salát hlávkový bez omezení. Tak a už mě nic nenapadá. Jo a pohyb, ale to je u mě horší, sedím celý den v práci. Už to takhle dělám skoro čtyři týdny, ještě chvíli a pak začnu pomalu přidávat nějaké přílohy. Mělas už někdy sýr tofu? Uzený mi moc chutná, dělám si ho na pánvi s rajčatama a cuketou. Tak to je můj recept. Je to pracnější na přípravu, musíš přemýšlet, abys měla pořád něco k jídlu po ruce, ale jde to. Takže držím palce, kdyžtak se ozvi. Pa pa.

Modrookaty

řešíte pořád jen kila a co takhle dobrá nálada, příjemné vystupování doma i v zaměstnání, úsměv sem a úsměv tam, prostě začněte žít bez cíga. Třeba taky skočit na taneček nebo se krásně projít. Hlavně se přestat hlídat. Kdysi jsem se zúčastnil jednoho školení, které bylo zaměřeno na výživu. Je jedno co to bylo zač, ale odnesl jsem si z něj poučení. Tlustý je ten kdo jí málo ... organizmus se milé dámy nastaví do situace krize a začne ukládat tuky na horší časy. Takže pestrá strava dostatek minerálů a vitamínů, aby nebyl hlad a organizmus sám nastaví režim chodu tak, že není třeba ukládat tuky. Marjo, už zase vymýšlíš jak se stát kuřákem? Nedělej to! Nekouřím cca 7 měsíců a mohu Ti říct, že mám občas pořádný kašel taky. Prostě plíce se čistí a tak musím trpět (a rád). Nováčku, ty ty ty, tak a nadávání máme za sebou a teď z jiného soudku. Tu písničku o tom jaké je odvykání již znáš takže prostě přijď na kus řeči. To, že si prohrála jednu bitvu neznamená, že si prohrála válku. Napsal jsem toho už moc takže zase někdy Ahojky všem (a Greeně obvzláště, jak to drhne pupíčku §;o))

Greena

Cha cha cháááá...Modrookatý..." jak to drhne pupíčku"... chac cha cha... to neznám. To je nějaký pozdrav? Něco jako "jak ti dupou králíci?".

Marja

Leno, to jsi dobrá, takhle se držet. Klidně mě sprdni. Já jsem tak zmatená, u mě je teď blbé to, že jsem doma, zatím mě v práci na výpomoc nepotřebuji. Tak myslím jenom na cigarety nebo jídlo. Mě už nezáleží na tom, jestli jsem vzhledově tlustá, ale zdravotně to vadí. Tak vo je teď horší. No, jak jsem stará, tak jsem blbá. Každému bych dovedla poradit, ale u sebe tápu. To nic, já se z toho dostanu.Ještě, že se tady člověk může vymluvit.Nováčku a ty nezoufej, zčneš někdy znova.Ostatní se držte.

Leny

Marjo, všichni tady jsou dobří, včetně tebe. Já jsem vám chtěla jen říct, že to jde, sice ne všechno hned, ale časem se i ta kila hnou. Hlavní je, cítit se dobře. Nechci, aby to vyznělo jako že já jsem už za vodou. To teda nejsem, ale na cígo si vzpomenu už jen matně a hlavně paradoxně díky této diskuzi, jelikož jsem na ní furt. Jo a Modrookatý, já jsem náhodou těžce v pohodě, i když hubnu, protože z toho mám radost, že to konečně trochu jde. Chápej, pro nás ženský je to prostě důležitý a já se bez těch pár kil cítím moc dobře. Tak pa.

nováček

Všem Vám děkuji. Děkuji i za pomoc, protože do toho opravdu půjdu znova. Jsem přesvědčená, že všechny tvrdé šoky jsou na chvíli za mnou. Modrookatý samozřejmě dobrá nálada je základem toho, že si člověk troufne prověřit svoji pevnou vůli a zlepší si náladu tím, že to dokázal. Prohrála jsem jednu bitvu, ale třeba se mi podaří vyhrát válku jak píšeš. Děkuji všem, kteří nekouří dlouhou dobu a stejně mě podpořili. Takže tady stejně budu s vámi a budu váš informovat o svých nových začátcích. Protože Vám musím říct, věřte nevěřte, že najednou ty cigarety cítím na spinningu, hůř se dýchá, při chůzi do schodů, a protože chci v dubnu znovu skákat padákem, potřebuji se pořádně nadechnout. nevzdám to a půjdu do toho znova. Opravdu díky. Marjo ty jsi dobrá, dokázala si přestat kouřit bez champixu a já jsem to nezvládla ani s ním, takže zkus to vydržet, opravdu to stojí za to. Mirčo vydrž, pro mě byl kritický taky čtvrtý měsíc. Zapálila jsem si den potom, tys to dotáhla dál, vydrž. A jinak předevšemi kdo to dokázali smekám.

EliškaD

No,Modrookatý to napsal úplně správně .Neměli bychom se hroutit z toho ,že si už nikdy nezapálíme . Spoustu věcí už do konce života neuděláme ...,,alesponˇjá,,...Vzimě s pořádným rozběhem sklouznout zamrzlou louži ....to byla paráda...,,v létě skočit z prkna do rybníka ,nebo spát v lese pod širákem a nebo si oblíknout super krátkou sukni. A taky si už nikdy nezapálit a nepotáhnout z cigaretky .Marjo ,hlavně prosím nehledej důvody proč kouřit, spíše hledej proč NEKOUŘIT. A Nováček, o tu se nebojím ,to je silná ženská a sportovkyně a ty nekouří.A my ostatní se držme , nejsme přeci žádný vořezávátka.

Greena

ELIŠKO D., máš svatou pravdu. Srovnat se s tím, že už nikdy, nikdy, NIKDY ..... to bylo pro mne osobně klíčové. Rozloučit se s cigaretou nejen racionálně ( jak a proč kouření škodí - to víme přece všichni), ale především EMOCIONÁLNĚ...... s tou věrnou kámoškou, která nám pomáhala vždy a všude a nikdy nás nezradila - když jsme byli hladoví, v pohodě, ve stresu, unavení, veselí .... vždy s námi byla v dobrém i ve zlém. A teď je pryč, umřela, zmizela v nenávratnu a je po ní veta. Šlus. My SAMI jsme tu pochybnou kámošku poslali do.......no ještě dál než k šípku nebo do háje. A dobře jí tak, potvoře!! Začala vybírat příliš velké splátky k umoření dluhu. Je to přesně tak jak píšeš Eliško, spoustu věcí už v životě neuděláme... nezapálíme si.... nezajezdíme na koloběžce..... nezamilujeme do tělocvikáře.......už nám nenaroste ta sedmička vlevo nahoře......Ufffff. Teď jsem sama sebe dojala k nostalgickým slzám. SAKRA, jsou snad jiné radosti na světě, no néééééé........???????

Pavča

Modrookatý i Eliška mají pravdu......V sobotu jsem byla na mejdanu,kde se promítaly diáky 20 let a starší...koukala jsem jako blázen,jak jsme všichni byli krásní,mladí a štíhlí.Najednou jsme všichni zkušení,kulaťoučký,krásní aspoň na duši.Zakulatili jsme se všichni,někdo míň,někdo víc a je jedno,jestli jsme přestali kouřit....váhu zas tolik neřešme,nebudeme přibírat donekonečna,zastaví se to a těch 5-10 kg je bohužel normální.Až budeme pevní v kramflecích s kouřením,můžeme se vrhnout na hubnutí.Chce to hlavně pohyb,rychlá chůze do práce a z práce ,místo jízdy autem nebo autobusem,jít si zaplavat,.........Marjo,kouře ním se ti opravdu zdraví nezlepší!!!!Teď se čistíš , tak něco musíš vydržet po letech "radovánek s bílou milenkou"

Marja

Dnes jsem si byla ještě pro jedny léky a v čekárně jsem četla tam odložený časopis. A zrovna článek o odvykání kouření. Ono ty doporučení jsou všude stejná, ale byly tam i dotazy a různé názory.Byl tam právě i názor, že když silný kuřák přestane najednou, že má zdravotní problémy.Vy mě chválíte, že jsem dokázala přestat kouřit bez nějakých pomůcek. To ale opravdu nebylo těžké.Jde jenom o rozhodnutí. Až za měsíc se projevily touhy a chyba byla, že jsem vzala nikotinové žvýkačky. Pak už bylo větší trápení než na začátku. Ale vždyť hodně tady má ty problémy, když přestane brát Champ. A krásně tady bylo teď řečeno, smířit se s tím, že už nikdy. A to je to, s čím pořád nejsem smířená. Že už nikdy, pořád jako bych na něco čekala. Ale již nikdy se opravdu týká plno věcí, jak řekla Eliška. Jestli zítra na rentgenu nebude nic podezřelého, budu mít radost, jestli tam něco bude, bude hůře. Já se s tím srovnám, ale naříkat a zmatená budu asi ještě dlouho.Ale 5- 10 kilo navíc je pro mě neúnosné.To nevadí těm, co neměli předtím nadváhu. Ach, jo. Dám zítra vědět. Mějte se dobře a vydržte.

Pavča

Marjo,také to čekání pomalu přejde....já jsem taky stále čekala,kdy si už budu moct zapálit.Když jsem někam jela a vracela jsem se , tak podvědomě jsem se těšila jak si zapálím,ale naštěstí to nebylo nijak silné a v pohodě jsem to ustála.Přešlo to.Už se těším na jiné věci a radosti,opravdu to přejde.Myslím,že je škoda znova začít....Ty kila jsou nepříjemný,ale uvidíš,že je taky zvládneš.Já jsem se pyšnila,že jen 3 kg a najednou jsem se zvážila a je to 6 kg....Budu muset poslechnout mojí maminku,která na stará kolena zhubla 15 kg.Jí všechno jako dřív,ale malinké porce.Dává si jídlo na dezertní talířek,má pocit,že má plný talíř a kila jdou dolů....A hlavně jí 5x denně.Hodně snídá a málo večeří.A šlo to a celý život trpěla nadváhou a vyzkoušela desítky diet .Tuhle váhu si drží 10 let.Měj se

EliškaD

Zdravím při úterku nekuřačky a jednoho modrookatého nekuřáka. Chtěla jsem ještě jeden postřech napsat ,nevím ale jestli se dobře vyjádřím.Dříve za mé kuřácké éry ,když šly v telce šoty o zdražení cigaret nebo škodlivosti kouření ,tak jsem honem ,honem telku přepínala, protože manžel ,jako nekuřák měl samozřejmě spoustu připomínek vůči mě, a to mě nedělalo dobře. Dneska na to klidně koukáme spolu a smějeme se ,co ušetříme peněz .Ještě jeho musím odnaučit pít pivo a potom budem s penězi tapetovat. Cha,cha.Krásný den.

Marja

Rentgen dopadl dobře, vůbec nic tam nebylo. Doktorka mi řekla, že jsem měla asi přestat kouřit omezováním a ne tak najednou. Jenomže to mi nikdy nešlo. Co kdybys Nováčku zkusila omezovat. Asi to dá více práce, ale zkus to. Já si teď musím všechno v hlavě znova srovnat, jak postupovat dále. Pavčo, mamka je dobrá. Ta její metoda, by mi také asi vyhovovala. Chtělo by to týden vydržet s menším jídlem a pak už si žaludek zvykne. Teď se doléčím s kašlem,pak začnu brát ty léky na tuky a cholesterol a uvidím, jak se budu cítit.Děkuji, že jste mě vyslechli a opět podpořili a já se zase ozvujak jsem se rozhodla.

Patrik

Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyl a koukám, koukám, co se děje... Nováčku, to je mi líto, že ti to takhle ujelo. Ale vždycky se dá začít znovu. Motivaci máš pořádnou, tak bych se toho nebál. A poslední příspěvek od Marji na mě působí, že snad dostala rozum a ke kouření se nevrátí. Já tedy za sebe musím říct, že mám pocit, že to je skoro zadarmo: nekouřím už přes 40 dní. Dávku Ch jsem si snížil na polovinu (vynechávám večerní tbl). A jde to. Nic mi nechybí. Jenom se mi (že by zajímavá shoda náhod) udělal zánět dásní a bojuju s rozpraskanými koutky. Jo a taky mě pobolívá v krku. Tak stejně, jako když jsem byl třeba po pařbě překouřenej. Takže skutečnou starost mám jenom s tou váhou. Už mám nahoře 6 kg!!! Ale fakt to teď nechci řešit. Hlavní je, že nekouřím. Počítám s tím, že se do hubnutí dám pořádně po Novém roce (tedy o Vánocích se budu muset hlídat, aby se to ještě nezhoršilo, ale rozhodně se už ničím dalším nechci týrat)... Jediné, s čím fakt bojuju a ještě asi dlouho bojovat budu, je ta emocionální složka odvykání. Jak ji tak hezky popsala Greena... Tak nám všem držím palce!

Xandra

Tak já koukám jako blázen. Nováčku, holka zlatá neházej flintu do žita. Všichni ti držíme palce a uvidíš, že to dáš. Potvrzuješ mojí teorii, že z nás nejsou nekuřáci, ale abstinující kuřáci. Vím o sobě, že pokud si zapálím, lítám v tom znovu naplno. Proto ani čoudíka. Marjo, rozmysli si dobře co chceš udělat. Nemyslím si, že cigarety vyřeší tvoje zdravotní problémy.Začátek je těžký, ale jde to čím dál líp. Zdravotní problémy s kašlem jsem já neměla, ani s tlakem, ale zase s zácpou. A ty přetrvávají pořád a řekla bych, že jsou čím dál horší. Vyzkoušela jsem všechno možné a nakonec mi zabrala až Zaječická. Ovšem po asi 2 měsících co ji piju, už nepůsobí ani ona.Jsem z toho zoufalá a taky bych sinejraději zapálila, ale to jenom pro to, abych se vyprázdnila. U mě ten váhový přírůstek je způsobený těmito problémy. Mám rozdíl ve váze 2 kila před a po. Jinak nekouření si užívám, chodím 3x týdně cvičit na kondiční cvičení a pokud se mi povede "vyprázdnit se" cítím se na 20. Zdravím Elišku - moc se mi líbil tvůj příspěvek ohledně toho , co už asi nikdy nebudeme dělat. Všechno co jsi vyjmenovala - po tom se mi stýská, ale na tu bílou mrchu chci zapomenout nadosmrti. Mimochodem daří se mi to zatím dobře.

Marja

Xandro, to je tedy věc, že jsi přibrala jenom dvě kila. To je neuvěřitelné.Já ti tady teď přesně opíši něco na zácpu, co mám v mých alternativních knihách. Opíši to přesně a zkus a dej vědět. ,, Velmi se osvědčil cvik speciálně pro trávicí orgány: Ráno před vstáváním si vleže nejprve přitáhněte pravé koleno oběma rukama na hruď a přidržte minutu, pal totéž proveďte s levým kolenem a nakonec s oběma najednou. Prostřednictvím tohoto cviku lze napravit dokonce i tvrdošíjné zácpy, někdy už během dvou až tří dnů. Účinek spočívá v jemném tlaku, který vyvíjíme na tlusté střevo zprava doleva - což je přirozená cesta strávené potravy. " Co už asi nikdy nebudeme dělat - je toho opravdu hodně. Jdu na schůzi důchodců, samozřejmě je to s jídlem a zákuskem. A ještě u nás v jídelně, kam jdu někdy na jídlo, jsou tři dny husí hody. Tak to si ještě dám a KONEC.Začne jiný život.Tak a rozhodnuto. Držte se.

Xandra

Marjo díky za radu, určitě vyzkouším, ale obávám se, že potřebuju težší kalibr. Vzhledem k tomu,že cvičím poměrně hodně a tvrdě a kolena strkám až bůhvíkam a mockrát tak nevím nevím. Třeba je fígl v tom ráně, no uvidíme - vyzkoušíme. Zdravím Zdenu a gratuluju k nekouření. Ty jsi přesně příklad pro našeho Nováčka. Znovu a tentokrát definitivně do toho. Marjo, ještě jsem ti chtěla říci, že si super a moc obdivuju, že jsi to zvládla bez CHPXu, ale to už ti tu říkali všichni jen bych se opakovala. Zdena má pravdu, korunky za cigaretky jsou prima a dá se za ně pořídit spousta pěknejch věcí. Zkus něco novýho, zajdi si zaplavat, do solárka, nach si udělat nehty, nebo něco podobnýho, HLAVNĚ NEZAČNI ZASE HULIT !!!!

Grrena

XANDRO, mně se osvědčilo ráno na lačný žaludek vypít 2-3deci teplejší vody. Takový klystýrek seshora :-)) No, ale tenhle babský recept asi znáš, že jo?

zdenka

Ahoj všem, sice moc nepíši, ale pilně čtu, tak zdravím vás všechny, vidím tu i ty věrné, Xandro zdravím a díky, že píšeš stále, já jsem i trochu líná, ale věřte že NEKOUŘÍM, ale nyní i kvuli moji již 20 let staré nemoci , jmenuje se sarkoidoza, je to plicní nemoc, ale není z kouření, no pokud vás zajímá co je to za nemoc, tak na doktorce je i diskuze, dalo to pokoj 20 let, zaléčilo se to hormony /predmizon/ a bylo to pod kontrolou, ale zřejmě tím stresem a celé to okolo během roku tak se mě to opět rozjelo, minulý týden jsem byla na kontrole,chodím 1 za rok, tak zřejmě nasadí léky a uvidí se, a to už je opravdu pádný důvod nekouřit dál, ono, není zrovna k popukání že jsem při té nemoci kouřila, ale věřím že není pozdě a kouření je pro mne tabu, v sobotu to bylo půl roku, bohužel cíga mě ještě nesmrdí, snažím se vyhýbat místům kde se může kouřit, i sedánky s holkama zatím ruším, oni kouří a já to zatím nechci pokoušet, chce to čas.tak přeji i vám , když to není zdraví, tak je dobré si najít jinou motivaci, např. korunky, víte že u mne to v sobotu udělalo 18 000 kč, za půl roku? ano,je to tak. tak do toho, jde to, když jsem to zvládla já,recividista, vím o čem mluvím, tak se povede i vám, pomáhá si dávat na stranu denně ty peníze co by jste jinak prokouřili, jsem pro i na tohle téma otevřít debatu, bude to asi zajímavé. tak se držte, Marjo hlavu vzhuru!!! čus

Pavča

Ahoj všem,další důvod proč nekouřit,peníze....Dřív jsem to neřešila a cigarety kupovala,sice mi vadilo,kolik už stojí,ale kvůli penězům bych kouřit nepřestala.To bych raději nevečeřela.Teď by mi už bylo líto každý den prohulit 65 Kč.Za měsíc to už jsou skoro 2000 Kč,a to už je fakt dost.Za ušetřené peníze jsem konečně na terase vyměnila hnusný plastový nábytek za krásný dřevěný.Mám z něj radost.A co vy? Co jste si hezkého koupili???

Xandra

Ahoj Pavčo spolubojovnice, je pravda, že penízky na cigaretky se už za těch 7 měsíců poznat dají. Zrovna dnes jsem vyhodila starou fritézu a přišla mi nová - a je to vlastně 1 měsíc cigaret. To už stojí za to, že nemusím slévat olej a čistit jak magor 6 let starej hnusnej friťák. A příští měsíc zase kousek korunek zbude a to asi na Vánoce, asi budou mít doma Ježíška bohatšího, když jim ho mamka neprotáhne dýmem.Všechny zdravím a odměňujte se, zasloužíme si to.

Kodl

Zdarvím všechny debatující nekuřáky i kuřáky. O Champixu jsem se dověděl na doporučení a pak jsem nalezl tuto diskusi. Kouřím cca 20 cigaret denně a dnes ráno si jdu pro předpis na CHAMPIX k doktorce, takže jsem plný očekávání a už teď mám strach z abstinenčních příznaků. Už párkrát jsem užíval náplasti Niqitin, ale neuspěl jsem. Všem co přestali moooc gratuluji a doufám, že se mi to také podaří.

Greena

Ahoj KODLE, vítej mezi námi, jsi v dobré společnosti :-))). Neboj, strach neměj, co nezvládne Champix, to zvládne naše podpora. Hrrr na ně, na smrdutky !!!

Modrookaty

Zdravím pne, koukám, že si se na noční směně rozhodl vyrazit správným směrem. Držím tedy palce a přeji Ti, aby Tě Tvé rozhodnutí nepřešlo. Myslím, že budeš za nějakou dobu překvapený jak to snadno půjde. To je, ale už jiná písnička o které si tady budeme asi ještě nejednou vyprávět.

Modrookaty

jak sleduji je to tu již trošku veselejší, ale pořád to není ono. Je vědecky dokázáno, že když se budete nahlas smát tak tím hubnete. Pestrá a pravidelná strava v malých dávkách? To je přece přesně to co potřebujete k tomu, aby Vám děvčátka nerostla nová držátka ... ještě bych to doplnil o to, že je třeba též správně žvýkat a s jídlem v žádném případě nespěchat a pořádně si ho vychutnat. Greeno nejsi z jižních čech?... Proč? ... Tam se totiž nacházeli ti co křičeli HRRR NA NĚ ... §;o) . Zítra to bude 7 měsíců ... to je už takové nedonošené, ale života schopné miminko ... to už přežije §;o) . Tak jsem tu nechal nějaká písmenka a půjdu tvořit hodnoty. Všem Vám držím palce a přeji, aby to pokušení bylo co nejmenší. Jo abych nezapomenul ... nežijte minulostí, budoucností, protože mladí a krásní jsme pořád a jestli si někdo myslí, že ve svých 50-sáti si nezajezdím na koloběžce nebo nelezu sousedům přes plot a pod. tak je asi už opravdu starý

Modrookaty

OPRAVA ... ... nežijte minulostí, ALE budoucností, ...

Franta

Neberte zadnou chemii prestat se da bez ni.Nejprve se nicite jedy z cigarety a potom jedy dalsimi?organizmus vam nafackuje.

Pavča

Franto,takhle chytrý jsme taky.|Kdyby nám to šlo(jak jsem si vždycky myslela,že přestat nic není),tak přestaneme bez chemie.....Jsme všichni rádi,že se nám to povedlo s CH.Jeden 'radil 'tu už byl,že by se vrátil?

Modrookaty

Franto někoho mi připomínáš nejsi náhodou z hrnkárny? Myslím, že tady není nikdo zvědavý na přednášky o škodlivosti chemie. Tady se přestává kouřit.

Bow

kdyby sis více přečetl o CH zjístil by si že je to jen čistý nikotin bez dehtu a sraček co je v cigáru!!

ll

to Bow: Champix neobsahuje žádný nikotin, protože to není nikotinová náhražka. Champix obsahuje účinnou látku vareniclin, která obsadí nikotinové receptory namísto nikotinu. Ale to je fuk, hlavně že to funguje.

Pavča

Úplně bych zapomněla....včera jsem měla výročí 7.měsíců bez cigarety.Jupíííííííí!! !!!!!!!!!! Nejdříve jsem počítala hodiny,pak dny a týdny.....teď zapomenu i na tak veliké výročí.Xandro,Lubico jak jste slavily ???Snad js i Lubico nezačala kouřit?Nkde tě nevidím.....Kódle neboj se vlka nic,s touhle diskuzí a CH to zvládneš...

lubica

Ahoj všetci! Dlho som sem síce neprispievala, ale občas nakuknem ako sa vám darí a tiež načerpám trochu sily. Zrazu vidím svoje meno, tak som si povedala, že poruším sľub, ktorý som dala a predsa len napíšem o sebe. Pavčo, máš pravdu, zlyhala som, začala som asi pred mesiacom fajčiť. A to som bola presvedčená o tom, že v živote nikdy, v hlave som to mala poriadne zrovnané. Keď začal v lete po 6 rokoch fajčiť môj manžel, bola som totálne vytočená z toho. A vadilo mi to. Smrad, pohľad na cigarety na balkone. Prvú som si zapálila, keď som sa stretla so známymi na vinobraní. Ani neviem, ako sa mi dostala do rúk. Vlastne viem, ponúkli mi tak som si zobrala. Hneď mi chutila. Druhá prišla asi o týždeň a potom sa intervaly začali skracovať. Bolo mi jasné, že som znova v tom. Rýchlo som utekala pre champix, beriem ho asi mesiac, týždeň už nefajčím. Poviem vám ale, bol to veľmi ťažký boj. Oveľa ťažší ako pred tým, napriek tomu, že som ešte nebola tak rozfajčená. Teoreticky o závislostiach ovládam všetko, napriek tomu tá moja na cigaretách si so mnou robí čo chce. To ma naštvalo. Tak nám všetkým, začínajúcim aj pokročilým držím palce.

Greena

MODROOKATÝ tatíku, gratuluji ti k tvému sedmiměsíčnímu, nedonošenému , ale životaschopnému dětátku. Nechť zdárně prospívá, roste a tloustne ( ha ha, v tom není žádná narážka, opravdu ne) a dělá ti v budoucnu jen samou radost. PAVČO, rovněž tobě velká gratulace k sedmi měsícům. To, že jsi zapomněla, není příznak Alzheimera ( ten postihuje nejdřív krátkodobou paměť), ale právě naopak dobrý příznak: cigareta??? Was ist das?

alena

Kouřím 40 let tak 20 denně. Jsem sama sobě protivná , zkoušela jsem několikrát přestat, ale měla jsem strašné absťáky .Vím, že je nejdůležitější silná vůle a s tou jsem na štíru. Prosím někoho kdo kouří už tolik let , aby mně zdělil, zda jsou prášky jako podpůrný prostředek opravdu účinné, jak se k nim dopracovat a kolik stojí. Děkuji za odpověď

Modrookaty

Ahoj Aleno, kouřil jsem 36 let tu 20 na den a někdy i více. K CHampixu se dopracuješ návštěvou u lékaře a ten Ti ho předepíše. Další způsob je najít si poradnu pro odvykání a zajít tam. Je to výhodnější s ohledem na to, že snad údajně na to potom přispěje zdravotní pojišťovna, když se Ti to podaří a proč by nemělo, že??? Startovací balení vyjde bez pár korun na tisícovku a je na 14 dnů. Pojď mezi nás ať můžeme číst zprávy dalšího nováčka. Zdravím Petru.H a musím podotknout, že jsi na správné cestě, kdy si sama sobě protivná tak již není jiná cesta než přestat s tím kouřením. Takže všem držím palce a užívejte voňavé dny.

Petra H.

Ahoj, přes jeden článek na internetu jsem se dostala k přípravku Champix. Nikdy předtím jsem o něm neslyšela. Potom jsem našla tyto stránky a to mě motivuje přípravek si koupit a zkusit přestat kouřit. Je mi 21 let, ale už jsem bohužel na cigaretách závislá. :( Fyzicky asi o dost míň než psychicky, ale je to hrůza. V hospodě u pivka nebo u coly vykouřím třeba jednu celou krabičku, ne-li víc! A přes den tak 10 cigaret, jenže každým dnem se to zhoršuje. Navíc mám lehkou formu průduškového astmatu, takže mi cigarety moc nepomáhaj. :( Nemluvě o tom kolik to stojí a taky jak to smrdí. Pořád ale nemůžu uvěřit, že stačí jen trocha vůle (podle toho, co tady čtu) a nějaké prášky. Tu tisícovku nebo i dva tisíce bych do toho investovala, hlavně abych přestala. Doktor teď neordinuje, tak ho budu příští týden kontaktovat a ozvu se začátkem prosince, až budu Champix mít koupený. A ostatním držím palce při odvykání... :)

bow

Ahojki petro opravdu to stojí za to věř mi mě je taky 21 ale kouřila jsem už od 12 a to i 2krabičky denně a ted už slavím 4 měsíc bez toho a je mi líp ani mi to nechybí jen když jsou nervy nebo v hodpodě:-) přesně jak říkáš ale ten pocit jak sem na sebe hrdá mi nikdo nevezme začátky jsou těžší a nepomůže říkat zítra jo a ne v pondělí ne!!ono to příjde samo prostě se ráno vzbudíš a nezapálíš si pak je najednou oběd a ty pořád nekouříš a pak už to vlastně nemá cenu když si to vydržela tak dlouho :-)CH je super věc ale kouření je spíše psychické já ho nebrala ani 2 měsíce a to ne protože bych ho nepotřebovala ale protože jsem na něj neměla :D a stejně jsem free i bez toho ale musíš si najít zábavu aby jsi na to nemyslela a ted přestává kouřit čím dálo víc lidí třeba u mě v práci jsem jedina co kouřila a celkově za chvíli budou kuřáci v menšině tak nám pomož at je to co nejdříve! :-) mnoho zdaru jinak pro ostatní SEM DOBRA CO :-) jo a pssss: Láska i absťák přenáší :P

algiz

Zdravim, bral jsem jen 1,5 baleni Champixu a uz nekourim pres sest mesicu (kolem krabicky kazdy den). Nemam vubec zadne problemy s chuti na cigaretu a to ani v hospode kdyz popijim vic nez je zdravo. Proste nemam chut!!!!! Drzim palce vsem co se pokousi prestat. PS: mam doma pul baleni champixu tak ho klidne daruji, preci jenom je to hromada penez. Muj email kdo bude mit zajem [email protected]

Radka

Nebyla jsem tady hrozně dlouho.Nekouřím 7.měsíců a to díky lidičkám tady a CHAMPIXU:Je fakt super.Kouřila jsem moooc přes 20let.Takže věřte-pomůže i vám.Držím palečky a rychle do lékárny.Pocit je pořád moc super a den vonavej.

lubica

Ešte by som chcela napísať, že je tu tá najlepšia partia, aká tu kedy bola :-)) Zdravím Elišku, Pavču, Xandru, Nováčka, Modrookatého.....tiež všetkých, ktorých až tak nepoznám, ale vážim si ich, lebo sú bojovníci. A chýba mi tu Apolenka.

Pavča

Milá Lubico,já to nějak cítila,že jsi v průšvihu.Jsi pašák,postavila jsi se k tomu čelem a bojuješ znova.Je to veliká škoda,že jsi okusila ,jak ta mrcha chutná.Okamžitě tě postavila znovu na start.Jako Člověče nezlob se......Já vím,že už ji nikdy nesmím ochutnat,pokud se tak stane,tak v tom taky lítám a já bych neměla sílu jít znovu na start.Já přestala na první pokus,nikdy před tím jsem nezkoušela přestat kouřit,s CH se povedlo.Pokud vydržím , budu šťastná....Držím nám všem palce....

Eliška D

Lubico, je mě to líto že jsi podlehla .Psala jsem ti taky i Nováčkovi že jsem to s jednou cigaretkou zkusila ,ale ustála jsem to .Právě že nikomu nedávám návod aby to zkoušel ,protože je to hrozně ošemetný a může se do toho spadnout znovu. Byla to jenom jedna a do dneška děkuju všem ,,svatým ,, že jsem do toho nespadla znovu. Bude to 1.12. osm měsíců bez cigaret. Lubko, cením si toho, že jsi to o sobě napsala, a pokud bereš znovu champik ,tak se ti to určitě podaří. Držím ti strašně moc palce , jsi super ,,baba,, . Držím všem palce.

Petra H.

ahoj, koukám, že mrtvý to tady rozhodně neni. :) Včera jsem u pivka vykouřila krabičku a půl. Rozhodla jsem se, že přestanu kouřit zatím bez Champixu, ale až ho budu mít (snad tento týden dorazí, daroval mi půl balení jeden odnaučený kuřák), tak to snad bude lepší. Zatím mám jakejsi absťák, zapálila bych si a hned, ale zatím se držím. Připadá mi to tak těžké...

Espi

všechny Vás zdravím, tak i já se rozhodla, i za přispění této diskuze,seknout s tímhle průšvihem, kterému se říká nikotinismus:-) prášky jsem brala jen měsíc, a jelikož po 14 dnech braní léku jsem stále pálila stejným tempem(tj cca 20 cigaret/denně posledních 8 let),tak jsem se přesvědčila to utnout a..... zatím to funguje.:-) sice teprve 3 týdny, ale teď už věřím tomu, že to zvládnu. Takže držím palce všem,kdo se taky rozhodl a díky za tuto diskuzi, nakopla mě k rozhodnutí;-)

Hary

Ahojky jestli si dobře myslím, kdo jsi tak tě tu vítám a držím palce. Greeno tebe taky zdravím, jak pak válčíš? Já v pohodě už i bez Cháčka, chutě jsou furt, ale v pohodě zvládám. A neboj Greeno nezačal jsem jen jsem neměl čas. Přeju všem hodně vonavejch dní a vydržte

Espi

Rudí děkuju, moc gratuluju,že se držíš, a neboj,jedu v tom s Tebou a držím taky:-))) jsme zkrátka dobrý:-))))) krásné dny přeje Espi

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 210 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce