Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ondra

Ahoj Nováčku, to je teda kvíz - asi bych si vylučovací metodou vybral tu koženou bundu... Jen nevím, co bych s ní pak dělal. Leda jí někomu dát. Že budu muset řešit ještě takovýhle problémy po tříměsíční abstinenci, jsem netušil:-( Nevíte o někom, kdo by chtěl koženou bundu?

Patrik

Ahoj Ondro, jakou máš velikost, já bych se hlásil... Zatím totiž jedu na Ch čtvrtý den, takže jsem společně s náklady na (ještě) cigarety v dosti minusové bilanci.A když tak u tebe čtu, co si všechno budu muset ještě pořídit, tak nevím. To abych si vzal vedlejšák! Nevíte, kolik platí Philip Moris? Ale každopádně můj zpočátku dosti rezervovaný postoj k CH se začíná zvolna měnit. 4. den a zcela přirozeně jsem spadl se spotřebou o polovinu. Až se tomu divím - když kolegové chodí na cigáro, tak je mi dost divně, že se k nim jako tradičně nepřipojím. Ale prostě nemám chuť. I když když si pak zapálím, tak mi to, musím se přiznat, pořád ještě chutná. A z toho, že by ze mě měl být za týden nekuřák, mám docela strach. Ale chci to!!! Tak to snad půjde...

Ondra

Ahoj Patriku, měl jsem na začátku užívání Champixu dost podobný pocity. Taky mi po neúspěšném předchozím pokusu představa sebe jako nekuřáka přišla dost sci-fi. A pokud 4.den už máš takové výsledky, myslím, že jsi na dobré cestě... Já taky začal snižovat počet cigaret zcela samovolně a 11. den jsem si už nezapálil, protože jsem měl pocit, že bych to mohl vydržet. Držíme palce...

Greena

Zdravím vás pánové, jste frajeři Ondro a Patriku ......protože jste se rozhodli nekouřit a stát se ozdobou naší pohříchu převážně dámské diskuse :-D (HARY, nnyky a další souputníci, kde jste, snad jste to nevzdali??!!) ONDRO, gratuluji k 18.dnu - to je úspěch, to už by si zasloužilo alespoň potápěčské ploutve ! ! PATRIKU, já měla taky děsnej strach při představě, že už si nikdy nesmím zapálit... už nikdy!!!.....ani jednu!!.... Ale nakonec mi v den D pomohla kouzelná formulka " Dneska nekouřím a zítra se uvidí". Prostě jsem si řekla, že dnes vydržím, a kdyby to bylo móóóc hrozný, tak si zítra zapálím, no bóže, svět se nezboří..... a tím ze mne spadl ten psychický tlak. První den to hrozný nebylo ( díky CHx.), tak jsem vydržela druhý den a pak další a další ........ a dnes slavím 46 dnů bez kouře (60 dnů na cháčku). Úmyslně píšu slavím, protože je to OSLAVYHODNÉ ... .. Jo, jo, jo.... jen žádnou falešnou skromnost.... sebechvála v tomto případě nesmrdí. Chlapi, držte se !

nováček

A všem vám děkuji, že mi držíte palce, když se může člověk o někoho opřít, hned to jde lépe. Takže díky moc

Marja

ahoj všichni nekuřáci. Ondro, u mě to je na delší povídání. S Champixem jsem to poprvé nezvládla, překouřila . Měla jsem již načaté to velké balení a i když mi tady radili, vydržet, že den D přijde, stejně jsem ho porušila a stačila k tomu jedna cigareta a už jsem si pak koupila balíček a bylo to. Vydržela jsem dva dny. A pak jsem získala šílený odpor k Champixu. To nechci psát proti němu, hodně lidem pomohl, ale já už ho nechtěla. Tak jsem si pořídila tu knihu od Allena Cara. Napoprve jsem ji přečetla bez zájmu, pak pročítala po chvilkách, pak znova celou a tak pořád, až jsem byla 100% rozhodnuta. A to jsem skončila u moře, kde jsem měla balkón, popelníky všude, kam se človvěk podíval. A v pohodě. Teď je trochu ta krize doma, nejvíce v bytě. Pořád mi něco šeptá - ještě aspoň jednou. Ale to by byl konec i podle té knihy. Takže teorii mám zvládnutou úplně moc, ale trošku problémy jsou. Pořád jím a jsem spavá. Asi mi hodně klesl tlak. Vždyť já kouřila i v noci, na cestě, když jsem vystoupila z trolejbusu, no prostě pořád. Tak jsem asi strašně dobrá, když to zvládám bez ničeho. A on píše, že silou vůle se člověk moc trápí. Kdežto jeho metodou si říkáte, to je radost, že nekouřím a tak podobně. Stejně jestli někde tu knihu uvidíte, pořiď te si ji i k Champixu.Ale nejvíce mi stejně pomáhají tyhle diskuze a teď se těším na sraz, je to další motivace. Mám to sice hodně daleko, ale asi pojedu.Jenom bývalí kuřáci chápou jak nám je, začínajícím. Jenom ta euforie se ještě u mě nějak nedostavila. Pořád, jako bych na něco čekala. Mějte se. Ani to po sobě nečtu, asi je to zase zmatené.

nováček

Ahoj Marjo, taky mám takový dny i po těch třech měsících, kdy si říkám aspoň čouda a potom najednou vím, že by to byl konec, že to nechci. Rozhodla jsem se že chci přestat sama. Nebyly žádné zdravotní problémy, žádná povinnost (snad jenom trochu ohledu k vnučce, když jsem ho nebrala na děti), ale hrozná chuť zkusit to. Já, která se v noci probudila a šla si zakouřit, přece když už jsem vzhůru, tak si jednu dám. Kouřila jsem všude a pořád. Kouřila jsem dlouhý Mallbora a přiznávám dneska, karton byl na týden. Takže si spočítej kolik. Dneska vím, že to nechci hlavně kvůli sobě, protože se cítím líp, okolí mě chválí (což polehtá ego) a udýchám hodinu na spinningu, tohle všechno za to stojí. Breč, zuř, rozbíjej popelníky, ale vydrž, bez champixu to máš horší než my, ale ty to s touhle diskuzí určitě zvládneš. Pokud tohle bude číst i Ondra, samozřejmě nevím na co by chlapovi byla kožená bunda, ale vidíš, že ani jedna ženská se neptá na co???? Protože my to víme, já taky nechápu proč potřebuješ věci na potápění, když vrchol mého potápění jsou brýle a šnorchl, protože trpím klaustrofóbií. Samozřejmě to byl příklad, třeba bys něco radši než tu bundu. Já už teď taky budu řešit jiný věci. Ale pořád musí být něco v zásobě abys nekouřil.

Marja

Přesně tak, na děti jsme nebraly ohled, možná moje proto nekouří. A malý vnuk, když jsem šla kouřit na balkón, chtěl za mnou. Byla jsem pořád nervózní, už ať si zakouřím. A ta nervozita je teď pryč. Ty cigarety z nás udělaly dost velké trosky. Ale dala bych si. Všem novým doporučuji z vlastní zkušenosti - nemějte cigarety nablízku.Já mám i tu výhodu, že nejsem v práci a tak ani po nikom nemohu vyžebrat. nováčku, ale když budeš mít nový nick, pak tě moc nepoznáme. Jedině snad starý-nováček. Já jdu konečně něco dělat.

nováček

Blíží se má vytoužená stovka dnů, kdy nebudu kouřit, pomozte mi najít novou nicku. už nejsem nováček

Greena

Nováčku, určitě potřebuješ na oslavu té voňavé stovky nový nick!!! Co třeba "parašutistka"?...moc dlouhé, že jo? Tak třeba "skokanka" ...to je kratší, ale nějak mi to připomíná Nuselský most.... :-))) Víš co, vymysli si nějaký pěkný nick sama a dej si to jako dárek ke stovce. A my ostatní ti pogratulujeme tím, že si zapamatujeme, že "nováček" je ........?????

nováček

Ahoj Greeno, udělala jsi mi radost, po dlouhé době se ozýváš, samozřejmě, že nekouříš a oslavuješ své nevšední výročí. Takže jsem se rozhodla, že nebudu slavit stovku, ale jako ty oslavím až stojedna, a protože budu začínat vlastně znova od jedničky, zůstanu nováčkem, jak napsala marja, když budu mít nový nick nebudu to už já, nepoznáte mě, jako chci dále nekouřit budu tedy nadále nováčkem. Mějte hezké dny. Zítra jedu stříhat vínko do vinohradu, což já strašně ráda, takže víkend pracovní, ale tak nějak jinak. A poprvé bez dýmu, tak doufám, že vydržím. Takže nováček zůstane nováčkem !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Míla

Ahoj všichni nováčci i starousedlíci. Většina z vás, co tu nyní píšete, mě neznáte, ale to snad nevadí. Tak se trochu představím. Kouřila jsem 25 let a moje konečná částka vykouřených cigaret se pohybovala mezi 30 - 40 kusy denně. A včera jsem oslavila svůj první rok bez cigaret. píšu vám to proto, že jsem to vloni tady slíbila, aby ti, co ještě bojují věděli, jak se cítí člověk po roce. Tak vás můžu uklidnit, cítí se báječně! Po champixu mi bylo docela blbě a tak jsem snižovala dávky, až jsem skončila na 1/2 tbl. za den a nakonec ho předčasně vysadila, zhruba po 2 měsících. Hodně jsem si hlídala jídlo, abych netloustla, stejně jsem přibrala asi 4 kg, ale cca po 9 měsících jsem něco shodlila, takže teď mám 1,5 až 2 kg navíc, což je podle mě super. Taky jsem nakazila celou svoji rodinu a postupně všichni přestali kouřit pomocí champixu. Takže mu věřte, opravdu funguje. Kdybyste někdo potřeboval nějakou radu, napište, podívám se sem ještě párkrát a pokud budu znát odpověď, určitě napíšu, mě to tady svého času MOC pomáhalo. A na závěr bych chtěla pozdravit svoje spolubojovníky, jejichž jména si vybavím. AHOJ Martino, Andreo, Franto, Ifko, Ch-mane, Zdeno a Sigrid!!!!!!!!!!! Jak žijete? Ráda na vás vzpomínám tak jestli občas nakouknete, dejte o sobě vědět. Mějte se všichni krásně a bojujte, stojí to za to pa pa Míla

Martina

Ahoj Mílo, moc tě zdravím a jsem ráda, že jsi se ozvala. Samozřejmě blahopřeju k výročí. Hrozně rychle to uteklo, a máš pravdu, že teď už si na cigáro skoro nevzpomenu. Mě se rozhodila štítná žláza, ale samozřejmě ne jako následek nekouření, pořád jsem držela nějakou dietu a vůbec se nabraný kila nehnula, tak jsem absolvovala kompletní internu a endokrinol. a tam se to ukázalo, takže jsem dostala Euthyrox a konečně jsem začala hubnout, já jsem nakynula o 8kg a to jsem nemohla zkousnout, takže ještě chvíli a budu na svým. Mílo měj se fajn a zase za rok se ozvi. Ahoj Martina

Míla

Nejdřív jsem psala a pak se podívala dvě stránky zpět a moc se pobavila. To je super, že jste dobrá parta a máte tu při tom všem bojování i legraci. Ondro, k té tvojí nekuřácké hypotéce přidám pár svých ušetřených kousků : začalo to laptopem, aby se mi s vámi dobře psalo, pak automat na preso, nespočítaně oblečků na kolo, poslední byly kraťasy na kolo, co vypadají jako sukýnka za 1600,-Kč - v těch dělám úchyláka - bafnu na někoho a zvednu sukni a pod ní jsou ty kraťasy, tablety Nextrin po kterých zhubnu sama od sebe v noci když spím - všichni vědí, že je to blbost, taky ale spousta dobrot pro rodinu, abych je taky potěšila atp. Moji rodiče zase letěli na Malorku za 9 měsíců nekouření vlastně zadarmo - ve dvou jim to pocholkům rychleji naskakuje. Takže, jestli máš nové kolo, přeju ti stovky najetých km bez hulení. Marjo, prosím tě, co jsou to žvýkačky proti hladu? Já jsem se sice nazčila jíst hodně málo, ale hlad mám jako herec a navíc jsem dlouho za nic nevyhodila peníze :-)))))))

Greena

Tak si v klidu oslavuji 47. den bez kouře a napadlo mne zrekapitulovat mé zkušenosti s některými překvapivými reakcemi okolí na mé nekouření. Už jen proto, aby noví bojovníci věděli, do čeho jdou......Takže...... 1. Koho svým nekouřením spolehlivě našňupnete, bude váš trafikant. Náš trafikant rozmazluje zákazníky kuřáky zapalovači zdarma, reklamními akcemi tabákových firem apod. A já jsem se teď za veškerou péči odvděčila nekuřáctvím!!!! Od té doby mi náš trafikant prodává noviny s těžko popsatelným výrazem v obličeji - směs obdivu, lehké závisti (sám kouří) a živnostenské ublíženosti - nazvala jsem to "trafikantský obličej". Snad už mé nekuřáctví pomalu vydejchává...... 2. Koho svým nekouřením spolehlivě potěšíte, bude váš lékař, který vám předepisuje Champix. V mém případě se dokonce konaly rukotřasy!! Pokud váš lékař kouří, bude se živě zajímat o průběh akce " Ch" do nejmenších podrobností......... 3. Vždy se mezi vašimi blízkými najde alespoň jedna osoba ( potomek, manžel, milenec, šéf, kolega, nejlepší kamarád - nehodící se škrtněte) , která si dost dlouho vůbec nepovšimne, že nekouříte!!! No jo, my odvykači jsme asi trochu sebestřední a v době odvykání se cítíme být pupkem světa.....ale právem, ne? ........4. Nekuřáci ve vašem okolí nevědí, o co jde!! Sice pochválí, vyjádří podporu, ale jaksi....vlažně. Nemějme jim to za zlé, nikdy nezažili ten slastný pocit po zapálení cíga a prvním natáhnutí...ááááááh.... takže netuší, jak těžký boj svádíme. My máme aspoň na co vzpomínat kyš kyš ! ........ 5. Nejlepší podporu naleznete u bývalých kuřáků nebo kuřáků, kteří mají za sebou několik neúspěšných pokusů s výživnými absťáčky. Takže JEŠTĚkuřáci a UŽnekuřáci - komunikujte (nejen) virtuálně zde, tu i onde - když se sami nepochválíme, nikdo jiný to za nás neudělá ! ........... Jo, mám DOTAZ na nekouřící odvykače, zvláště na zasloužilé mazáky ( Mílo, blahopřeji k roku) : JAk odpovídáte na otázku "KOUŘÍTE?" - Skromným a decentním "NE" nebo hrdým a vychloubačným " UŽ NE!" ? Co je lepší?

Patrik

Ahoj Greeno, já se tak strašně těším, až budu jednou takhle rekapitulovat... Zatím, když přemýšlím do budoucnosti, spíš se děsím toho, co všechno budu muset vynechat a změnit. Kamarády nevyměním, to se ví. Naštěstí je mezi nima i dost nekuřáků. Ale já nějak nevím, jak budu zvládat všechny ty hospody. A že se mi opravdu nechce přestat tam chodit. Už aby se tam nesmělo kouřit:-))) A kupříkladu vůbec netuším, co budu dělat na zastávce, když budu mít třeba 5,5 min do příjezdu tramvaje. To tam budu jenom tak stát a čučet??? Jo, a napadá mě jedna otázka: jak to dělat s hulením? Tedy jako mícháním tabáku do marihuany? Doufám, že to není jako u alkoholiků, kterým se závislost může rozjet, i když si dají kapky na kašel. Protože to je jedna z mála věcí, kterých se opravdu vzdát nehodlám. Co bych už z toho života asi tak měl:-) Jinak sedmý cháčkový den - zítra se chystám poprvé na plnou porci. Pokud by měl být pokles cigaret stejně rapidní, tak asi nastane den D už v úterý. No, uvidíme. Dám vědět.

Greena

Ahoj Patriku! Vzal jsi to za správný konec, když se TĚŠÍŠ na nekouření - to je vono!!! A co na zastávce? Mně cigarety nepřestaly vonět, takže já na zastávce obcházím kuřáky a nenápadně čmuchám kouř - oxid uhelnatý, kyanid, benzen a další zplodiny hoření .......ňam :-))) Jen s tou trávou.....no nevím... nechceš to ještě přehodnotit? Mně hulení naštěstí nehrozí, jsem ročník, kterému se tyto drogy vyhnuly, ale obávám se, že kouření marihuany (čisté nebo řezané tabákem) oslovuje stejné receptory jako nikotinové cigarety - zkus se informovat u odborníků v nějakém centru pro odvykání: Jinak by to tvé trápení s odvykáním bylo pro kočku. Já vím, že si nesmím zapálit nic - ani cígo, ani trávu, ani šíšu.....prostě nikdy nic.... tečka. A srovnat se s touto ztrátou bylo při odvykání vůbec nejtěžší, protože s tímhle rozhodnutím ti Champix nepomůže......to je na tobě..... vážně se trávy nedokážeš vzdát?

bow

Zdravím a omlouvám se že jsem tady tak dlouho nebyla pořd nějak nestíhám ale musím vám oznámit že dnes mám 2 měsíce výročí co nekouřím držím se zatím CH jsem vysadila nebo lépe řečeno dobrala bo na další balení už nemám :-( přibrala sjem asi 10 kilo z čehož mám nervy ale držím se zatím ...všem nováčkům přeju uspěšný start a pevné nervy a mazákům jen trpělivost :-) Paaaa

Vašek

Ahoj,nebyl jsem tu od té doby co jsem přestal.Chci jenom dalším kteří to zkusí popřát štěstí.Nekouřím od března a už nebudu,prožil jsem spoustu stresů a vydžel jsem.Ch mi moc pomohl je to jedna z mála věcí co funguje ale musí každý chtít to je základ.Přeji všem hodně štěstí. Vašek

Mona

všem a hlavně Míle,která mi byla vzorem,když jsem přestala-2.2.2008. Hezké datum co? Připomínám sraz v restauraci Kobyla na Praze 8-metro. Příští sobotu asi ao 14.-15.hod. Více informací je na druhém foru. Moc se těším na všechny co přijdou,na jaře to bylo super. Čau

zdenka

ahoj vsem, ale hlavne Milo tobe velka gratulace, jsem jeste stale na Floride, nekourim, urcite chute jsou, ale verim ze to dal budu zvladat, jinak uz to ani po tom vsem nemuze jinak byt, ja se mam nadherne, jsou tady moc mili lide, videla jsem spoustu zajimaveho, ale velka bariera je rec, proto doma je doma, vezu vsem spoustu darku, bojim se ze se vubec vejdu do vahy kufru, mohu mit 2x 23 kg, tak uvidim, deti uz se tesi, ja na ne take, tak se mejte moc hezky a verte ze i kdyz jsem tak daleko mam vas v merku{{{, na netu jsem kazdy den, tak MILO vesele do dalsiho roku, hezky se to cte a zavidim, ahoj a drzte se.

Marja

Až jsem klikla zpět, tak jsem zahlédla, že byl špatně opsán kód. A tolik jsem toho napsala. Dříve by to bylo na cigaretu, ale teď tedy začnu psát znova. Je to úžasné, kolik se tady ozvalo hodných lidiček. Já vás mazáci obdivuji, že jste stále ještě ochotní nás nováčky podporovat. Moc nových nás tady není, ale určitě zase někdo přibude. Já vás stále potřebuji. Mílo, žvýkačky proti hladu jsem si tehdy objednala s paipem, ale byly nějaké přestárlé a nic moc. Nedoporučuji.Já jím hodně a stále a jak se mi spravilo dýchání při nekouření, tak se mi špatně dýchá s přejedení. Ale to začnu již brzy řešit. Z dovolené jsem byla moc rozjezená, to víte švédské stoly. Greeno, tvůj příspěvek o okolí, je zcela pravdivý. Kdyby si nevšiml milenec, že nekouřím, to by mi nevadilo, ale kde ho vzít / toho milence /. Co odpovídat, když se tě ptají, jestli kouříš, tak podle té knihy máme HRDĚ říct ,,naštěstí již cigaretu nepotřebuji ". Zdeno, to je fajň, že jsi s námi v kontaktu. Sigrid byla také někde mimo, ale nevím, jestli to bylo napořád nebo jen přechodně. Mě je už celkem dobře, nějakou dobu mi bylo tělesně špatně. Asi to bylo fakt tlakem a ještě jsem byla přeočkována tetanem. Teď to jde dobře, chuť občas je, ale já vím, že to je díky tomu nikotinovému monstru ve mě a když si nezapaluji, tak dostalo další smrtelnou ránu. To není z mé hlahy, ale opět z té knihy.Jinak jsem oproti dřívějšku strašně klidná, dříve jsem byla nervózní, ať už si zapálím. Rozčílí mě jedině manžel a to by nepomohly stejně ani dvě cigarety. Všechny vás moc zdravím - staré i nové. A Fridučo, co ty. Přidej se tady, je to tady zase fajň. A ještě vzpomínám Leeenu. Ta to tehdy také nezvládla jako já. Čteš nás? A všechny Leny, lenky - vás bylo více. Ahojte.

Greena

Ahoj MARJO, jsi borec, že to zvládáš bez Champixu. Moc ti fandím, já si vůbec nedokážu představit, že bych čelila vonícím tyčinkám ( pro mne to smradlavky nikdy nebudou) jen vlastní vůlí za pomoci rad Allana Carra. Ta psychika je ale zvláštní věc, že jo !!!

Janča

Už asi 2 měsíce sleduju vaši diskusi a pořád jsem neměla pocit, že se mám připojit. Teď si sama sobě slavím 50. den a myslím, že jo, že se k vám už můžu přidat. Co se týká nekouření - přišla jsem k tomu jak "slepej k houslím": já sama s přestávkami - těhotenství, kojení, to celé 2x za život - jsem hulila asi tak 35 let cca 20 denně. (Hrůza!!!!) Jenže - žádné problémy jsem nikdy neměla, ani kašel, ani zadýchávání, tak nějak nic. Rodinná anamnéza sice praví okamžitě to zahoď, ale znáte to... nic vám to nedělá, tak proč, když je to tak úžo. Až přišel ten den - ne já, ale můj mladý zeť skončil na operačním stole s vadou srdeční chlopně a tedy okamžitě zákaz!!! Jenže se oklepal a hulil dál. Zrovna tak moje 2 dcery, no měly zářný příklad v matince. A potom to přišlo - zeťák přišel od lékaře s převratným Champ. Šli do toho oba on i dcera, druhá dcera s manželem se přidali téměř ihned. A samozřejmě hecovali i mne. Po chvíli jsem tedy svolila a šla do toho s nimi. No a jak to dopadlo? Nekouřím jen já, i když bylo pár momentů, kdy jsem si řekla, že bych teď tu berličku potřebovala, ale uvědomila jsem si, že bych tím ale fakt situaci nevyřešila, tak jsem si nezapálila. Cigára nosím pořád v kabelce, řekla jsem si, že se nebudu stresovat nějakými zákazy a že když to bude nezvládnutelné, tak si prostrě to cígo dám. No zatím k tomu nedošlo, ale nevím, jak to bude pokračovat. Už 10 dnů beru 1 chpx denně - ráno. Nevím, jak to dopadne, až to vysadím úplně. Jo a všichni mladí hulí dál. Moc bych jim přála, aby se z toho vymotali aspoň jako já a vy všichni stateční. Držím nám všem palce. Janča

Greena

Ahoj Jančo-tajnůstkářko - to jsi vydržela 50 dní se nezapojit do diskuse? Gratuluji ke kulatinám, jsi o den rychlejší, já mám padesátku až zítra. Obdivuji tě, že nosíš u sebe cigárka a odoláš, pro mne by to byl příliš nebezpečný sport. Já jsem cigarety obřadně pohřbila, uronila slzu a tím u mne skončily. Podobně jako ty přecházím na 1mg cháčka denně, mám pocit, že to stačí, ale hodlám zobat asi déle než 3 měsíce, pro sichr. Proč dále kouří tvoji mladí? Champix na ně nepůsobí? Jo a jedna obligátní otázka - hmotníš víc nebo ne? Já se stále držím na hranici +2kg, ale zuby nehty, zuby nehty, zuby nehty..........

Ondra

...že si můžu koupit potápěčský ploutve jako odměnu za to, že nekouřím. Díky Greeno, konečně to mám posvěcený. No a když už to budu kupovat, tak si k tomu samozřejmě koupím i ty ostatní věci na potápění a přihlásím se do kurzu. Mám za sebou 21.den, tak si to zasloužím. Jedna statistická vsuvka: 75% relapsů nastává prej během prvních tří týdnů. Ale mám trochu obavy se přihlásit na potápění, když užívám Champix. Víte proč? Ano, modří už vědí - nejde o problémy s dechem; jde spíš o abnormální množství vypouštěného vzduchu... A primární problém je, jestli se mi vůbec podaří potopit... Poraďte, co si počít...

Greena

Ahoj Ondro, Champix, jak vidno, má mnohostranné využití - díky němu jsi se stal nepotopitelným...jako bójka...s ploutvemi!!! Ale zkus se potopit s nějakou zátěží, to by se mohlo podařit - ale budou od tebe unikat bubliny. Nu což, alespoň tě bude možné lehce vystopovat i pod vodou, a třeba ty bubliny budou odhánět žraloky....... Jóóóó, cháčko je vynález!!!!

IAN

Sleduji pravidelně tuto diskusi odvykačů a tak se musím taky pochválit.Dneska je to 366 dnů kdy jsem si zapálil poslední ( doufám) bílou potvoru. Na začátku jsem se snažil s CHampíkem bojovat, spíš jsem mu nevěřil a přestal až po 28 dnech užívání , ale pak to byla paráda. Kromě vypouštěného přebytečného vzduchu jsem neměl jakékoliv potíže. Champík jsem bral celkem 5 měsíců , i když poslední měsíc v poloviční dávce. Po vysazení se nepatrně zvýšila chuť na cigaretu a ta bohužel přetrvává dodnes. Nejhorší je , že mi cigaretový kouř pořád voní. Tak s tím budu bojovat dál. za rok jsem přibral cca 8 kg a teď po roce začíná další boj. Nekouřit jsem zvádl , teď začne boj za nežrat. Zdravím všechny matáky , i nováčky i váhající čtenáře diskuse. NEKUŘTE je to príma . IAN

Greena

Ahoj IANE, gratuluji k ročnímu jubileu, teď už jsi opravdový a puncovaný nekuřák! Mně cigarety taky pořád voní ( tedy pouze 49 dnů ) a jak to tady v diskusi čtu, je nás víc, tak mi asi nikdy smrdět nezačnou achjooo - a já jsem se na ten smrádek tak těšila!!! Přeji úspěch v boji se žravkou, doufám, že se podělíš o zkušenosti ......

IAN

Sleduji pravidelně tuto diskusi odvykačů a tak se musím taky pochválit.Dneska je to 366 dnů kdy jsem si zapálil poslední ( doufám) bílou potvoru. Na začátku jsem se snažil s CHampíkem bojovat, spíš jsem mu nevěřil a přestal až po 28 dnech užívání , ale pak to byla paráda. Kromě vypouštěného přebytečného vzduchu jsem neměl jakékoliv potíže. Champík jsem bral celkem 5 měsíců , i když poslední měsíc v poloviční dávce. Po vysazení se nepatrně zvýšila chuť na cigaretu a ta bohužel přetrvává dodnes. Nejhorší je , že mi cigaretový kouř pořád voní. Tak s tím budu bojovat dál. za rok jsem přibral cca 8 kg a teď po roce začíná další boj. Nekouřit jsem zvádl , teď začne boj za nežrat. Zdravím všechny matáky , i nováčky i váhající čtenáře diskuse. NEKUŘTE je to príma . IAN

Monina

Ahoj vsem, tak jsem tu zase desi dobu nebyla a musim se priznat, ze ikdyz mi dost pomaha cist si vase uryvky,tak posledni dny jsem si na to uz ani nevzpomela, nekourim 17.den a pride mi to uz jako normalka, celkem je mi lito ze euforie z nekoureni me presla asi po 3 prvnich dnech...Ale zase me myslenka na tu bilou smradlavku prepada min a min a nektery dny si ani nevzpomenu. Doufam, ze to tak uz zustane naporad, tak by to bylo jednoduchy.Opravdu champix pomaha a s nim jsem nezazila zadny abstak.Jen trpim obcas spatnou naladou nebo mrzutosti,ale porad piju trezalkovy caj a verim , ze pomuze.Ono je MOC dulezity v neco verit, protoze to je 99% uspechu.tak lidi verte si a jdete do toho a vydrzte je to kazdym dnem lepsi! :-)

bobča

Zdravím všechny a zárověň prosím o radu! Již několik měsíců pročítám tuhle diskuzi, ale nikdy jsem se nezapojila. Již 3 a půl měsíce nekouřím a jsem necelé 4 měsíce na Ch.Teda nekouřila jsem!!!! Moje abstinence probíhala naprosto v pohodě bez vedlejších účinků, až mi to byl divné že vše jde tak lehce. Po předchozích marných pokusech přestat kouřit mi Champix opravdu pomohl, ale stala se mi v rodině velká tragédie a já znovu sáhla po cigaretě!!!!! Je to necelý týden, co si alespoň 2 denně musím dát. Pořád beru CH, ale nechci kouřit!!!!! Ale teď každý den ta chuť na tu bílou potvoru přijde a já neodolám. Teď jsem brala jen půlku ráno a chystala se že vysadím a pak tohle. Teď nevím co dělat, jestli vysadit a začít znovu od začátku nebo brát dál a zvýšit dávku. Poradí někdo????? Moc se za sebe stydím a zároveň jsem na sebe naštvaná, že po takové době jsem zase zklamala!!!!! Zatím nikdo netuší že si sem tam zapálím a taky nechci aby to někdo věděl, protože nechci kouřit, jen nevím jak teď dál. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvěk, ale jsem fakt nešťastná. Díky za každou radu.

Greena

Ahoj BOBČO, nazvala jsi svůj příspěvek nevhodně - měla jsi ho pojmenovat " Jsem v krizi, ale bojuju dál". Neblázni, není se za co stydět, zvláště v tvé obtížné situaci, nezklamala jsi - vždyť jsi vydržela 3 a půl měsíce - skvělé. Kdybych byla na tvém místě, tak bych znovu najela na vyšší (plnou) dávku Champixu (pokud s ním nemáš potíže, tak proč ne) a zároveň bych ty ataky chuti na cigaretu zaháněla Paipem nebo jídlem - aby se zaměstnala pusa a ruce. Asi je to u tebe vyloženě psychická záležitost (není divu), při 2 cigaretách se snad nemůže jednat o fyzický absťák. V krizi největší zkus místo cíga nějakou nikotinovou náhražku ( pastilky, žvejku, inhalátor), ale hlavně to bude chtít překonat blbou životní situaci. To se lehce řekne, já vím....No a kdyby to fakt nešlo a začala jsi kouřit...... no tak co.... nikdo tě zatracovat nebude, dej se psychicky do kupy a místo sebevýčitek si řekni " jdu do toho podruhé" . MARJO, co ty na to říkáš?

Monina

Bobčo, vazne si z toho nic nedelej, kdo to nezazije , nemuze soudit.urcite bych zacla s plnou davkou a uvidis, ze te chut zase brzy prejde jako prisla. pak uz si jen slibit, ze cokoli jen ne cigaro, treba se vykric, vybrec,neco rozbij, dej si panaka ...taky jsem na sebe zvedava jaky to bude bez champixu, chci ho brat 3-4 mesice....zatim nekourim 18.den a je to pro me uplne prirozeny a to vis nejaky stresy byli a i na to pomyslela,ale pak to preslo...tak drzim vsechny prsty a ovzi se jak je ,ahoj vsem

Marja

Paráda, jak se ozývají další človíčci a většinou všichni úspěšní. U mě je to dnes 21 dní nekouření, první odpoledne nepočítám. Bobčo, tak já nevím, jak to udělat s Champixem. To Greena ví asi lépe. A možná se ještě někdo ozve a vybereš si nějakou variantu. Já jenom zase něco z té knihy:Účinky tajného kouření jsou velmi záludné.Nejhorší na tajném kouření je to, že v kuřákovi posiluje klamné přesvědčení, že určitě něco postrádá. Zároveň mu to přináší značnou ztrátu sebeúcty, jinak pravdomilovný člověk se nutí klamat svou rodinu i přátele. Cigareta není požitek, ale droga a zabiják číslo jedna. Greeno, ty jsi dobrá, já tak přemýšlela, co odpovědět Patrikovi a Ondrovi, a ty jsi to všechno krásně řekla. Iane, skvěle si vedeš a s tím jídlem budeme muset bojovat všichni, jinak ta radost nebude úplná. Monino a další všichni držte se. Příspěvek Blanky nechápu, stačí jedna cigareta a jsme pozvolna znova v pasti.

Patrik

To holt ty neopsatelný ověřovací kódy.

bobča

Děkuji všem kteří zareagovali na můj příspěvěk, poradili a taky podpořili. I dnes jsem samozřejmě své dvě cíga dala a mám pocit že už to nekouření asi nezvládnu. Ráno jsem si řekla že dnes už ani šluka a vyšla jsem z práce a než jsem prošla alejí, tak jsem si zase koupila cíga a zapálila. Hold jsem slaboch a asi tu mezi váma bojovníkama nemám co dělat. Tak všem ostatním držím palce, ať mají větší vůli než já a vydrží. A hlavně nezapomenout, že stačí jedna cigareta a jste v tom znovu!!!!!!! Pak budete litovat jako já.

Marja

Bobčo, nezoufej, já to znám a asi i jiní další. Já takhle dopadla poprvé, proto vím, že se nesmí ani jedna. Přísun nikotinu se musí jednou pro vždy zastavit a pak to jde. Musíš si to znova srovnat v hlavě a jít do toho znova, třeba za nějakou dobu. Ale rozhodně to nevzdávej. A patříš tady, tahle diskuze je nejlepší podpora. Greeno, rádkyně naše. V čem mám jet na sraz, když všechny knoflíky už jsou popošité a na nové oblečení ještě nemám.

Greena

Ahoj Marjo, řešíš podobné problémy jako já, hi hi hi. Mně se osvědčily strečové materiály - pruží, neškrtí, bohužel ale těsně obepínají :-((( A nebo zkus ty knoflíky vůbec nezapínat - určitě to bude mít úspěch :-)) Pozdravuj na srazu všechny ze spřáteleného fórka.

Janča

Ahoj Greeno, Bobčo a ostatní, dík za podporu a všem za vaše příspěvky. Taky zrovna nejsem v úplné pohodě, ale zatím, ale podotýkám zatím - jsem to zvládla. Teď budu asi děsně uvědomělá, ale jednu docela krizi jsem zvládla tím, že jsem si řekla, že tím že si zapálím, tak fakt nic nevyřeším (ale to jsem si chvíli před tím vzala tabletku - těžko říct, jak by to dopadlo, kdybych třeba brala už jen tu 1, nebo vůbec nic. S chpx je holt člověk hrdina.). S váhou Greeno a ostatní lidičky je to můj celoživotní boj. Teď jsem si řekla, že prostě MNE se ňáký choutky nebudou týkat - to asi známe všichni. Je to zvláštní, ale zatím fakt nemám pocit, že bych musela nějak výrazně pojídat bonbony atd., což ovšem neznamená, že by mne ale večer nehonily moje starobylé hlady, choutky a chutičky. V práci se snažím - zelenina, pokud možno netučné sýry atd. - večer napřed tvrdá dieta a pak uzobávání. Ale to už u mne bylo, jak už jsem psala i dřív. Teď už zase chodím 2x týdně cvičit do STOBu (pro neznalé Stop obezitě) - je to bezva, tam už chodím asi 5 let, tak mám pocit, že pro sebe konečně zase něco dělám - tedy kromě toho NEKOUŘENÍ. Váha zatím furt stejně děsná, ale zatím nic navíc. Hubnout samozřejmě chci, jako ostatně pořád. Taky se děsím toho, až pilule vysadím, nevím, jestli to zvládnu. Ale někde v průběhu diskuse jsem četla, že optimální je tak půl roku - tak budu pokračovat. Zatím zvládám i hospůdku s hulícími kamarády. No je to levnější než cíga a možná i zdravější. Jo a ty cigára v kabelce - to nám říkali ve STOBu, v kurzu hubnutí - že si ale fakt nemáme nic zakazovat, natož pak se za přestupky trestat a když si tedy ale vážně nemůžeme pomoct... je lepší si zahřešit, vědět to, a pak to napravit - to je vlastně taky trochu pro Bobču. Ty dvě cigára jsou prostě jen 2 cigára, až bude líp, tak to zase napravíš, nepropadej pesimismu. Věř si!!!!! Jo a mladí tvrdí, že to na ně nepůsobí, brali měsíc - 1 dávku. Tak nevím. Ale prý zase začnou - aspoň někteří. Držím palce nám všem. Janča

Yva

Bobčo nenervuj se pro 2 cigarety denně. Co to je proti 20 cigaretám denně.Já zvolila volbu,žádný nervy,cigarety mám stále u sebe a to mne uklidňuje a dělá dobře, že je mám tak blízko a vydržím. Pouze největší krizi jsem měla na dovolené při lenošení na pláži to mne chyběly nejvíce, po třech dnech jsem ci zapálila a stačilo mi ji nechat vyhořet v ruce a čuchat kouř a bylo vyhráno.Kdybych to neudělala stále bych se dokonce dovolené trápila. Toto bylo v červnu,těsně po vysazení Ch.Další krizi jsem měla před 14 dny,psala jsem zde,pocity,že neprožívám pocity štěstí jako dříve/denní stresy zvládám dobře/,už je to nyní lepší. Tak zkus znova Champix, dvě cigarety si klidně dej a ono to zase přijde. Hlavně se nenervuj!!!!!!Finančně tě to vyjde stejně,neví ale kolik jsi kouřila. Já nekouřím od 18.2., po 18 dnech užívání Champixu-kouřila jsem 40 i více.Jo a na semináři pro zdrav.sestry, říkali, že mají i pacienty,které Ch. zlomil až po půl roce užívání,ale nakonec se podařilo.

..

???????????????

Habr

Ahoj Bobčo, to co prožíváš teď, to jsem prožívala já vloni. Taky jsem měla vztek na sebe. Potřebovala jsem začít znova a k tomu jsem se odhodlala až letos. Teď už 3 měsíce nekouřím . Před týdnem jsem vysadila CH a zatím dobré. Jen po vysazení si častěji vzpomenu na to cigárko. Ta psychická závislost je nejhorší . Ale jak začneš znova , uvidíš , že to jde líp než poprve. Časem tu závislost zdoláš a je jedno jak a za jak dlouho. Každý ji máme různě silnou. Drž se , ber to tak , že kouření je nemoc , jak píšou , a je potřeba se jen vyléčit.

Marja

Jo, jo, je to chvilkami moc těžké.Dnes 22 dní.

zdenka

Jsem stale jeste na Floride, jen vas vsechny zdravim, i kdyz jsem tak daleko poctive vas denne ctu, protoze chci i dal mezi vas patrit, zatim se dari, byla jsem i nestastna, ze kila pribyly, ale verte, tady se tolik nezere{{{, spis salaty a pod, tolik se tady nevari, jinak se proste zije, a verte ja tu shodila 3 KILICKA{{{, az se vratim domu budu se snazit v tom pokracovat, to ti moji k luci, budou koukat, jsou zvykli ze mama proste navari, jo, ale mam dobrou inspiraci, ze to jde i jinak, dost jsem tady videla zajimaveho, ale i neco v minusu proti nam. tak kdyz to shrnu tak ano, je tady hezky ale doma je doma, v mem veku ty koreny jsou dost silne, uz se i tesim na deti, jinak mrzi mne ze se nepotkam na srazu, tak snad priste, moc vas zdravim, Marjo, tak vidis jde to,tak se drzte, budte na sebe hrdi, je proc!!!!

nováček

Ahoj všichni, tak vás zdravím. Dnešní výročí 101 dní bez cigára mi připadá jako 20 let.Připadá mi, že doba, kdy jsem kouřila je strašně dávno a já mám chuť na cigaretu čím dál větší. Uvědomuji si, že to nebude, začala jsem champix užívat opět pravidelně, neboť bych nerada propadla pocitům. Zatím si pořád říkám, že si můžu kdykoliv zapálit, ale že nechci. Vždycky to rozchodím. Ale současné počasí taky nahrává tomu, že s přibývajícími vrstvami oblečení, klesá moje nálada. Ale pořád ještě vykukuje přes den sluníčko a jde to. Jinak to beru jako pohodu a dalších 100 dní si představuji jako procházku růžovým sadem, protože už vím co mě čeká. Tiše závidím těm co píší, že nekouří rok a víc. Ale třeba se tam taky dopracuji. No teď jsem se rozhodla, že slovo třeba sem nepatří, dopracuji se tam určitě a jdu pro to něco dělat. Takže nekuřte, mějte se všichni hezky a pište ať je co číst. Já mám pocit, že champix už mám doživotně.

Hary

Zdravim... jsem tu jen na skok nemám ted moc času psát, ale nebojte nekouřím a jde mi to docela dobře. Greeno a co ty jak válčíš? spolubojovnice. Mějte se všichni moc krásně.

Marja

Zdenko, pak budeš podrobněji informovat o tom hubnutí. Nováčku, těžko je, přetěžko. Ale onehdy tady Yva psala, že ji také není i po dlouhé době veselo a už ji to myslím přešlo. Ta období asi budou. Mám málem pokušení začínat zjišťovt, jak to dělají ti, co kouří ty dvě denně. Ale ne, nebudu, já chci být nekuřák a my teď vlastně trpíme, za to že jsme tak dlouho kouřili.Nekuřáci takhle netrpí.

inka

Zdravim,sice tady nemam ( jeste ) co delat ale musim Vam vsem podekovat za podporu kterou si davate.Ja kourim uz 16 let 20-30 ks dene.Prestoze mam tri deti kourit jsem neprestala ani kdyz jsem byla tehotna.Pred dvema lety muj bracha onemocnel.Mel nador ten mu metastazoval na plice.Dnes je tomu mesic co umrel bylo mu 27. let.Za tech 16.let jsem se pokousela prestat kourit vydrzela jsem to nejdele tri tydny.Dnes jdu k doktorce a necham si predepsat CH.Od pondelka lek nasadim doufam ze to vyjde.Strasne moc chci PRESTAT !!!!! Tak doufam ze budu tak dobra jako jste Vy.DRZIM VAM PALECKY:

Milena

Inko, moc Ti držím palce. A neboj, když móóóc chceš, tak o půjde. Já dnes nekouřím 25. den a je mi pořád krásně. 1. den jsem hned přestala kouřit a 13. den jsem sekla i s CH. a jde to i bez něj. A žádné depky, žádné problémy, jen ta váha se trošku pohla nahoru. Ale nepatrně. Myslím, že to je tím, že jsem taky móóóc chtěla. Tak si přeji, aby mi to bez těch problémů vydrželo a Tobě přeji, ať Ti to jde taky dobře. A i kdyby problémy přišly, drž se. Tady si čteš, že většina musí taky bojovat. O to víc, je obdivuji a všem VŠEM ty palce držím.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 210 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce