Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Greena

Zdravím všechny nové odvykače - Aleno, Petro H., Espi držím vám palce usilovně. Mně moc pomohla tato diskuse, běží už víc než rok a dozvíte se tu spostu tipů a triků .No a ještě víc a usilovněji i držím palce opakovačům - Nováčku, Lubico, tentokrát to dáte, vždyť jste děvuchy šikovné a víte, jak na to... :-))

Xandra

Zdravím tě a držím pěsti,až mi kosti v ruce praskaj. Neboj , teď už víš, že příště ani šluka. Je to prostě TABU a my to už nemůžeme pokoušet. Eliška je borec, že to ustála, já bych dopadla jak ty a Nováček. Holky nekouřím pořád a už mi to i pekelně smrdí. Apolenka mi taky chybí i Robin, celá naše parta. Nechodím sem už tak často, ale pravidelně nakouknu jak se daří ostatním a mám radost že se ozýváte. Doufám, že si budeme nechávat vzkazy i nadále . Všechny pozdravuju, Pavču, Elišku, Apolenku, Lubicu, Nováčka, Robina, Elišku , Leny, Marju,Greenu, Modrookatého, a všechny ostatní co jsem nejmenovala taky - moc jste mi pomohli všichni. To že nekouřím už přes 7 měsíců je taky Vaše velká zásluha.

Pavča

Nesmíme dát ani 1/2 šluka.......Xandra má pravdu , je to pro nás TABU.Lubi i Nováček to vyzkoušely a musí zase vybíhat ze startu,brrrr....Přeju jim ať už běží přímo k cíli a nám všem vlastně totéž...Nekouřit,nepokoušet , cigareta je hnusná a v ničem nám nepomůže....Taky zdravím všechny 7 měsíční a samozřejmě mladší i starší.Občas se tady moji spolubojovníci ukáží,ale nevím,kde je Robin?Jak jsi na tom?Nebude káva?

Greena

Jupííííííí......... 100 dnů bez kouře........uááááah......... grrrr....... týýýýýjofka......... dzííípíííjáááouuu.... ...halelúúúújáááááh.. .. : - DDDD..... A teď něco artikulovaného. Za těch STO dní jsem nevykouřila 2000 cigaret. Neprokouřila jsem 6500,-Kč ( kam se ty korunky safra rozkutálely?). Zde na fóru jsem sklidila DESÍTKY pochval a povzbuzení (díííííky), které mi dodaly asi MILION kilokalorií energie ( část těch kcal se usadila v pase a na břiše - nevadí!!). Kromě toho jsem posbírala a vyhodila snad TISÍCE mrňavých zelených kulatých papírových nesmyslů od Champixu!!!

Petra

Ahoj lidi. Stokrát jsem četla vaše příspěvky. Dnes jsem si došla pro Champix a hned si ho vzala. Je mi 34,kouřím 17 let okolo 40 za den. Vždy při představě,že přestanu kouřit se mi udělalo špatně a málem jsem vykouřila dvě najednou,abych se uklidnila. Takový jsem srab. Ale zamilovala jsem se. I když je silný odpůrce kuřáků,z lásky mi to toleruje. Já chci pravý opak,přestat. Najednou mám touhu s tím praštit a vy mi tu odvahu dodáváte. Hodně síly mi dodává Martina,koukala jsem,že tu je jako psychozákladna pro nás srabíky. A hodně mi pomáhá zjištění,že nejsem jediný slaboch na téhle planetě. Díky díky,budu referovat,jak bojuju a číst,jak bojujete vy. A už nebudu psát takový román. Ale jsem z toho mého náhlého rozhodnutí tak paf-chci to dva dny,že jsem to musela napsat. Tak zatím ahoj

...

Jaká Martina?

také Petra

Ahoj, moc zdravím!!! Champix jsem nasadila v sobotu ... a jsem odhodlaná opravdu přestat...jenže je tu ta závislost a přesně jak píšeš - představa že už nebudu kouřit, ve mě vyvolá neskutečnou chuť na cigaretu. Ale i u mě je nová láska a to mi pomáhá v mém odhodlání (není to samozřejmě jediná motivace, protože stát se může cokoli, odešla-li by láska, přijdou cigarety a to už opravdu nechci). Tak ti jako své jmenovkyni držím palce. Jsme na tom podobně, doufám, že vytrváš!!!

radek

Ahoj Petry a vlastně všichni odvykači.Taky jsem měl svoji lásku "Petru" a to celkem více jak 20 let.Teď jsem ale rád,že jsem se ji před 4 měsíci zbavil.Sám jsem sobě nevěřil,že bych mohl něco takového dokázat a ono to šlo celkem bez problémů.Asi po měsíci a půl jsem snížil dávku na 1 tbl.denně a od 3.měsíce jsem bral jednu tbl.denně nepravidelně.Nyní už vice méně neberu nic.Na cigaretu si občas vzpomenu a není těžké to ustát.Jen jedno mějme na paměti.Už ani čouda,jinak jsme v tom znovu.Jsem se sebou vcelku spokojen až na váhu +4kg.Zakoupil jsem švihadlo za 50kč a bude se skákat.Držím vám všem palce a vydržme-stoji to za to

Pavla

Ahoj všichni co jste tady.Zdravim všechny nove odvykače a jsem moc rada ,že je nas čim dal vic.Včera -utery to byly čtyři tydny co nekouřim jsem strašně rada,že to s CH jde celkem dobře.Kouřila jsem od svych 14 let a ted je mi 37 takže 23 let.....to už opravdu chtělo změnu nikdy bych neřekla,že ja to zvladnu a ono se dějou věci co o sobě člověk ani nevi.Zatim se všichni držte pečujte o tu svou pevnou vuli a stojte si za svym rozhodnutim.Musime se smiřit s tim že už nikdy jinak je zle a jsme v tom až po uši zase znova.Tak proto držme se!!!!!Tak zatim čau

no-one

Ahoj, jsem tu dnes poprvé, je mi 41 let, z toho 25 let kouřím, dopracovala jsem se až k 30 kouskům denně.Bezúspěšně jsem během let zkoušela přestat s pomocí náplastí, snižování počtu cigaret, vypalování ucha 9V baterkou :o). Již z jara jsem si u obvoďáka nechala napsat Chmp., začla jsem, ale po 4 dnech se vyskytli rodinné problémy a tak jsem to přerušila a znovu jsem začla až 3.11., 13.11. jsem dala dopoledne poslední cígo. při hledání info o CHmp. na netu jsem narazila na vaší diskuzi, je velice přínosná, hodně mi pomohli Vaše poznatky -co můžu očekávat, jak odolávat a co je vlastně nejtěžší, beru Chmp. 1 x ráno a ½ odpoledne, obtíže: zácpa - na to funguje 2 x denně heřmánek a do horkého dát lžíci šv.povidel, plynatost- espumisan, živé sny a noční buzení a pocení– zlepšilo se to ale nezmizelo po snížení z 1tabl. na ½ odpoledne. Dnes večer, 8 den abstinence jsem měla asi nejsilnější absťák, drželo se mě to asi 2 hodiny.. měla jsem chuť zabalilt si do novin naší kočku a vykouřit jí :o( , a to jsem myslela, že ty nejhorší chvilky už mám za sebou.. jinak s tím, že už nikdy velký problém nemám a na odpočinkové pauzy mám hrnek s kávou nebo čajem.

..Lenka......

Nazdárek nováčci. Je Vás tady jako mladých myší. a to je moc fajn.Všem držím palečky a hlavu vzhůru, půjde to a za pár dní budete psát:........ NEKOUŘÍ|M..........Já pomalu začínám desátý měsíc bez cigaretového opojení a nikdy bych nevěřila, že mi budou retky tak smrdět. Neříkám , že to šlo lehce,kousala jsem do všeho co jenom trochu okousat šlo.Byla jsem protivná na všechny a všechno co se kolem mě vrtlo(odnesl to i květináč ). Všechno přejde a potom ............HurááááááááááááA ušetření penízky.? ty se nějak rozkutálely,ale na rozdíl od cigaretového dýmu,který se rozplyne,se zhmotnily( botičky, halenečka, počítač....)Mějte se moc krásně a pište,pište . moc to pomáhá.Mydlypupku ,Oluš a další.Kdepak jste?

no-one
1x

Lenko díky za podporu, jak tak pročítám příspěvky ze začátku..zatím jsem na straně 48 a v noci se mi o tom i zdálo.. tak jsem zatím pouze na startu.. 9DBC chjoo. Nemáte někdo recept, jak nemyslet na basu?? resp. na to že nekouřím??? mám samozřejmě velkou radost že nekouřím, jsem na sebe pyšná, ale tím si to vlastně pořád připomínám a stále se zkoumám jestli mám chuť, nebo nemám.. jinak vše dělám jak dřív, klidně posedím s kuřákem a je mi to jedno, kouř mi sice stále voní, ale kuřák ne :o)

Market

Ahoj všichni odvazlivci a milovníci trápit sebe sami :) za cenu zbavit se toho hnusu, který jen pridelava starost .....kde mám cigára proboha ! Patřím k Vám. Chci tu reagovat na výrok : měla jsem chuť zabalit si do novin naší kočku a vykourit ji .;DDD Uz jsem mou odvykacku chtěla vzdát, ale toto mě opravdu povzbudilo, nebuď srab,koukej ,jak by jiní vykourili i vlastní kočku. A navíc pobavilo Začala jsem asi v roce 2016 iqosem ,pravda od té doby jsem kourila opravdu jen ten,aiqos! Ale 2 krát tolik! Cca 25 denně ,až mi z něj bylo hrozně,pálení jazyka ,krku až na zvracení někdy... Takže Champix jsem užila poprvé cca duben 2021 vyborne mi zabral a ja byla v 7 nebi ,že konečně nekouřím, ( musela jsem uplne vynechat kavu a alkohol ,byt jen obcas,tak proste nikdy ..začala jsem i kolo,procházky ,ženská posilka pecka ,Jaké bylo ovšem mě zklamání, když po 4 měsících chuť na cigo asi stresik v práci, prostě se vrátila, prvně jsem si dávala jen pátky výjimečně u kávy, poté středy,pátky a pak jsem si řekla tak to fakt Teda ne,potřebuji znovu schampix,tak to máte smůlu, schampix se teď nevyrábí a bude až duben 2023 a byla jsem v tom zase naplno :( V dubnu mi řekli,že bohužel, že ho přesunuli na prosinec 2023 Tak jsem to zkusila bez něj pomohla mi k tomu chripka a je to 7 dní a vykourila bych tu kočku zabalenou do novin co nemám ;) Všem přeji aby to dokázali přestat ,navíc si myslím,ať už přestanete na jakoukoli dobu a znovu a znovu ,každý den nekouřit je prostě ✅ úžasný

no-one

Jinak ještě všechny zdravím a přeji jim hodně síly a odvahy... a hlavně děkuji, že sem píšete, také mě to nabíjí a dodává odvahu... zatím Zdař

Gree

Ahoj no-one, gratuluji k 9 dni, nostalgicky vzpomínám, jak mi bylo devátý den... Hmmmm.... Byla jsem pořád v euforii, že nekouřím, chodila jsem si sem neustále pro pochvalu - dělej totéž, pomáhá to! Jo a má univerzální zbraň na absťák, kuřácké choutky etc. bylo PÁRÁTKO. Sežužlala jsem jich snad celý maxipack. Výhoda párátek - nejsou kalorická. Nevýhoda - použitelná jen ve společensky únosných situacích, tj.doma. Jednou jsem na to zapomněla, vyšla s párátkem v puse na ulici, a říkala si, proč po mně lidi tak blbě koukaj? Pořád lepší párátka než do sebe tlačit laskonky, metabolismus je mrcha, stávkuje... Tak se drž, nejhorší máš za sebou.

No-one

Děkuji za gratulaci Gree, to potěší, už jsem myslela, že sem nikdo nechodí :o( párátka vyzkouším, alespoň ta váha nepoleze nahoru tak rychle...

nováček

Ahoj všichni, taky bych si ráda šla pro pochvalu, ale zatím to nejde. Četla jsem příspěvek Lubici a jsem skoro ráda, že nejsem sama kdo selhal. Ale samozřejmě je mi to líto, protože tady byla, když jsem začínala a pomáhala. Takže mě to mrzelo za ní. Já jsem měla jít v úterý do poradny, ale volali mi a%t nechodím a přijdu v úterý, takže zatím kuřák. Vynasnažím se to udělat s champixem tak, abych přestala kouřit mezi novým rokem a silvestrem den D neurčuji,poprvé mi to trvalo 22 dní, počítám, že podruhé to bude o trochu horší, ale jste tady vy a já věřím, že to zvládnu. Greeno gratuluji ke stovce. Taky jsem byla v euforii, když jsem dala první stovku. Drž se, ty se svým optimismem na to máš. Jste bezva parta a ráda se sem vrátím. Zdravím Xandru, Elišku, Pavču, Modrookatého a všechny. Dále vítám všechny začínající a přeji jim, aby to vydrželi a byli lepší než jsem byla já. Já se ale vrátím a doufám, že podruhé to určitě vyjde. Co je s Marjou????? marjo kde jsi. Takže se zase v úterý ozvu. Lubico drž se.

Marja

Nováčku, jsem denně tady. Bojuji s tím jídlem. Jeden den malé talířky a pak zase ne. Ale váha se zastavila. Asi za 14 dní to budou tři měsíce bez. Držím ti palce a všem ostatním také.

Greena

Ahoj NOVÁČKU, díky za gratulaci, vzpomínám na tvou stovku, já jsem za tebou klopýtala s velkým zpožděním. Už se těším, jak tě budu podporovat při tvém novém začátku. Tentokrát to dáš! MARJO, jsi dobrá bezchampixová bojovnice, klobouk dolů. K té váze - já jím celkem všechno (tedy nízkotučné alternativy), ale po 4.-5. hodině odpolední už nejím žádné přílohy ani pečivo, tzn. hlavně zeleninu, maso, netučné sýry, různé saláty atd. klidně v libovolném množství. Ale ten fór s malými talířky je dobrý, to musím vyzkoušet.

lubica

Ahoj, Nováčku! Síce sme zlyhali, ale to neznamená, že sa stým nedá bojovať ďalej. A máš pravdu, druhýkrát je to oveľa horšie. Mala som pocit, že mi ten champix vôbec neučinkuje tak, ako prvýkrát. Cigarety chutili aj po dvoch týždňoch užívania tak, ako pred tým. Dokonca žiadne bolesti hlavy po fajčení, ako som mala pri prvom užívaní. Potom som si ale uvedomila, že sa vlastne spolieham len na champix. Takže najprv si to treba usporiadať v hlave, či to naozaj chcem alebo nie. A je mi jasné, že keby som nemala priateľa nefajčiara, tak to nedokážem. Tak si to dobre naplánuj a premysli. A dobre sa na tú potvoru cigaretu naser. Vidíš, čo si s nami robí. Ja to už nedovolím. Ešte na záver mi, prosím Ťa, daj vedieť, ak vieš, čo je s Robinom. V minulom príspevku som ho zabudla spomenúť, velmi ma to mrzí, neviem, čo je s ním. Prajem ti veľa síl do nového boja, aj sebe, aj všetkým začínajúcim. Tým pokročilým prajem, aby nikdy sa nedali zlákať ani jednou cigaretou a poučili sa z našich chýb. Držte sa, ste všetci skvelí.

Mona

Gratuluji Greeno k tomu 100. výročí. A gratuluji všem ke všem výročím co mají i 1 den je úspěch proti tomu,co jsme předváděli celý život.Minulý týden jsme byli s manželem v rakouských lázních. Bylo to naprosto perfektní,ale nejvzváštnější byl ten pocit,když se nás ptali,jestli chceme v hotelu pokoj kuřácký,nebo nekuřácký. Samozřejmě jsme chteli ten nekuřácký-manžel nikdy nekouřil a já jsem nepřestávala žasnout,že já už taky ne. Všem držím palce a hlavně odvahu to chce. Pamatuji,že nejhorší bylo to slovo UŽ NIKDY v tom byla právě ta lítost,ale dneska to zní úplně jinak ,tak nějak hrdě...

Peťka

Zdravím,užívám 4den,po ranních tabletkách mi 3 dny bylo šoufl...takový ten stav,je mi nějak zle,ale dá se to vydržet.Večerní tabletky mi nic nedělají,pohoda,ale dnes po té ranní,nejdřív jsem stála nad mísou a myslela že se obrátím naruby,ale za 10 minut mi zas bylo fajn.Pak asi za hodinu se mi začlo zhoršovat prostorové vidění...taky tak ne moc dlouho a dobrý.No a ve finále jsem začla blekotat nesmysly,tedy myšlenky jsem měla srovnané,i jsem přesně věděla co říct,ale lezly ze mě děsně nesmyslné věty.Naštěstí do půl hoďky jsem zas byla v pohodě,jen ta divná bezmoc,když chcete něco říct a mluvíte tatarsky,takže asi začnu raději taky brát půlku.Jinak chuť na cigáro mám fakticky menší.Naše známá přestala kouřit za týden,tak nám všem držím palečky.

No-One

Ahoj Peťko, já jsem místo kouření začala číst diskuzi od začátku a nejsi sama, komu bylo po Chmp špatně, mě se někdy jen točí hlava a jsem jakoby připitomělá, ale jiní i zvraceli a měli odzkoušeno jíst tabletu až po jídle a zapít jí hodně vodou..nebrat jí zároveň s kávou, to jim bylo hůř.. můžeš to zkusit, jestli to nebude lepší :o)

Pavla

Ahoj všichni!!! Pet'ko něco takoveho jsem taky proživala,ale asi po 10 dnech to ustoupilo a zustala jenom ta nevolnost pocit na zvraceni a tak nějak šouflo,ale i na to už jsem si nějak zvykla.Trva to vždy tak pul hodiny a je fajn.Grano nadhera Moc gratuluji a přeji ti těch stovek až do nekonečna.Skoro ti šlapu na paty no no vlastně jen z dalky vidim kousek těch pat.O'O'O' jak ti tiše zavidim ale zaroven' ti to moc přeju ,protože jsme všichni na jedne lodi.Tak ja dneska slavim 35 dni nekouřeni jsem na to taky moc pyšna je mi celkem fajn ustala jsem oslavy meho manžela 40 všichni kouřili a ja si popijela vinko a ani mě nenapadlo,že bych si měla zapalit.Taky jsem ustala prvni hadku a stres myslela jsem že vten moment vykouřim celou krabičku,ale pak jsem si uvědomila,že mi nikdo a nic nevezme moje pevne rozhodnuti a taky tak bylo tak zatim pořad plnou parou v před.Taky abych nezapoměla zdravim všechny novačky.Postradam Patrika Už 4 den uživam jednu tabletu CH rano a večerni sem vysadila zatim v poho.uvidime a co ty Patriku taky to tak ještě uživaš?Na te 1 tabletě bych chtěla zustat tak měsic no uvidime o kilach zase přiště už nestiham ahoj ahoj všichni Pavla

No-One

hurá, tak nekouřím 12 dní..to jsem si ani v nejdivočejších snech nedokázala představit.. add. ty sny to je děs, ráno jsem z nich naprosto utahaná, o kouření se mi zdálo zatím jen jednou, nejčastěji jsem těhotná :-DDD, to nechápu. Jinak přeji sílu oběma Petrám, holky vy to dáte! Držím palce a cítím s vámi a doufám, že mě brzy budete v patách a nebudu na to sama. Zdravím i všechny ostatní matadory

Pavča

Blahopřeju ke 12....každý den je super a bude jen a jen líp.Pro mně bylo nejhorší rozhodnutí,pak jsem se začala hrozně těšit,že po 25 letech budu voňavá a nebudu muset jen shánět místečko , kde se dá kouřit.Pak nastal první den a sama jsem žasla ,že to jde......Za pár dnů to bude 8 měsíců a jsem moc ráda,že se mi to povedlo a doufám,že vydržím......Nějak jsem si to srovnala v hlavě a hrozně bych se styděla si zapálit před dětma,manželem i kamarádkama(tu radost jim NEudělám) a kouřit tajně???? Dík to už mám jednou za sebou a bylo to nejhorší období mého kuřáckého života.......Držte se všichni.P.

martin

zdravím všechny, o champixu jsem se dozvěděl od kamarádky přítelkyně, která už díky němu 2 měsíce nekouří, o víkendu jsme patrali na netu a narazili na tuto stránku, která nás inspirovala a motivovala víc než oficiální stránky champixu. Tak jsme se rozhodli, dnes jsme vzali každý první prášek a doufáme, že to vyjde. Oba kouříme cca 12 let, já 40, ona 20 denně, takže argumenty typu, že je to drahá léčba jsou směšné. Stejně jako mnoho z vás máme obavy, jaké to bude bez cigaret, ale už aby to bylo. Děkuji za tyto stránky

Greena

Ahoj dvanáctiletí kuřáci. Držím vám oběma palce, určitě to dáte, protože nekouříte moc dlouho, vlastně jste ještě taková kuřácká nedochůdčata :-) To my ostatní, co jsme kouřili 20,25,30 i více let, jsme se s tím prali, ale pro vás to bude pinkačka. Tak se držte!

Ivana

Ahoj všichni. Dlouho jsem nic nepsala, ale příspěvky čtu snad každý den. 3 týdny nekouřím a teprve teď se cítím líp (nemyslím na cigaretu každých 10 vteřin). Už jsem zkusila i posezení v hospodě, ale to je zatim krize. Ani víno mi nechutná! Jenom ten pocit radosti z toho, že nesmrdim a nejsem závislá na tom chodit v práci každou hodinu ,,za buk" mě utvrzuje čím dál tím víc v tom, že nekouření je prostě svoboda! Tak přeju všem začátečníkům a těm kteří se teprve rozmýšlejí, ať jdou do toho, po těch třech tejdnech se to dá zvládat už celkem v pohodě a věřím, že to bude den ode dne lepší!

EliškaD

Všechny nováčky moc a moc zdravím.Jenom pro připomenutí 1.12. to bude 8 měsíců bez cigára.Začínaly jsme přibližně stejně s Pavčou a Xandrou, holky zdravím.Jinak pocity že nekouřím po 30 letech jsou super ,ale věřte, že mě to drží pořád. Takže pořád se to ve mě pere. Ta chut na smradlavku tady je ....Ale v hlavě to mám srovnané ,že prostě nebudu ,tak nebudu. Tak pro začínající ,jestli můžu poradit , papejte champik ,ten hodně pomůže ,když přijde chut na smradlavku pijte ,pijte pijte,a když přijde krize vzpomente si na nás ostatní ,co se s tím taky pereme a hned budete vědět že v tom nejste sami. A něco na povzbuzení........že Xandro... Dříve když jsem ráno vstala do trafiky pospíchala, bílé tyčky nakoupila a celý den prohulila. Dneska totiž dámy milé když už je mě dlouhá chvíle, dám si dobré papání to chut na cígo zahání. Krásný den.

No-One

Velká gratulace ElišceD k 8měsíců a Ivaně k 21 dnům!! Jste fakt dobré.. a nejen Vy, ale všichni zde, co se perou sami se sebou a vítězí!! Doufám, že se těch 8 měsíců také dožiji a nezemřu na tloušťku :o) Martine, to dáte, jestli chcete přestat, tak s Chmp se to povede.. a jaké to je bez cigaret?? zvláštní, pořád si zvykám, ale rituály udržuji, jen bez té cigarety a nejsou tak dlouhé.. někde v diskuzi (pomalu jí pročítám od začátku) někdo spočítal, že měsíčně - při 20 cig. denně -strávíš 50 hodin kouřením. To je celkem děsné, ne? Budu Vám držet palce a dejte vědět jak si stojíte. Zdravím a už se těším na čtvrtek, budu slavit 14 dní BEZ!!! Hurá a sláva

Greena

NO-ONE, dobře se držíš, vypadá to, že jsi fpoho!! Už víš, jak si počneš s těmi 50 nově získanými hodinami měsíčně? Jaké kuřácké rituály udržuješ? Kafíčko? Pobyty na balkóně? Nebo jiné?

No-One

Greeno, no to je právě ono..nějak ten čas navíc musím využít, asi budu chodit plavat, do Podolí mám kousek. Zatím ten čas investuji sem a čtu to jak knihu, jsem rychlý čtenář , jsem teprve na 141 stránce, je to tak dramatické a naštěstí to skoro vždy končí hapyendem :o) K těm rituálům, jak jsi správně uhodla, je to káva, místo cíga žmoulám hrnek a piju ho opravdu hodně pomalu, když jsem v chatě tak jsem vždy sedávala na schodech venku, tam na čerstvém povětří to vždy chutnalo a světe div se, bez něj se mi to líbí také, ale hlavně, jak zde i bylo již řečeno, žiju dneškem a co bude zítra se uvidí a tak se tím netrápím. Je stále lépe, každý den je to lepší a já jsem realistický optimista, navíc jsou horší věci na světě, jen mě mrzí, že místo abych ty prachy prokouřila, mohla jsem je dát někomu, kdo je opravdu potřebuje a alespoň by mu to pomohlo.. no budou Vánoce a já už někomu radost udělám.. našetřím dost, kouřila jsem nezřízeně :o)))

No-One

díky za podporu, měla jsem to stejné, také pro mne bylo nejtěžší to rozhodnutí, ale s cigárem v hubě jsem se nenarodila a moje zvířata také nekouří, tak je to asi normální, ne? :o))) kouřila jsem od 16 až do 41 a dosahla jsem až 30 č.marlborek denně, prostě děsné. Pokusů o nekouření jsem měla nespočet a nanic. Svatozář tomu, kdo vynalezl Chmp a tomu kdo začal tuhle diskuzi, protože ta se na tom, že nekouřím podílí stejnou měrou.. Tobě Pavčo blahopřeji k 8 měsícům, už jsi asi za vodou a dokázala jsi to přeprat, gratuluji!!! Jje od tebe moc pěkné, že zajdeš a nás co jsme teprve na začátku povzbudíš a pochválíš. Díky ti i vám všem

Pavča

Není za co děkovat,já děkuji,že tahle diskuze existuje,je to taková malá náhražka kouření,aspoň si o něm pokecáme.Za vodou nejsem a nebudu nikdy.Stačí jedna a jsme v tom zase....že Lubi?!Snažím se a je mi fajn,ráda bych už nikdy nekouřila. Snad to vyjde a pokušení se mi vyhne.....Eliško,Eliško,taky ti roste bříško?

EliškaD

No,jo,bříško roste, roste,... říkáme to tady po sté,....prázdná ruka,tedy jíme,...hlavně ,že už nekouříme.

Pavla

Prvni chci pozdravit všechny co začaly dneškem uživat CH a věřte jde to s nim užasně!!!! Pavči gratulaci k 8 měsicum-jsi dobra Pavčo!!NO-ONE ke 14 dennimu vyroči-je to hezke jak ty dny přibivaji!! Ivaně k 21 vyroči-šlapeš mi na paty mam 36 dni.No a tak bych mohla pokračovat dlouho prostě sme dobři!!!Taky jsem nevynechala kavu a nejhorši je to rano vždycky jsem pospichala z postele na kavu a cigo a ted se nemužu přinutit vstavat mam hruzu abych nezačala zaspavat do prace.Tak se všichni držte Zatim ahoj

nováček

Ahoj Lubico, zvažuji a uvažuji a snažím se rozhodnout, zatím ano převládá nad ne, potřebuji si jenom ujasnit to zásadní rozhodnutí, už nikdy. O Robinovi vím, denně si píšeme a mám i jeho mobil, napíšu mu, že jsi ho sháněla. Aby se ti sem ozval. Jinak gratuluji, jsi lepší než já, všichni tady jste lepší než já, takže budu muset dokázat, že taky nejsem tak špatná, a že to dokážu. Jsem ráda, že tady jste, protože jinak bych do toho znovu nešla. Zdravím Greenu a všechny ostatní. Eliško určitě se ozvu. A všem držím palečky, ať vám to jde líp než mě.

Greena

Ahoj NOVÁČKU, co to čtu?......Zaznívají v tvém příspěvku tklivé tóny?........ Určitě ne, to se mi jen zdá!!!!.... Nováčku, tady na fóru není nikdo lepší nebo horší ( neřkuli špatný :-(((( ). Nekuřáci a užnekuřáci NEJSOU LEPŠÍ než kuřáci a ještěkuřáci. Tady jsme všichni DOBŘÍ !!!!!!!!! Ty jsi taky frajerka, protože jsi vydržela 4 měsíce nekouřit.... protože se nebojíš skákat padákem...... protože pomáháš lidem okolo sebe ( kuřákům i nekuřákům) ....protože se nevzdáváš.....A že jsi začala znova kouřit? No a......má bejt? Není ostuda upadnout, ostuda by byla zůstat ležet a nevstávat ! Ale to není tvůj případ. .... Dej tomu svému rozhodování čas, buď v klídku, já jsem se chystala na cestu do Nekuřákova minimálně půl roku! Vono to rozhodnutí musí uzrát - jako plísňový sýr :-)))

lubica

Greeno, krásne si to napísala. Len súhlasiť sa dá. Tak Nováčku, hlavu hore, my to dokážeme.

Leny

Ahoj všichni, dnes nemám moc času, ale chci vás všechny tady pozdravit, podpořit a hlavně se musím pochlubit, protože dnes je to právě jeden rok, co jsem přestala kouřit (s champixem). Takže sláva champixu!!!Držím vám moc palce, aby vám to uteklo jako mě. Ani se nenadáte a budete taky slavit. a je jedno jestli rok nebo týden. Hlavně že bez cigára. Tak se držte a pa. Jo a těm, co to nezvládli - ono to půjde, nebojte, hlavně se zas do toho pusťte, je to na vás.

No-One

Leny, zdravím a gratuluji, moc pěkné výročí :o))))

Pavča

Véééééliká gratulace k takovému krásnému výročí.......Něco hezkého si kup za ty ušetřené tisíce.....pěkný a voňavý dnešní den a všechny dny další ať jsou stále voňavé.......

Greena

Ahoj LENY, krásné výročí, krásně si to oslav a krásně si to užij! Měla bych dotaz na tebe jako zkušenou nekuřačku :-) - kdy a jak jsi vysadila Champix? Já táhnu 4. měsíc, beru půlku tbl. ráno a nějak nevím, kdy a jak rychle přestat .... co ty na to?

Janča

Ahoj Greeno a všichni, mám stejný problém - nevím jak přestat (tedy tentokrát s Chpx).Také beru už jen půlku ráno a nevím, jestli už toho mám nechat nebo ne?! Já osobně mám pocit, že bych ty půlky už ani nemusela, ale co já vím? Zdravím všechny nekuřáky, a nám všem držím palce. A každá rada dobrá. J

Robin

Tak Vás všechny moc zdravím. Omlouvám se, že jsem se tak nějak bez upozornění odmlčel na docela dlouhou dobu. Všem, kteří nekouří, i těm co s kouřením stále bojují, držím pěstiˇaby se jim to povedlo. Co bylo se mnou za těch několik posledních měsíců. V podstatě se toho stalo hodně, tak pěkně popořádku. Od 25. dubna až do 4. října bylo vše docela v pohodě, cigareta mi ani nechyběla, nebyla chuť, ani nálada na kouření. Pak mi ale náhle po hnusné nemoci zamřela moje milovaná tchýně a stalo se to, co se stát němnělo. Nervy, stres, žal, bolest, to vše způsobilo, že jsem neodolal a zapálil si. Ale i tak jsem nepřestal věřit tomu, že kouření zanechám a prozatím se povedl i druhý pokus. Po asi týdenním kouření jsem cigarety znovu odložil a po pohřbu jsem si zapálil poslední. Není to dodnes jednoduché, neustále mne napadají myšlenky na cigaretu a tak jsem nakonec zkončil jako příležitostní kuřák. Co to znamená? Když už nevím kudy kam, tak si jednu prásknu a je mi fajn. Takto to běží už asi měsíc, kdy v průměru vytáhnu cca 3 cigarety za den. Hodně mi pomáhá Nováček, které bych chtěl i touto cestou vyseknout obrovskou poklonu nad tím, jaký to je člověk s velkým Č. A vy holky moje zlaté, neustále na vás na všechny myslím, ale momentálně nejsem ve stavu provozovat kavárnu. Rád se za vámi sem podívám, občas něco napíšu a budu se snažit jít do nového roku jako nový opravdu nekouřící kuřák. Mám naplánovanou dovolenou na 16 dnů, tak to bude ten správný čas na to, dát se dohromady a přestat definitivně. Jinak bych vám ještě chtěl popřát hlavně pevné zdraví a to i všem ve vašem okolí, protože když se stane něco tak hrozného jako je úmrtí velmi blízkého člověka, tak mi věřte, dá vám to tak na frak, že cigareta bude pro vás vysvobozením. Všem vám přeju, aby se vám to nestalo, dávejte na sebe i své blízké pozor a těšte se z každého dne. Zatím ahoj a držte se.

Pavča

Ahoj Robine,drž se, uvidíš , že to půjde.....Čas všechny rány zahojí.Nám před 3 týdny zemřel velmi blízký přítel a kamarád.Byl dost mladý a jeho smrt přišla jako blesk z čistého nebe.A já jsem to ustála.......Moc se chválím a ty to zvládneš taky a nějakou příležitostnou "kámošku" nebudeš potřebovat.Až budeš OK,tak se sejdeme v kavárně....

EliškaD

Robine, jsem moc ráda že jsi napsal, protože svěřená bolest je poloviční bolest.Vím ,že se tady nikdo osobně neznáme ,ale držíme při sobě .Proto Ti držím palce ,at se ti povede nekouřit a pěsti pro hodně štěstí. Těším se na kafčo.

lubica

Ahoooj, som velmi rada, že si sa ozval a že si v poriadku. Zdá sa, že sme začali fajčiť v rovnaký čas :-)). Smrť blízkeho s človekom poriadne otrasie, to sú situácie, kedy človek často zlyháva. Ty si ale veľký bojovník, som si istá, že to zvládneš aj na druhýkrát. Lebo príležitostný kuřák zo závislého už nebude nikdy. Je to len dočasné. Mne sa zatial darí, ale je to ťažký-preťažký boj, oveľa ťažší, ako ten prvý. Ja to mám so zlyhávaním trochu naopak :-) Keď som zažívala ťažké chvíle s vyrovnaním sa s rozvodom, vydržala som. Akonáhle sa situácia upokojila, bolo mi lepšie, začala som fajčiť. Velmi ti budem držať palce, aby sa ti podaril ten druhý pokus, dobre to premysli, usporiadaj v hlave. A budem sa tešiť, ak sa občas ozveš. Všetkým nám prajem veľa síl!

Janča

6. října mi zemřel brácha - na tu nejošklivější nemoc. Hrůza, ale jsem se zaťala a v hlavě jsem si srovnala, že tím, že si zapálím ho neoživím, jen si zkrátím cestu za ním. Tak tedy držím jak ten bejk. Uvidíme jak to půjde dál. Všem držím palce

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 210 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce