Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Modrookaty

Ha ha ha teda musím říct, že si mě pobavila. Zub se asi nepovede zaléčit, ale kouřit přestaneš jen tehdy, když to opravdu chceš ukončit. Nemám rád statistiky vždy se vyrobí taková jakou zrovna potřebuješ, ale jedno je jisté až zjistíš, že nepřišla myšlenka na cigáro celý den máš hodně moc dobře nastartováno. Čert nikdy nespí a začne Ti hlavou probíhat myšlenka zkusit si dát jedno cigárko ... na téma co to se mnou udělá. Nemusíš to zkoušet je v podstatě naprosto jasné, že začneš napno znovu inhalovat ten smradlavý dým. Takže už si v hlavince připravuj postup jakto provedeš, abys zůstala voňavá. Myslím, že trošku předbíhám dobu, ale kdo ví za jak dlouho se Ti to bude hodit. §;o) Krásný večer

Hary

tak jsem tu Greeno po modrých tabletách je mi asi tak hodku jako kdybych měl v žaludku kamení, ale potom to přejde. dnes jsem zase vykouřil o 3 cíga méně a ani mi to nepřipadlo, prostě mi to přestává chutnat. Doufám, že to takhle pujde dál. A s tím snem taky se mi zdál hezky blbej. Řeknu vám ho. Zdálo se mi, že mě všichni kamarádi a rodina přemlouvali, abych si to s tím že přestanu kouřit rozmyslel a abych se netrápil a kouřil dál. Já jim ale furt říkal že prostě s tím chci seknout ať to stojí co to stojí a i kdybych měl udělat cokoli a potom jsem se vzbudil:-). Když jsem znova usnul zdálo se mi, že plavu v Severním ledovém oceánu. Páni to byla studená voda. Křeč mě brala do všech svalů a já plaval a plaval abych se neutopil. Když jsem se probudil bolelo mě celé tělo. Myslíte že za to může CHX? To jsou teda sny hihihi.

Modrookaty

Ty tři si uštřil tím, že si plaval §:o)

...

Když se podíváš i na jinou diskusi, tak tam najdeš příspěvek, že dotyčná řešila vynechávání cigaret a později i zaháněla neodbytné myšlenky na cigaretu čištěním zubů a není to tak špatný nápad. Zaměstná se pusa i ruce a v puse je příjemná chuť, kterou by bylo škoda hned smradem kazit. Třeba to jsou nějaké telepatické snové rady. Žádný prostředek k oddálení zapálení cigarety není špatný. Zkus a uvidíš, držím pěsti.

Greena

Díky za výklad snu, to by mohlo sedět. Já jsem totiž na zuby cimprlich a čistím si je docela často, podvědomí mi asi napovídá, co mám dělat v krizi.

Mona

Teď jste i připoměli ty sny. Já už si fakt nepamatuju ten obsah,ale vím,že ty sny byly hrozné,někdy i erotické atd.....Už jsem to tady psala,ale svého času se mi po nich stýskalo. Teď jsem přišla ze zarady ,kde jsme si s manželem otevřeli víno a on si dal doutník. Taky mi nabízel,ale já na to přísahám vůbec neměla chuť. To pro ty momentální odvykače píšu-jde to a už to po 7 měsících ani nebolí.Den ze dne je to zkrátka lepší. Přeju vám ať jste v pohodě a pište. Monika

Hary

Ty erotický sny bych taky bral. To věřím že se ti po nich stejská :-)))

...

Harry to je o úhlu pohledu. Když Moniku ve snu svádí jeden svalnatý třicátník, tak se tomu říká erotický sen. Až Tě bude najednou nahánět 20 nádherných nymfomanek, pak je to spíše horor a buď rád, že se můžeš zchladit ve studeném moři a plavat a plavat. Výsledek je toiž stejný. :-((

radek

Zdravím všechny odnaučené kuřáky i budoucí čekatela.Vrátil jsem se k diskusnímu foru po čtrnáctidenní dovolené a musím se vám pochlubit.Mám za sebou první měsíc bez tabáku a je mě fajn.Musím souhlasit s Cigem a oponovat Karlovi.Není to žádné mazání medu kolem pusy a rozhodně byl CHx připsal více,než jenom polovinu úspěchu.Jde o to rychle zahnat bleskovou myšlenku na špinku a najít si nějakou jinou činnost a nepočítat s tím,že si ještě někdy zapálíte.Já ještě před svým stanoveným dnem D vykouřil obvyklou dvacku,další den nekouřil a šlo to,jde to a CHx to zvládnu a jsem o tom přesvědčený.A přitom se považuji za chudáčka bez pevné vůle. Mějte voňavý den a zdravím všechy brňáky-nekuřáky.

IFKA

Blahopřeji k prvnímu měsíci bez cigaret. Je to super pocit nebýt otrokem té bílé smrduté tyčinky, viď. Jinak si myslím že úspěšnost Champixu je víc jak 44%. Vždyť kolik nás tu je co jsme s kouřením zatočilii? Jsou sice i tací co to z jakéhokoliv důvodu vzdali, /a ani nevíme o všech protože se stydí přiznat/ale je nás dost na to, aby jsme dokázali úspěšnost nad 50%. Chce to jen chtít, jen si to v hlavě vyřešit že chci být nekuřák a máte zaděláno na úspěch. Pak zajít pro recept a takzvaně do toho SKOČIT.Všem přeji úspěch v boji a hezký den. IF

evva

Moc vás tu všechny zdravím,bude to krásných 7 měsíců,co jsem BEZ:)Je fain,že to tu neustále běží.Moc mi to tu pomohlo,dalo by se říct,že nebýt těchto stránek,asi (určitě)bych to nezvládla.Vlastně...tyto stránky ,"lidičkové" co tu jsou....to vše mi moooc pomohlo.A tak se tu držte,všem kdo ještě pořád váhají-jděte do toho,jde o to jen -SKOČIT-a pak je to víceméně fain.Vám všem,kdo jste už skočili-MOC velká gratulka:).Držte se!Někdy je lépe,někdy hůře,ale jde to.Zatím Ahojky :D

IFKA

Ahojky Ewo. Blahopřeji k 7 měsícům vítězství nad cigárem. Už sem tě tady ani na diskuzáku dlouho neviděla. Jsem ráda že jsi v pohodě. Napiš častěji, my stará garda musíme tuto diskuzi dát zase do klidu. K odvykání je třeba klid a pohoda a ne hádky, podezírání a výčitky, jak se to tady dělo minulý měsíc. Pomoz prosím, jestli ti vybyde nějaký čas na psaní a podporu nováčků. Hezký den-IF :-)

Renča

Zdravím všechny, kteří s tou neřestí skoncovali.Snažím se i já. Už jsem vybrala startovací dávku a dál uvidíme. Jsem rozhodnutá a když něco chci, tak za tím jdu. Mějte se krásně bez nikotinu.

Mirča

Ahoj, ahoj, ahoj. Všechny vás tu srdečně zdravím. I když jsem do této diskuze nepřispívala, tak ji mám docela pročtenou a všem vám moc děkuji za to, že jste tak na rozdíl ode mně činili. Hlavně lidem z prvních 150 stránek. Nejen Champix, ale z velké části i tato diskuze mi pomohla přestat kouřit. Příspěvky posledních možná třech týdnů však trochu nechápu a opravdu si nejsem jistá, zda bych jako nově příchozí tady našla oporu. Proto jsem moc ráda, že pár z vás se odhodlalo tuto diskuzi znovu dostat do starých kolejí a ráda tímto také přispěju svou troškou do mlýna. Pořád jsem také "nováček" ... kde se hrabu na vás co už třeba rok nekouříte. Moc vám to přeju a také vás moc obdivuju a fandím vám. Já jsem začla brát CH před 35 dny a to opravdu s velkými obavami, měla jsem z toho strach (z nevolností, že se z toho zblázním když to působí v mozku :-D atd....). Od 11. dne braní CH nekouřím po postupném snižování počtu cigaret. Dokud jsem brala bílé prášky, nebylo mi nic, akorát jsem byla trošičku ospalejší, unavenější....Po modrých mám nevolnosti, nic příjemného, ale dá se to vydržet. Také se mi asi po 3 týdnech užívání objevilo akné, docela dost, ani v pubertě jsem takové neměla, ale cca po dalších dvou týdnech se ztratilo tak rychle jak přišlo. Takže když to shrnu, žádná hrůza. Naopak musím říct, že jsem už několikrát přestávala kouřit, vydržela jsem i 4 měsíce, ale byly to měsíce utrpení a neustálého myšlení na to, že si chci zapálit. Teď s champixem to tak není, samozřejmě si na cigaretu vzpomenu, je to nesrovnatelně lehčí se s tím nekouřením vyrovnat. Teď jsem si poslední 4 dny snížila dávku na půl prášku ráno a půl večer, to kvůli těm nevolnostem. Nevolnosti ustaly a nic se zatím neděje....chuť na cigaretu není větší. Takže snad to takhle dobře půjde dál. Jinak je mi 30 let a kouřila jsem tak od 16. sem tam a od 18. už tak krabičku denně (byly časy kdy i více). Proto všem začínajícím přeju všecko nej nej nej a hlavně vydržte - fakt to jde a fakt je to super nekouřit a nesmrdět. A teď bych prosím měla jednu otázečku na ty zkušené mazáky nekuřáky tady: Jaké to bylo po vysazení CH např. po 3. měsících? Dost se toho bojím, že třeba přijdou nějaké absťáky nebo tak něco. MOC díky za odpovědi

Martina

Ahoj Mirčo, popsala jsi své odvykání úplně přesně a já jsem na tom byla obdobně, jenže bez předešlé zkušenosti, nikdy jsem to nevydržela a jenom jsem si to slibovala. Ptala jsi se na vysazení Champixu po třech měsících, musím ti říct, že jsem vůbec žádné absťáky nepociťovala a proběhlo to dobře. Je pravda, že po těch třech měsících už pomíjí ta obrovská euforie a občas se objeví chuť, ale dá se zvládnout a není to nic tragického. Mně ani nevadí ta občasná chuť si zapálit jako nabraný kila, která moc nejdou dolů a přitom nemám pocit velkého přejídání, ale snad to zvládnu, doktorka na endokrinologii mi řekla, že po roce by se všechno mělo vrátit do původního stavu a i to hubnutí by mělo jít líp.Takže výročí jsem právě oslavila, tak teď začnu bojovat s kilama. Držím palce a našlápnuto máš dobře, hlavně nevysazuj Chx předčasně to by za to určitě nestálo a začínat znova je asi dost těžké. Zdravím Martina

IFKA

Ahojky Mirčo. Vítám tě na této diskuzi. Musím souhlasit s Martinou, napsala bych to stejně. Já taky přestala kouřit 11-tý den, ale snižovala jsem dávky rychleji a vysadila po 36 dnech. To ti ale nedoporučuji, to si každý musí určit podle sebe, jak to cítí. Jinak po vysazení se postupně snižuje účinná látka v těle. Mi ani nepřišlo že jsem je vysadila, bylo to v pohodě. Žádné absťáky se nekonaly, tak se neboj. Podávej o sobě zprávy. Hezký den-IF

Pavča

Ahoj všem....Trochu se připomenu,kouřila jsem 25 let 15-20 cigaret denně.1.dubna jsem se rozhodla(na apríla) a 3 jsem začala zobat Champix..........11.4 ráno jsem si zapálila a nějak to nebylo ono,tak jsem to típla a další cigaretu jsem jen oddalovala a oddaluji do teď.......Příští pondělí to budou 4 měsíce co nekouřím......Ch jsem brala dle návodu a asi po měsíci nekouření jsem začala snižovat na 1/2 tbl.ráno a večerní jsem vynechala.Takhle jsem to brala asi do 3 měsíců nekouření a pak jsem vysadila úplně.Musím říct,že malinký absťáček asi trochu proběhl.Trval asi 14 dnů,byla jsem protivná i sama sobě,manželovi jsem vyčetla pivko,když já nemám pochutinku cigárko,proč by měl mít on.......Bojovala jsem s náladama(chuť na cigaretu jsem neměla a ani nemám) , ale protivná jsem byla dost...Pak to nějak přešlo a myslím,že jsem v pohodě....Držte se a nekuřte,stojí to za to!!!!

Greena

Ahoj všem, tak jsem před chvílí zbaštila poslední bílou tabletu a už se těším, že zítra začnu s modrým silnějším kalibrem. Řeknu vám, bílé tabletky jsou slabota, kouřím bohužel dál, dnes mne přitom škrábalo v krku, ale já jsem holka odolná, tak jsem statečně bánila dál. Doufám, že modrá bomba zaúčinkuje s větší razancí...... Jinak jsem včera večer zběžně prosvištěla prvních 100 stránek této diskuse, abych se připravila na nástrahy a protivenství, která mne po dni D čekají. A co jsem se dozvěděla? KDYŽ JDE HUBA ŠEJDREM - nejlepší je žužlat Paipo, mrkev, uždibovat kysané zelí, dále bobony a žvejky všeho druhu, cumlat hřebíček..... PŘI NADÝMÁNÍ a ZÁCPĚ - psyllium, čaj puerh, fenykl, syrovátka, čaj z listu senny - vše užívat vnitřně, nikoli zevně :-)) ........ V KRIZI NEJVĚTŚÍ - okamžitě navštívit toto fórum a zaskučet "Pomóóóc!" ........... Matadoři, máte ještě nějaké osvědčené babské ( a dědkovské) rady, tipy, triky a fígle?? Srdečně děkuji předem. Já se na TO chystám jako na vojenské manévry, při kterých musí být nepřítel obklíčen ze všech stran a pak rozdrcen na padrť. Jenže v téhle bitvě jste generálové vy odvyknutí, já jsem pouhý branec....spíš brankyně..... nebo branka....? Ále, moji (ne)kuřáci mi rozumějí !

Modrookatý

Ahojky všem, ___Greena mě o5 pobavila. Děvče za chvilku budou ostré střelby tak se připravuj §;o) hlavně se toho moc neboj, protože není to až tak hrozné, ale strašně zajímavé a hlavně příjemné celý den nekouřit. Až bude ouvej stačí opravdu přiběhnout a zavolat. ___Mirče bych chtěl říct jen tolik, že bys neměla nic uspěchat a hlavně se nepřecenit. Je lepší, když bobulky zbudou než, aby jedna chyběla. Vzhledem k relativnímu mládí CHPX není zatím přesně známa účinnost u lidí, kteří přestali brát CHPX dříve než je uváděno v návodu. Myslím, že je to závislé hlavně na jedinci a jeho vůli. Já sám jsem využíval pouze jedno startovací, jedno celé balení a z druhého startovacího balení mi polovina zbyla. Ke konci užívání jsem už i zapomínal tu ranní půlku brát a nic to se mnou nedělalo tak jsem to ukončil. Tipnul bych, že je to možná i déle než měsíc a je ze mě nečoudící kuřák §:o)). Hezký večer

Greena

Modrookatý, balím si plnou polní, tak vyzvídám od mazáků a supráků jako jsi ty, co ještě přibalit, abych něco nezapomněla ;-)

Hary

Tak jsem tu dnes zase. Dnes jsem zase svoji dávku snížil a to na 6 půlek cigarety. Nevím čím to cigareta mi nechutná, ale prostě jí potřebuju. Budu snižovat dál a mám pocit, že můj den D se blíží. Držte mi palce. Přeju hezkej večer.

Modrookaty

Hary, že by ses překouřil těma půlkama ? §:o) Tak a už se vezeš hezky za námi na tu nekuřáckou stranu. Držím palce.

Hary

Nevím čím to v podstatě mi ta cigareta nechutná ale furt jí dost potřebuju, Ted se jen zbavit toho aby ta touha jen to držet v ruce nebyla tak velká, protože já moc moc chci přestat kouřit!!!

Modrookaty

Hary, kouřit Ti nechutná a cigaretu potřebuješ? Divné ne? Takže vlastně teď si zapaluješ už jen proto, aby si dělat ty pohyby související s kouřením a vypouštěl z úst smradlavý dým. Nehraješ si už jen na draka? §:o) U Tebe nastává to další období kdy si v klídku musíš zase v hlavě srovnat kdy ten D bude a já myslím, že dost brzy. U někoho to funguje tak, že prostě zapomene celý den kouřit a někdo to musí untout a říct teď je konec. Já jsem to utnul 13.4. ráno jsem si v klídku zapálil tu čoudyho trubičku a už mi bylo jasné, že ta je ta poslední. Tak přemýšlej a držím palce. Hezký den

radek

Čau Hary,už jsem tady psal.1.7. byl můj den D a den předtím vykouřil celou dvacku a mohl bych kouřit i další den,jenže jsem si nějak pozapomněl koupit cigára.A světe div se ono to nebolelo- a nebolí.Držím všem brancům palce a vy držte mě.P.S. Dneska ráno jsem jel výtahem s nějakým chlápkem,který zrovna tipl špínku.Přátelé-to byl smrad,že by člověk pad.

Mirča

Ahoj všem, děkuji za odpovědi, hned se mi trošičku ulevilo....nechci v žádném případě nic uspěchat a prášky budu brát, jak dlouho se na to budu cítit. Tu dávku jsem snížila jen proto, že mi opravdu po té vyšší dávce nebylo moc dobře od žaludku, teď s nižší dávkou je mi fajn a řekla bych , že se nic nezměnilo co se týče chuti na cigaretu. Hary u tebe si myslím, že je to na dobré cestě...Já jsem to měla stejně, cigareta už mi vůbec nechutnala poslední dny před dnem D, ale stejně jsem si prostě musela jít zapálit - já už jsem se pak tomu dokonce smála , že to dělám pro to abych snad nezapomněla jak se to dělá :-D a pak to přišlo samo, prostě jsem zjistila , že je poledne a nekouřím, pak jsem se zase do něčeho zabrala a bylo 6 večer...no a pak už jsem si jen řekla, že večer si to už kazit nebudu a od té doby NEKOUŘÍM! Huráááá a jsem tomu moc ráda, je mi fajn, i když mi ta potvůrka bílá někdy chybí...co si budem povídat.....dnes je to už 26 dní co nekouřím. Takže se drž a ono to brzy přijde. Ahoj M.

Mirča

Ahoj Greeno, já se snažím pořád něčím zaměstnat - mysl i ruce - a často jsem četla, že při přestávání kouření máš odbourat zvyky jako kafe atd. a mi paradoxně pomáhá , když už opravdu nevím co s tou chutí na cígo udělat, dát si kafe-turka....pak mě ta chuť přejde. Nevím proč, ale mi to prostě v nejhorších chvílích pomáhá :-)

Greena

Ahoj Mirčo, díky za zkušenost s kávou - turka piju též. Už jsem uvažovala, že přejdu na nějakou cikorku, abych nabourala spojení turek-cigareta. Ale když říkáš, že to jde a dokonce ti to pomáhá.... Uvidím, v pravý čas vyzkouším. JInak ti fandím , jsi dobrá, že držíš a nekouříš, snad se vbrzku vydám ve tvých stopách.

Mona

úplně tochápu,taky mě to ani nechutnalo ale MUSELA jsem. Jestli tě to uklidní,tak to přejde,ale trochu s tím zabojovat musíš. Vyčkej ono to přijde. Všem držím palce

IFKA

šem kdož se dali stejnou cestou. Hezký voňavý den pro vTak dnes mám 10 měsíců ode dne, co jsem definitvně sekla s kouřením :-) Je to móóc příjemnej pocit a přeji ho zažít všechny! :-))

IFKA

Se mi to nějak promíchalo :-)))

IFKA

Tak dnes mám 10 měsíců ode dne, co jsem definitvně sekla s kouřením :-) Je to móóc příjemnej pocit a přeji ho zažít všem kdož se dali stejnou cestou. Hezký voňavý den pro všechny! :-))

Mirča

Ifko moooc blahopřeju a doufám, že tohle taky jednou s hrdostí napíšu. Drž se :-)

radek

Taky chci zažít ten pocit.Velká gratulace IFCE

Modrookaty

Hezky si to pomotala §:o) skoro bych řekl, že už si vydatně oslavovala. Samozřejmě gratuluji a přeji, aby Ti to tak vydrželo dál.

Clif

Také se připojuji ke gratulaci a doufám, že jsi to neoslavila kubánským doutníčkem nebo vodní dýmkou, hi hi :-)) Drž se IFKA, jsi super kočka.

Mydlypupek

Též Ti přeji spoustu voňavých dnů ,ale i dalších měsíců.Ifko velká gratulace a věř tomu ,že ať udělám cokoliv, nikdy, nikdy tě nepředhoním, ale určitě budu ten druhý a na to se moc těším.Vždyť mi tři budeme již sedmnáctého srpna slavit půl roku nekuřáctví. Vím, jaký je to pocit, když kuřák obtěžuje nekuřáka, aby mu zapálil .Ani si nedovedeš představit s jakou hrdostí jim odpovídám,"JÁ NEKOUŘÍM.Ty jejich sklamané obličeje že nemůžou kouřit mi dělají neskonalou tajnou radost.Ifko přeji Ti sluníčkový den a drž se Mydlypupek.

Greena

IFKO, též se připojuji ke gratulantům, ale stojím skromně v koutě, protože v ruce žmoulám cigaretu - pochopitelně nezapálenou! Jsi FAKT dobrá!

evva

Včera jsem jen tak zběžně nakoukla,chtěla jsem vás tu pozdravit a říct,že žiji a že je mi fain i BEZ:).Jen jsem přelétla pár řádků,dneska bylo víc času a tak jsem se vrátila nazpátek...Mám pocit,že tady by to mělo být HLAVNĚ o podpoře!!!Všichni by se tu měli "hecovat" k tomu,aby "TO DALI" :).Každý může někdy klopýtnout,vždyť jsme lidi.A kde jinde by vám měli pomoct se zase srovnat,než TADY???Asi je hloupost se vracet 14 dní nazpátek,ale taky by mě asi zamrzelo,kdybych si sem přišla pro pomoc a místo toho,by mi tu vzali sebevědomí.Naopak,chválím FRIDUČU,že se přiznala a řekla vše na rovinu.Taky to nemusela.Přišla to napsat,jelikož se potřebovala "vykecat".TAKŽE FRIDU!!!!!DRŽÍM MOOOOOC PALEČKY :DDD Doufám ,že se brzy ozveš,jak jsi na tom. Když si vzpomenu na své začátky...bylo to moc těžký toho nechat.Trvalo mi dlouhých 6 týdnů na CHMPX,než jsem definitivně odložila cigaretu.Ale šlo jen o prvních pár dnů(a pak o všechny ostatní :DD)Večer jsem se vždycky pochválila,že jsem dobrá,že jsem ten den vydržela bez kouře.Ráno jsem vstávala s tím ,že DNES si nezapálím a zítra se uvidí a pomáhalo mi to.Říkala jsem si ,že to prostě zkusím nekouřit,i když jsem to moc chtěla,tak jsem o sobě věděla,že si vůbec nevěřím,neměla jsem žádnou pevnou vůli(nemám do dneška :))Jen jsem zjistila,že jsem schopná fungovat bez cigaret,aniž bych při tom vraždila své nebohé děti:DDD.Vždycky jsem si totiž říkala,že kdybych měla přestat kouřit,nejspíš by to odnesli nejvíce děti,jelikož .....ale co mám vyprávět,to asi každý tady zná:nervozita,třesy......A je to vše už v pohodě. Nikdy neříkej nikdy a tak já taky nemůže napsat,že tento stav považuji za konečný,ale momentálně ho nehodlám měnit.Občas chuť na cigáro přijde,ale jelikož je nemám u sebe,nekouřím. Moc vám tu všem držím palečky.Vám co se chystáte"skočit" i vám co jste už na "druhém břehu".HLAVNĚ!!!!!Buďte V POHODĚ!!!!

Greena

Modrý den = 8.den s již modrými tabletami. Tedy silnější než ty bílé jsou, pravda... Ale nevolnosti žádné, jen jsem taková mdlá a malátná, slastně jsem podřimovala v křesle u holičky. Bohužel kouřím dál, ale ty cigárka štípou, pálí na jazyku, škrábou v krku - no asi jako to úplně první kdysi v dávnověku. Ale jinak žádná výrazná změna. No jo, mé nikotinové receptory nejsou žádný vořezávátka, to nejsou ti vyzáblí černí ďáblíci v reklamě na Niquitin, kdepak... Moje nikotinové receptory jsou kluci svalnatí, namakaní pětadvacetiletým usilovným tréninkem, který jsem jim každodenně dopřávala. Chvilku je ještě budu rozmazlovat dvakrát denně 1mg Champixu, aby si zvykli. Doufám, že se mi za tu péči odvděčí tím, že mi v den D neudělají z mozku kůlničku na dříví. To bych tedy považovala za černý nevděk!!! MATADOŘI , mám takový hloupý DOTAZ. Nemohla bych tu lehce hnusnou chuť cigaret zvýšit přechodem na nějakou ohavnější značku? Kouřím slimky ultralight - co takhle gitanky bez filtru nebo balenika z Tarase Bulby? Není to moc hovězí nápad?

Modrookaty

Zdravím Greno, všechny prostředky (co nepoškozují těžce zdraví) k tomu jak přestat kouřit je třeba využít. Zkus co se dá a kuř třeba i doutníka, když to pomůže.

Clif

Modrookatý, doutník je snad nejlepší nápad, bléééé, to bude stačit jediný pokus o znechucení a když si Greena ještě pořádně šlukne, výsledek je okamžitý :-)) Pro takový pokus je vhodné mít po ruce rychlou lékařskou službu.

Hary

tak jsem tady zase děkuju všem za podporu IFCE gratuluju k 10-ti měsícům a všem Vám přeju hezkej večer.Tak dneska jsem půl dne vůbec nekouřil a ani mi to nepřišlo, je fakt že potom jsem zase zhřešil a zapálil si. Fůůůj to je hnus, ani jsem to nedokouřil, je to ale pokrok z 20 cigaret na 5 a docela v klidu nechci to uspěchat, ale už se to asi fakt blíží. A co ty Greeno jak to jde tobě? Není už ti špatně? Držím ti palce musíme vydržet a pokračovat!!!!

Greena

Ahoj Hary, píšeme současně, tak jsi si už asi přečetl můj den osmý. Máš výhodu, že už ti začaly cíga smrdět, mně ještě ne...fňuk. No jo, ale ty máš dvoudenní náskok. Já už se TĚŠÍM na ten smrad z cigaret !!!!!

Hary

Greeno musíš si taky trochu tu cigaretu hnusit říkat si proč vlastně hulíš, když to tak smrdí a je to hnusný. Říkej si to u každý cigarety a uvidíš že ti bude chtnat méňě.

Clif

Hary, přeji brzké odvyknuté kouření a prosím, nepovažuj za mentorování, ale upozornění, že zkratky neskloňujeme. IFKA (ona se sice nezlobí, bo to ani neumí) je složeninou vytvořená zkratka, např. Iveta Fialová Karviná. Logicky je je tedy IFCE špatně. To jen na vysvětlenou pro ty, kteří nevědí jak její nick vzniknul. Držím pěsti v odvykání, zobej CHx a zahoď tu smradlavou potvoru a budeš voňavý kluk. (palec vzhůru)

IFKA

Milý Clife. Já se opravdu nemám důvod zlobit, ale kde si přišel na to z čeho je složen můj nick? Není to tak jak píšeš, jsem prostě Ivana, a protože mi říkaj Ivko, tak jsem si to zvolila za nick. Akorád sem V vyměnila za F, páč F je hežčí. Kapišto? A proto bych byla ráda kdyby si i ty skloňoval moje jméno-kujíííí -pááá IF :-)

Clif

:-) Milá Ivanko, tomu se říká "někoho dobře utřít". V tomto případě mně. Máš pravdu, člověk se má starat o sebe a své nekouření a nepoučovat jiné. Tak já to tedy beru šéfe a skloňuji, pardon, skláním se před Tvým nekuřáctvím. Krásný den. :-)

Mirča

Nebojte se, ono to přijde.....já jsem si 8. den taky říkala, že to je nějaká blbost....že na mě to nepůsobí....a pak jsem pomalu den ode dne "zapomínala" si zapálit....prostě jsem něco dělala a zjistila, že je třeba o 4 hodiny více a já jsem nekouřila.....vůbec se nebojte, s trochou odhodlání a vůle a champixem to určitě zvládnete! Greeno, nevím jak to bude u tebe, ale mi prostě ta chuť turka jakoby v těch nejhorších chvílích nahradila tu chuť cigarety.....nemusí to fungovat, ale u mě je turek prostě náhražka za tu cigaretu...a pomáhá to. Určitě najdeš sama něco, co bude vyhovovat přesně tobě. Držím vám moc palečky a ozvěte se jak pokračujete. Já už jdu dneska do hajan, jsem nějaká zbitá....tak ahooooooj

nováček

Tvůj nápad změnit značku není špatný, kouřila jsem Mallbora stovky červený no pohádka a myslela jsem si, že champix jako jediná překouřím a potom jsem si řekla dost, šla jsem do trafiky a koupila si ty nejhnusnější mentolky co měli, nedokouřila jsem je nekouřím sedmý týden a doma leží jako odstašující případ nechce je nikdo, ale pomohlo to. Drž se určitě to půjde třeba později, ale půjde.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 211 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce