Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Clif

Já bych si s dovolením mentolku vzal. :-( Kouřil jsem je 4 roky a myslel jsem si, že si cigaretu "obyčejným" druhem zhnusím, ale nebyla to pravda. Zřejmě to není o chuti, ale o návyku. Nicméně, nejsme všichni stejní a vůbec neříkám, že co nefungovalo u mně, nebude fungovat u jiného. Vyzkoušejte a uvidíte. Zkoušejte všechno i co byste nečekali, že může mít úspěch, určitě na nějaký způsob přijdete a potom, sem s ním pro další odvykající. Přeji vám, abyste ten způsob definitivního znechucení si cigarety našli hodně brzy.

radek

Ahoj všichni začátečníci(vlastně mezi vás patřím taky).Je naprosto jedno,čím si znechutíte chuť na další cigaretu ,ale jedno je jistý.Ve vámi určený voňavý den a s přesvědčením přestat kouřit si jednoduše nezapálíte.Stačí trocha vůle a o zbytek se postará CHx.Já tomu" modrýmu" taky moc nedůvěřoval a před 38.dny vykouřil celou krabičku.Zatím si věřím,že to dokážu.Snad stokrát jsem přestával kouřit i náplast vyzkoušel,ale vždy se našel důvod si zapálit.Ten se zatím nedostavil.A chuť na cigaretu?občas mám.Hlavně při kávě,po obědě,nebo za dobře odvedenou práci-jako za odměnu.Fňuk.Ale ta myšlenka je jen chvilková a dá se lehce zahnat.A nejsem žádný ucho.Kouřil jsem přes 20 let 20 denně.Hezký a voňavý den všem

gaba

Ahoj všichni, Robine, Karle, Modrookatý, Pavčo, Jano ... a ostatní, všem přeji krásné voňavé léto. Přišla jsem si pro pochvalu, dnes jsou to 2 měsíce bez cigárka a také dávno již bez Kávárna ještě funguje?

Pavča

Vééééliká gratulace,jsi pašák......kavárna funguje snad bude večer otevřeno.Přijď poklábosit jak ti je bez páchnoucí tyčky.Já budu mít v pondělí 4 měsíce bez cigárka a vzpomenu si jen občas a jak rychle myšlenka přijde tak i odejde.....netrápím se a jsem šťastná,že jsem to dokázala.....

Modrookaty

Gabo to je moc hezká zprávička, 2 msíce je už docela dost dlouhá doba tak by bylo hanebné to pokazit §;o)) . Takže velká pochvala jak si šikovná holka. Mohla bys našim novicům napísat pár písmenek jak vidíš to co si prožila během těch dvou měsíců dnes. Voňavý večer, noc, dopoledne, odpoledne a tak pořád dokola.

gaba

Děkuji za pochvalu, předu jak kočka :-))) Modrookaty, ráda, jen nevím kdy, v práci mají všichni kolem dovolenou, no a my ostatní nestíháme :-(

Robin

Gratuluji, jsi dobrá. Jen se drž a nedej se. Vezmi do rukou růži a nauč ji, jak má správně vonět. Že nevíš jak má vonět? Přece tak, jak voníš ty!

Pav-lik

pěkné odpoledne, taky se musím pochlubit, i když ještě nemám vyhrano, ale dnes je to 30 dnů bez cigár. zatím to jde, přeju moc moc všem at se jim taky podaří s tím smradem seknout, To je v mém už né v krátkém životě, nejdelší chvíle bez cigaret, nikdy bych nevěřil že to zvladnu. Asi to chce fakt najít ten spravný důvod proč nekouřit, a CHX je hodně nápomocný. Tak nováčkové žadný strach a šupky do toho!!! Držím pěsti!!

Xandra

Pav-liku gratulace ke 30 dnům. Já mám dnes přesně 4 měsíce bez toho smradlavýho svinstva.Svět je bez něj voňavější , já svobodnější a už i trošku bohatější. Sice taky tlustější, ale zase volnější. Takže můj vzkaz všem nováčkům : Jde to, ale dře to. Ale jenom trošičku ze začátku, pak už je to jen občas letmá myšlenka v hlavě. Hned jde zapudit. Držte se všichni a nekuřte - nestojí to za nic.

Greena

Velká a upřímná hromadná gratulace - gaba, Pav-lik, Xandra - já teda zírám, neuplyne den, aby se někdo neozval s kulatým jubileem! Nádhera - velká motivace pro nás nováčky.

Mirča

Hezký večer všem, taky se připojuji ke gratulaci všem jubilantům :-) jen tak dál, držte se všichni. A co ty Greeno? Jak se daří tobě?

Greena

Ahoj všichni vespolek a srdečně děkuji za reakce a podporu. Takže 9.den na Chx. - cigarety chutnají, stále voní , chjooo. Modrooký a Clife - ten váš nápad se šlukováním doutníků začínám zvažovat! Ale pozor - změna! Chuť a vůni cigaret jsem otestovala na vzorku "pouhých" 8 kousků. Šla jsem do sebe a řekla si, že pro to nekouření musím udělat něco víc, než jen zobat Chx a žvatlat tady na fóru. Takže jsem se dnes zasekla, odbourala nedůležité cigarety a ty důležité ( po jídle - vzpomínáte?) jsem odsouvala, jak to jen šlo. A VONO TO JDE! Nikotinové receptory jsou v klidu, omámené Champixem patrně netuší, která bije. Takže jsem bojovala jen se svými psychickými tiky, tj. co s rukama, pusou a hlavou. Někdo (Pavča?) radil vzít si k ruce knihu - přítele člověka. I hrábla jsem po knížce, ke které jsem se už pár měsíců nemohla dostat. Autor: Paulo Coelho Název: Veronika se rozhodla zemřít Místo děje: psychiatrická léčebna Téma: sebevražda a existenciální úvahy....... To věru nebyla ta nejšťastnější volba, v této době spíš ryzí masochismus. Já teď potřebuji lechtat bránici a ne mozek - tam se odehrává champixovo-receptorové zápolení. Přátelé, poraďte mi nějakou "brániční" četbu, za každý tip budu povděčná!

Mona

Tip...před nedávnem jsem dočetla MOJE VZPOMÍNKOVÁ DOBRÁ JITRA-od VÁCLAVA VĚTVIČKY-velmi milá kniha,celou dobu mě hladila a i jsem se zasmála. Jinak gratuluji všem k úspěchům,malým i velkým. Každý den bez cigára je pro mě výhra a fakt už mě to nebolí. Spíš je mi kuřáků líto,co všechno si dokážou nalhávat-byla jsem úplně stejná a jsem ráda,že jsem svobodná-fakt to stojí za to....

Xandra

Já jsem sáhla po staré osvědčené klasice masírování bránice a pohlazení dušičky. V tomhle případě doporučuji Jamese Herriota - To by se zvěrolékaři stát nemělo . A pak všechny ostatní díly. Četla jsem je s odstupem několika let už asi potřetí a znovu jsem byla nadšená. Ale to asi všichni znají nazpaměť. Ale já když jsem přestávala kouřit tak jsem četla tyhle knížky, cumlala paipo, kousala párátka (to mě zaplaťpámbů přešlo) a pila litry čaje roiboos. A ze záčátku když jsem ještě kouřila, tak popelník a cigarety na dvůr a pěkně pro každou cigaretku seběhnout ze schodů , oběhnout baráček a potom teprv VENKU zakouřit. Každou cigaretu jsem si vyčítala jak hrdelní zločin, který páchám na svých nebohých dětech (21,22) a ono to šlo . Nejdřív z 20 na 10 a 4. den CHPX jsem chytla střevní chřipku a od toho dne nekouřím . Vybrala jsem startovací balení, pak jedno dvojité a z druhého dvojitého 14 prášků. A to už jsem si je potom ke konci půlila a pak nakonec už brala jen 1/2 denně. Takže mi zbylo vlastně 1 a 1/2 narmálního balení. To je 42 1mg prášků pokud by někdo měl zájem - nechám levněji. Jsou mi k ničemu. JE ZE MNE TOTIŽ NEKUŘAČKA.

Clif

Xandro, blahopřeji NEKUŘAČCE. Některé způsoby odvykání jsou veselé, milé a jak vidno úspěšné. Již dříve jedna nekuřačka psala jak vyřešila problém s cigaretou ve spojení s kávou. Doslova "chodila jsem s kávou kouřit k popelnici a záhy jsem si uvědomila, že to není důstojné místo pro pití kávy". Také jeden ze způsobů jak si uvědomit, že kávu je lepší pít v pohodlí domova bez cigarety. Jistě i ostatní mají podobné vtipné poznatky. Tak pište, pište.

IFKA

Móóc děkuji všem kdož mi gratulovali k mému malému výročí nekouření. Velice mě to potěšilo. Vy všichni kteří máte nějaký ten měsíc už za sebou, ale i nováčci vězte že se taky dočkáte. On ten čas tak rychle plyne. Ještě jednou Vám děkuji a pište a podporujte se. Ono to neskutečně moc pomáhá. Hezký voňavý den všem-IF :-)

Dana

Ahoj všem a gratuluji jak oslavencům, tak nováčkům, kteří s tím zlozvykem teprve bojují. Nejdůležitější je beztak to rozhodnutí se na ten ChX dát. Pak už jen hltáte informace, pozorujete se, jestli to účinkuje i na vás stejně, jak se tady o tom píše a žasnete, že jo, že i vám ta cigareta začne smrdět a začne pálit v puse natolik, že se odvážíte ukončit přátelství mezi vámi. Já jsem začala brát CHampic před 2 měsíci, 8. den jsem přestala kouřit, ale nebylo to to pravé stále jsem měla chuť na cigaretu, takže jsem pokračovala v kouření až ten 15 tý den byl ten pravý, kdy jsem si řekla dost. To už mi nechutnal u cigarety ani šluk (věc nevídaná). Po měsíci braní CH jsem sížila dávku na jednu tabletu ráno a nic se nedělo, žádný absťák. Nedávno jsem zapomněla i tu jednu tabletku vzít a nic to se mnou nedělalo. Takže jsem přestala CH brát a stále nekouřím. Nepociťuji žádný rozdíl mezi tím, když jsem ho brala a nyní když ho neberu. Jsem spokojená že nekouřím, pokud by přišel nějaký silný absťák, tak tabletky mám stále po ruce. To jsou mé zkušenosti. Mějte se krásně a všem nekuřákům přeji voňavé dny a těm kteří teprve začínají : těšte se, protože to dokážete !!!!

Pavča

Xandro,veliká gratulace.....před 4 měsíci jsme tady kňučely,že budeme jediné na koho CH nezabírá a vidíš jsme na druhém břehu.Hlavně nesmíme skočit převoznikovi na vor a jet zpátky,ale jsme šikulky a kouřit už nechceme!!!! Vy začínající,nebojte se ,na druhém břehu je místo i pro Vás !!!!

Karel

Pavčo, gratuluji ke 4 měsícům, ale na druhém břehu místo už není. Byl to krásný plácek za řekou na úpatí kopce "Nekuřák" a v té době se mnoho lidiček rozhodovalo vstoupit do řeky "Zapomnění" na cigaretu, někteří přes ní plavali nebo veslovali a jiní se s dobrou náladou vydávali na cestu k vrcholu kopce Nekuřák a povzbuzovali všechny nováčky ať se k nim připojí. Dnes je místo plácku jen kus oploceného soukromého pozemku s budovou "Nekuřácké kavárny" jen pro zvané a nikdo na kopec nestoupá, nikdo nováčky nevítá. Je to smutný pohled na bývalé přátele. Tak sbohem, ve 14:00 musím být na zahradě.

Jája

Zdravím KARLE. Vykašli se na kopec Nekuřák a Nekuřáckou kavárnu, tahle diskuse se posunula už jinam....... tady to už neřeš, už je to pasé, sorry! Tvé zkušenosti s odvykáním tady uvítáme, bojoval jsi a asi bojuješ tvrdě - nejen s cigárama. Jinak Ti upřímně přeji zlepšení zdravíčka, a nedrásej se se tím, co si o tobě myslí ostatní nebo co o tobě píší na netu - nejlepší terapií by pro tebe byla úplná internetová abstinence :=)

Robin

Ahoj Karle. Jsem rád, že žiješ a bojuješ za své zdraví. Nechápu pouze jedinou věc. Proč je pořád napadána kavárna, že je jenom pro zvané, nebo dokonce vyvolené. To usuzuješ podle toho, že ji musí nebo může někdo otevřít? A těm, kdo ji musí nebo může otevřít, říkáš, že jsou zvaní, nebo někde bylo i to, že jsou vyvolení? Dokonce jsem někde četl i názor, že jsme chytře přejmenovali kavárnu... víš vůbec proč? Ne? Tak tobě i ostatním to teď povím. Kavárna Voňavý sen vznikla proto, aby jsme na tuto diskuzi netahali legraci a podobně, vzpomínáš? Tak jsem založil na xchatu nestálou místnost (protože jiná založit nejde) s rezervovaným názvem tak, aby nám ji nikdo nemohl vyfouknout až do doby než se z ní stane místnost stálá (pravidla pro ustálení jsou dostupná na xchatu). Jenomže to mělo jedinou nevýhodu, která byla v tom, že kromě mně, na koho byl název rezervován, nemohl kavárnu otevřít. Nikomu ti ze začátku nevadilo, ale nebylo to praktické. Potom jsem přišel na to, jak zajistit, aby více uživatelů mohlo místnost "Kavárnu..." otevřít, a tito uživatelé jsou na xchatu pro povolení otevření místnosti nazváni jako VIP uživatelé. Za několik málo dnů jsem zjistil, že pokud název odrezervuji a vymažu VIP uživatele, tak bude možné kavárnu otevřít kýmkoli. Udělal jsem to a co se nestalo. Někdo doopravdy kavárnu otevřel, její název si zaregistroval na sebe, kavárnu zavřel a od té doby se otevřít prostě nedá. Tedy dá, ale musí ji otevřít pouze ten, kdo na sebe zaregistroval tento název. Takže jsem se přesvědčil o tom, že závist je mocná a chuť něco zničit ještě mocnější. Nezbylo než založit novou místnost s novým názvem a prostě název rezervovat a použít možnost VIP uživatelů k tomu, aby se kavárna dala otevřít. To je celý příběh "soukromé Nekuřácké kavárny za vysokým plotem na soukromém pozemku a s právem vstupu pouze pro zvané". A na závěr ti řeknu ještě jednu překvapivou věc. VIP uživateli jsou všichni pravidelní návštěvníci kavárny. Jestliže chcešš být jedním z těch, kteří kavárnu mohou otevřít, tak se za námi stav. A pokud budeš chodit pravidelně, tak tě přidám do VIP uživatelů a budeš jeden z vyvolených. A toto platí pro všechny. Takže ještě jednou, kavárna je tu pro vás pro všechny, všichni jste srdečně zváni. Nikdo nebude blokován, nikdo nebude vyhazován. A na závěr ještě poznámečka k ustálení místnosti. Xchat v období prázdnin tuto službu nedělá. Takže po prázdninách o to můžeme požádat a po nějaké době, co budou sledovat místnost a její chod, bude rozhodnuto o ustálení. Jestli to dopadne dobře, pak teprve bude místnost vidět vždy, i když v ní nikdo nebude, a bude dostupná všem po dobu 24 hodin denně. A věřte, že tu kavárnu jsem nedělal pro sebe a proto, že nemám nic jiného na práci, ale popovídání si s lidmi, kteří chápou problémy odvykání od cigaret, je pro mne relax a pohlazení po duši. Omlouvám se za delší příspěvek, ale tak nějak jsem cítil potřebu to napsat. Všem začátečníkům i pokročilým přeji hodně pevné vůle a sílu k překonání závislosti. --- v neděli jsem oslavil 100 dnů bez nikotinu a champix už neberu déle jak měsíc---

Xandra

Robine posílám velikou kytici voňavejch květů a mnoho gratulacík tvojí 100. Tvůj příspěvek je pohlazením po duši a vyjádřením přesně toho co si myslím i já. Tak znovu nabádám všechny lidi, kteří mají rádi legraci, a dobrou zábavu - přijďte pobejt. A děkuji za vysvětlení, že nejsme ani VIP ani Vyvolení a podobné nesmysly.

Aaaja

Zdravím Vás - hrdinové! :-) Až dnešná návšteva u lekára - oznámila mi, že mi hrozí astma, ma prebrala k tomu, aby som s tým fajčením niečo urobila. Len pre info: fajčím už 22 rokov a to 15 až 20 denne. Lekárka mi vystavila recept na Champix so slovami - rozhodnite sa a buď si ho vyzdvihnite v lekárni, alebo recept vyhodťe. Tak mám strašné dilema: ÍSŤ??? ČI NEÍSŤ??? Neverím veľmi v to, že mi liek pomože, lebo nie som na 100% odhodlaná prestať s fajčením. Ale ako tu tak čítam Vaše príspevky, tak ma to stále viac presvieča, že do tej lekárne pojdem. Asi by ma mali ešte zhypnotizovať, aby som úplne zabudla na to, že som niekedy fajčila. Tak držte palce, prosím. Všetkých Vás veľmi obdivujem a fandím Vám. :-))) Pa

Greena

Aaaajo, zdravím tě srdečně. Pokud nejsi ještě pevně rozhodnutá seknout s cigaretami, přečti si prvních 150 stránek této diskuse - je to zajímavé, napínavé, zábavné, dojemné, spousta užitečných informací - ale hlavně tě to nakopne!!! Až se rozhodneš, ohlaš se, ať ti můžeme pogratulovat.

..

Karle- Greeno, jdi k čertu!

IFKA

Milá Aaajo. Nevím nad čím přemýšlíš. Myslíš že by ti doktorka špatně radila? Jestli jsi na pochybách zda do toho jít či ne, tak si přečti tuto diskuzi od začátku. A budeš ráda že ti napsala recept. Já mám astma a od té doby co nekouřím už ani nevím kdy se naposled ozvalo. Tak di do toho, jak se tady říká-skoč. A budeme ti fandit, podporovat tě, chválit tě a obdivovat. Tak šup, šup a ani se nenaděješ a je z tebe nekuřačka. Hezký víkend IF :-)

zdenka

Robine moc ti gratuluji,nechodím do kavárny ale jenom proto že tento druh psaní nemám ráda,to není nic proti těm co tam chodí,já prostě nechodím na žádný chat ale ani to nezatracuji, bylo to řešení z nouze to vím, ale zarazilo mě že Karel na doktorce asi 2 dny zpět dost tvrdě tento chat kritizoval.Ato tam prý pouze nahlédl, pokud to někoho zajímá at se na doktorku podívá. Tak vám všem přeji prima pokec a hlavně dny bez cíga, Robine do další 100!!!!!!!!!!!

Pavča

Nebudu se vyjadřovat k příspěvku Karla,kdo čte všechny diskuzní fóra tak si obrázek udělá sám.....Na druhém pomyslném břehu je místo pro každého,kdo chce nekouřit.Champix mu hodně pomůže,ale není všemohoucí,musí se přidat trochu pevné vůle...Ch hodně pomůže,ale tu ruku,která se na cigeretu natahuje nezastaví,téměř vyloučí abstinenční příznaky a to je polovina úspěchu.Já měla malinko absťáček,až když jsem vysadila CH.A to jsem vysazovala postupně...Trval tak 10-14 dní byla jsem trochu nervózní a podrážděná,ale žádná trága.Ustála jsem to v pohodě,na cigaretu jsem chuť neměla to bylo v pohodě.Teď už jsem v klidu a jsem spokojená.Nekouřím bez 3 dnů 4 měsíce a champix neberu asi měsíc...papa

Modrookaty

SOUHLASÍM S TEBOU ... VE VŠEM Já budu mít 13-tého 4 měsíce. Já se vážení chodím někdy i do kavárny a byl jsem přivítán zcela normálně. Hodnotím to asi takto, když chci tak jdu kam chci a když ne tak nikam nelezu. KARLÉÉÉÉ přestaň už být ten morous a pojď se bavit o něčem veselejším třeba o mě. Jestlipak Ti už pověděli, že jsi v bramborářské oblasti? A zdalipak víš, že je tam VÚ bramborářský? Víš kolik uchovávají vzorků druhů brambor? Hezký den lidičky

gaba

Robine moc gratuluji a posílám 100 těch nějvonavějších růží (kam se ale hrabou na nás :-)) A děkuji, žes to Karolovi vysvětlil, je to fajn človlíček a škoda toho nepochopení

Hary

Ahojky tak jsem tady nebojte bojuju. Včera jsem tu nebyl jen pro to, že jsem usnul u telky. Myslím, že se můj den D bllíží a že to bude zítřek, protože jsem dnes vyhulil jen jednu cigaretu. No vyhulil to se nedá ani říct, spíš jsem jí znásilnil vůbec mi nechutnala! Je fakt, že jsem měl chuť si zapálit ale řekl jsem si když ta ráno byla tak hnusná, že si nebudu kazit chuť. A ono to šlo huráááá. Zítra tedy prubnu odbourat i tu cigaretu ráno a pak už to bude brnkačka. Držte mi Palce. A co ty Greeno jak se držíš? Jo a IFKO věděl jsem že jsi Ivana, protože tak říkám i svojí Ivaně. Přeju Vám moc krásnej večer.

Modrookaty

Ahoj Hary, tak až budeš mít chvilku tak se pochlub jak to dnes ráno dopadlo. Držím palce a přeji voňavý den

Greena

Ahoj lidi vespolek, srdečné díky za podporu všem. Takže rekapitulace: dnes jsem 11.den na Chx, cigarety stále chutnají a voní, nepříznivé vedlejší účinky Chx. veškeré žádné. Ale pomalovala jsem se válečnými barvami a vyrazila na válečnou stezku proti cígům. Výsledek? Včera jsem skončila na 5 kouscích, dnes ( zatím) na 3, snad odolám "good night" žvárku na balkoně. Prostě zůstaly jen ty nejdůležitejší cigarety - po jídle. Ostatní cigarety jsem nahradila různě - ČETBOU (Mono, Xandro, dík za literární tipy, budou se hodit, zatím jsem sáhla po nikdy neselhávající Betty McDonaldové), PÁRÁTKY ( Xandro, úúúžasný tip, už jsem jich zničila celé balení, zítra běžím pro maxipack), ZÍRÁNÍM na video ( u britcomu "Jistě pane ministře/ premiére" dostane má bránice těžkou masáž), SLUNEČNICOVÝMI SEMÍNKY - návod k použití: 1. vložit 1(slovy jedno) semínko do úst 2. poválet na jazyku 3. rozkousnout - jestli se strefíte :=DDDD 4. opět poválet na jazyku 5. spolknout 6. přejít k bodu 1 ). Dále jsem se bavila ÚKLIDEM ( vyprané záclony, vyčištěné koberce - ručně a kolenačky!, vyprala a vyžehlila jsem všechno, co mi přišlo pod ruku - i žínku v koupelně. Zítra vycídím mosazné kliky - i u sousedů na patře, mají je vopatlaný :-)))))) Prostě každá nevykouřená cigareta mne stojí hodně psychické energie, fyzicky jsem OK, protože Chx. jakž takž zpacifikoval receptory - kluky moje odolný....... Chci dát Champixu ještě pár dnů šanci - po tvém vzoru Dano, jsme asi podobné typy - nebudu tlačit na pilu..... Hary , můj předskokane, napjatě čekám na tvé zprávy. Válela jsem se smíchy z představy, jak znásilňuješ tu chudinku poslední cigaretu... Já jsem na tom opačně, zatím ještě stále cigarety znásilňují mne. Nu což, již starý Konfucius, filuta, radil ženám: "Ženo, nemůžeš-li se znásilnění vyhnout, snaž se ho alespoň vychutnat". Snad dnes večer ubráním svou počestnost před útokem "good night žvára" - číhá na mne na balkoně, násilník!!

Xandra

Krásně jsem se pobavila. Betty je osvědčená klasika, pohlazení po duši. A pokud sis vybrala zrovna tu část z léčebny tuberkulózy pak je to i k tématu. K těm párátkům - hlavně NEPOLYKAT. Moc jsem se nasmála u tvého příspěvku. Pokud ti to gruntování vydrží - stav se taky u mě. Pokud by ti to mělo pomoct klidně obětuji svoje prádlo, byt i koberce. Držím moc palečky a uvidíš den D ti šlape na paty !

Modrookaty

Ahoj Greeno, nejsem z Tebe vůbec zklamaný a jako vždy jsem se Tvým příspěvkem náramně pobavil. Někdo jako jsi Ty tady fakt chyběl. Tvůj den D dorazí z toho nemám strach akorát to bude trvat déle než u Haryho. Tolik domácích prací by Ti mohlo ublížit takže navrhuji ještě nějakou práci na zahrádce ... chceš poslat adresu??? §;o)

Hary

Hurááááá dnes bez cigarety a bez problémů jen občas chuť ale dalo se to zítra pokračuju už se těším na boj:-) dnes jsem si vybral den D schválně 8.8.2088 se bude dobře pamatovat. Greeno čekám na tvuj den D at ti to dlouho netrvá abych neměl moc velkej náskok!!! Jinak přeju všem hezké voňavé dny

Hary

ten datum má bejt 8.8.2008 :-)

IFKA

Móóc ti blahopřeji Hary k Tvému dni D. Jsi pašák. Datum 8.8. 2008 se ti bude dobře pamatovat. Přeji hezkou voňavou noc a voňavý víkend. IF :-))

Modrookaty

Tak to je super Hary, zahájil si nekuřáckou ve stejný den jako OH. Neříkám, že Tě to nebude lákat si dát cigárko a tzv. vyzkoušet jak na tom jsi, ale máš dobře nakročeno k tomu s tím hulením přestat. Jedna rada na závěr ... žádné pokusy nedělej jen si řekni, že si na tom stejně jako nekuřáci NEKOUŘÍM. Zdar a hodně síly do toho odvykání.

Greena

Hary gratuluji!! Tomu se říká umění timingu - načasovat VELKÝ SKOK na dobu olympiády. Tak ať v té nové sportovní disciplíně " no smoking" vyhraješ zlato!

Greena

A ještě se divím: ..: Re: Re: Začátek!!! :-) (reagovat) 8.8.2008 23:13:50 Karle- Greeno, jdi k čertu!

..

To nic, to je místní blázen, toho si nevšímej. :-))

Greena

Ahoj lidi! Protože tady nějaký ftipálek napsal příspěvek pod mým nickem, budu nadále reagovat v rámci jednoho delšího příspěvku, ze kterého - jak doufám - bude patrný můj nezaměnitelný autorský rukopis :-D ( sebeironický smích). Takže HARY, nepochybuji o tom, že se držíš, klopýtám za tebou a supím přitom, protože ještě držím cigaretu. XANDRO, jestli jsi z Prahy, tak se na tom úklidu dohodneme, ale okna nemeju :-)) MODROOKATÝ, zahrádku mám taky, zrovna zítra na ni chystám kobercový nálet. Menším problémem jsou technologické pauzy- vzpomínáš? Vyplejt záhon...cigáro...přeházet kompost...cigáro...zalejt rajčata...cigáro... grilování ...cigáro,cigáro,cigáro..... Ale neztrácej neději, jak to tak vypadá, budu bojovat ještě nějaký čas srdnatě, takže na tu tvoji zahradu ještě může dojít :-))) Jinak vám musím s politováním oznámit, že včera krátce před půlnocí jsem opět násilníkovi podlehla, spolupracovala a řídila se radou starouše Konfucia. Dneska se hodlám ubránit bodnou zbraní - párátkem!

IFKA

Greeno, musela sem se smát nad tvým článkem. Díky za polechtání bránice. Napiš jak dopadl boj párátka s násilníkem. Věřím že párátko vyhrálo. Všem voňavou neděli-IF :-)

Modrookaty

Hallo Greenoooo, neubodala si se tím párátkem? Žiješ? Zda-li pak si ubránila včera večer svou počestnost? §;o)

Xandra

Greeno, tak to s tím úklidem asi nedopadne, ale díky. Jinak okna mám umytý, včera jsem jich zmákla 8. A k té nebezpečné zbrani - doporučuji bambus na obou koncích špičatý. Je tvrdší než dřevo a nelítaj z něj třísky. S ním to určitě zvládneš. Jó a dík za prodloužení života. Smích má prý tu moc a díky tobě ho budu mít zas delší. Už ani nikotin mi ho nezkracuje, já si snadjednou po 70 užiju i důchodu. Pá všem a Greeno bojuj jako lvice !

Hary

Ahoj tak další den bez cigarety a zvítězil jsem a to jsem byl ted v hospodě na oslavě narozenin a co no nekouřil jsem. Pil pivko a nekouřil je to zázram. Děkuju Chapix jsi dobrej. Dnes už jdu spát tak dobrou noc všem. A Greeno čekám na tebe na druhý straně pojď za mnou :-)))

IFKA

Hary blahopřeji, prošel jsi křest hospodou. A už druhý den po dni D. Jsi kabrňák. Jen tak dál. Hezkou voňavou neděli-IF :-)

Modrookaty

Tak to je super Hary, že si zvládl i hospodu, ale pozor je to běh na dlouhé míle tak, aby Ti vystačily síly až do cíle. Držím palce.

Bow

zdravím vás tak už jsem nekuřačka 2 týdny a včera jsem si zažila peklo :-(Byla jsem asi po měsící venku a seděla nás banda asi 10 lidí a všichni si najednou zapálily ikdyž věděli že já nekouřím přišlo mi to hodn bezohlednéa tyky mi z toho bylo smutno musela jsem se odsunout metr daleko a ani neslyšela o čem se baví :-(Ale zas nadruhou strau jsem taky poprvé pila atím že oni si zapálili mi to trochu kompenzovali že já to vydržela:-) Ale i tak oblečení hnusně páchne a mě je zle a příjdu si překouřená :-( V baráku se s emnou nebaví ani klika u dveří..Tak se aspoň stavili na cígo a pokecali jsme..Teď jsem samotářka a nevím jak se s tím vyrovnám :-( Jinak ostatním držím pěsti přeze všechno je to fajn pocit nekouřit :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 211 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce