Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Modrookaty

Ahoj Bow, sakra jak to letí už 2 týdny nekouříš ... to je super a tak se z toho raduj. To, že si neslyšela o čem se baví tak z toho si nic nedělej oni se bavili o Tobě, že už dva týdny nekouříš a že Tě musí trošku otestovat zda to zvládneš. A to, že jsi semotářka Tě taky trápit nemusí, vžyť každý jsme nějak jinak postižený třeba já dopisováním do této diskuze §;o) Hezký a voňavý den.

IFKA

Bow blahopřeji k dvěma týdnům :-)) A že si neslyšela o čem se baví, z toho si nic nedělej. Oni se asi opravdu bavili o tom jak si dobrá že už dva týdny nekouříš :-) Jen tak dál. Všem přeji voňavou neděli :-) IF

Greena

Tak přátelé, hlásím, že ošklivec "gute-Nacht-vajgl" byl úspěšně odražen, párátko na něj stačilo. To párátko je vůbec zajímavá věc...multifunkční.... lze s ním čistit chrup, přežvykovat ho, napichovat různé věci, lze ho využít jako příruční zbraň, záložku do knihy, příbor při léčbě obezity.....Ale k věci. Stojím před nejtěžším úkolem - odbourat poslední 3 cigarety, já je nazývám "gastronomické" - tj. po snídani, obědě a večeři - ty chutnají nejvíc... ááááh.. bohužel doposud, kouřím je až do filtru. Na ty párátko stačit nebude, to bude chtít zbraň onačejší ráže, nejlépe s nukleární hlavicí. No, snad něco vymyslím..... Když to tak po sobě čtu, mám pocit, že jsem ten svůj boj pojala trochu pateticky jako velkolepou bitvu Dobra se Zlem. Ale já jsem osoba mírumilovná, jenom to chce teď víc adrenalinu - příště radši použiju sportovní terminologii. Děkuji všem za podporu, přeji příjemné (champixové) sny - já bohužel žádné extra nemám, žádnej Hollywood, fňuk....

Hary

ta a já už třetí den dez cigára a jde to, není to tak hrozný. Greeno prubni třeba tu prostřední vypustit najdi něco na zábavu nebo se jdi ven projít. uvidíš jakou budeš mít radost, když se to povede. Neboj já taky nemám žádný extra sny a erotika už vůbec né :-( škoda za ty prachy bych si to zasloužil :-))))). Jinak mám fakt radost že mi to takhle jde. je fakt že chuť někdy je tak 3x deně, ale prostě řeknu "nééé" a jde to. Mějte se tu fajn a dobrou noc.

bow

Ahjki greeno na tohle není žádná zbraň vím jak se cítíš taky jsemměla tyhle 3!Z vlastní zkušenosti vím, že si nesmíš říct trřeba že to je naposled nebo že zítra přestaneš atd..Ono to příjde samo uvidíš ntlač na pilu jeden den až si nedáš tu první ranní tak si to uvědom a už si prostě nedáš ani tu odpolední...jen tu první si nedat je nejhorší :-)Drím pěstičky PS:Jinak s tím párátkem stebou plně souhlasím taky se mi osvědčilo :D

Jana

Ahoj kuřáci-nekuřáci! Píšu zde už asi potřetí, jsem často mimo domov. Ale vždy jak přijedu domu, musím nahlídnout sem. Koukám, že nás nekuřáků stále přibývá!! Z čehož mám obrovskou radost. :-D Mám i čím dál větší radost s každým dalším dnem mého NEkouření. Minule jsem psala, že nepociťuji žádné vedlejší účinky CH. Teď můžu říct, že občas se dostaví nevolnost, ale to opravdu jen občas a jen lehká. Jednou byla sice výraznější, ale to když bylo k tomu trochu alkoholu. Takže teď už vím, že s CH raději žádný. :-) Tak ahoj všichni a ----------VYDRŽAŤ!!

Leny

čučím tady jak péro za gauče. Konečně jsem si přelouskla všechny příspěvky za uplynulý týden. Jsem nadšená z toho, jak se vám vede a kolik lidiček zase přibylo. Jen tak dál!!! Zato já a dietka jsme v háji zeleném. Holky - Lído, Ifko, doufám, že mě neukamenujete, celý týden jsem se fakt snažila, ale o víkendu jsem všechno dohnala. Manžel měl kulaté narozeniny, tak jsem neodolala. Dnes nastalo ranní vážení a mohu konstatovat, že zlom nenastal, ani nahoru, ani dolů. Jsem tedy na začátku, zato opět odhodlaná s tím něco provést. A jak se daří vám? Jo, ale oslavu jsem zvládla bez cigár. To by bylo smutný po osmi měsících. Držím všem palce a pištééé!

Lída

Ahoj, zdravím po dovolené, Lény nic se neděje,byla jsi na dovolené a to si člověk má odpočinout no a teď už se do toho můžeš pustit,nevím jestli se mám chlubit je to 1 kg dole za týden a stále se to drží, dříve to bylo tak ,že jsem jen přibírala a teď už konečně jde něco dolů i když malinko ale přece, nevadí,že to půjde pomalu ale hlavně ,že to půjde :-))) Tak jsi doma a opět můžeš začít, už se těším jak si budeme psát co a jak . IFKO, jak jsi na tom po týdnu? Pěkný večer všem přeje Lída

IFKA

Ahojky děvčata. Tak se musím přiznat, že dole jen kilo. Sem tedy moc večerní půst nedodržovala. U pc totiž je taková nutkavá potřeba pořád něco do té pusy cpát. Tak to asi vyřeším taky párátkama. Doufám že za další týden to už bude lepší. Hezký voňavý večer všem-IF :-)

IFKA

Jéé, já taky slavila víkendové narozky. Sobotní. Já taky LEV. :-)

Lenajerabina

Všechny vás zdravím.Už jsem tu dlouho nebyla.Ve čtvrtek to bude 8 měsíců,co jsem nekouřila.Je to sice fajn,ale trošku si připadám jak 8 měsíců těhotná.Mám totiž 8 kilo přírůstek :))Nejdřív to byly asi 4 ...pak ještě asi 3,pak 3 dolu a 4 nahoru!Vím,není to moc povzbudivý...momentálně čekám na "porod a šestinedělí",pak už to snad půjde dolů..:))....PS:vážneě sem nic nepila!

IFKA

Pak napiš co se ti narodilo :-) Mizím než mě klepneš přes prsty -IF

Xandra

nabrala jsem 3 kila, nekouřím 4 měsíce, zhubnout bych potřebovala 7. Líbí se mi to Vaše předsevzetí nejíst po 5.hodině večerní, jen bych ho trochu upravila. Já bych asi musela nežrat po 5. hodině ranní. A jelikož to akorát vstávám do práce tak by z toho vyšlo - nežrat vůbec. To je asi u mě jedinej způsob jak zhubnout. Búúúúúúúúúúúúúúú.

Leny

No holky, to je přece supééér! Kilíčko ke kilíčku a máme to dole. Jak tak koukám, tak jsme tady dvě před porodem. Já mám termín 26.8., 9 měsíců bez. No, dělám si z toho prču, ale je fakt, že jeden z důvodů, proč jsem přestala hulit, je mimčo, které si s manžílkem moc přejem, ale bohužel. Takže až budu nabírat v opravdovém těhotenství, tak mi to vůbec nebude vadit. Ale teď s kily pryč!!! Hele Greeno, tak si dej jeden den hladovku. Tím odbouráš i ty tři poslední, jak jsi je nazvala "nejdůležitější" cíga po jídle. To budeš totiž celý den před jídlem. No a druhý den už ti to bude blbý si zapálit:-). Ha ha, berte mě s rezervou a držte se. Hary, jak to vypadá? Mončo, už jsi začla brát?

Karel-Klofan-California-Clif

loučím se s Vámi již po třetí a sám nevěřím, že definitivně. Řada z Vás byla mými opravdovými přáteli a snažili jste se mi pomoci s odvykáním. Zklamal jsem Vás, ale především jsem zklamal sám sebe a to je to nejhorší, protože se sebou musíte žít až do smrti. Omlouvám se všem za mnohé výpady a nepěkná písmenka. Co jsem jednou napsal, nejde smazat, ale možná jde odpustit. Byl jsem ve velkém psychickém tlaku ze všech stran a choval jsem se neadekvátně situaci, bránil jsem se všem nesprávným nařčením tím nejhorším možným způsobem. Včera jsem navštívil Centrum léčby závislosti na tabáku v Praze a v dalším příspěvku Vám předám své zkušenosti z této návštěvy. Předem upozorňuji, že nejde o žádnou reklamu, Centrum jí nepotřebuje, pacientů má více než dost a nikdo mně o to nežádal. Pro mnohé by to však mohla být velmi dobrá volba při odvykání kouření i přes to, že nejste z Prahy a nějaké peníze za benzín nebo jízdenku budete muset obětovat. Teď jen chci říci, že jsem zjistil, že kromě závislosti na tabáku jsem si vypěstoval i závislost na tuto diskusi a chci-li odstranit jednu závislost, musím odříznout všechny. V mém programu odvykání jsou jen dvě hodiny na počítači denně a to nejen na diskusích, ale vůbec. Snad po několika měsících až budu na cestě nekouření a přijdou dlouhé zimní večery se občas s Vaším dovolením setkáme. Teď už jen držím pěsti a přeji štěstí všem, kteří přestali kouřit a páček nekuřáček. Můj den D je 13.8.2008.

champik

Nejstarším Centrem v ČR je CLZT VFN, Fakultní poliklinika, Karlovo nám. 32, 120 00 Praha 2, telefon 224 966 608 a před návštěvou je nutné se telefonicky objednat. Zde na této diskusi jsem napočítal asi 60 nicků odvykajících, Centrum má statistiku od několika desítek pacientů, kteří vydrželi nekouřit nejméně jeden rok a jejich zkušenosti jsou velké. Co vás na začátku čeká? To není jako přijít k obvoďákovi a říci "chtěl bych přestat kouřit, ale sám to nedokážu" a on vám s radostí předepíše lék, protože mu příště dealer farmaceutické firmy přinese o deset propisovaček více. Jak to firma dělá jsem dávno zjistil, protože na Odvykání byl seznam lékařů zaměřených na odvykání. V něm byla jistá doktorka z Tábora, která údajně měla mít Poradnu odvykání kouření. Když jsem jí telefonoval, byla velice překvapena, kde jsem takovou informaci vzal. Pak si vzpomněla, že byla firmou pozvána na instruktážní školení o léku. Dvě hodiny jim vykládali o plánech firmy na trhu léků v ČR a marketingových záležitostech. Pak dostali oběd a odpoledne jim pustili prezentaci o léku a přečetli jim příbalový leták. Všechny zúčastněné lékaře pak bez jejich vědomí dali do databáze "odborníků" na nekouření. To je sprosté klamání lidí, kteří hledají radu a pomoc všude a nacházejí jen šarlatány. Opravdu jediným profesionálním zařízením je Centrum, stejně jako bylo protialkoholické centrum U Apolináře. Co se v Centru děje? Předně je každý upozorněn a podepíše závazek, že přichází o vlastní vůli (při kouření ještě nelze nařídit soudem ústavní léčbu) a že se bude řídit radami lékaře Centra. Nikdo nikomu nemaže med kolem pusy, že to bude snadné, ale když se rozhodnete, musíte pro svůj úspěch udělat všechno. Pak je vám založena zdravotní karta jako u každého lékaře. Pacient je změřen, zvážen, vypočten BMI, obvod některých partií těla, zjištěn poměr tuku, vody a svalové hmoty, objem plic, schopnost ventilace vzduchu a z toho vypočten skutečný stav plic, dále obsah CO2 v dechu i poměr nabaleného CO2 na červených krvinkách. Dále pacient vyplní 6 testů z nichž se stanoví stupeň jeho závislosti na kouření a od toho se bude odvíjet způsob odvykání. Přednost má odvykání silou vůle s pomocí změny denního režimu, případně nějakých pomůcek bez nikotinu (Paipo, antistresový míček apod.). U vyšších závislostí pak vhodné řešení dočasného užívání čistého nikotinu, ať již formou náplastí, žvýkaček, pastilek nebo inhalátorů Nicorete nebo Niquitin. Pouze u nejtěžších případů závislosti se využívá lékové formy, např. Champix, ale jak jsem vycítil, je to opravdu poslední možnost a nemají jí moc rádi. Preferují především vlastní vůli a pomoc jak změnit zaběhlé rituály při nichž si kuřák zapálí. Pak je osobní pohovor s lékařkou (v mém případě trval dvě hodiny) kdy se rozebírá rodinná anamnéza, v jakém prostředí kuřák vyrůstal (myšleno zda v kuřácké rodině), kdy a proč začal kouřit, jaké nemoci prodělal a jaký je jeho současný zdravotní stav, zda se pokoušel a kolikrát přestat kouřit, jakým způsobem, zda při tom měnil něco na způsobu života, jak dlouho vydržel nekouřit a proč opět začal kouřit ... je to opravdu velice komplexní a podrobné. Pak následuje "skupinové" sezení (my jsme byli čtyři, dvě ženy a dva muži) a tam se otevřeně každý vyjádří nejen k sobě, ale i k ostatním. Je to stejné jako skupinové sezení alkoholiků. Na závěr pak doktorka každému doporučí pro něho nejvhodnější způsob a postup odvykání a kdy se dostaví na další kontrolu (objednání). Když teď nad tím přemýšlím, žádné fórum nemůže nahradit zkušenosti lékařek Centra. Všechny ty příspěvky jsou individuální a nelze je zevšeobecňovat. Taková diskuse opravdu nemá cenu zlámané grešle. Proto ze všech diskusí odcházím. Mojí radou je, nedokážeš-li sám přestat ze dne na den, svěř se Centru léčby závislosti tabáku a oni každému způsob a cestičku najdou a budou ho k nekouření motivovat. To žádná diskuse laiků nemůže nahradit. Rozhodnout se musíte sami.

champik

* Centrum má statistiku od několika desítek TISÍC pacientů ...

Martina

Champiku, je opravdu chválihodné, že jsi navštívil centrum, já jsem tam chodila taky, ale nechápu tvoje rozhodnutí a doporučení ostatním opouštět tuhle diskusi, ta ti přeci nijak neublíží a každý nemá možnost dojíždět do místa kde poradna je. Někteří z této diskuse se navzájem podporují, fandí si a jsou v kontaktu denně což při návštěvách centra není možné. Já jsem např. na diskusi našla tak bezvadný kamarádky a byla jsem s nimi dokonce na dovolené a je fakt, že na dovču bych nejela jen tak s někým, bylo to vynikající a teď vím, že mám o dost přátelo navíc. Na vedlejší diskusi se teď sejdeme už potřetí a mohu říct, že to mi pomáhá ještě víc než poradna, i když dr.Králíková je bezvadná ženská a její rady jsou opravdu super a snaží se pomoci i s následnými problémy jako je např. obezita. Nedělej ukvapené závěry, a rozhodně počkej až léčení v centru ukončíš. Martina

Greena

Karle, pro mne je tato diskuse především virtuální psychoterapie, kterou ty jsi absolvoval a ještě budeš navštěvovat osobně ve skupině. Tady nacházím nejen informace ( dokážu si je roztřídit a vybrat ty pro mne užitečné), ale hlavně podporu, pochopení, sounáležitost se stejně "postiženými". Tato diskuse mi moc pomáhá, a pomohla i mnoha ostatním. Že nepomohla tobě, ještě neznamená, že stojí za starou belu. Mně fakt pomáhá!!!!

champik

Pro Boha, to jsi vyčetla z mých písmenek? Ani náhodou nemám nic proti této virtuální ordinaci, ani nikomu nevnucuji způsob odvykání. Stejně se chovají lékaři v Centru. Dokážeš to sám, bez přípravků a léků je s naší motivací a radami jak se chovat v situacích, kdy jsi zvyklý na cigaretu? Tak ukaž! Nejde to a potřebuješ potlačit, zkus Nicorete nebo Niquitin, lékaři ti budou při kontrolách řídit snižování dávek podle objektivně změřených hodnot a subjektivních pocitů. Potřebuješ CHx, tak proč ne, ale je třeba zvážit jestli nevzniknou nějaké vazby s jinými psychofarmaky, např. antidepresivy. Nikdo CHx nezavrhuje, ale je potřeba s ním opatrně, což zvláště platí pro ženy, které by chtěly v brzké době otěhotnět. Jinak po vysazení CHx, žádné následky nebo změny na organismu nejsou. Ptal jsem se i na to, co zde zajímalo dost lidí, jak ukončit CHx. Předpokládá se, že užívání CHx trvá minimálně 3 měsíce. Případy, kdy někomu stačí jen startovací balení nebo měsíc vede k recidivě. Po 3 měsících závisí individuelně na každém, zda již nepociťuje ani malé abstinenční příznaky. Užívat lze CHx nikoliv do nekonečna, za nejdelší hranici považují jeden rok. Je tedy na každém jaké má abstinenční příznaky a podle toho skončit. Je také možné snížit dávku jen na 1 tabletu denně, ale užívat Chx např. obden nebo jen někdy už lékaři nepovažují za léčbu ani návyk, ale zvyk. Je to dáno tím, že Chx se vyplaví za 24 hodin a naopak 12 hodin trvá než začne působit. Nikoho nedělím na nuly a jedničky, nikomu nevnucuji co je správné nebo špatné, to vědí lékaři v Centru. Nikterak nesnižuji hodnotu příspěvků v diskusi, ale je třeba si uvědomit, že jsme individiuality a to, co jednomu pomáhá, může jinému škodit. Rozhodnout se musí každý sám a KAŽDÝ způsob odvykání je dobrý a lepší než kouření. Jen jsem chtěl napsat, že lékař ma obvodě nemá zkušenosti nejen s Chx, ale odvykáním obecně. Moje psychiatrička má zatím 3 pacienty a myslí si, že ví o odvykání tabáku vše. Ono je to něco jiného, alkohol, drogy a tabák. Každý má jinou závislost a jinak se léčí. Tím chci říci, že než takovému lékaři (jinak dobrému) je lepší se svěřit lékařům v Centru.

champik

Nakonec se mi vytratilo, jak ukončit CHx. Když nemáte abstinenční příznaky po třech měsících užívání CHx a nekouření, snižte na 14 dní dávku CHx na 1 tabletu denně, nejlépe ráno. Pokud ani po těch 14ti dnech nenastanou žádné abstinenční příznaky, jednoduše skončíte. Jen je třeba rozlišovat mezi abstinenčními příznaky (třes rukou, nadměrné pocení bez vnější příčiny) a touhou na cigaretu. Tu touhu vám CHx neodstraní, to musíte sami, jako jste si celou dobu odvykání cigaretu odpírali a to vám musí zůstat na celý život. Netřeba se bát, ty myšlenky na cígo pomíjejí a za rok si skoro nevzpomenete. A závěrem jedna výhoda Champixu. Protože v centru se provádí vážení a měření BMI, tuku a svaloviny, je statisticky na velkém vzorku prokázáno, že CHx není tím, kdo by způsoboval případné zvyšování váhy. Na rozdíl od jiných způsobů odvykání, CHx nepodporuje chuť k jídlu. Pokud nějaké kilečko přibyde, není to chyba CHx, ale vaše. A poslední rada, pít více než jste zvyklí. Nikoliv nárazově, ale průběžně celý den. Místo cigaretky 2dl vody, lépe se vyplavují tuky a nedochází k zácpě,

champik

Moje závislost na kouření je 9 z 10ti možných bodů, tedy velmi vysoká závislost, ale nic není nepřekonatelného. Vzhledem k mým dalším zdravotním problémům se kterými jsem se netajil, např. somatoformní porucha (F45.3), diabetes, štítná žláza ... není pro mně vhodná léčba Chx. Ostatně, to jsem již prožil (příbalový leták uvádí výskyt takových vedlejších účinků u jednoho z deseti tisíc), co dokáže Chx ve spojení s Wellburtinem, který je pro mně s ohledem na další onemocnění (spánkové apnoe a syndrom neklidných nohou) jedinou volbou. Proto jsou pro mně jedinou cestou samotný Wellburtin, případně ve spojení s náplastmi Nicorete a postupným snižováním obsahu nikotinu v nich. Mnohem důležitější je však naprostá změna denního režimu, zvyklostí, kdy jsem si zapaloval cigaretu a mnohem více pohybu. Odbourat zcela nebo v maximální míře činnosti při kterých jsem kouřil aniž bych si to uvědomoval. Nebyla to nutnost, ale jen zvyk, který je nutno nahradit jinak, např. Paipo, párátka, antistresový míček... A především vypudit z hlavy myšlenky na cigaretu, myšlenkami na příjemnější věci. Jen k těm zvláštním snům. Doktorka tvrdila, že člověku se zdá sen o tom, po čem nejvíce touží. V mém případě, potěš koště. Greeno a ostatní "drtiči" párátek, nejste v tom sami. Jedné z těch žen ve skupince jsem se ptal jestli není Greena, protože její spotřeba párátek byla jedna krabička na den. Jak je vidět, není to nic výjimečného. A bát se závislosti nemusíte, v okamžiku, kdy si zapíchnete první třísku do dásně vaše okusování párátek skončí. Tak jsem vykročil na cestu ua nekouřením, včera poslední 3 cigarety a dnes den D. Krásný a voňavý večer všem.

Xandra

Asi je to pro Tebe lepší varianta. Nemusí být jedinou cestou pro ostatní. Přeji Ti hodně štěstí.Souhlasím s Greenou , mě diskuze pomohla a CHPX také. Lidé jsou různí , ale děkujem za vyčerpávající informace. Nicméně myslím si, že i pouhá statistika z této diskuze je jasný důkaz toho, že to funguje.

champik

Xandro, souhlasím bez výhrady. Psychická podpora ostatních je velmi důležitá a já popisuji jen mně. Vy víte, že žiji sám a virtuální společnost byla JEDINÁ a když se mi zhroutila, odešlo s ní všechno, co mně drželo. To je také jedna z rad lékařů a proto odcházím dnešním dnem ze všech diskusí (Déčko považuji za něco jiného než diskuse jen o odvykání), protože žádná virtualita i když vám pomáhá nenahradí skutečný styk s živými lidmi. Těmi vy jste obklopeni doma i v práci a oni by měli být těmi, kteří vás v boji s cigaretou podpoří. Já odcházím, abych takové živé lidi našel. Proto je v mém denním režimu místo jen na 2 hodiny u počítače denně. Mějte se krásně a nevzpomínejte na mně ve zlém. Páček nekuřáček.

Franta

Ahoj všichni na stejné lodi. Jelikož táhnu dvanáctý měsíc a měl jsem teď trochu volněji, tak jsem si to tady pročetl zhruba za prázdniny. A jak to mám v úvodu, hlava mi to nebere. Asi by této diskuzi prospělo, kdyby zde radili lidé, kteří na to mají morální právo, tzn. že sami přestali a tím pádem mohou své zkušenosti předávat dále. Lidé, kteří se prostřednictvím této diskuze pouze seberealizují a kompenzují osamocenost, by si měli najít vhodnější server, jinak to zde bude pořád na diplomovou práci pro psychiatra. Nováčkové, nebojte se a jděte do toho, s chx je to xkrát snadnější, než bez něj, chce to udělat jenom ten první krok, ten je na Vás. Pak už to chce jenom vydržet, a to už je brnkačka. Zdravím starou gardu, holky, taky jsem o 6 přibral a shodit to mě současná lenost nechce dovolit. Zase se někdy ozvu.

Pavča

Ahoj všem,začínám 5.měsíc nekouření jsem na sebe pyšná,ale začínám mít trochu depky.Už se jednou po vysazení CH dostavily,trvaly asi 10 dnů a pak to přešlo.Teď je to tu zase! Jsem protivná,hned se mě všechno dotkne,lítostivá........nev� �m,třeba to patří k něčemu jinému(že by přechod?)Ale nemůžu se nějak srovnat.Na cigaretu chuť nemám,ale tohle je hrozný,nevím jestli to manžel i já vydržíme....Doufám,že to zase po pár dnech přejde.Jestli ne,tak nevím nevím.....pa všem nekuřákům

Greena

Pavčo, deprese jsou nepříjemné, a opravdu mohou souviset s něčím jiným než nekouřením. Kdyby to mělo trvat děle než 2 týdny, zkus se poradit s doktorem, jestli by nebylo účelné nasadit antidepresivum první volby ( Cipralex, Citalec), myslím že se to dá kombinovat i s CHX, tedy pokud ho ještě bereš. Antidepresiv se neboj, dnes jsou uživatelsky velmi přátelské. Držím palce

Greena

Tak si mne všichni dobře prohlédněte! Jsem jiná, lepší.....? Že nééééé...? Jak tóóóó...? Vždyť já už 80 hodin a 53 minut NEKOUŘÍM! Opravdu, fakt, skutečně....sama tomu nemůžu uvěřit, proto radši nemluvím o dnu D, abych to nezakřikla. Dumala jsem, dumala, jak odbourat poslední 3 gastronomické cigarety, až jsem vydumala, že nejlepší zbraní bude....... mé rozhodnutí NEKOUŘIT - originální myšlenka, že... to jsem zase objevila Ameriku :-))) Prostě 14. den ráno jsem se nasnídala, slupla Chx. a dala si poslední cigaretu , chutnala mrška až do filtru, pošmákla jsem si. No a pak jsem uskutečnila ten VELKÝ SKOK. Ve skutečnosti měl velmi prozaickou podobu - skákla jsem k popelnicím a do jedné prázdné pohřbila nedokouřenou krabičku cigaret ( mimochodem, prázdná popelnice opravdu vypadá jako hrob, skoro jsem byla v pokušení tam na tu krabičku pietně hodit hrst hlíny). No a od té doby nekouřím. Myšlenky na cígo přicházejí asi tak 100x za den - takové ty několikavteřinové "návaly chuti" že jo? Ale dají se zaplašit, díky Champixu receptory nezuří a chovají se slušně. Takže jsem překročila svůj Rubicon - tedy já ho spíš přeplavala čubičkou, Hary to vzal kraulem :-D. Ale vím, že tím to nekončí, spíš začíná , jsem na první metě..... Ale kostky jsou vrženy!!

Pavča

Véééliká gratulace,já to udělala podbně .Taky ráno poslední a pak skok a oddalování a oddaluji do teď.CH už víc jak měsíc neberu tak se snad mé "stavy"brzy zlepší.Já si všechno uvědomuju,ale stejně vybuchnu jak papiňák a pak to nejde vzít zpátky...Donekonečna se omlouvat mi taky nepřijde nejlepší,no snad to rodina ustojí..............a já se vrátím do normálních kolejí.V pondělí letím na dovču,sama s dětma ,bez cigaret a bez manžela.Možná nám to oboum prospěje.

Greena

Díky za gratulaci, Pavčo, přeji hezkou dovolenou, určitě si tam odpočineš a přijdeš na jiné myšlenky. Zkus zatím pít čaj z třezalky (ale pozor na sluníčko) a brát hořčík , to pomáhá při lehké subdepresi. Užij si ten pobyt.

Mona

a hlavně Frantu,který mě asi nezná,ale já jeho trochu ano. Jestli se nemýlím,tak pomáhal hodně kdysi Sigrid. Taky mě trochu mrzí,že se z této diskuze trochu vytratila ta laskavost. Martina má rozhodně ve všem pravdu,moc jsme si navzájem všichni pomohli.Musím se přiznat,že mi už opravdu cigára nechybí. Jen si někdy nostalgicky vzpomenu,jaké to bývalo,ale žít se bez toho dá úplně krásně. Přeju všem stejné zážitky a já se budu moc snažit každému pomoct,protože pro mě je to opravdu největší výhra,že se mi to podařilo. A myslím,že bych to ani bez téhle diskuse nezvládla a nebo by to šlo o moc hůř. Ozvěte se taky vy,co už budete mít výročí. Moc mi zajímá,jak si žijete a jestli s cigárem,nebo bez.

Hary

Tak Greeno gratulace držím ti palce. Vydržíme to spolu, přeci nás neporazí nějaká malá bílá tyčinka no né? :-) Já už mám 7 dní za sebou a nedal jsem si ani prda huráááá, dokonce jsem tu bílou tyčinku nedržel ani v ruce. Dneska jsem měl v práci pernej den ale odolal jsem prostě jsem si řekl !nesmím". Držte mi palce pokračuju dál. Přeju Vám dobrou noc.

Greena

Čau Hary, tak jsem ti v patách, držím se, ničím párátka ve velkém množství, ale pomáhá to!!! Máš větší chuť k jídlu, nebo to zvládáš?? Myšlenky na cigarety přicházejí často, ale s trochou námahy se dají zahnat na útěk - no co ti budu líčit, jsi na tom asi podobně. Držíme a jedeme dál!!!

Dan

to Franta: Začít a pak už je to brnkačka ? Já přestal kouřit 7. den, dnes je to 3. den bez a nemyslím na nic jiného než na cigáro. Po chpx je mi na blití a skoro týden už mě bolí hlava. Žvýkám a cucám co se dá, ale držím se. Já bych řekl, že je to hlavně o vůli. Abstinenční příznaky nemám, ale myšlenku na cigáro pořád. Ale na každého to může působit jinak.

JC

..a bude ti hochu ještě horší po tom svinstvu co lidi zabíjí .Stejně musíš chtít sám ,tak se na ten svinstvo vykašli a drž se .

Leny

Když vás tady tak čtu, tak si vždycky na ty začátky vzpomenu a cítím s vámi. Není to nic lehkého, bylo mi taky dost hrozně, hlavně únava, hlava, nervozita, i když s champixem to bylo určitě lepší než bez. Já jsem ty první dny každou volnou chvíli spala, aby mi to rychleji uteklo. Hlavně vydržte, pak už bude jenom líp. Teď táhnu devátý měsíc nekouření a na cigáro si skoro nevzpomenu. Nebojte, uteče to jako voda. Odměňte se za každý neprokouřený den, změňte všechny denní rituály, prostě zkuste všechno možné. Hlavně vydržte, stojí to za to. A nějaké to kilo navíc neřešte, to přijde časem. Pak se můžete přidat k naší hubnoucí partě. Tak vzhůru do nekuřáckého víkendu!!!

Champixman

Ahojte, dobry den prajem vospolok :-)))) Nebol som tu par mesiacov, ale pisete pisete, pisete co je fajn. Hey, hey, nekourim 10ty mesiac. Zavidite, co? Ale nemusite, pretoze ani sa nenazdate a budete to mat za sebou tak isto ako ja. Caka ma posledna kontrola v centre a budem vyhlaseny ako "nekurak" - 21.10.2008 bude velka parba. Pribral som od zaciatku 14 kg. :-)) Kroff, kroff. Preto aby som si udrzal liniu som nerobil vubec NIC - takze pohoda, jem vsetko a vsade a vzdy, takze sa necudujte. Inak mi to docela aj slusi tych par kilo navic. Islo to na brucho a ja vypadam tiez ako "tehotná" ktora caka dvojičky :-P Kazdy sa cuduje ako vypadam a ze som pribral, ale kazdemu s hrdostou poviem: "ALE NEFAJCIM" a potom uz to ide, ustipacne poznamky kurakou: To je tvoj problem., Prave proto neprestanu protoze bych pribral, atddd... No ved pozname neustale vyhovorky kurakou... Inak sa citim stastne aj s tou troskou nadvahy - ved na 185 cm / 95 kg nie je az tak vela. A ked budem mat naladu skocim si mozno do fitka. Takze takto sa mavam ja (koho by to ovsem zaujimalo). Pozdravujem kazdeho kto ma pozna i nepozna a stara parta, ozvite sa ako sa mate !!! Aj ked sem nechodim casto, vela na vas spominam, samozrejme v dobrom. Taaaak ahoooj. Champixman :-)=*

Leny

Super, že jsi se ozval a hlavně že se stále držíš. Ty kila jsou myslím ok, někdo tady psal, že po roce se to ustálí, tak uvidíš. Už se k tomu blížíš mílovými kroky (tebe nepředhoním, já mám rok 26.11.). Měj se fajn a zas někdy podej hlášení nebo přihoď radu pro nováčky. Je to potřeba.

Mona

že se ozval Champ. i z tebe Leny. Já zas nepředhoním vás dva,ale je to fakt bezva. Dane-vydrž,bude na 100 procent líp. Mě bylo po Champixu taky zle-chce to jen vydržet. To je dneska počasí,že se mi ani na tu chalupu nechce. Ta kila nahoře jsou fakt deprese-kdybyste někdo objevil diskusní téma HUBNUTÍ,tak dejte vědět. Určitě bych se ráda zúčastnila a hecovala se s někým jako kdysi taky o ty cigára. Pa a mějte se.

..

ht tp://www.ordinace.cz/diskuse /66/

...

ht tp://www.ordinace.cz/diskuse /hubnuti/7654/

Dan

Díky za podporu. Přejde časem ta bolest hlavy ? Jinak budu muset přejít na 0,5 mg dávku, při té mi to nedělalo.

Mona

Hlava mě nebolela vůbec,ale od žaludku mi bylo jako kdybych spolykala cihly. Hlavně ráno.Trvalo to tak půl hodiny a pak to přešlo. Když jsem pak po 3 měsících přešla na půlku,tak mi už nebylo blbě. Ale v tvém případě bych se bála,že to nevydržím-píšeš,že neustále myslíš na cigára. Možná bych to ještě chvilku zkusila vydržet-uvidíš sám. Přeju moc a moc úspěchů-stojí to za to a taky v neposlední řadě-ty moje dneska stojí 82 Kč. Pro mě to bylo 82krát nejméně dvacet denně.krát 30 krát 12 krát -asi 28 let******nechci to ani počítat. I když za totáče stály cigára podstatně mín.

Greena

Ahoj Dane, pokud je ti při plné dávce Chx blbě, zkus ty dvě 1mg tablety rozpůlit a brát Champix 4x denně - ráno, v poledne, odpoledne a večer. A hlavně předtím naplnit žaludek!! Mně po Cháčku špatně není, ale některým lidem se toto mírnější dávkování osvědčilo. Lze také dávku mírně snížit - 3x denně půlku miligramu. Zkus to vychytat sám, určitě se nakonec dostaneš k dávkování, kdy vedlejší účinky pominou. Ať se ti daří!

Champixman

Cau Monci, Leni, tesim sa aj vam ze nekourite a vydrzali ste to. Dan, mna tiez nebolela hlava,ale myslim ze to sa ustali. Potrebuje to len trosku casu. Mne bolo presne ako Moni pise, asi 20 minut zle od zaludka a potom to preslo. Takze len vydrzat treba. Pekny vikend kazdemu.

Hary

tak další den za mnou hurá už to jde nějak samo už jsem si od cigaret odvikl, jo mám chuť tak jednou za den,ale není zase tak veliká. Greeno a k jídlu mám hroznou chuť. Všechno mi daleko více chutná jak dříve.... žral bych samé dobrůtky :-)))) doufám že moc nestloustnu. Jinak přeju hezkej večer

radek

Čau Hary,já mám za sebou taky další den v odvykání.V pořadí už 47 den.Nevím jak ostatní,ale já byl v poradně včera poprvé a to jenom proto,abych se zaregistroval.V poradně byli všichni moc hodní a moc mě chválili.Moje zkušenosti s Chx jsou skvělý.Teď už beru jenom jeden ráno.Malé bolesti břicha se dají zahnat jídlem,nebo pitím.Je pravdou,že neberu žádné jiné prášky,které by mohly ovlivnit užívání Chx.No a chuť na cigaretu mám jen někdy a tak,jak rychle přišla,tak zase rychle odešla.Držím vám všem palce a ti,kteří ještě váhaní zvolit si den D můžu zodpovědně říct:SKOČTE.Stojí to za to.A přátelé-Opatrně s dobrůtkama!!!Zdravím a voňavý den

Greena

Ahoj HARY, taky mám pocit, že to odvykání jde ( zatím) nějak podezřele snadno. Já tomu pořád nemůžu uvěřit a jsem z toho trochu vyvalená. Vím, krize přijdou později, ale takhle snadno...po 25 letech kouření...já žasnu. S tou chutí k jídlu - já toho asi nesním víc, trochu se hlídám za pomoci - jak jinak - párátek :-), ale pozoruji, že jím JINAK. Teprve teď jsem si uvědomila, jak často jsem dříve zaháněla pocit hladu cigaretou. A taky jsem změnila tempo - teď jím mnohem po..ma....le.........ji......

Dan

Díky za podporu, zkusím dávkovat Chx 3xdenně půlku. Ještě jsem si všiml, že Chx v mém případě zesiluje účinky alkoholu, a to docela dost.

Hary

Dane to máš dobrý s tím alkoholem, alespoň neutrtíš tolik za opici :-)) Greeno no já za to nemůžu na mě te CHx zatím působí docela zázračně ťuk ťuk nesmím to zakřiknout. Ani párátka a tak to nepoužívám jen asi tři dny jsem v ruce natahoval gumičku :-))). Ted cucám bonbonky bez cukru má to lepši chuť jak párátka. Dokonce ve čtvrtek jsem měl v práci velkej stres a dokázal jsem to zvládnout né že bych neměl na cígo chuť ta byla a dost velká, ale řekl jsem si "vždyť mi to nic nepřinese" a šlo to. Chci to přeci vydržet! Přeju vám hezkej den i když je deštivej.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 211 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce