Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alwin

Ahoj ve spolek, po odmlce se ozývám. Především Vás všechny zdravím, mě už je pár dní celkem fajn až na výkyvy nálad a občasné zvýšení úzkosti, Citalec zabral a pomalu se vracím do života. Dneska po dlouhé době jsem si s chutí konečně vychutnal oběd a už nemám tak silné strachy a obavy ze všeho normálního. Zvýšení dávky mi zabralo a tak se celkem zase těším ze života a hlavně z naší malé, občas zlobí o občas o ní člověk ani neví, holt děti. Krásně rosteme a na první prohlídce jsme nabrali 250g za týden což je víc než dost a krom prdíků kdy občas nespinkáme a pláčem je úžasná. Venku se nám dělá hezky a v sobotu už proběhla první grilovačka v úžasném slunečném dni. Jsem rád, že se daří i Vám bojovat, ani já nemám vůbec vyhráno, jen z nejhoršího jsem venku. Tak pište jak se máte a co děláte.

regi

Ahoj, po delší odmlce zdravím všechny. Mě už je pár dnů celkem dobře, Hospitalizaci na psychiatrickém oddělení jsem se vyhla. Cítila jsem se líp a podařilo se mi doktorku ukecat. Tak doufám, že jsem udělala dobře. Jinak mám pořád problém s nakupováním. Už jsem schopná do menšího obchodu vstoupit, zůstat, něco si koupit,ale ve frontě nesmí být moc lidí, jinak se potím, je mi špatně, na omdlení a tak. Po poradě s psycholožkou, se snažím toto zvládat tak uvidím. 21.4. mám další kontrolu, jelikož jsem již skoro 3 měsíce na nemocenské, tak uvidím jestli mě doktorka pustí do práce a jak to budu zvládat. Bojujte, já taky bojuju, no snad už je na obzoru zlepšení!!! Doufám!!!! Přeji všem ať je Vám brzo líp a hezký den.

bára

Ahoj všem, tak jsem zase tady a myslím na vás jak válčíte. Já byla do včerejšího dne celkem OK až na ty pocity závratí, Včera jsem byla u psychiatričky, působila na mě fajn a ani nechtěla věřit že mi něco je. Zrovna včera mi bylo fajn. Vše jsme probraly, divila se co vše o panické poruše vím. Dávku Zoloftu mi nezvýšila, tak jsem zůstala na 75mg na den, prý mi zabírá. S Neurolem mi doporučila zkusit nebrat, když to půjde (brala jsem ráno a večer 0,25mg) Tak jsem večer nevzala a moc dobře se nespalo...Ráno motanice, myslela jsem, že zůstanu doma, pak jsem nevydržela a vzala si piluli. Docela mě to rozhodilo, ale vydržím, chci se ho zbavit. Přece nemůžu být po necelých 2 měsících braní na něm závislá ??? Paní doktorka naznačila, že mě změna může rozhodit. A co vy lidičky??? Máte někdo podobnou zkušenost při snižování Neurolu???

Alwin

Ahoj, 2 měsíce pravidelného braní jsou už na hraně. Nikterak tě samo sebou nechci strašit, ale braní bych už neprodlužoval, toleranci už mít budeš, zatím ne velkou, ber si třeba 14 dní jen půlku té 0,25 a za čas skus vysadit. Pokud bereš zoloft už dlouho a není tam znatelný posun tak bych ho vyměnil. Na úzkosti dost dobře zabírá paroxetin nebo citalopram (třeba citalec). Hlavně se vyhni tomu neurolu a podobným berličkám. Snad jsem tě nějak nepolekal, ale chtěl jsem psát na rovinu a nemyslel to zle. Drž se a piš jak pokračuješ. Já se na těch 20mg dost zlepšil, ale dopoledne pociťuju poměrně velkou sedaci, ale snad to časem přejde, beru týden teprvě větší dávku. A co ostatní, nějak nám to tu upadá.

bára

Ahojky Alwine, no malinko jsi mě vylekal já myslela, že pro mě bude úspěch snížit Neurol na 0,25mg denně. Na AD budu 16.4.druhý měsíc a navýšeno mám cca.3týdny. Další kontrolu mám za měsíc tak se uvidí. Rozhodně se chystám i na sezení k psychologovi. Měj se pěkně a díky za upřímnost :o) PS: Co malinká princezna ???

Síma

Ahoj Barčo, tak já Tě prozměnu uklidním:) Beru antidepresiva 5. měsíc. Ze začátku jsem musela brát 3x0,25denně. Bez toho to prostě nešlo. Jakmile mi však bylo lépe, už jsem neurol potřebovala méně a méně. Myslím, že také tak 2 měsíce, jsem pak brala 0,25mg i dvakrát denně. Asi tři měsíce od začátku braní mě totiž trápilo neustálé napětí na hrudi i bez zjevné příčiny. Najednou tlak jako mávnutím kouzelného proutku zmizel a s tím i moje potřeba neurolu. Teď jsem ho měla naposledy před měsícem. Jak ho již nepotřebuji, tak když je mi trochu úzko, naopak mám k tomu odpor po něm sahat, takže se snažím vždy to překonat bez toho a jde to. Takže já si myslím, že se nemusíš bát. Myslím si, že pokud je Ti lépe, znamená to, že Ad zabrala. Dej tomu ještě měsíc a myslím si, že za měsíc to zabere ještě pořádně. Tak snad jsem Ti trochu pomohla.

bára
1x

Ahojky Simčo, děkuji za podporu už druhý den držím na těch 0,25mg po ránu. Stále mě trápí bolest, tlak a závratě hlavy a také tlak za krkem. V průběhu dne se intenzita mění je to jak na houpačce, ať s Neurolem nebo bez...tak ten na to vliv asi nemá. Jinak už bych snad byla v poho nebýt těchto příznaku a strachu že omdlím. Ale intenzita toho všeho je určitě menší. Hold ten mozek je složité zařízení a léky alchymie :o)) Pěkný víkend a děkuju za pozitivní podporu :o))

boobek

ahoj všem,neurol jsem brala 14 dní,2xdenně 0,5,měla jsem strach ze závislosti,brala ho v té době,co byl na tom můj tatínek špatně,pak jsem přešla na Atarax a ten nic moc a ted beru Grandaxin,můžu ti říct,že i po 14dnech jsem cítila vysazení,Báro,někdo reaguje citlivěji,ve čtvrtek jdu k té spšl doktorce,tak dám vědět,mám seznam otázek a problémů a pocitů,tak snad se mi uleví a pomůže mi,pálení pocituji skoro pořád,intenzivněji,když je nějaký problém,ale zvládla jsem oslavu narozenin přítele,kdy nás tu bylo dost a jako hostitelka jsem to zvládla,tak snad zvládnu i návrat do práce,trochu mám z toho obavy,je zajímavý jak máme každý ty své nepříjemné projevy,ale bude líp a líp,mějte se hezky

Alwin

Halo halo ?? Je tu někdo nebo jste všichni již vyléčení a zůstal jsem tu sám :-) začínám se bát :-)

wendy

alwine vypada to tak vid ze sme se vsichni odrizli...no ono kdyz je lip tak se mi nechce zatezovat,ale pravda je ze bych taky mela napsat neco pozitivniho kdyz sem sem psala tolik negativ.no takze ja sem celkem v pohode.obcas se mi mota hlava a mam v ni takove divne tlaky alejinak sem naprosto vporadku.stale beru mych 10mg tak kdyz to takhle zustane tak to bude super.slunicko sviti,leto je za rohem tak co vic si clovek muze prat.chtela sem jen jeste dodat ze az nekdo bude mit podobny problem jak ja a nebude chtit brat AD tak bych vazne chtela vsem vzkazat at do toho jdou.protoze i kdyz nerikam ze sem stastna ze to beru tak v me situaci by mi vazne nic jineho nepomohlo.takze vsechny zdravim.doufam,ze ty ok alwine.

Fifina

Zdravím Vás, taky jsem tu dlouho nebyla. Mezitím žádná změna stále válčím:-)). Jednou nahoře jednou dole. A tak dokola, začla jsem chodit na kurz angličtiny docela sranda psát domácí úkoly:-). Vzpomínka na školní léta. Ale stejně každý ráno vstávám a říkám si jak to dnes asi bude. Chci změnit práci, snad najdu něco lepšího než dělám bohužel mi to začíná lézt na nervy a tím se mí stavy zhoršujou. Je mi celkem jedno co to bude hlavně když si svoje udělám a budu moct v klidu odejít. Tohle mě drtí šéf si furt něco vymýšlí každý druhý den zadavá jinou práci a pak mi ještě píše emaily že ten další den bude zase změna a já v tom mám dokonalej guláš docela se v tom topím a ty věčný dohady už mě nebaví proč dělat práci jednoduše když to jde složitě nééééé:-)(. Myslím kdybych nebrala AD tak ho pošlu do pr.... už dávno:-))). Ale vím že s prací je to teď těžké tak popřemýšlím. Tak pište jak se máte papa Fifi.

boobek

všechny zdravím,taky válčím,pálí mě pusa pořád,ale už z toho nešílím,pozítří jdu k doktorce,tak pak napíšu,začala jsem číst knihu od Dr Praška o stresu,krok za krokem,ted nevím ten název a je to dost zajímavý,držte se

wendy

fifi ja sem se rozhodla stejne,hledam si praci.uz sem si stvorila zivotopis a ted se tomu budu venovat.nebavi me to tu a sefka taky docela prudi obcas takze je cas na zmenu.aspon neco pozitivniho.jinak ja na to jak mi bude take myslim kazdy den.ne uz kazdou minutu ale stale kazdy den ale ja doufam ze prijde den kdy me to ani nenapadne.chce to cas,ale opravdu v to doufam.

Síma

Ahoj Wendy, já jsem na to myslela taky každé ráno, ale teď se ráno probudím a už mě to nenapdane. beru to 5 měsíců a všechno je znatelně růžovější, veliká změna přišla ale až tak po 3-4 měsících. Už nepotřebuji ani neurol. Takže jsem opravdu ráda. držte se, příští týden má být sluníčko, tak ať si to pořádně užijeme:)

boobek

můžete mi napsat,jak probíhá první návštěva psychiatra,bude se mě jen vyptávat nebo mě vyzve,at mluvím sama,řekne mi,jak mě vidí,diagnózu ?Začínám být nervozní

bára

Co se týká návštěvy psychiatra asi je to u každého jiné. Já u něj strávila cca.hodinku, chtěla vědět mé pocity, kdy jsem začala mít ty stavy atd. Na základě toho předepíše dané léky, v mém případě upraví jejich množství. Kolega u něj strávil cca.15min a odešel s receptem a nic moc nerozebírali. Můj osobní pocit je, že psychiatr léčí ten náš mozek a jeho chem. pochody, ale až tak ho nezájímí příčina toho všeho, zkrátka opravář....Psycholog pohladí duši a snaží se naučit nás reagovat na naše tělo bez chem.cesty. Kombinace obojího ideální. Tak se neboj ničeho...

regi

Ahojky, taky se přidávám ke zkušenosti s návštěvou psychiatra, kterou jsem absolvovala v prosinci 2010. Poprvé to bylo pro mne stresující, nevěděla jsem,jak to bude probíhat. Bylo mi opravdu zle, takže jsem tam šla. Naštěstí psychiatrička skvělá, naslouchala, chápající. Předepsala léky a doporučila psychoterapii. Taky jsem začínala s neurolem a rovnou celou tabletu, brala jsem citalec a trittico na spaní. To beru pořád. Teď mám jiné AD argofan. Ze začátku mi bylo hodně špatně,ale teď už dobrý. Neurol beru jen občas, pokud je to opravdu špatné. Psychoterapie mi opravdu zabírá. Budu na tebe myslet při návštěvě psychiatra. Kdy tam jdeš? Zdravím všechny,

bára

Ahoj lidičky, je mi také lépe...musím zaťukat :o) Jak psala Wendy během dne občas motanice hlavy ale už to tak neprožívám. AD budu brát dva měsíce a po ránu ještě sázím na 0,25mg Neurolu. V neděli jsem ale zvládla bez něj celý den a přišlo pondělí.....Se spaním celkem v pohodě, i když to ještě není ten výživný spánek. Ráno se vzbudím a také myslím na to jak bude. V pondělí první schůzka u psycholožky, povídaly jsme a povídaly a můžu říct, že mě to nějak rozhodilo, za týden mě to čeká znovu...mějte se pohodově !

boobek

tak jsem dneska byla u psychiatričky,dala mi tel na psycholožku,mám být doma asi tak 3až5týdnů,začnu vysazovat léky na úzkost,pak na spaní,myslela jsem,že půjdu do práce,ale dám na její doporučení,ale jsem z toho skleslá,tak ale ta práce je na půl úvazku a nijak ohromující,ale zas bez práce bych nechtěla zůstat,jdu hledat,čím si udělat radost,mějte se hezky

Jana

Moc všechny zdravím, já jsem asi nějaká divná, ale mně je teď, když se udělalo krásně fakt nevalně.. Nemám sice už díkybohu žádný úzkosti a "nervíky", ale jsem tak nějak bez dobré nálady a spíš se mi usadila v hlavičce a srdíčka taková šedá pochmurná a to mi vůbec nemá být proč, prožívám prima období.. Přeju všem, ať je jim fajn a já jdu do přírody, tam je mi nejlíp a spadne to ze mně.. zvlášť když vylezu nějakej slušnej kopeček.. doma v pohodě, ale v práci to na mě tak nějak vždycky hupsne.. asi tělo volá po přírodě a já ho truhlík nechci pochopit ;-)

Fifina

Zdravím Vás, je to zvláštní ale i po 6 měsících braní citalecu se to stále houpe. Nevím jestli je to mnou nebo počasím ale ono někdy i když je pěkně je to na pytel. Včera jsem byla na pracovním pohovoru tak uvidíme je to na výběrové řízení:-((. Bylo nás tam docela dost jen já jsem byla nervózní no hrůza. Ale budu hledat dál, už jsem se definitivně rozhodla že s touhle prací končím, protože to je pro mě dost vyčerpávající i kdybych si měla vzít do ruky koště tak to bude asi lepší to než se věčně dohadovat a dělat ze sebe blbce. Neměla jsem teď zrovna jednoduchý období problémy s malým (zdravotní) což pro mě bylo hrozný, ale máme to snad za sebou tak uvidíme. Musím se nakopnout a začít znovu na sobě makat. Zítra mě čeká oslava narozenin ségry přítele tak to snad nějak přežiju, nejblbější je, že se to slaví u jeho rodičů což mi moc nevyhovuje, neznám je. Teď jsem dost flákala cvičení tak musím fakt začít něco dělat. Zatím ahoj a přeju všem krásnej odpočinkovej víkend pa Fifi

bára

Ahojky, dnes je den na nic i u mě. Od rána motání palice a bolest břicha. Připadám si, jak kdybych požila :o))) Už fakt nemůžu :o( Také nás zítra čeká oslava, ale nenám na to ani náladu :o(( Rozhodí mě každá hovadina. Doufejme v lepší zítřky, snad přijdou, musí !!! Mějte jak nejlépe to půjde...

wendy

no tak ja taky teda nic moc,nevim cely tyden sem se citila takova nejaka smutna,mozna to je tim ze pritel na tyden odjel ale nevim,spis zas resim ruzne otazky z\ivota a byti a zas se ponoruji nekam kdovi kam.no a od vcera se citim dost nesva.stahoval se mi cele odpoledne krk,negativni myslenky a zas ten tlak v usich a hlave,zapominani a nesoustredeni,ach jo.je to sice o 200%lepsi nez to byvalo ale myslela jsem ze uz sem z toho uplne venku.ale je to proste nevyspytatelne.takze se snazim nenervovat z toho a cekam ze to zas prejde.musi to prece prejit...jenze fakt by me zajimalo zda uz takhle budu naporad,nahore a dole.to teda potes.

Jana

Tak vidím holčiny mé milené, že jsme na tom dost podobně... Napadá mě, jestli to třeba není normální, že po nějaké době přijde taková trochu větší krize? Nemá s tím někdo zkušenosti, kdo bere AD dlouhou dobu? Jestli jo, napiště sím pro nás něco povzbudivějšího, jestli to jde... Říkala jsem to u psychoušky a ta mi říkala, že mám problém v tom, že všechno musím pořád vše řešit a připravovat výsledky a to mě ubíjí..No má pravdu, ale nemůžu si zkrátka pomoct...

regi

Ahoj holky, přidávám svou zkušenost. AD beru od prosince 2010 tedy 5 měsíc. Mírné zlepšení cítím,ale není to pořád ono. Někdy je mi pár dnů dobře, cítím se úplně skvělé a pak něco příjde a je to zase horší. Souhlasím s Bárou chce to čas. Já příští týden jdu k psychiatričce na kontrolu tak jsem zvědavá. Možná už půjdu do práce. Doma už jsem skoro 3 měsíce, tak uvidím. A´t je Vám brzo líp.

wendy

jo tak to je pravda ja taky vse desne resim.me to rikali lidi kolem a hlavne ze se stale zaobiram vecma ktere nemuzu vyresit a to me dost bere.uz ted resim co bude za 5 let a nemuzu si pomoct.no tak sem zvedava co ten vikend.nicmene lidi rikali co brali AD ze uplne zlepseni az tak po pul roce tak si rikam ze mam stale dost casu. a jakpak se ma Alwin?stezoval si ze tu nepiseme a kdyz piseme tak nepise on :)

bára
1x

Když jsem brala prvně AD a začala konečně působit bylo mi nádherně hned. Ale je pravdou, že jsem v tom hnusu trávila pomalu jedenáct let bez léků,tak možná proto takový účinek. Sem tam nebylo úplně dobře, hlavně ze začátku a možná i v průběhu těch 5 let na AD, ale to neřešíte a logicky si to zdůvodníte, že vás bolí hlava nebo někde píchne atd. Asi potrvá než to z toho podvědomí dostaneme. Tak tímto povzbuzuji nejen vás ale i sebe... zlepší se to,trvá to dýl než se nám propojí všechny ty cestičky v mozečku hormonem štěstí :o)))) Pak budeme tak šťastný, že všichni kolem budou závidět...

Jana

Moc díky za povzbuzení :-) A chci popřát všem pěkný a pohodový den bez úzkostí a depresí.

regi
1x

PřejuTi ať se vydaří ta oslava a hlavně ať Ti vyjde ta pracovní nabídka!!!!

bára

Ahoj lidičky, tak už třetí den válčím bez Neurolu :o)) o víkendu to šlo, ale dnes jsem měla v sobě takový zvláštní neklid, ale dalo se to zvládnout... A jak vy ???

regi

Ahoj všem, tak jak se Vám daří? Já momentálně nic moc. Opět se mi to zase začíná nějak vracet, špatně spím. Dneska po delší době jsem si musela vzít neurol, tak doufám, že se to brzy zlepší. Ve čtvrtek jdu k psychiatričce, tak uvidím. Mějte se všichni co možná nejlépe.

Fifina

Ahojky všichni, jak je? Mě bylo celkem fain a teď zas od včerejška houpačka a dneska ráno fakt hnusně a pořád se mě to nějak drží. Venku je nádherně tak jsem aspoň umyla okna ale jen 2 protože jsem si přiskřípla prst do okna tak jsem se na ty další 2 vybodla. Zítra je taky den:). Koukám že řešíte neurol, já mám místo neurolu rivotril 0,5mg a i po těch 6 měsících se bez něj občas neobejdu teď jsem si všimla že ho beru častěji sice si ho půlím na '0,25mg ale občas to bez něj nejde. Když na mě příjde úzkost tak nečekám až se to rozjede a radši si vemu tu půlku. Vím je to silně návykové, ale co se dá dělat než si zas volat sanitku a poslouchat ty kydy že nejsem psychicky v pořádku atd. Někteří doktoři (né všichni) jsou zlý aspoň já mám takový zkušenosti. Tak se mějte hezky a užívej te sluníčka. Pište papa Fifi

Jana

Ahojky, napadla mě tak najednou taková pozitvní myšlenka a pomohla mi dostat se zas aspoň "do sedla" a tak Vám ji píšu - třeba taky aspoň trochu někomu pomůže: Co když je to vlastně dobře, že se nám dělá psychicky občas hůř při braní AD? Třeba se tak jen dostávají ven hluboko uložené negativní pocity strachu a úzkostí z dříve nezpracovaných problémů a my se jich tak konečně napořád zbavíme? Před chvílí na mě totiž padl takový strach a vzpomněla jsem si při něm na jednu událost z dětství. Měla jsem v té době taky takový pocit, ale nedokázala jsem si s ním poradit. Po vybavení si toho všeho to ze mě najednou spadlo... Držím všem upřímně a moc pěsti, ať mu to taky pomůže. Ještě jedna pozitivní myšlenka mi pomáhá: vždycky, když mám špatnou náladu a strach nebo úzkost, hledám upřímně od čeho to je a taky proč a téměř vždy je to proto, že od situace něco čekám a bojím se, že to nedopadne k obrazu a přání mému. No a pak už mi stačí jen nechat to plynout a nečekat výsledek. Mějjte se všichni co nejlépe a užijte si sluníčka.

boobek
1x

máš v tomhle pravdu,Jani,aspon já se k tomu chci taky tak stavět,nevyhýbat se těm nepříjemným situacím,ale naučit se je zvládat,psychiatrička mi řekla,jestli mám na to sílu,tak to budeme řešit s psycholožkou,zasunuté zážitky z dětství,nepřestat se stýkat s rodinou,ale naučit se ,aby mě to setkání nestresovalo,i když to není jednoduché,vysazuju léky na uklidnění a na spaní,dnes přecházím na půlky,pusa i oči mě hoří,ale AD to drží,zatím to jde,mějte se všichni hezky a užijte si prodloužený víkend

Jana

Tak držím moc palce, ať to vyjde ;-)

Fifina
1x

Ahojky, všechny Vás zdravím. Velikonoce za dveřma ještě jsem nestihla umejt všechny okna , ale myslím že to zas tak nehoří. Dnes je mi nějak na pytel, malej opět nemocnej a na mě taky něco leze. Ale jinak ok, snad to vydrží. I když malej se nudí a trochu prudí:-)). Nedá se nic dělat musí ležet. Tak Vám všem přeju Veselé velikonoce a hlavně ať jste ok. Papa Fifi

regi
1x

Ahojky, zdravím všechny. Tak jsem byla u psychiatričky. Jsem z toho trochu zničená, Taky se nějak hůř cítím. Mám zvýšené dávky AD. Neurol mám už 1,5 denně a argofan místo 75 mg 150 mg. No je to hrůza. Místo aby se to zlepšovalo, tak se mi to zhoršuje. Příští týden tam jdu znovu, domluvit se s ní o případném nástupu do práce. Uvidíme. Mějte se všichni co možná nejlépe a Veselé velikonoce všem. Regi

boobek

Vem to z té lepší stránky,Regi,když se máš jít domluvit o nástupu práce,pokud je ti líp v práci,tak to je dobře,ne?Mě psychiatrička rovnou napsala do zprávy,že 3až 5 týdnů ještě bych měla být na neschopence,a to zvýšení léků,není to na furt a až zabere ta zvýšená dávka AD,tak budeš pomalinku vysazovat Neurol,nebudeš ho potřebovat,já si takhle zdůvodnuju ty léky a nechávám to plynou,dr mi půjčila brožurku o panické poruše,je tam i o úzkosti,a to si pročítám,když je mi ouvej a dvě knížky jsem si koupila,když si člově získává informace,tak se hned tak nehroutí,je možný,že ze mě mluví AD,ale chci se naučit s tímhle pracovat,proto jsem šla i za psychiatričkou,i když se mi tam moc nechtělo,mějte se všichni hezky boobek

Fifina

Zdravím Vás, tak jak je? koukám že asi ok, že nepíšete:-)). Jak užíváte jara a jak jste oslavili čarodějnice a 1. máj - svátek práce:-). Napište jak se máte papa

Jana

Ahojky, teď už jsem v pohodě a klídku. Ale před velikonoci na mě hupsly hororový stavy, čekalo mě několik návštěv a bylo mi docela hrůzně - pocení, úzkosti, strach, žaludek na vodě a pod., zkrátka co všichni známe moc dobře, ale všechno dobře dopadlo a teď už doblý. A co Vy ostatní? Jak zvládáte jakýkoliv svátky a návštěvy?

Fifina

Ahoj, tak to jsme na tom podobně jakýkoliv svátek s návštěvami je pro mě horor. Taky mi bývá tak všelijak, nervozita, strach aby to na mě znovu nepadlo. No jo už to ve mě asi zůstane. Jsem hold taková povaha. Práce mi nevyšla tak hledám dál. Jo a rozhodla jsem se po poradě s manželem že do konce týdne dám výpověď i když zatím nic nemám, protože velikonoce byla poslední kapka nedaj pokoj ani o svátcích a to mě dožralo. Jsem ráda protože to je jak u blbejch na dvorečku každej kdo je trochu výš než já nebo ostatní mi neustále zadávali jinou práci a fakt už to nepobírám. Tak budu hledat dál. Jinak úzkost si se mnou pohrává stále sem tam, ale už je to lepší až na to počasí. Tak se mějte zatím pa

Regi

Ahojky, takže u mne nic moc. Byla jsem minulý týden u psychiatričky. Do práce mne ještě nepustila, zůstávám doma. Jsem z toho trochu na nic jelikož už jsem doma dlouho. Doktorce se to moc nezdá, že se mi to moc nezlepšuje. Každá nějaká stresová situace mne rozhodí a zase jsem tam kde jsem byla. No nic snažím se bojovat, jinak to asi nepůjde. Příští týden jdu k psycholožce, tak to zkusím s ní probrat. Jinak co se týká svátků a návštěv tak taky nic moc. Vadí mi hodně lidí, nějak moc nemám náladu nikde chodit, ta hloupá úzkost. Ach jo, ale snad bude líp. Mějte se všichni co možná nejlépe. regi

Lenka

tak jsem si ted přečetla vaši diskusi. Zdravím veterány jako je Alwin, Jana Novotná, Fifi, Wendy atd.!! Já jsem na Citalopramu 18. den a stále čekám zlepšení. Nemám ani tak fyzické vedlejší účinky, jako psychické...Je to k zbláznění a pořád si říkám, jestli nemám vyměnit lék. (samozřejmě po poradě s dr.) Mám pocity osamělosti, prázdnoty, bez smyslu života...Je to příšerný. Možná je to spíš deprese, ani se v tom už sama nevyznám...Když na mě ale ten pocit přijde, cítím horkost na hrudi, a mrazení v nohách a rukách. Tak to jsou zase příznaky úzkosti, ne? Panebože, kdy už mi bude líp...

Regi
1x

Ahoj Leni, chtěla bych tě trochu povzbudit a podpořit. Já od prosince 2010 válčím s psychickými problémy, úzkosti a antidepresivy. Pokus se to nějak zvládnout, vím,že je to těžké. Mě taky ze začátku bylo hrozně špatně, ale pak AD zabrala bylo mi trochu líp. Pokud by to trvalo delší dobu, zkus se poradit s lékařkou. Já kromě návštěvy psychiatričky absolvuji také psychoterapii, která mi moc pomáhá. Zkus se zeptat své lékařky, zda by ti psychoterapii nedoporučila. Je určitě dobrá kombinace farmakoterapie s psychoterapii. Budu ti držet palce! Regi

Eva Nová

Ahoj Lenko,to co prožíváte jsem prožila i já .Už je tomu rok,co jsem definitivně zdravá.

boobek

jo,Leni,jsou to jen příznaky úzkosti,já to taky měla,hlava horko a pálení,ledový nohy a ruce,byly doby,že jsem chodila spát a měla dvoje teplé ponožky,termo prádlo,nech to plynout,to psychický rozpoložení přejde,18 den je málo a každý to snáší jinakty pocity osamělosti,že se to nezmění,že to nezabere,to jsem taky měla a přešlo to,nech to plynout a najdi si malé radosti,na které se budeš těšit,já se dívala na seriál Šehrezáda,vím,je to telenovela,ale mě to uklidnovalo,začala jsem víc číst ,prostě nějaké koníčky a když ti bude ouvej,tak napiš,v době prožívání jsem to viděla taky černě,zpětně si uvědomuju,že to zlepšení,které bylo pozvolné a já ho neviděla,doktorka viděla a poznala z držení těla a já ji věřila a dnes je mi líp,drž se

Lenka

můžu se ještě zeptat? Takové psychické rozpoložení které ted prožívám na AD jsem ale skoro neznala, předtím, než jsem začala prášky brát. Říkám si, že jsem je radši neměla ani začít brát...Děkuji za podporu, snad to bude dobré. Nejhorší je snad ten strach, že to nepřejde, to je pravda. Hezký den všem.

Regi

Zdravím všechny, dneska je mi zase trochu líp, doufám, že mi to vydrží. Na nemocenské jsem pořád, další kontrolu mám 19.5. tak uvidím. Mějte se všichni fajn, užijte si hezkého počasí. Regi

bára

Ahojky, delší dobu jsem tu nebyla...od Velikonoc jsem byla relativně v poho dokonce jsem bez Neurolu, pouze Zoloft. A tento týden mně ustoupily i ty závratě a pocit, že jste na vodě. Po středeční návštěve u psychiatra jsme se domluvili, že ještě úzkost malá přetrvává a bylo by dobré, ne nutné navíšit z 75mg na 100mg. Beru od čtvrtka a mám pocit zhoršení než zlepšení...opět závratě a spánek nic moc atd. Máte po na výšení někdo podobné zkušenosti. Nevím zda vydržet a ústálí se to nebo se vrátit k původní dávce ??? mějte se krásně Bára

Pro Báru
2x

Ahoj, taky jsem po navýšení AD cítila spíše zhoršení než zlepšení. V mém případě se jednalo o argofan, který mám navýšený ze 75 mg na 150 mg. Beru jednu tabletu denně ráno. Beru taky neurol, ale ten se snažím brát jen pokud je nejhůř a příjde na mne úzkost. Tu navýšenou dávku argofanu beru už asi 1 měsíc a blbě mi bylo asi 10 dnů. Pak se to ustálilo. Uvidíš, snad to bude lepší. Drž se. Regi

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

88%
12%
Zatím hlasovalo 25 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Může pangamin způsobit nadýmání?

Dobrý den, začala jsem užívat pangamin a mám pocit nafouknutého břicha. Je možné, že to způsobuje právě pangamin? Jak dlouho budou tyto potíže trvat? Kdy si tělo zvykne?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce