Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marja

Jenom se připomínám, nezapomněla jsem na vás. V pátek odjíždím do Chorvatska a vrátím se jako nekuřák.

Patrik

Ahoj všem. Tak jsem si dneska vyzvednul na ten zázrak recept. Chce a nechce se mi do toho. Strašně se mi chce nekouřit. Ale zároveň se bojím, že přiberu. S váhou totiž bojuju v podstatě pořád. Začal jsem teď aspoň cvičit, tak se to snad nějak vykompenzuje. Ale upřímně řečeno se klepu jako ratlík a odvaha mě teď skoro úplně přešla. No, nechám se překvapit, už jsem v životě vyhodil peníze za větší zbytečnosti (o cigaretách nemluvě). Tak všechny zdravím a doufám, že se brzy dostanu i do elitního klubu (pokud možno štíhlých!!!) nekuřáků:-)

Hary

Dobrý večer všem. Jsem tady mezi váma nebojte nekouřím a docela to jde. Cháčkem to takhle pujde už 27 dní nekouřím mám velkou radost. Mám ale strach jaký to bude až vysadím Cháčko. Řekněte ostatní co jste ho vysadili dá se to? Ještě totiž občas na cígo docela chuť mám, ale s CHáčkem se to dá překousnout. A co ty Greeno co chuť na cígo je? Mějte se všichní moc fajn

Greena

Ahoj Hary, nikdy jsem nepochybovala o tom, že držíš a vydržíš, protože MUSÍŠ - jsi přece můj předskokan¨! Tvé selhání by oslabilo mé odhodlání nekouřit! Doufám, že mou důvěru, v tebe vloženou, nezklameš :-))) Jinak chutě na cígo závisejí na (ne)přítomnosti kouřící osoby. Mám štěstí, že 99% osob v mém okolí jsou nekuřáci. Ale dnes v práci jsem lačně sledovala kolegu, jak s cigaretou v ruce odchází na rauchpauzu, dokonce jsem jednou nasála cigaretový kouř - achjooo, voní mi pořád. Tím chci jenom decentně naznačit, jak silnou musím mít vůli, abych odolala . Hary, tobě cigarety smrdí, že jo - ty se máš!!!!!

Pavča

Ahoj všem,hlásím se skoro po 3 týdnech(dovolená,děti do školy.....) příští týden to bude 5 měsíců co nekouřím.Hurá! Zvládla jsem pohodu na balkoně u moře, tak doufám,že už mám nejhorší za sebou.Chuť nemám,jen si občas nostalgicky vzpomenu.....Váha taky docela ujde,měla jsem z toho strach,ale přibrala jsem 2 kg,tak s tím snad hnu a když ne, tak se nezblázním.Můj tatínek ,když přestal kouřit, přibral 14 kg ,po roce 7 dal dolů a 7 mu zůstalo.Proto jsem měla strach,ale nezobu ňamky a občas si přidám Psyllium(čiré,bez příchutí )a je mi fajn.Všem držím palce i sobě,protože čert nikdy nespí a já byla vášnivá kuřačka.Nikdy jsem si nepomyslela,že přestanu kouřit...pěkný den všem

Greena

Marjo a Patriku, držím vám palce, malíčky, prsteníčky...prostě všechny prsty. Nenechte se odradit mými nářky na váhou, a pojďte do toho směle! Já tím naříkáním ventiluji přetlak, prostě vypouštím páru.....no páru......spíš prdíky :-)

Greena

Mono, Zdenko a další finišující jubilanti - blahopřeji ke kulatinám všeho druhu. Mám dotaz - jak se za své výkony sami odměňujete?Dámy - nákupem nových hadříků? V mém případě to asi nebude odměna, ale nutnost :-)))) Kromě toho jsem se rozhodla, že budu slavit nekulatá data, už jsem oslavila 17.den nekouření, příště to bude třeba 29.den - to je taky hezké, originální a ničím nedělitelné číslo. Čím bych to měla oslavit??? Netučným olomouckým tvarůžkem - 0,6g tuku?

nováček

Ahoj Greeno, nekouřím sice teprve dva a půl měsíce , ale jsem na sebe patřičně hrdá, protože jak jsem tady někde psala. Moje odměna ze začátku bylo paipo, později hromady ovoce a zeleniny, v současné době spinning a protože za ušetřené peníze jsem nevěděla jaký si dát dárek váhala jsem jako ty, tak jsem se odměnila tandemovým seskokem na padáku, skáču 7.9., takže ti určitě potom podám informace jestli to nebyly vyhozené peníze. A jinak doufám, že za rok našetřím na nějakou pořádnou dovolenou. Jsi borec a hlavně jsi optimisticky naladěná a takové lidi mám ráda, takže drž se a až ti začne kouř z cigaret smrdět dej vědět.

Greena

Ahoj oprávněně hrdá nováčku! Týý jofka, tandemový seskok padákem, to je bezva nápad. Napadá mne hned několik dalších adrenalinových odměn - let balónem, bungee jumping, dovolená na Kavkaze, konzumace jídel z exotických živočichů..... No, počkám si radši na tvé hlášení o seskoku, užij si ho!!!

sigrid

protoze uz nekourim pomalu trictvrte roku a protoze za padesat kousku denne to je nejaky usetreny peniz, koupila jsem si svuj celozivotni sen, pravyho nemeckyho Leonbergera z Dreiburgenlandu. Teda zatim jenom takovy prislib ci zarodecnou porci, protoze se to furt vejde do kapsy kabatu, ale doufam, ze do roka a do dne z nej bude krasnej, obrovskej a majestatni lev. Az se zas konecne usadim v klidu na sve milovane Sumave, budeme spolu prohanet pro zmenu muj metabolismus. A to by bylo, abychom ho spoelecne neustvali! Mej se krasne a vydrz, jsi bezvadna ;)))).

Greena

Ahoj Sigrid, leonberger - no to je náááádherná odměna. Je to kus psiska, vypadá tak pohodářsky, až vzbuzuje (mylný???) dojem, že toho moc nenaběhá. No, ale kdyby tvůj metabolismus neuštval, tak by ho mohl vyhladovět - když se s tím lvem budeš dělit o potravu...:-)))

Xandra

Ahojky Greeno, odměna je prostě NUTNÁ. Cukr a bič- odvěká výchovná osvědčená metoda. Toho cukru si teď obrazně zasloužíme všichni hromadu. Já mám to štěstí, že za odměnu mě přítel pozval na Gran Canarii ne 14 dní A.I. Ach jo, to zas budou kila zpátky. A začít kouřit už nemůžu, kdybych 100x chtěla. Musela bych se před ním hanbou propadnout. Tak přeji všem hezké babí léto, bez obláčků na obloze i bez obláčků kouře.

Greena

Ahoj Xandro - dobrý nápad - sobě cukr ( např. podporu na tomto fóru, nové hadříčky, pěknou dovču) a mému metabolismu Bič Boží (rotoped, tukožroutské polévky, čaj Reduktan etc). Když to takto rozdělím, hned jsou ty perspektivy dalších dnů růžovější....

zdenka

Tak Greeno já si už pořídila doplnky do kuchyně a věř jedu na tu Floridu a to je ted každá kačka dobrá, to je také odměna né??? Jinak mám pracovní víkend,pak dlouho nebude,hurá, tak se mějte a pište a pište,moc to pomáhá.Sigrid toho pejsana moc závidím,až půjdu do důchodu tak si chci také pořídit psa,asi labradora.všem ahoj!!! zdenka

Greena

Ahoj Zdenko, tak doplňky do kuchyně si určitě nepořídím, aby se nestala útulnější či vybavenější - to je vzhledem k situaci nebezpečné!! Možná bych si jako odměnu mohla pozvat bourací četu, aby zlikvidovala kuchyň, špajz a vše, co jen vzdáleně připomíná jídlo.... Měj se hezky na Floridě!

Dan

Zdravím všechny, chx jsem vysadil, týden jsem bez a nehulím. Nepozoruju žádnou změnu, na cigáro myslím pořád, ať s chx nebo bez. Ale aspoň mě nebolí hlava a není mi blbě. S tím přibíráním je to vážně blbé, jím tak polovinu toho co předtím, abych ukočíroval váhu. Ale daří se. To je ale život, nekouřit, nejíst, do důchodu daleko, navíc na ně asi ani nebude... :)

Mona

Ahoj všichni. Je pátek a já jedu za chviličku za manželem na Lipno-má prý být krásný víkend.Strašně se těším,že půjdu na houby. Budu vám pak referovat,co jsem našla. Včera jsem si zabalila-kecky,tepláky,koší k,nůž,víno a vařené uzené koleno a za chvíli vyrážím. Jen jsem si nezabalila sebou žádná cigára,což je velmi osvobozující pocit.Greena se ptala,čím se my STAŘÍ nekuřáci odměnujeme,já rozhodně nákupem nových hadříků,ale bohužel vždy o velikost větší. Od pondělka mám naplánovanou nějakou stravu v pytlíkách -přinesla mi to kamarádka. Je prý to taky na netu-dr.Staněk,nebp tak nějak. Je to na 14 dní a má se prý zhubnout 6 kg. Jako nastartování hubnoucího procesu. když ale vidím ty dva pytlíky a 1 tyčinku denně,tak si myslím,že mě budou muset asi na 15 hodin denně uspat,abych to vydržela. Budu vám referovat v pondělí. mějte se a užijte si krásný víkend bez cigaret.

verča

ahoj champix beru 10den a dnes rano jsem vstala a vubec jsem nemela ani pomyšleni na cigaretu.asi je to zazrak .Už jsem si myslela že budu jediny človek na koho to nezabere .tak přeji všem aby to nevzdávali.

irena

Před rokem bych tomu asi nevěřila, že i já skončím s kouřením. A dnes mě napasdo, podívat se zas jednou sem a vtom jsem si uvědomila, ze dnes je to půl roku, co jsem s tím "sekla" :))) Všechny zde zdravím a přeji výdrž!

Milena

Ahojky vy všichni, kteří mi dodáváte odvahu a chuť seknout s cigárama. Jsem začátečník, ráno jsem si vzala 1. pilulku Champixu a přestala kouřit. Když si ve vás všech čtu, mám naději, že také vydržím. Sice jsem kouřila 30 let a teď už přes 20 cigaret denně, ale teď budu statečná. Tak i vám všem držím palce, ať jsme voňaví a zdraví.

Leny

Ahoj Mileno, gratuluju ti k tomu nejlepšímu rozhodnutní, jaké jsi mohla udělat. A hlavně, že máš tu odvahu a sekla jsi s tím už po první tabletě. Tady to skoro každý oddaloval na den Dé. Držím palce, aby ti to vydrželo. Pa. A co moji milí nekuřáci tlouštíci? Já si "statečně" držím svoje kila navíc, ani jedno dole. Aspoň se ve čtvrtek dívám na dr. Cajthajmlovou nebo jak se jmenuje. Myslím, že bysme ji tady potřebovali, aby nám trochu probrala ledničku.

Milena

Hele Leno, pochopila jsem z Tvého příspěvku, že jsi během nekouření asi přibrala nějaká kila. A to mě zajímá. Můžeš poradit? To jsi se místo kouření přecpávala, nebo se tloustne díky tomu, že tělo přestalo být otravováno nikotinem?

Leny

Mileno, neboj!! Zas tak strašné to není. Přibrala jsem asi tak 4 kila, což se dá, ale teď už mě to štve. Šlo to nahoru tak nějak samo, ale myslím, že na začátku je důležité se soustředit na to, abys přestala kouřit. To je prvořadé, takže naše výlevy o hubnutí zatím neřeš. Spíš se snaž jíst zdravě, možná budeš mít problémy se zácpou, to má většina na začátku, já jsem byla nafouklá jak balon. Zkus si pročíst také některé příspěvky nazpátek, najdeš tady spoustu dobrých rad a nápadů do začátku. Držím palce a podej hlášení.

Mona

všem,nováčkům i pokročilým. Na Šumavě byly mraky hub,takže jsem svoji novou dietku přesunula až na zítřek-začínám od zítra,musela jsem si užít všech houbových specialit. Mileno,mě říkala doktorka,že ta kila nahoře nejsou přejídáním,ale jiným spalováním,když přestaneš kouřit. Myslím,že se to však upraví po nějakém čase,jak psala Sigrid,žýe jak šla kila sama od sebe nahoru,tak ted jdou zase sama trochu dolů. Já na ten zázrak pořád čekám a zítra tudíž nasazuji dietu,jak jsem psala na minulé stránce. Podám vám zas hlášení,jak to zabírá. Vzhledem k tomu,co jsem viděla že můžu denně sníst,tak musím zhubnout alespon 30 kg-jestli neumřu.

Leny

Mono, tak ty houby ti teda závidím. Jsem teda na tebe zvědavá s tou dietou. Hlavně to nepřeháněj, aby nenastal jóó jóó efekt. Měla by se ozvat Xandra, jak je na tom po té 14 denní dietě. Doufám, že to přežila, jelikož jsem se na tu dietu dívala a je to horor. Do toho bych teda nešla, i když úbytek bude asi povzbuzující. Xandro, žiješ???

Mona

Právě jsem posnídala VÝBORNOU tyčinku jménem GUARETA. Představuji si,že jsem měla 3 obložené labužnické chlebíčky. Zatím hlad nemám-ovšem zatím. Houby byly výborné,ještě dnes z nich budu dělat řízky-a to se asi zbláznim. Ale dnes,když jsem ráno stoupla na váhu,tak jsem myslela,že je rozbitá. Hnus a 10 kg nahoře........Zdravím všechny nekuřáky začátečníky i pokročilé.

Martina

Ahoj Mono a všichni ostatní, kteří bojujete s cigárem. Tak jsem se konečně tvrdě obula do hubnutí a docela se mi daří, je pravda, že jsem váhu schovala do skříně a odhaduju pouze podle oblečení. Mono džíny, který jsem měla v Itálii jsem musela odložit, protože ze mně spadly, ale hlavní je, že si toho všimli známí a to jsem měla radost. Taky jsem včera byla na endokrinologii a zjistili mi hypofunkci štítné žlázy, takže jsem dostala léky a dr. říkala, že teď by to moje hubnutí mělo jít dobře, tak se těším. Mono, četla jsem tu dietu co začínáš držet a jsem zvědavá jak to vydržíš a jaký bude efekt, už mi o tom někdo vyprávěl a reference jsou dobrý, tak se holka drž a podávej info. Jinak na cigára už opravdu nemyslím, ale mám hrozně fajn pocit, že jsem to dokázala, už se nebojím číst články o kouření, předtím jsem z toho měla vždycky depku, teď už se považuju za nekuřáka a i tak myslím a to je dobrý.Všechny vás zdravím a držím palce. Martina

evva

přišla jsem vás sem taky "pozdravit".Za týden začnu 9 měsíc.Na cigarety si ještě někdy vzpomenu,ale je to v pohodě.Za chvilku to tu bude už na 300stránce....a je to dobře,že diskuze pořád "frčí"dál.Já osobně můžu říct,že mi to tu moc pomohlo,nevím jak bych to jinak zvládla...Vlastně vím,asi tak jak před tím,prostě NEZVLÁDLA.MONO-zdravím:DD

Xandra

Ahoj holky, zdravím všechny vespolek. Dietu jsem přežila - na podvýživu nezemřela. Je to s podivem, ale ani jsem neměla hlad. Celkový úbytek po 14 dnech 6 kg. Jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží. Nahlásím se po dovče - to je 29.9. To si myslím, že začínám dietu znova. Protože tam se na to můžu tak akorát ...... Jinak teď ji drží kolegyně z práce a už zhubla taky 5 kilo. Je bezva, že se do všeho vejdu, jen nevím jestli z toho všeho nebude muj metabolizmus " ouplně zblblej". No uvidíme. Po dovče opět podám hlášení. Pá Pá.

Milena

Ahojky vy všichni. Je to super, když mám najednou tolik nových kamarádů, kteří se mnou mají společný problém. Co kecám? Jaký problém? Nekouřím teprve 3. den, ale je mi úžasně. Chuť na cígo jsem ztratila hned po 1. prášku, v noci krásně spím a ráno se probouzím v super náladě. Nevím, jestli je to těma práškama nebo nekouřením, ale cítím se báječně. Dnes ráno cestou k autu (směr do práce!) jsem si dokonce zpívala. No, není to úžasné?! Nevěřila jsem, že odvykání může tak krásně probíhat. Určitě mi hodně pomáháte i vy všichni z těchto stránek. A tak vám všem přeji stejně krásný průběh a už nikdy ani 1 cigaretu. Pa, pa

zdenka

Mileno vítám tě a drž se, je to dobrý pocit, ahoj všem.

Greena

Mileno, fascinují mne lidé, kterým cigareta přestala chutnat hned na začátku, mně voní pořád a určitě by mi chutnala i teď :-((((( Ale jsem držák, nepodlehnu. Přeji hodně bááááječných pocitů při odvykání a stálou super náladu. Určitě si ráno prozpěvuješ " Krásný vzhled je na ten boží svět..." Nebo snad nějakou jinou vypalovačku?

Patrik

Ahoj, já mám v sobě dneska už taky první prášek, a že by se něco změnilo, se mi vůbec nezdá... Tak doufám, že to nějak přijde. Ale Mileně závidím - nemít chuť na cigáro hned první den. Ach jo. Už aby to zabralo!

Greena

Ahoj Patriku, neboj, vono to zabere. Ale přidej k tomu očekávání nechuti na cigaretu aspoň půl kila svého pevného odhodlání nekouřit, pak to bude fungovat na 100%. Hezké, příjemné a hlavně veselé odvykání!!!!

Milena

Patriku, já jsem si špatně přečetla letáček o CH. a proto jsem přestala kouřit hned 1. den s práškem. CHTĚLA JSEM NEKOUŘIT. Pak jsem našla tyto stránky a dostala pocit, že ať budu brát CH. 3 měsíce nebo 6 měsíců, stejně jednou budu muset s depkama a absťákem bojovat. Tak proč nebojovat hned? Dojedla jsem 1. platíčko, ale změnila jsem si dávku na 1 prášek denně. Modré prášky jsem zatím uklidila hluboko do šuplíku. Takže shrnutí: - nekouřím od 1. prášku = celkem 16. den - 0,5 mg CH. jsem brala 11 dní (1x denně) - již 5. den jsem bez CH. Myslím, že mi CH. hodně první dny psychicky pomohl, ale hlavní bylo moje přesvědčení NEKOUŘIT. Nechci na Vás machrovat, popisuji jen moje zkušenosti s odvykáním (37 let po 25-30 cígách). Ráda si čtu vaši diskuzi a držím vám všem (i sobě) palce. Možná jsem CH. ukončila moc brzy a nevydržím, ale zatím si věřím. Ať tak nebo tak, určitě se zase ozvu.

Greena

Ahoj lidi ! Včera jsem si oslavila malé nekulaté výročí - 29 dnů nekouření. Dnešní kulaté výročí mne však nicméně přimělo k malé statistice...... Nekouřím = 30 dnů Počet NEVYKOUŘENÝCH cigaret = 600 kousků Ušetřená suma = 1950 Kč Váhový přírůstek = 2kg (ale váha teď stagnuje hurááááááá). Jak jste na tom vy ostatní spolubojovníci? Pochlubte se !

zdenka

Greeno já se snížením váhy jsem na 4 kg co mám teda navíc,to už asi tak zůstane,jím velké množství psylia s jogurty,pomáháto.Na jiném foru se někdo i smál že řešíme kila navíc,že nekouříme pár dní teprve!!!, ale o tom to přeci je, vše co se tady píše s nekouřením souvisí.hezký den všem.ahoj!!!!!!!!!

Mona

Ahoj Martí,strašně moc ti přeju a taky trochu závidím to hubnutí. Jsem ted třetí den na té dietě,právě snídám rajskou polévku a je docela dobrá. V práci ted máme Vánoce,takže se nezastavím,možná ten pohyb trochu přispěje.Jakým způsobem bojuješ ty?Nepíšeš,jestli taky nějaká dietka nebo něco podobnýho. Jinak k cigaretám,začínám se taky cítit jako nekuřák,i když musím přiznat,že když cícím zdálky kouř,tak mi voní. Nezapálila bych si ani za zlatý prase,ten pocit svobody je prostě úžasný. Nehledě na to,že denně 82 Kč za NIC je zbytečné,jako bych je hodila do koše. Držte se kamarádi,na druhém foru se chystá myslím již 3.sraz. Na tom posledním jsem byla a bylo to bezva,stále bylo o čem mluvit. Mějte se zase podám hlášení...

Mona

Snad někde nehulíte za bukem?Já jsem v práci a od úterý mám dole asi 2,5kg. Hlad mám tedy skoro pořád,ale jsem spokojená.

zdenka

Mono velká prosba! Pokud jsi na netu m"žeš se mě co nejdříve ozvat na muj meil? [email protected] děkuji

zdenka

Mončo gratuluji ke snížení váhy,mě se to nedaří, ale jinak se chci s vámi rozloučit, na 3 týdny, snad to vše zvládnu, jinak at se vám na srazu líbí,sejde se vás co nejvíce, dejte si za mne pivko,budu na vás myslet. ahoj

Lída

Zdeňi , přeji šťastnou cestu, moc dobrou pohodu, věřím, že se ti tam bude líbit, hlavně si to hezky užij a až přijedeš tak se ozvi. Zdraví moc Lída

Franta

Ahoj Všichni Když jsem začínal zobat Champix, na této diskuzi byla strana č.4. Desátý den jsem přestal kouřit a dneska je to rok a strana 298. Jenom přečíst tolik osudů, které se za tu dobu zvěčnily na těchto stránkách by zabralo hodně času, a určitě bych poradil těm, kteří uvažují o tom, že přestanou kouřit, aby ten čas obětovali. Těm, kteří do toho skočili přeji, aby v pohodě došáhli na tuto metu 1 roku, a i sobě přeju, aby už nikdy nemusel nastat proces odvykání od čehokoliv. Podporujte se navzájem, pokud je na to člověk sám, je jeho šance malá. Příležitostně sem budu chodit i nadále a sledovat Vás, jak bojujete. Všem držím palce, ať to vyjde.

Greena

Ahoj FRANTO! Chci ti jako zakládajícímu členu - nikoli strany, ale této diskuse - co nejsrdečněji pogratulovat k ročnímu nekouření, tudíž ke změně sociálního statutu - už jsi oficiální, statisticky zachytitelný NEKUŘÁK !!! Naprosto s tebou souhlasím, že pročtení celé této diskuse je pro všechny kouřící váhavce ten správný impuls - informační i motivační. Tady jsem se dozvěděla to geniální heslo pro den D " Dnes nekouřím a zítra se uvidí", které mi pomohlo skočit na druhý břeh. A nikdo jiný než odvykač takové heslo nevymyslí - MUDr. Králíková a spol. promine. Takže lide kuřácký - čti, čti a rozšiř naše řady, těšíme se.

Hary

Ahojky všem..... Tak jsem tady a nebojte nekouřím, jen ted mám nějak méně času. Chx je paráda, ale už se těším až ho brát nebudu ještě mě čeká poslední balení, to už se ale budu snažit omezovat, mám totiž někdy pocity úzkosti a řekl bych, že je to asi i tím Cháčkem co myslíte?Přeju Vám všem voňavé dny.

Monina

Hary, tohle je z novin Lékaři varují, že u uživatelů přípravku Champix v posledních měsících sledují zvýšené problémy s psychikou, vedoucí až k sebevražedným pokusům. Zatím ovšem není prokázáno, zda tyto negativní účinky nezpůsobují např. abstinenční příznaky kuřáků při nedostatku nikotinu v těle. Přípravek Champix nyní užívá cca 4,5 milionu lidí po celém světě. Výrobce léku Champix: Pfizer Takze asi se nemas proc divit,ale treba by pomohlo snizit/vynechat vecerni davku, me to moc pomohlo, porad sem se budila ty sny...hruza..:))Nekourime teprve 4.den a je to super!tak se vsichni drzte a vydrzte , preji krasny vonavy den :-)

Greena

Ahoj HARY, chlape, už nekouříš víc jak měsíc, no tak máš nárok na menší krizůvku - ale ty ji překonáš!!! Jak se projevují ty úzkosti? Špatné spaní ( usínání nebo brzké probouzení)? Nervozita? Pochybuji, že je to z Cháčka, spíš se projevuje absťáček z nekouření. Mám pocit, že nebereš plnou dávku Champixu - nebo jo? Hary, zkus čaj nebo tablety z třezalky, to je mírné přírodní antidepresivum, když nepomůže, neuškodí - alespoň budeš mít lepší spaní. Drž, drž, držáku.

Milena

Tak nekouřím už (teprve) 9. den. Přestala jsem kouřit hned s 1. práškem a zatím je mi fajn. Stále beru 1 prášek denně a chystám se, že až dojdu na 2. plato, začnu brát pouze půlku. A po prvním balíčku Ch. bych chtěla bojovat bez prášků. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde to vydržet? Jó Greeno, dík za povzbuzení a jen tak mimochodem, zpívala jsem si Ódu na radost. No jsem normální? Ale to je z radosti, že zatím nekouřím. Hele Franto, chěla bych být pašák jako Ty. Gratuluji! Sté výročí nekouření budu mít 16. prosince, tak doufám, že se budu moci pochlubit silnou vůlí. Všem vám držím palce.

nováček

Ahoj Greeno, slíbila jsem, že se ozvu, jaký byl dárek. Dárek byl paráda, už vím, že nebudu kouřit jenom kvůli tomu, abych si za ušetřené peníze mohla kdykoliv skočit znovu. Pravda některé peníze pohlcuje spinning, abych držela váhu, uvidíme co na to paní zima, víš že na zimu medvědi sbírají tuk, aby přežili, tak uvidíme. Prostě tandemový seskok byl něco nepopsatelného. Jelikož vidím, že zde přibylo mnoho Nováčků, všechny je zdravím a držím všechny palečky, aby jim to odhodlání vydrželo. Já nekouřím teprve 86 dní, ale i tak mám radost, protože jsem si myslela, že to nikdy nedokážu. Takže ať vám to jde. Pro Haryho vzkazuji, že na mě má ch. úplně opačné účinky, připadám si vyrovnanější, klidnější a mám skoro pořád bezva náladu, takže nevím, asi na každého působí jinak. Jediné co mi zůstává prozatím taková ta nostalgie, že už nikdy, i když to bylo moc hezký. Ahojte mějte hezké a voňavé nekuřácké dny.

Hary

ahojky... no je mi úplně jasný že Cháčko není žádnej medík a že je to asi pěkný svinstvo, proto už se těším až s ním skončím. Nikdy jse totiž neměl rád léky :-) Greeno ty úzkosti se u mě projevujou třeba že si připadám sám a že se mi nic nedaří, všechno mi připadá k ničemu nic mě nebaví. Se spaním problémy nemám ani se sny. Spíš ten duševní pocit...doufám že to přejde. Třeba je to i tím že ted je v práci frmol a dostatek problémů k řešení. Jen pro info. Greeno zatím beru plnou dávku, ale začnu už ubírat, alespoň zatím tu večerní dávku. A ten čajík prubnu díky a neboj zatím držím už nechci hulit a smrdět, docela mi to u druhejch začíná i vadit :-). a co ty Greeno jsi v pohodě, jak válčíš ty? Jinak všem držím palce a těm kdo se nemůžou rozhodnout to doporučuju... stojí to za to. Mějte se všichni moc fajn.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 210 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce