Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana V

Za všechno můžu já. A ať dělám co dělám je to málo. Teď jsem sehnala w dotace za několik milionů korun a zase mi to na zasedání vycetli, že i tak je to blbě. Jestli jste někdo koukal na film Vlastníci tak to je přesně ono. Úplně se to hodí i na úřady. Každej Vám poradí ale skutek utek. Jani to je mi moc líto. Co dýchání? Koho znám kdo to měl tak každý měl úplně jiný průběh. To mě tak mrzí. Myslím holka na Tebe....drž se. To je pech. Jo a Sáro v nové práci hodně štěstí. Držím pěsti a s tím režimem máš pravdu. Ale nepřehánět to. To jsem právě udělala já. Režim je skvělý. Ale odsud sem. Já teď nemám žádný jen že ráno vypravím dítě do školy a konec. To mi terapeut taky vyčítá že tak jak jsem makala 20h denně tak že teď makám 4. Že furt nemám tu rovnováhu. Popravdě nemám. Stále ji hledám.....starost a práce nejlepší lék. Hlavně fyzická pro mě. Celý léto kopu zahradu. Už se těším na jaro. Já sem zahradník hadr. Už tlačil do země pomalu semínka rajčat. Ještě chvíli a půjdou....

Jana

Ahoj Jani no docela to jde i když je to jak na houpačce.Jeden den pohoda až na to že nic necítím druhý strašná únava a nevolnost.snad už se to trochu zlepší.nejsem schopna nic dělat.Tak se mějte hodně zdraví J

Jana V

Tak to mě moc mrzí. S tou únavou mi to říkal kde kdo. Už je to lepší? Teď to měl kámoš a byl ko 10 dní. Už to má lepší. Za to jeho otec na to zemřel. Ale měl další onemocnění. I bez Covid na tom byl špatně. Je to blbá nemoc.. ..držím pěsti ať je brzy lépe

Jana

Ahoj trochu se to lepší začíná se me vracet čich ale jde to pomalu. Únava trvá. Snad to bude lepší jak se máš ty. J

Jana V

Ahoj. To jsem ráda, že je to lepší. Je to blbá nemoc. Já to mela asi v zari. Jenomže na testy mě poslala až kamarádka po 14 ti dnech, takže negativní. Tak vlastně nevím. Je to viróza. Nevím, jak u Vás, ale tady doktoři neordinuji. Na dveřích papír, je Ti zle volej. Takže léčí po telefonu. Mně rovnou řekla proč tam lezu. Že ji můžu nakazit. Tak jsem ji řekla kam mám teda jít? Do masny, nebo květinarstvi? Od čeho tam jsou? Já musím taky sedět na úřadě a nikoho to nezajímá....už aby tohle skončilo....Mně je už lépe. Neuroly vysazuju. Už mám jen jeden ráno a od soboty končím. Blbý jsou rána...už chodím i do prace. Když nic nedělám je to horší než když pracuju. Tak to pomalu zase zkouším....drž se a ozvi se zase jak je

sara

Ahoj všem! Jani V a vlatně i Jani jsem ráda,že je vám lépe. Já potom co napsala Jana V jsem si asi pět dní vzala ráno pulku lexaurinu a už jsem v pohodě ..Ale je pravda,že mi to pár dní pěkně znepříjemnilo .Fuj. Doma je to fajn, snažíme si to s klukama dělat na pohodu .Starší na distanční doma,tak mladšího do školky taky nedáváme .Máme super babičky ,tak to jde .Já navíc dělám jen poloviční úvazek,tak jsem často doma.Ted tdy krásně sněží,tak vyrazíme na koulovačku.Všichni se držte a napište jak se máte.S.

Tomas

Ahoj vsem,me se to ted taky zhorsilo.nebude to tim obdobim?mozna kdyby nebyl covid,jsme v pohode.uz sem taky nasadil neurol.zacaly zase ty stavy i pres uzivani citalecu.proste je ted vse naprd,vsude covid a normalni zivot v nedohlednu.drzte se.tom

Jana V

Ahoj všem. Jojo je to tím obdobím. Psychoterapeut mi řekl, že nejhorší jsou Vánoce. Že pak v lednu mají plný ruce práce. Ordinace plný. Citalec ti vyrovná serotonin, ale kamarádka mi řekla, že se jí to takhle vracelo dva roky. Teď je na Citalecu 5rok. Druhá mi řekla rok a půl. Takže ještě máme hodně před sebou. I moon zakladatel této skupiny psal, že přes zimu navysuje Citalec. Bohužel mně to doktorka nedoporucila. Říkala že než mi zabere a srovná se to, ubehne min měsíc a to mi srovná i Neurol a hned. Takže holt ráno si dám jeden a dobrý. Byla jsem přes svátky na 3. Už teď na 1. I to považuju za úspěch. U mne to hodně závisí na spaní. Jak se vyspím aspoň 7-8 h je to ok. Jak jdu spát dlouho a spím jen 6. Tak je mi druhý den zle. Včera jsem zkoušela Neurol vyhodit úplně a nebylo to dobrý. Mně se vrací zvracení, třes a lehký paniky. Prostě je mi divně blbě. Bolí mě strašně hlava. No asi to znáte....tak se držte

Jana V

Abych nezapomněla, Covid to všem jen zhoršil. Bohužel. Žena mého terapeuta je psychiatr a říkal mi, že už nebere. Má plno. Z Covidu. I lidi co už měla v remisi se jí vrací zpět a znovu na léky. Já se toho popravdě taky bojím a vlastně se mi to vrátilo po tom co syn onemocněl. Měla jsem o něj hrozný strach. Hlavně mě ke zvracení trápí dusnost. Furt se dusím. Takže moje paniky z Covidu jsou dost slušný. Mám strach že se udusim a skončím na ventilaci........a vůbec tuto myšlenku nemohu potlačit. Ani nemůžu sportovat. Jen chůze. Sebemenší zadychani u mě vede k dusnosti a další panice. Je to fakt boj. Muž hodně rybaři, v létě mě vzal sebou, museli jsme k řece z kopce. Docela prudký. Nahoru mě strkal před sebou. Když jsem to vylezla tak jsem se mu tam začala dusit a zvracet. No měl radost. Koupil loď radši. To mě trápí dodnes. Na kole jezdím jen na elektro. A to jsem ve škole závodne behala 1500m a 800m. Psychika je hrozný hajzl.....bojujeme vlastně sami se sebou. Nejvíc je prý mozek propojen se žaludkem. Proto je furt zle....už rok chodím na terapie. Léky beru taky přes rok. A čekám kdy to skončí. Když mi kamarádky řekly ze to fakt trvá min 2 roky. Tak jsem si sedla na prd...... no mám pěkný rok ještě před sebou. A co Vy necháte se očkovat proti Covidu? Já jo......

Jana

Ahoj já už jsem částečně v poho musím do práce.covid je snad za mnou V práci bojují s covidem jen co se vrátím půjdou na testy. Polovina školky je zavřená. Jinak co týká depresí a úzkosti tak mě tritico zabírá aspoň v tomto jsem ok.

Jana V

Ahoj. Buď ráda, moc Ti to přeju. Já to mám teď jako na houpačce. Chvíli dobře, chvíli blbě. Každý den je jiný. Neurol už jsem vysadila, ale nevím. Furt mě to zlobí a vrací se mi to...o víkendu je vždycky líp. Jak začne týden a brzske vstávání. Už se vezu. Už aby bylo jaro. Zimu mám ráda, ale slunce chybí....

sara

Ahoj všichni! JaniV a nebylo by dobré,vykašlat se na tu práci kterou děláš? Vím,že je to těžké- závazky,hypotéky atd.Ale zdá se mi,že ještě při této funkci je to náročnější. Já jsem úplně změnila obor a ulevilo se mi moc-žádný tlak,žádné vysvětlování a řešení neschopnosti jiných. Doufám,že ti brzo bude lépe a všem ostatním taky.Někdy mě mrzí,že se nemůžeme potkat někde u kafe.To by bzla debata :-). Hlavně mezi svýma:-). Mějte se fajn,držte se. Ahoj S.

Jana V

Sári, i to je ve hře. Řeším i tuto možnost. I sem s terapeutem domluvená, že pokud to do nějaké doby nepolevi. Skončím. Pravda je, že plno lidí co to měli z práce museli do jiného oboru. Já byla vždycky ok. Až ta obec mě semlela. Rok po nástupu na úřad jsem úplně vyhořela....od ty doby jen problémy. Vždycky říkám doma manželovi. Tolik jsem si to přála, vyhrát a zaplatila jsem za to nejvyšší cenu. Sama sebou. A pak brecim.....dneska mi není taky teda moc dobře. Vezli jsme mámu na onkologii a po tom co jsem tam viděla se mi zase udělalo zle. To byla síla. Od ty doby zvracím. Takže vysazeny Neurol, který už neberu. Jsem si zase vzala.....kamarádka zdravotní sestra se na mě zlobila. Co mě napadlo tam lézt. Že tohle našemu zdravotnímu stavu fakt jen ubližuje. Pak se nemám divit že se mi to vrací....

Jana V

Asi sezení by opravdu stálo za to :-) Držte se. U nás je hrozně sněhu. Syn denně jezdí boby, saně. Chodím s ním. Abych přišla na jiný myšlenky. Včera jsem 2h sankovala....ve svým věku, ale pěkně jsem vymrzla a bylo mi dobře

anonym

Popisuješ příznaky chlamydiozy, nedáte si poradit, jste naivní !

Jana

Ahoj holky covid za mnou aspoň doufám..Ale vrátil se mě zánět močálů žádná sláva. Znovu atb ale prý radši další atb než zánět ledvin mě řekl doktor. Z práce chodím děsně unavena že si musím lehnout. Ještě že je můj v důchodě tak mám vše doma hotové docela se těším na víkend až si odpočinu. Držte moc na vás myslím. J

Jana V

Milý anonym. Tvoje chlamydie považuji za obsesi. Normálně se s tím dá léčit. Zkus to.... :-) uvidíš že už se Ti o nich nebude zdát a ani je všude neuvidíš....chce to dobrého lékaře, meditace atd. A budeš mít klid....už neuvidis ani jednu u nikoho 😂😂

anonym

Milá Jano V , velice se pleteš CPN působí všechny nemoci , nebudeš mi nic vykládat o léčbě , já jsem se s CPN narodil a od mládí jsem nemocný , nikdo to nikde neléčí a s korona virem to dopadne stejně, kdo nevěří, nikdy se nevyléčí !

Anonym

Tak jak je?

Jana V

Myslím si, že tady se mnou to nevyřešis. Zkus osvětu v TV, abys oslovil více lidí. Pro někoho jsou na prvním místě peníze pro Tebe chlamydie 🙈 Přeji úspěšnou léčbu.....

anonym

Já nic nebudu řešit, mě to nestojí za to a pro sebe to mám vyřešené, platí to pro mladší, ale nevím v dnešní době ?

Jana

Ahoj Jani nebav se s ním má radost z toho že se nekoho vytoci já už na To nereagují. Vždy čeká až se objeví někdo nový a opět to zkouší. Ale nechápu to když jsme nepoucitelni že se s nama baví. Jinak jak jsi na tom..Akde bydlíš že je u vás tolik sněhu tady je jen poprasek. Zatím J.

Jana V

Ahoj Jani, Brdy.... směr Plzeň. Tady už od rána zase sněží. Teď to dva talo už zase padá. Je mi střídavě oblačno. Vždycky se mi udělá dobře. Vyřadim Neurol. Vydržím to 5 dní a můžu zase. Sebemenší stres, změna cokoliv. A už jedu zase. Teď jsme v úterý vezli mámu na Pleš. Kvůli ozařování. Já čekala na chodbě nic mi nebylo. Stačilo mi tam půl hodiny. Samá onkologie. Kolem nás vozili na lůžkach jednoho za druhým a já si sebou nevzala nic. Normálně jsem tam dostala takovou paniku. Že jsem rozlila kafe a třes. Celý úterý jsem prolezela a zase už teď dobrý. Takže návštěvy nemocnic atd. Nic pro mě. Ale ta moje kamarádka co to měla jako my. Mi fakt říkala že dva roky tohle trvá. Že to měla úplně stejný. Nikam ať takhle nechodím. Takže tak. Co Ty? Je to dobrý?

Jana

Ahoj já už dobrý teda abych to nezakrikla už v tom jedu 2 roky v únoru.Snad jsem to už zvládla a naučila se v tom chodit.ale víš jak to je stačí maličkost a jedeš v tom znovu.Ti závidím ten sníh tady nic jsem z Hodonína tady je pořád teplo a v létě vedra.Tak zatím.J

Jana V

Z Hodonína? Druhá strana republiky. Strašně rádi jezdíme každý rok na Moravu. Bydlíme v Lednici a trávíme tam celý týden, jak v Břeclavi tak v Mikulově. Hrozně se nám tam líbí. Jen loni jsme nebyli. Kvůli Covid i kvůli mně. Celý LVA mě strašně fascinuje. Chodíme všude pěšky. Včetně sklípku....u nás frčí zase Pilsner. Manžel miluje ledové víno. To nasava vždycky celý týden a všech se ptá kolik mají hlav........ty dva roky Ti závidím. Já mám rok za sebou a peru se s tím stále. Ale věřím že bude líp. Doktorka mi to dnes taky potvrdila. Že dva až tři roky to fakt trvá. Zvládneme to......Tos mi udělala radost fakt

Jana V

Jo a my máme 2 hlavy a vůbec nám nejdou. Ani meruňka moc nedala. Tady jedině brambory a řepka s obilím...

Jana

U vás je na to zima.vino i meruňka potřebuji teplo.ale i tady zmrznou jako loni.2019 bylo všeho dost a loni nic.Mas před sebou ještě dlouhou cestu ale už bude jen líp...I když výkyvy jsou.Rikas že k nám řada jezdíš.Me to připadá že je tu jen děsně vedro.My radši když můžeme tak ujizdime.Rada jezdím do lázní do Bludova tam si vždy odpočinu no kdoví jak to bude letos.Drz se K. Po jako v loni.

Jana V

Jani, u nás je zima luxus. My jsme furt pod sněhem. My holt jezdíme k Vám za teplem a za klidem. I když jak nám říkali, že dovolená v Lednici je malé Chorvatsko. Máte hrozný ceny. I pro nás. Bydlení na týden 20 tis...plus jídlo vstupy atd. Máme týden u Vás cca 40 tis. To je síla....ale zámek a okolí nádhera. A Vaše nářečí taky...vždycky sedíme v Mikulově a posloucháme domorodce jak se baví 😉😁. V Čechách je krásně celkově. Snažím se, všude si něco najít. Já jezdím ráda všude. Obdivuji okolí. Zahrady. Výzdoby. Třeba v adventu jezdíme do Krumlova. Tam je nádherná zimní výzdoba. Vždycky na jeden adventní víkend a trhy. Jenomže letos nevím a loni jakbysmet. Nikde. Kvůli nemoci i Korone. Tak jsme ještě stihli si pořídit loď na Orlík. Tam občas spíme. V létě jsem tam byli aspoň pár dní. Manžel chytal ryby, syn se koukal a já na břehu seděla a hackovala a koukala do vody. Naštěstí loď je velká. Ale na spaní jen tak pro 3. Jinak je pro 7 lidí. Má kajutu na spaní. Ale nemá záchod a koupelnu. Tak aspoň tak....byli jsme na Orliku na Zvikove. Taky to mělo co do sebe....Já už hledám radost všude. Včera jsem byla na terapii a už mám chodit jen 1x za měsíc. Neurol už neberu. Je to lepší zase. Běh na dlouhou trať. Chjooo. Ale jsou na tom lidi hůř....Já tomu říkám rakovina duše...

Jana V

Syn se koupal má být..ty opravy...😅😅

Jana

Vám závidím tu zimu jo u nás je draho v lednici jsou nastavené ceny pro rakusaky.I když Lednice už není co bývala..Zámek je krásný ale teď už za všechno platíš.Driv to bylo lepší.Uz tam tak moc nejezdime.radeji i vyjíždíme do Čech hlavně jižní.Je tam moc krásné.Spouta hradů zámků. Ale bude líp si musíš říkat nic netrvá věčně.Snad bude líp.Kdo ví jak to bude letos s dovolenou.Jestli nás vůbec covid nechá cestovat.Tak se měj. J

Jana V

Mně ten Covid vůbec nedělá dobře. I teď jak jsme zavřený furt doma. Ještě že máme dům se zahradou. Já úplně lituju lidi v bytech. Tady aspoň vyběhnu a když nic vezmu hrablo a prohrnuju...už takhle mi to leze na budku. Zrovna mi říkal ve čtvrtek terapeut co toho má. Jak je vyřízený. Plno lidí Covid vůbec nedává. Jižní Čechy jsou taky moc krásný. Krumlov už jsem psala je super. Třeboň taky. My ty hrady docela jezdíme taky. Dostala jsem k narozeninám ke 40 od může detektor kovu. Takže s klukem hledáme. Teď v tom sněhu to moc nejde. Chodíme po lesich. Něco už jsme našli. Kluka zo baví a hlavně jsme venku. Včera jsme kopali díru jak hrom. A vyndali hovězí podkovu. Cistime les od bordelu....Já už začala i hackovat a muž vařit denně. Každý hledáme nějakou realizaci. V pátek přijel z práce a táhnul tasku masa. Sem se divila co to je a muž mi říká....maso co asi, budu celý víkend vařit...no tak jsem radši nic už neříkala. Jojo vařil. Ještě dneska budou večer vepřová srdce......měj se hezky..a hlavně ve zdraví

Jana V

A jak pak Vám všem je? Teď mi rikala paní na městě že má krizi. Že tohle období je snad nejhorší. Čekání na jaro. Mně je dnes hůř, ale doufám že se to zase brzy spraví. Je to taková jízda na horské dráze. Jednou dole, jednou nahoře.....

Jana

Ahoj nic moc.jeste běhám po doktorech po covidu jsem na nic. Stále unavena přijdu z práce a musím si odpočinout než zas mužů fungovat. Doktorka nám doporučila lázně.Tak pojedeme v březnu.At se dáme dohromady.jinak vše při starém.J

Sára

Ahoj holky.Máte pravdu,období je to vážně strašné.Myslím si,že je to i tím,že nevydíme a nevíme kdy bude líp.Že se člověk prostě nemá na co těšit.My zase milujeme Itálii.Mě je tam strašně dobře.Asi jsem tam žila nějaký minulý život:-) jinak nic nového.Co taky...Jinak je mi celkem fajn,až na nějaké výkyvy.Je to asi nejhorší průběh těhle mých období.Vždy mi bylo po třech měsících úplně dobře.Ale asi je to i tou složitou dobou nás všech.Já bydlím kousek od Prahy.Město miluju...jsem taková "městská holka". Ted ve středu pojedeme na hory,tak aspon nějaká změna.Tak se všichni mějte fajn a držte se. A Tomáš by se taky mohl ozvat:-).Ahooj S.

Anonym

Tak vás zdravim

Jana V

Ahoj. Tak jak valcite? U mně střídavě oblačno. Jarní prázdniny to vylepšili. Mohli jsme s klukem ležet dyl a pak sportovat. Teď chodíme denně 2h bruslit. Aspoň ten den nějak utíká. Co naskočil včera do školy už čekám kdy pro něj zase pojedu a půjdeme ven. Dokud mrzlo a svítilo slunce bylo fajn. Jak se zachmuri zase je hůř. Manžel je ok. Jak je hnusně jako medvěd zaleze a spí. Ten umí využít všechno. Úplně mu závidím, že chodí do práce. Home office je fajn, ale už mě štve. Já chodím do kanceláře 2-3 týdne a je to málo. Doma je to horší než mezi lidma. Nákup v Tescu je pro mě malý svátek, bohužel

Jana V

Držte se všichni a hodně síly. Za chvíli to snad skončí. I když nevím, když vidím co mi chodí do práce za zprávy a co vymyslí mi představitelé nahoře...teď jsem navrhla zastupitelstvu abychom rozdali aspoň respiratory starším lidem 65+ jako dar od obce. Já je objednala. U nás nikde nejsou. Ani v kramech. To je bída no....všechno vyprodaný. Je to málo, ale aspoň něco můžeme udělat...taky jsem dost omezená a limitována co můžu a co ne....moc si všechno beru....chtěla bych pomoct všem, bohužel to nejde...tak se mějte hezky

Jana

Ahoj tak nám opět zavřou školy.My pojedeme v omezeném režimu pro záchranáře doktory atd.Mam docela obavy i když se můžu nechat naočkovat.Ale nevím zda mám nebo ne.Jak se daří vám pište.J

Anonym

Tak jak se daří

Jana V

Ahoj všem. My se naockovat necháme. Táta čeká na termín. Švagrová jako učitelka už je. Očkování nese skvěle. Nic ji nebylo. Má Pfizer. No a u mě situace mnohem lepší než v prosinci. Pomalu jdu z toho ven. Ale vrací se mi ty divný stavy pořád. Občas se pozvracim. Bolí mě dost často hlava. Ale popravdě když mám činnost tak je mi ok. Už pomalu pracuju na zahradě. Počasí je nejlepší doktor. Jak teď bylo hezky bylo mi ok. Jen mi lockdown nedělá moc dobře. Ale popravdě komu jo. Nikomu. Už aby to skončílo....držte se.....

anonym

Budu sledovat tvoje komentáře, líčíš si to růžově :-)

Jana V

Děkuju. Jsem ráda že to aspoň někdo čte. Škoda, že nebydlís u nás. Další volič.....🤪🤣🤣

Jana

Ahoj jsem ráda že je ti lépe.V práci se střídáme .Tak mám i volno.Doma mě čeká rekonstrukce tak je pořád co dělat.Amonym opět perlí.Ja jsem docela v poho.Taky čekám na očkování.No snad to zabere.Mejte se fajn.J

anonym

Sleduju tvoje komentáře jak budeš v poho.

Jana

Hlavně že se dobře bavíš aspoň někdo v této době.Pro tebe ta správa určena nebyla

Katarína

Ahoj Jani tak som sem zablúdila ako sa Ti darí, ja sa mám fajn...klop klop....sem tam nejaké tie úzkosti ma prepadnú... ale nedá sa to už porovnať s tým ako to bolo na začiatku :-)

Jana

Kati je to už docela dobře až na nejake drobnosti. Prošla jsem si covidem. Opět omezení v práci. A co ty. Jaké je tou vás také máte vše zakázané. Už aby to skončilo. Měla jsem jet do lázní opět je to zakázané. Jde to na nervy. Tak se měj a napiš. J

anonym

To je tak naivní :-)

Jana V

Zdravím Vás. Já jsem třeba ráda, že tu anonym je. Protože vždycky najdeš všude jednoho vola. Tak my už svého máme......já si myslím, že k nám do skupiny patří. Je to vlastně taky blázen. Taky chudák. Tak co 🤣🤣🤣 mohli jsme dopadnout hůř, tohle jsou jenom chlamydie. Táta jde na očkování po neděli. Už se těší...Já chodím do práce víc a víc. Situace se s počasím lepší. Takže i moje nervy se lepší. Věřím že to máte stejně a ty potvory chlamydie vás nedostanou

anonym

:-D

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

60%
40%
Zatím hlasovalo 5 lidí

Mohlo by vás zajímat

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčastější dětská zranění: kdy je třeba lékař?

Úrazy a děti k sobě bohužel neodmyslitelně patří. V situacích, ve kterých se dítě zraní je těžké rozlišit, zda je třeba urychleně vyhledat lékaře, nebo se ošetření obejde bez odborného zásahu. Doktoři se shodují, že v mnoha případech je lepší lékaři zavolat a domluvit se po telefonu.

Kombinace Paralenu a Ibalginu

Dobrý den. Mohu užívat dohromady Paralen a Ibalgin?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce