Pokud máte ověřeno, že Váš problém je v kontaktu pokožky a látky vyvolávající u Vás alergii, nezaměnitelnou roli v předcházení problému hraje tkzv. bariérový krém. Jedná se o přípravek, který na i v pokožce vytvoří mikrofilm a ten nepropustí alergen dovnitř. Jsou to vlastně takové neviditelné rukavice. V lékárně jej zakoupíte pod názvem např. Dermaprotekt, nebo Dermaguard.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Jaké jsou příznaky

Jak ekzém poznáte ? Není to tak snadné a některé případy jsou oříškem i pro zkušeného lékaře. Projevy jsou totiž pestré a v průběhu času i proměnlivé. Typické jsou silně svědivé pupínky a puchýřky. Ale také začervenalá, šupící se, oválná ložiska, např. na pažích či bércích. Anebo jen suchá popraskaná kůže, např. na bříškách prstů nebo za ušima. Atopický ekzém má mnoho podob. Střídají se období zlepšení a zhoršení. Ke stanovení diagnózy je nejlépe navštívit odborného kožního lékaře - dermatologa.
Ekzém kojenecký se objevuje se v kojeneckém věku, obvykle okolo 3. měsíce. Pupínky a puchýřky až mokvavé plochy bývají na obličeji, krku, třecích partiích rukou a nohou. Většinou ustává do školního věku. Přetrvává-li, pak tento ekzém dětský postihuje místa „ohybu“ - loketní a zákolenní jamky, zápěstí, nárty. Perspektiva je v zásadě příznivá, neboť okolo puberty ekzém u většiny přechází do klidového stádia bez zjevného kožního postižení.
Ekzém dospělých může přetrvávat z dětství anebo vzniknout až v dospělosti. Nejvíce bývají postiženy ruce, hlava a krk. Předpovědět, jak se bude onemocnění v budoucnu vyvíjet, není úplně možné. Ví se však, že horší průběh mívá ten, u koho ekzém vznikl v časném kojeneckém věku, probíhal těžce i v dětství, objevily se u něj dýchací či potravinové alergie a má příbuzné s alergiemi.
Přidat nový komentář