Největší skupinu (asi 75 %) tvoří takzvané primární bolesti hlavy. Vyskytují se samy o sobě, na jejich vzniku se nepodílí žádné jiné onemocnění.
Co můžete sami
Myslíte si, že můžete migrénu ovlivnit? Existuje prevence? Ano, migrénu, jako většinu nemocí, můžete ovlivnit. Co tedy děláte špatně? A jak si můžete sami pomoci? Tak zaprvé, stres. Ten na nás může zaútočit kdykoliv a kdekoliv. Zkuste se mu vyvarovat, konfliktní situace řešte nejlépe ihned.
Zamyslete se také nad Vaším jídelníčkem.Existuje totiž řada potravin, které obsahují látku způsobující záchvaty migrény. Patří mezi ně hlavně čokoláda a plesnivé sýry. Snažte se také jíst pravidelně. Alkohol pijte střídmě. Dejte pozor na červené víno, může ovlivňovat frekvenci záchvatů! Nejen od migrény, ale celkově se Vašemu tělu uleví, přestanete-li kouřit.
Nesmíme zapomenout ani na tak důležitou věc, jakou je spánek. Bylo zjištěno, že nejen nedostatek, ale naopak přebytek spánku úzce souvisí s rozvojem bolestí hlavy. Ideální doba spánku je pro dospělého člověka 6,5 hodiny denně. Deprese a úzkosti svěřte do rukou lékaře. Jsou často provázené migrénou, psychoterapie a relaxační techniky Vám mohou významně ulehčit život.
A to nejdůležitější na závěr. Nekonzumujte nadbytek léků, aniž byste se poradili s lékařem. Návyk na léky může být významným a těžko odstranitelným faktorem vzniku chronických bolestí hlavy.
Komerční sdělení
Přidat nový komentář