as. MUDr. Alena Slováková,Klinika tuberkulózy a respiračních nemocí, 17. ledna 2002
Posts like this brighten up my day. Thanks for tankig the time.
(MUDr. Jiří Štefánek | přečteno: 108341x )
Záněty plic jsou častými a mnohdy závažnými infekcemi dolních cest dýchacích. Postiženy bývají průdušky i plíce. Plicní tkáň je velice důležitá pro výměnu krevních plynů s okolím a její poškození zánětem může mít pro starého či jinak nemocného člověka až smrtelné důsledky.
Nejčastější jsou bakteriální zápaly plic, které velmi často u starých lidí útočí na sliznice oslabené předchozí virovou chřipkou. Prevencí bakteriálního zápalu plic pak je včasné očkování proti chřipce nebo alespoň její důsledná léčba (klid na lůžku, nepřecházet ji, dostatek tekutin, ovoce a zelenina, vitamíny...).
Zápaly plic se léčí různými způsoby a je velice těžké shrnout je do několika vět. Postupovat musíme individuálně, mladí lidé s méně závažnými projevy se léčí doma, staří lidé s vážnějším průběhem nemoci musí být hospitalizováni. Proti bakteriím používáme antibiotika, proti virům antivirotika a proti plísním antimykotika. Kromě toho musíme zajistit klid na lůžku, kvalitní stravu a dostatek tekutin. Vysoké horečky tlumíme protizánětlivými léky (např. paralen) a v případě dušnosti zajistíme inhalaci kyslíku.
Pokud máte zkušenosti se zápalem plic, pište, prosím, do diskuse nebo na adresu redakce.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
JC3VCc , [url=http://jpdphlckwiim.com/]jpdphlckwiim[/url], [link=http://buerxvijmtrc.com/]buerxvijmtrc[/link], http://yngdwnymzkfl.com/
Přidat nový komentář