as. MUDr. Alena Slováková,Klinika tuberkulózy a respiračních nemocí, 17. ledna 2002
Posts like this brighten up my day. Thanks for tankig the time.
(MUDr. Jiří Štefánek | přečteno: 108628x )
Záněty plic jsou častými a mnohdy závažnými infekcemi dolních cest dýchacích. Postiženy bývají průdušky i plíce. Plicní tkáň je velice důležitá pro výměnu krevních plynů s okolím a její poškození zánětem může mít pro starého či jinak nemocného člověka až smrtelné důsledky.
Před dalším čtením bych chtěl čtenářům vysvětlit význam slova "zánět". Slovo zánět není to samé jako slovo "infekce". Zánět vzniká v našem těle jako obecná obranná reakce imunitního systému. Zánětem reaguje náš organismus na infekci, ale i na všechny ostatní neinfekční narušení jeho celistvosti. Zánětem reagujeme na popálení, zánětem reagujeme na kontakt s agresivní chemikálií apod. I záněty plic dělíme na na infekční a neinfekční pneumonie.
V tomto případě je zánět způsoben nejrůznějšími tekutými či plynnými chemikáliemi, které se dostaly do dolních dýchacích cest. Jejich účinek na citlivou plicní tkáň je devastující a způsobuje těžký zánět bez přítomnosti infekce. Může ho způsobit například zatečení omylem vypitého benzínu do plic, vdechnutí chemických plynů při průmyslových nehodách a může ji způsobit i vdechnutí žaludečního obsahu. Žaludeční tekutina obsahuje agresivní kyselinu chlorovodíkovou, která plicní tkáň v podstatě spálí.
Neinfekční záněty poškodí plicní tkáň, učiní ji pak přirozeně citlivější k nejrůznějším mikroorganismům a mohou pak snadno přejít v infekční pneumonie.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
JC3VCc , [url=http://jpdphlckwiim.com/]jpdphlckwiim[/url], [link=http://buerxvijmtrc.com/]buerxvijmtrc[/link], http://yngdwnymzkfl.com/
Přidat nový komentář