Já mám opačný problém, na teploty netrpím. V dětství jsem se dokonce setkala s lékaři, kteří na základě toho, že nemám teplotu konstatovali, že nejsem nemocná... A také mi jednou v nemocnici teplotu vyvolali (bohužel to jsem byla moc malinká a nikdo v ruce nemá zápis, o co se to vlastně pokoušeli). Výsledkem byly teploty kolem 40 st. C. A pak zase nevěděli co se mnou... Zabývá se takovými problémy nějaký obor medicíny? Určitě nejsem sama, nebo ano?
Zvýšená teplota x horečka
36 - 37 °C – normální teplota
37 – 38 °C – zvýšená teplota
38 – 41 °C – horečka
Nad 41 °C vysoká horečka
Pokud si budete během dne měřit teplotu, zjistíte, že kolísá. Nejchladnější jsme kolem půlnoci, nejteplejší odpoledne a večer. Dětem může teplota kolísat až o dva stupně – záleží na náladě, oblečení, aktivitě…
Lékaře vyhledejte, pokud budete mít horečku 2-3 dny. U malého dítěte to urychlete a jděte s ním k lékaři po jednom dni horečky.
Jakým způsobem jste zvyklí snižovat teplotu u sebe a svých dětí? Napište nám co rozhodně zabere vám!
Přečtěte si také:
Chřipka i prasečí chřipka se projevují vysokou teplotou - více v článku Prasečí chřipku poznáte podle vysoké teploty. Na zvládnutí vysoké teploty u dětí je účinná i alternativní léčba, konstatuje článek Homeopatie pomůže dětem zvládnout nachlazení i neštovice. A ještě jednou teplota, tentokrát jako příznak spály - více v článku Dětské infekční nemoci spojené s vyrážkou.
Přidat nový komentář