Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

pasovy opar

Ahoj, je mi 30let a uz par roku mam obcas na krizi male ostruvky s vodnatymi puchyrky. BYla jsem u kozni lekarky, velice neprijemne pani, ktera mi bez vysvetleni stahla kalhoty a divala se mi do analu:) Tusim, ze asi chtela zjistit, zda nemam Herpes. Pak mi rekla, ze se to co mam neda lecit a ze mi muze dat prasky, ktere ale musim brat jeden kazdy den a tim se mi puchyrky nebudou objevovat. Od te doby uplynuly 4 roky. Puchyrky mam stale a jsou neprijemne. Tusim spravne, ze je to pasovy opar? Ani nevim, jak jsem k tomu prisla.. Existuje treba ted nejaka lepsi pomoc, nez jen zamezit puchyrkum zevne nejakymi tabletkami? Prosim? Dekuji!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Adéla

Dobrý den,mám pásový opar na ruce,a chtěla bych se zeptat jestli s tím můžu cvičit? Samozřejmě že fitko vynecham,abych nenakazila ostatni,ale chtěla bych cvičit aspoň doma.

Eliška

Ahoj, taky jsem měla pásovy opar, vyvolal mi ho citový šok. Bolela mě zebra, myslela jsem ze jsem se někde uhodila a nedlouho poté také vyrážka, nebyla tak moc velká ani hrozná ale na dotek docela bolela. Lékařka ihned poznala pasovy opar, byla jsem necelý týden doma, i když jsem pracovala z domu, a to byla chyba, měla jsem jen odpočívat. Herpesin a nějaké masti. Vyvarovala jsem se orechum. Teď, skoro 4 měsíce po, mám občas nepříjemné bolesti v oblasti zad, nejen tam, kde byla vyrážka, ale i na druhé straně a když jsem moc unavená nebo se moc stresuji, tak to začne bolet :) ale žádné prášky neberu, jen se někdy musím šetřit víc..

Magda

Mám pásový opar- na pravý straně od ucha a na hlave+ dekolt+ zátylek kde mám ty boulicky( uzliny) mám herpesin a mazu tekutým pudrem,ale4 dny žádný zlepšení.Muzu to mějt?prý to má být furt v suchu Co vlasy můžu zmejt narychlo samponem? Diky

Marcela

Dobrý den,pásový opar mám již 3 týdny,nejprve týden bolest jakoby jater,pak výsev pupínků na pravé straně hrudníku,až na záda.Beru už druhé balení Herpesinu,analgetika,B vit.a 3 den Neurontin.Žádná úleva,svědění,pálení a příšerná bolest.Co mi pomůže a kdy se mi konečně uleví?Děkuji,hezký den.

Michala

Dobrý den,také mám pasiv opar.bolest v podpaží a asi třetí den červené fleky nad levým prstem které se táhly až pod lopatku.Na infekčním mi napsali herpesin na 10 dnů ,vitamin B , tekutý pudr ,analgetika A na noc ditiaden.Citim únavu ,pálení,svědění a bolest ale da se to vydržet.Dnes je to paty den co beru léky.

Eva

Zdravím, můj dotaz je možná trochu netradiční. Jak brzy po dobrání antivirotik (herpesinu) lze opar "chytit" znovu? Prodělala jsem opar na intimních místech- paní doktorka soucitna, hodná, uklidnovala mě, že to je stresem a sníženou imunitou (partner stálý 3 roky, oba věrní). Já se styděla jak blázen. A možná poradím, já si postiženou oblast potírala roztokem hypermanganu. Zvýšená hygiena a díky bohu teď v létě doma co to šlo chodila naha, abych větrala. Nic horšího jsem snad nezažila a to jsem šla k MUDr. ihned druhý den ráno po zjištění, o co jde.

PeterNovak

Dobrý den, je možné, že jste nemoc zcela nevyléčili a virus pouze spal ve vašem těle a při stresu nebo oslabené imunitě se aktivoval.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 211 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce