Hezky se tento článek o registraci čte. Praxe bývá poněkud odlišná. Nastěhovali jsme se do menšího města a byl velký problém sehnat lékaře (praktického) u kterého bychom se mohli zaregistrovat. O zubním lékaři ani nemluvím. Naše město má 15 tis. obyvatel. Nakonec jsme ze známosti jednoho praktického lékaře sehnali. Ale o nějakém výběru nemůže být řeč. Zubního lékaře nemám dodnes. Jsme důchodci, nemáme auto a jsme špatně pohybliví.
Registrace vám přinese výhody
Nejste povinni se registrovat, ale tuto praxi nelze doporučit. Ze zákona o veřejném zdravotním pojištění totiž vyplývá, že úhrada řady zdravotních výkonů je vázána jen na registrujícího lékaře – například pravidelné preventivní prohlídky, komplexní vstupní prohlídky, návštěvy doma u vážně nemocných a špatně pohyblivých pacientů atd. Bez registrace by vám toto vše nemohlo být poskytnuto. To, co je výše uvedeno, platí i v případě registrujícího zubního lékaře a gynekologa (s výjimkou návštěvní služby).
K doktorovi jedině s dokladem
Ujasněte si předem, proč k lékaři přicházíte, a hlaste důvod návštěvy zdravotní sestře. Má to značnou důležitost zvláště v případech, kdy máte podezření na infekční onemocnění.
Co si vzít k lékaři s sebou:
- průkaz zdravotní pojišťovny
- průkaz totožnosti (občanský
- průkaz, pas, případně řidičský průkaz)
- předchozí nálezy, lékařské zprávy od
- specialistů, případně propouštěcí zprávy z nemocnice
Je velmi důležité, aby váš registrující lékař vždy obdržel všechny zprávy, které vám napsali ostatní lékaři. Jinak jeho informace o vašem zdravotním stavu nikdy nebudou kompletní.
Přidat nový komentář