Dobrý den, ráda bych se podělila o své zkušenosti, poněvadž sama moc dobře vím, jak je toto onemocnění nepříjemné. Po několika letech jsem zjistila, že je to vše více méně spojené se stresem. Měla jsem náročnou práci a nebylo žádným překvapením si ji brát domu. Nakonec jsem se rozhodla s prací seknout, i za cenu toho, že hold budu mít později nejspíš o hodně menší příjem. Stres mi úplně rozházel imunitu a tak jsem si na sebe udělala čas začala sportovat, zdravě jíst, nepila jsem už 5 káv denně apod. Také na mě měl pozitivní vliv wobenzym, který bereme rodina doposud. Myslím si, že většina nemocí člověka potká právě proto, že není vyrovnaný. Vždyť i ta zpropadená rakovina člověka lapí ve chvíli, kdy je jeho imunitní systém v háji a příčina může být třeba jen stresové povolání.
Léčba
Léčba nekomplikované akutní cystitidy spočívá v režimových opatřeních a antimikrobiální terapii. Tu může mimo urologa zajistit i praktický lékař nebo například internista. Obvyklá délka léčby antibiotiky je 3-5 dní. Režimová opatření spočívající v dostatečném příjmu nedráždivých tekutin (zejména bez obsahu kofeinu) v množství 2-2,5 litru za den. Podle závažnosti příznaků dále můžeme indikovat relativní klidový režim bez větší fyzické aktivity, případně krátkodobou pracovní neschopnost. Při plném vymizení klinických projevů po léčbě není kontrolní kultivace potřebná.
Alternativní léčba: Záněty močových cest vám pomůže zvládnout kopřiva.
Prevence a opatření při opakovaných infekcích
Obecná prevence infekce močového měchýře spočívá ve snížení rizika prochladnutí a průběžném dostatečném příjmu tekutin vedoucím k dostatečnému výdeji moče. V prevenci opakujících se infekcí se nejčastěji uplatňují přípravky s obsahem brusinek nebo D-manózy, které blokují receptory bakterií a snižují tak pravděpodobnost jejich uchycení ke stěně močového měchýře. Je také možné využít přípravky ke zvýšení specifické imunity dolních močových cest. Pokud tato opatření selhávají, je na místě dlouhodobé (měsíce až roky) průběžné užívání nízké dávky antibiotika na noc. Při opakování infekce je vždy nutné odborné vyšetření urologem k vyloučení anatomické nebo funkční příčiny takého stavu. U každého zánětu močového měchýře existuje určité riziko rozšíření infekce na horní močové cesty se vznikem akutní pyelonefritidy. Větší riziko je v případech dlouhodobého odkládání návštěvy u lékaře nebo u příliš dlouho trvající samoléčby různými rostlinnými přípravky.
Podrobnosti o akutních i chronických infekcích močového měchýře najdete zde.
Přidat nový komentář