Jako první na světě provedli lékaři Nemocnice Na Homolce složitou operaci výdutí břišní aorty a obou pánevních tepen pomocí chirurgického robota da Vinci. Pacientem byl šestasedmdesátiletý muž. "Šlo o zcela nový typ robotického chirurgického zákroku. Náročná operace trvala šest hodin," uvedl primář Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce a operatér doc. MUDr. Petr Štádler, Ph.D.
Jak funguje kybernetický nůž
Neinvazivní léčba pomocí kybernetického nože je rychlejší, účinnější, bezbolestná a nemá závažné vedlejší účinky. Nevyžaduje fixační rámy ke stabilizaci pacienta, který ani nemusí zadržovat dech, není třeba přistupovat k anestézii. Klinika je prostřednictvím kybernetického nože schopna léčit 600 až 800 indikovaných pacientů ročně. "Počítáme také se spoluprací s ostatními českými onkologickými pracovišti, například s pražskou Nemocnicí Na Homolce," pokračuje přednosta kliniky. CyberKnife má za sebou půl roku klinického provozu. V Ostravě s ním zatím ozářili již 160 pacientů, což je podle údajů firmy Accuray nejúspěšnější start nového centra v Evropě! Z uvedených 160 pacientů bylo 27 ozářeno v oblasti mozku a 133 mimo mozek. Brzy budou k dispozici komplexnější výsledky tohoto období – rádi vás s nimi seznámíme.
Onkologické centrum FNO patří ve střední Evropě ke špičce v oboru a garantuje pacientům širokého okolí nejmodernější léčbu podle světových standardů. Kromě toho je součástí sítě třinácti specializovaných onkologických center v České republice a největším onkologickým pracovištěm v Moravskoslezském kraji.
Přidat nový komentář