Příjmy státního rozpoštu z tabákových výrobků několikanásobně přesahují náklady na léčení. Vyšší mortalita kuřáků zase snižuje výdaje na důchody. Navíc - co stojí jeden Pandur - je směšné o nákladech na "léčení" kuřáků. A co stojí čeští žoldáci v Afghanistánu?
Petici proti kouření podepsalo 117 tisíc lidí
Proč stát nezasáhne razantně proti kouření? Bojí se politici „hněvu“ kuřáků? „Pokud někdo kouří, je to jeho výsostné právo. Ale pouze do chvíle, než svým počínáním začne ohrožovat své okolí. A v tomto případě se o ohrožování zcela prokazatelně jedná, pasivní kouření podle lékařů způsobuje závažná onemocnění a ročně na něj v České republice umírá přes 1 000 lidí,“ uvádí spoluautorka petice Stop kouření ve veřejných prostorách MUDr. Eva Králíková, CSc.
S tím, aby na veřejnosti včetně restaurací měli kuřáci zakázáno zamořovat vzduch, souhlasí již víc než 117 000 lidí, kteří petici na internetu podepsali. Vyslyší ale čeští politici jejich názor?
„Chceme dosáhnout toho, aby zmizely zakouřené prostory, kde menšina předepisuje většině, jaký vzduch bude dýchat,“ uvádí se v petici Stop kouření. „Chceme, aby poslanci taky trochu poslouchali hlasy svých voličů, proto volíme tuto demonstrativní formu,“ uvádí jeden z organizátorů petice Lukáš Nádvorník. A pokračuje: „Pokud svůj názor vyjádří skoro 120 tisíc lidí, poslanci to snad alespoň zaregistrují a budou se muset problému věnovat.“ Petici je možné podepsat i na tiskové konferenci a organizátoři ji během semináře předají představitelům vlády a parlamentu.
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!
Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.
Přidat nový komentář