Pálí mě v krku nebo svírá,trvá to asi tři roky.Většinou mě pálí v krku,když je chladné počasí.Byla jsem na zátěžovém vyšetření,i pod takovým přístrojem,kde viděli moje srdce a noc nezjistili.Jedná se o anginu pectoris.Děkuji
Léčba
Léků užívaných na léčbu ischemické choroby srdeční a anginy pectoris je celá řada. Jsou to léky, které ovlivní vaše obtíže – tedy bolesti na hrudníku. Typickým zástupcem jsou nitráty, které se užívají jen při obtížích, pokud se objevují jen zřídka (pak se podávají nejčastěji ve formě spreje pod jazyk), nebo se užívají pravidelně každý den. Existují i jiné léky, které snižují výskyt anginózních bolestí (molsidomin, trimetazidin).
Výskyt bolestí ovlivňují léky užívané na léčbu vysokého krevního tlaku – betablokátory a blokátory kalciových kanálů. Betablokátory jsou užívány velmi často, protože mají pozitivní vliv na prognózu nemocných s ischemickou chorobou srdeční. Snižují ale i krevní tlak a tepovou frekvenci, tak se nemohou použít u nemocných s nízkým krevním tlakem (TK) nebo pomalou srdeční frekvencí. Opatrnosti je třeba i u astmatiků. Blokátory kalciových kanálů také snižují TK, jen některé snižují i tepovou frekvenci.
Další užívanou skupinou léků jsou antiagregancia – léky zamezující shlukování krevních destiček a ucpávání cév. Typickým zástupcem je kyselina acetylosalicylová. Neovlivňuje bolesti, ale zásadním způsobem zlepšuje prognózu nemocných.
Při výrazných obtížích nebo závažném nálezu při koronarografii je možné provést zprůchodnění postižených cév balónkem a zavedení kovové výztuže (stentu) do cévy, případně chirurgicky provést přemostění zúženého úseku - bypass.
Přidat nový komentář