ASTMA je onemocnění, které bylo popisováno již ve středověku jako choroba nedostatkem dechu, nemoc se stíženým dechem. Dnes víme, že astma je onemocnění dýchacích cest, založené na podkladě chronického zánětu průdušek, který je spojen s projevy zvýšené citlivosti a zvýšené reaktivity průdušek a s projevy zúžení dýchacích cest ...
Běžné omyly v léčbě alergické rýmy
Pacienti mají často tendenci alergickou rýmu podceňovat. Jejich omyly shrnula a okomentovala MUDr. Seberová takto:
- Mírné nosní příznaky je „zdravější“ tolerovat - není to pravda, nejlepší je začít hned s léčbou.
- Léků užívat co nejméně, jen při velkých potížích – vyplatí se vybrat vhodný lék a nenechat potíže přerůst do chronické podoby.
- Pokud více chorob, léčit pouze ty závažnější – ideální je začít od horních cest dýchacích a postupovat dolů, pokud je tomu naopak, potíže se vrací.
- Léky nutno vynechat ihned po dosažení efektu – dávkování a dobu léčby určí lékař, měli byste je dodržet, aby se potíže nevrátily.
- Všechny kortikosteroidy jsou nebezpečné – přečtěte si názor odborníka na kortikosteroidy.
- Všechny „nosní kapky“ jsou podobné, lze zaměnit – pacienti neberou volně prodejné kapky na rýmu většinou jako lék, ale měli by jejich užití konzultovat s odborníkem.
- Alternativní metody jsou bezpečné a „zdravé“ – léčba alergika bylinkami a přírodními prostředky je problémová, až škodlivá.
- Volně prodejné léky nemohou škodit – i když vás reklama přesvědčuje o opaku, měli byste brát i volně prodejné léky „vážně“ a dobře zvážit jejich přínos.
Alternativní léčba: Na detoxikaci organismu a také alergickou rýmu podle bylinkářů funguje ostropestřec mariánský.
Otestujte se, zda patříte mezi alergiky.
Děti ve věku 6-12 let užívají ½ tablety denně. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.
Přidat nový komentář