Dobrý den. Děti mají pátou nemoc, která se projevila vyrážkou v obličeji. Čím ji prosím mazat?
Správce právě uzavřel místnost. Nyní již nepůjde vkládat nové příspěvky.
Právě teď si můžete povídat s primářkou MUDr. Yvonnou Angerovou z Kliniky rehabilitačního lékařství VFN.
Správce právě uzavřel místnost. Nyní již nepůjde vkládat nové příspěvky.
Paní doktorko, dnešní diskuse je u konce, já Vám děkuji za účast a odpovědi na otázky a přeji příjemný den. Zároveň děkuji tazatelce Ivus za její otázky a přeji hodně zdraví a úspěšný zákrok, který ji čeká. Děkuji
delka rehabilitace je velmi individualni, dlouhodobou rehabilitaci je míněna péče v řádu roků, obvykle 3-5 let. cílem rehabilitace je, aby na ní pacient nebyl závislý, ale naopak, aby se naučil maximální možné soběstačnosti jak v běžných denních činnostech tak rehabilitačních aktivitách. Samozřejmě je možné i dál v rehabilitaci pokračovat, ale spíše nárazově, podle momentálního zdravotního stavu.
Z časových důvodů zřejmě pokládám poslední dotaz. Paní doktorko, dá se nějak obecně říci, jak dlouho může trvat dlouhodobá rehabilitace? Závisí to jistě i na konkrétním stavu pacienta, ale je pacient závislý na rehabilitaci již po zbytek života?
Asi nejde odpovědět konkrétněji, přesto Vám děkuji za snahu a přeji pěkný den.
opět vám tímto způsobem nemohu bohužel dát přesnou odpověď. Předpokládám, že pokud se bude provádět klasický neurochirurgický výkon trvá rekonvalescence spíše týdny. Pokud se bude kavernom odstraňovat gamanožem, je situace zcela a jiná.
Host (prim. MUDr. Yvonna Angerová) právě vstoupil do místnosti.
Velký je asi 2cm ve spánkové laloku. Spíš by mě zajímalo, jestli budu moct týden po operaci chodit na prednášky, tělocvik a podobné věci, jestli se dá tak nějak to zevšeobecnit, když nemáte více konkrétních informací.
Váš dotaz je velmi obecný.Je důležité, kde je kavernom umístěn, jaká je jeho velikost, jaký bude pooperační průběh atd. Nejlépe vám v tomto případě odpoví operatér, který bude výkon provádět.Měl by vás seznámi s veškerými riziky.
Odpověď na otázku- jaké metody se používají k rehabilitaci pacientů po poranění či jiném poškození mozku je velmi široká. Samozřejmě rozhodující je, jaké má pacient obtíže. Obvykle bývá postižena jak motorika tak funkce, které označujeme jako kognitivní ( pozornost, různé typy paměi, soustředění...), řečové funkce. Rehabilitace jednotlivých funkcí vyžaduje spolupráci multidisciplinárního týmu- lékař, psycholog, logoped,ergoterapeut, fyzioterapeut. Kařdý z uvedených odborníků může používat různé metody.
Dobry den, můj dotaz bude asi mimo dané téma a obor, ale protože mám pocit, že bych moc stejně nezdržovala, presto se se zeptám. Měla bych jít na operaci cévního kavernomu v mozku, tak bych ráda věděla, jak to bude po té operaci, jestli budu moct normálne fungovat, čili chodit do školy a jestli budu mít nějaké omezení?
Můžete nám prosím objasnit, jaké metody se používají při rehabilitaci uvedených stavů?
Otázky mohou být pokládány na obě temata, protože rehabilitace obou stavů je velmi podobná
Ivus právě vstoupil do místnosti.
Paní doktorko, ještě než se k nám přidají návštěvníci dnešní místnosti ráda bych se zeptala, zda se zmíněné rehabilitace týkají pouze poúrazových stavů nebo stavů po různých mozkových příhodách popř. obou variant.
dobrý den
Dobrý den, je tu opět čas na pravidelný čtvrteční chat. Dnes bude naším hostem prim.MUDr. Yvonna Angerová a povídat si budeme na téma "dlouhodobá rehabilitace po poškození mozku". Dobrý den, paní doktorko.
Host (prim. MUDr. Yvonna Angerová) právě vstoupil do místnosti.
Správce právě otevřel místnost.