Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Jak se vyhnout nemocem
Články z rubriky „Jak se vyhnout nemocem“
Že jsou vaše děti zase nemocné? Předejděte dalším nemocem dobrou prevencí, kterou je otužování.
(7. listopadu 2024, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 381x)
V souvislosti s letní sezónou lze očekávat zvýšené množství cestovatelů a vyšší pravděpodobnost přenosu různých nákaz. Riziko stoupá i u žloutenky typu A, která je zánětlivým onemocněním jater. Toto onemocnění vyžaduje izolaci na infekčním oddělení, dlouhodobou pracovní neschopnost, dietní opatření, rekonvalescenci po dobu několika měsíců a v neposlední řadě rozsáhlá karanténní opatření u kontaktů nemocného.
(28. července 2024, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1739x)
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.
(29. června 2024, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1036x)
Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.
(29. května 2024, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1532x)
Tisíce Čechů se v únoru dobrovolně vzdávají alkoholu. Hromadně se tak připojují k akci Suchý únor, která nabádá veřejnost k alespoň měsíční abstinenci. Samozřejmě nejde o to několik týdnů abstinovat a v březnu se hezky rychle vrátit k obvyklému režimu. Smyslem Suchého února by mělo být ukázat člověku, jak se cítí, když vůbec nepije, a nakopnout ho k celkovému a dlouhodobému omezení množství požívaného alkoholu.
(5. února 2024, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1704x)
Léto je v plném proudu a teploty přímo vyzývají k návštěvě bazénů a koupališť. Den strávený u vody nese i jistá zdravotní rizika, na která je potřeba dávat si pozor. Jaká jsou a jak se jim účinně vyhnout?
(Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1535x)
Dobrý den. Chystáme se na dovolenou autem. Můžete mi poradit, jaké je dávkování Kinedrylu před cestou?
(Redakce Ordinace.cz | přečteno: 2319x)
Na sluníčko se v létě všichni těšíme, nicméně přílišná intenzita slunečního záření a vysoké teploty nám mohou způsobit celou řadu zdravotních obtíží
(Redakce Ordinace.cz | přečteno: 2217x)
Nejen pandemie koronaviru vrátila do popředí téma hygieny rukou a předcházení infekcím. Už od roku 2008 připadá na 15. října Světový den mytí rukou, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace (World Health Organization – WHO). Ten i letos upozorňuje, jak je nezbytné, abychom si ruce myli pravidelně a správně.
(Redakce Ordinace.cz | přečteno: 961x)
Světový den hygieny rukou, který připadá na 5. května, je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) Save lives: Clean your hands (Zachraň životy: Umývej si ruce). Zvláště letos, kdy se potýkáme s pandemií koronaviru, je toto heslo aktuálnější než kdykoli dříve.
(Redakce Ordinace.cz | přečteno: 755x)