Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Každý asi zažil zvláštní pocit, kdy se "necítí ve své kůži", nemá na nic náladu, cítí se unavený, a přitom nedovede specifikovat, co mu přesně je. Důvody mohou být různé, někdy je to začátek virového onemocnění, někdy naopak následek po přechozené infekci, důsledek nezdravého životního stylu, v některých případech by to však mohly být první příznaky vážnějšího onemocnění. V následujícím schématu najedete běžné důvody Vašeho stavu.
Cítíte se neustále na pokraji sil, svírá se Vám žaludek a máte z něčeho obavy?
Ne | odpovědět znovuMáte horečku přes 38°C?
Ne | odpovědět znovuZhubl(a) jste výrazněji v uplynulé době, aniž byste se o to pokoušel(a)?
Ne | odpovědět znovuChybí Vám energie a jste velmi unavený(á)?
Ne | odpovědět znovuBerete pravidelně nějaké léky?
Ano | odpovědět znovu
Vedlejší účinky léků mohou způsobovat, že se "necítíte ve své kůži". Často je to po nasazení nového léku, změně dlouhodobě užívaného léčiva za jiné, po náhlém vysazení léku, při nevhodné kombinaci léčiv, podání léku v nevhodném čase atd. Mezi běžné vedlejší účinky patří například bolest hlavy, nechutenství, pocit na zvracení, poruchy zažívání, změny nálady a mnoho dalších.
Pokud Vám lékař nasadil nový lék, můžou nepříjemné pocity po pár dnech odeznít poté, co si tělo na nový lék zvykne. Pokud by se pocity nelepšily nebo se dokonce zhoršovaly, navštivte svého lékaře. Lékař se Vás přesně vyptá, jak se cítíte, jaké problémy máte, kdy se objevují, zkontroluje seznam léků, které užíváte a pravděpodobně léčbu upraví tak, aby nežádoucí účinky vymizely, nebo se alespoň zmírnily.