Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Bolest břicha může ukazovat na řadu patologických stavů, protože v místech mezi dolním okrajem hrudního koše a třísly je uložen velký počet orgánů, jejichž postižení se může bolestí břicha projevit. Patří sem žaludek, slinivka břišní, játra, slezina, dvanáctník, močové ústrojí, u žen rozmnožovací orgány. Někdy mírná bolest břicha může být reakcí na nedobré jídlo nebo na přejedení a většinou sama odezní, některé stavy (například apendicitida) jsou život ohrožující události, které je třeba neprodleně řešit.
Měl(a) jste bolesti břicha i v uplynulých dnech?
Ne | odpovědět znovuBolí Vás břicho již déle než hodinu?
Ne | odpovědět znovuMěl(a) jste průjem?
Ano | odpovědět znovu
Pravděpodobně budete mít gastroenteritidu. Jedná se o zánět žaludku a střev vyvolaný buď infekčně nebo otravou jídlem. Vyhněte se jakékoliv pevné stravě, hodně pijte, ale pouze neslazené nápoje. Pokud zvracíte, pijte často, ale pouze malé doušky. Máte-li také průjem, můžete do každého litru přidat lžičku soli. Slaná tekutina způsobí zadržování vody v těle. V Lékárně si také můžete vybrat nějaký přípravek, který průjem zastaví. Pokud po 24 hodinách stále zvracíte, vyhledejte lékaře. <