Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Každému člověku se hlavou honí spousta myšlenek. Za určitých okolností, jako jsou například vyhrocené emoce, se mohou objevit i velmi nezvyklé či morbidní myšlenky a není třeba si z toho dělat nějaké obavy. Problémem však již může být, pokud Vás obscenní, agresivní, morbidní či nenormální myšlenky napadají často a míváte někdy nutkání je poslechnout a jednat podle nich. Nebojte se probrat své duševní pochody s lékařem. Pomůže Vám myšlenky si utřídit, poskytne třeba možné vysvětlení a usoudí-li, že je to nutné, navrhne léčbu.
Máte některé z následujících příznaků: myšlenky na odchod ze života, pocity nepotřebnosti, viny, že Vás nikdo nemá rád, že se Vám nic nedaří?
Ne | odpovědět znovuObáváte se něčeho, jste v napětí, pociťujete neklid a předrážděnost?
Ne | odpovědět znovuMáte různé sexuální představy a máte strach, že nejsou normální?
Ne | odpovědět znovuBojíte se o své zdraví a máte stále pocit, že jste nemocní, přestože Vás lékař ujišťuje, že u Vás příznaky žádné choroby neobjevil?
Ne | odpovědět znovuCítíte agresivitu vůči svým blízkým, máte násilnické představy a puzení a jste zmaten(a) svými pocity?
Ano | odpovědět znovu
Jistá míra agrese jako reakce na ponížení, neúspěch či zklamání je normální. Zdravá agrese může člověka pozitivně motivovat k překonání neúspěchu nebo zklamání. V některých případech je však agrese patologická, buď silou nebo adekvátností na určitou situaci. Agrese může být namířena na sebe samého a může skončit sebepoškozením, nebo bývá namířena na okolí.
Pokud nemůžete identifikovat zjevný důvod agrese, nebo reagujete i na běžné situace přehnaně a neúměrně, vyhledejte lékaře - psychiatra.