Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Nálada každého člověka se často mění a nikdo nemá trvale dobrou nebo špatnou náladu. To, jaká nálada zrovna je, závisí na mnoha věcech - na počasí, úspěších či neúspěších, zdravotním stavu, dobrých či špatných zprávách a podobně.
Nálada je definována jako dlouhodobější stav mysli. Závažnější a trvalejší změny nálad mohou nastat při nečekaných nebo velkých životních změnách jako je ztráta blízké osoby, ztráta zaměstnání, živelná katastrofa a podobně. Nejčastější poruchou nálady je deprese, což je duševní stav charakterizovaný dlouhodobým smutkem. K psychickým problémům se také mohou přidat tělesné projevy, jako je například bolest hlavy, úbytek hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, problémy se spánkem a podobně.
Máte kromě skleslosti ještě některý z následujících příznaků: ztrátu energie, špatně spíte, nechutná Vám jíst, nemáte zájem o sex, opakovaně Vás bolí hlava?
Ne | odpovědět znovuZačala deprese poté, co jste ztratil(a) někoho blízkého?
Ne | odpovědět znovuVznikla deprese po nějaké pro Váš život závažné události (rozvod, ztráta zaměstnání)?
Ne | odpovědět znovuMáte problémy a "dusné ovzduší" doma nebo v práci?
Ano | odpovědět znovu
Celkový stres z pracovního zatížení, rodinných povinností, nadbytku práce a dalších stresových záležitostí může problémy nálady způsobovat, zvláště pokud je dlouhodobý.
Bude zřejmě třeba trochu přehodnotit priority, upravit životní styl a vyřešit problémy, které již dlouho tlačíte před sebou. Proberte své starosti s přítelem či přítelkyní. Pokuste se vyhýbat situacím, které Váš stres zvyšují, případně se je snažte jednou pro vždy vyřešit. Změna náročného zaměstnání může Váš stav velmi výrazně zlepšit. Snažte se najít si dostatek času na odpočinek a relaxaci, věnujte se věcem, které dělate rád(a) a na které jste kvůli pracovnímu vytížení neměl(a) čas. Pokud se deprese nezlepší, Vyhledejte lékaře - psychiatra .Více také ve škole zdraví.