Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Nálada každého člověka se často mění a nikdo nemá trvale dobrou nebo špatnou náladu. To, jaká nálada zrovna je, závisí na mnoha věcech - na počasí, úspěších či neúspěších, zdravotním stavu, dobrých či špatných zprávách a podobně.
Nálada je definována jako dlouhodobější stav mysli. Závažnější a trvalejší změny nálad mohou nastat při nečekaných nebo velkých životních změnách jako je ztráta blízké osoby, ztráta zaměstnání, živelná katastrofa a podobně. Nejčastější poruchou nálady je deprese, což je duševní stav charakterizovaný dlouhodobým smutkem. K psychickým problémům se také mohou přidat tělesné projevy, jako je například bolest hlavy, úbytek hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, problémy se spánkem a podobně.
Máte kromě skleslosti ještě některý z následujících příznaků: ztrátu energie, špatně spíte, nechutná Vám jíst, nemáte zájem o sex, opakovaně Vás bolí hlava?
Ne | odpovědět znovuZačala deprese poté, co jste ztratil(a) někoho blízkého?
Ano | odpovědět znovu
Smutek a deprese ze ztráty blízké osoby je naprosto normální věcí. Jde o přirozený proces, při kterém se člověk postupně vyrovnává se vším, co náhlý odchod někoho blízkého přinesl. Není dobré se snažit rychle na vše zapomenout a tvářit se, jako by se nic nestalo, člověk pak svůj žal nosí v sobě a deprese se může ještě prohlubovat.
Smíření se s odchodem blízké osoby může u některých lidí trvat několik týdnů, spíše však několik měsíců. Není slabostí svůj smutek ventilovat navenek, naopak to pomůže rychleji se se zármutkem smířit a vyrovnat a zase se vrátit do plnohodnotného života. Pokud je však deprese tak silná, že nezvládáte každodenní život, špatně spíte či ztrácíte hmotnost, vyhledejte lékaře- psychiatra. Předepíše Vám léky proti depresi a úzkosti, se kterými problematické období snáze překlenete. Některé podpůrné přípravky proti depresi jsou i volně prodejné v lékárně. Více také ve škole zdraví.