Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Úzkost, nejistota a obavy mohou velmi limitovat běžný život. Nedovolí člověku se uvolnit, relaxovat, soustředit se na práci, jasně uvažovat, kvalitně se vyspat, trápí ho napětí a obavy.
Přidružit se také mohou tělesné projevy úzkosti, mezi které patří zrychlený tlukot srdce, bolesti hlavy, zad, vyčerpanost a únava. Při stresových situacích a po nich může být únava a úzkost normální reakcí organismu. Pokud se ale úzkost objevuje bez zjevných důvodů, je třeba se pokusit odhalit její příčinu a problém vyřešit.
Jste úzkostný(á) téměř nepřetržitě?
Ano | odpovědět znovuObjevila se úzkost poté, co jste přestal(a) užívat léky na spaní nebo na uklidnění, pít alkohol nebo kouřit?
Ne | odpovědět znovuByl v poslední době Váš život složitější nebo plný starostí (stres v zaměstnání nebo jeho ztráta, rozvod, ztráta někoho blízkého)?
Ne | odpovědět znovuMáte kromě úzkosti také některý z následujících příznaků: zvýšenou chuť k jídlu, úbytek hmotnosti, průjmy, teplou vlhkou kůži, zrychlený tep, palpitace, třes nebo vystouplé oči?
Ne | odpovědět znovuMáte problémy ve svém sexuálním životě?
Ano | odpovědět znovu
Sexualita je velmi důležitou částí lidského života, přestože se často odsouvá do pozadí. Problémy v sexuálním životě mohou vyvolávat napětí, úzkost i stres. Mladí lidé v dospívání mohou mít obavy ze své sexuální identifikace, zvláště smíření se s homosexuální orientací může působit velké psychické problémy. U starších naopak mohou převládat obavy ze snížené sexuální atraktivity. Snižovat chuť na sex mohou také obavy z nechtěného těhotenství nebo ze sexuálně přenosných chorob.
Velké napětí může také vyvolávat nepoměr mezi sexuálními potřebami partnerů. Nejvyšší sexuální potřeby mají muži kolem dvaceti let věku, zatímco u žen se vrchol vyskytuje spíše až kolem třiceti let. Kromě pouhé chuti na sex může však za rozdílem být i problém zdravotní - porucha erekce. Podle průzkumů trpí některou formou poruch erekce až polovina mužů starších čtyřiceti let. Mužovo ego tímto problémem velmi trpí, žena cítí bezmoc a celý vztah se může rozkládat.
Základem řešení těchto problémů je komunikace mezi partnery. Frustrace z nedostatku sexu nebo z nevyplňených sexuálních přání mohou totiž velmi nepříjemně a mnohdy zásadně zasahovat i do ostatních sfér společného soužití. Pokud nedokáží partneři vyřešit svůj problém mezi sebou, může jim pomoci odborník v manželské poradně nebo sexuolog, který je navede na různá řešení, může předepsat léčbu, je-li za problémem mužova neschopnost sexu. Řešení těchto zdánlivě okrajových záležitostí může výrazně zlepšit partnerské soužití a kvalitu života.