Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Termín horečka se většinou používá pro teplotu vyšší než 38°C. Pro teplotu mezi 37°C a 38°C se užívá lékařský termín subfebrilie, lidově prostě zvaná teplota. Příčiny teploty a horečky mohou být různé a je jich velmi mnoho, nejčastěji je však příčinou horečky nějaká infekce v těle. Projevem horečky je pocení, střídání pocitů horka se zimnicí a třesavkou, halucinace a poruchy vědomí a u malých dětí mohou nastat febrilní křeče. Lékaře vyhledejte, pokud se horečka drží déle jak dva dny na 38°C nebo pokud dosáhla 40°C.
Kašlete?
Ano | odpovědět znovuJste zadýchání, i když nevyvíjíte žádnou tělesnou aktivitu a vykašláváte hnědavý hlen?
Ne | odpovědět znovuSípete nebo vykašláváte šedožlutý hlen?
Ano | odpovědět znovu
Zřejmě máte akutní zánět dýchacích cest (akutní bronchitida). Vezměte si léky proti horečce a nachlazení. Je-li Váš kašel suchý a dráždivý, vezměte si některý léků na tlumení kašle, pokud jste však již začali vykašlávat, vezměte si naopak léky, které vykašlávání podpoří. Zůstaňte doma v teple a v klidu. Pokud Vám do 48 hodin nebude lépe, nebo začnete mít obtíže s dýcháním, Vyhledejte praktického lékaře .