Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Bolest zubů je jedním z nejnepříjemnějších zážitků, který často člověku nedovolí spát, soustředit se na práci ani se učit. Ačkoliv zuby vypadají tvrdě a nezničitelně, jsou velice náchylné k poškození látkami z potravy. Trpí hlavně hlavně kvůli cukrům, které se v dutině ústní mění v kyseliny a naleptávají zubní sklovinu, která zub chrání. Tím vzniká zubní kaz, který se může šířit směrem do hloubky zubu. Pokud se dostane až k nervu, začne zub velice nepříjemně bolet a je nezbytné vyhledat lékaře.
Máte některý z následujících příznaků: horečku, pocit viklavého zubu, neustálou silnou bolest?
Ne | odpovědět znovuJe zub hodně citlivý na horko, chlad, bolest je pulzující a dostavuje se v záchvatech?
Ne | odpovědět znovuByl(a) jste v poslední době u zubaře a dělal vám výplň zubu?
Ne | odpovědět znovuRozbolí se zub na pár sekund, když jíte něco studeného (například zmrzlinu) nebo sladkého (čokoládu)?
Ne | odpovědět znovuBolí zub pouze při žvýkání nebo kousání?
Ne | odpovědět znovu
Můžete mít začínající zubní kaz. Nabouráním zubní skloviny vlivem kyselin tvořících se v dutině ústní dochází k dráždění zubu a vzniku bolesti. Pokud není zub ošetřen zubním lékařem, kaz se prohlubuje a může dojít až k infekci dřeňové dutiny (pulpitis). Vyhledejte zubního lékaře. Lékař postižené místo ošetří a vyplní plombou.