Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
Problémy s močením bývají poměrně časté. U žen jsou to typicky pocity bolesti a řezání při infekci močových cest. Ta je u žen velice frekventovaná, neboť jejich močová trubice je velmi krátká a bakterie se přes ni poměrně snadno dostávají do močového měchýře, kde se usadí. U mužů, a to hlavně starších, bývá nejčastějším problémem začít močit. Problém je dán tzv. benigní hyperplazií prostaty, tedy nenádorovým zvětšením žlázy, které utlačuje a zužuje močovou trubici, takže průtok moči je výrazně ztížen. Dalším běžným problémem je velice časté močení u cukrovky. Léky účinkující na různé problémy s močovým ústrojím si můžete vybrat v Lékárně.
Komerční sdělení
Náš tip: Inkontinenční pomůcky značky TENA nabízejí bezpečnou a pohodlnou ochranu při samovolném úniku moči. Jsou diskrétní, anatomicky tvarované, mají unikátní systém pohlcování zápachu.
- Objednat vzorek zdarma
- Pro ženy, muže i děti
- Úhrada zdravotními pojišťovnami
- Bezplatná TENA infolinka 800 770 700 (po - pá: 9-13 hod.)
Provází močení bolest?
Ne | odpovědět znovuMočíte velké množství moči?
Ano | odpovědět znovuPozorujete u sebe některý z následujících symptomů: velkou celodenní žízeň, vysokou frekvenci močení, únavu, vynechávání menstruace u žen, nevysvětlitelný hmotnostní úbytek?
Ano | odpovědět znovu
Vyhledejte praktického lékaře . Podle příznaků by se mohlo jednat o cukrovku (diabetes mellitus). Problémem je nedostatečná tvorba nebo nedostatečná účinnost hormonu inzulínu, který je zodpovědný za metabolismus cukrů a mnoha dalších látek. Zajděte k lékaři, lékař ze vzorku moče a krevního náběru zjistí, zda se opravdu o cukrovku jedná.
U mírných forem cukrovky mnohdy stačí úprava životosprávy, redukce hmotnosti, pravidelné jídlo 5-6 krát denně v menších dávkách, vyloučení určitých potravin obsahujících cukr z jídelníčku a pravidelná fyzická aktivita. U těžších forem cukrovky lékař nasadí antidiabetické léky, pokud ani ty nestačí, bude třeba začít si pravidelně píchat injekce inzulínu. Diabetes mellitus je nebezpečný v těhotenství, a to pro matku i dítě, proto je nezbytné gynekologa-porodníka o chorobě informovat.