Inzerce https://www.lekarna.cz/posileni-imunity/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=posileni-imunity

Jestli se chcete v létě vyhnout průjmu, kroťte se v pití ledových nápojů

Jídlo u stánku na koupališti, svačina uchovávaná celý den v rozpáleném autě, strava na dovolené, ale i přílišné množství přechlazených sladkých nápojů. To jsou nejčastější důvody, proč v létě míváme častěji průjem. Jak mu předcházet a jak ho rychle vyléčit, to vám poradí MUDr. Marek Beneš, gastroenterolog z IKEM Praha. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Shirashi
1x

Dobrý den, já jsem vlastně za neinfekční průjem vděčný, neustálá a dlouhodobá zácpa je mým společníkem. Ale Zaječická Hořká vše vyřešila, průjem každý den a jsem nadmíru spokojen.

Janča

Táži se ,zda Vaše naivní představa o otylosti vyplývá z dojmu hořejšího článku.? Samotná podstata otylosti je z e zastaralé nevyhovující vodárenské technologie ,které celostátně neřeší nové chemické látky z léků a běžné spotřební kosmetice,drogeriích a mycích látkách.Samotné zastaralé vodárenské technologie na ně opravdu opravdu nestačí .Z toho vznikající kyselinotvornost pitné vody je pouze PŘIKRÝVÁNA zásaditou flotací.Ve vodárenském řádu se pak nachází nestabilní pitná voda.kterou ani nelze proti rezistentním mikrobům více chlorovat ,protože by se vodovodní řády zvýšenou chlorací rozpadly. Je nezbytné předělat vodárenské technologie k větší chloraci pitné vody a zároveň také k větší stabilizaci pitné vody ABY ve vodovodních řádech i ve vašem hrnci na plotně NEKVASILA. A tenhle druh kvašení v lidech je mikrobiální otylost.

Janča

Ty jo, tak to by mě nenapadlo. Já teda na dovolené se snažím dbát na hygienu obecně, nepiju nikdy vodu z kohoutku, veškeré hygienické věci včetně houbičky na nádobí si vozím nebo kupuji na místě a nikdy si nenechávám dávat led do pití, protože nevím, kde tu vodu vzali. Ale na druhou stranu jsem nedávno někde četla, že na dovolené by si člověk měl správně i zuby vyplachovat vodou z pet lahve. Každopádně nám se v boji proti průjmům asi nejvíc osvědčilo fakt dbát na tu hygienu a brát probiotika. Většinou celé rodině nasazuju biopron forte už tak čtrnáct dní před plánovaným odjezdem, aby ty bakterie stihly začít pracovat, a bereme to celou dovolenou.

milena

Já už jsem se vycvičila, že ani tady v česku, bych si neměla dávat do pití led a třeba takový smažák s tatarkou během léta je pro mě zabiják. Takovou tatarku nebo majonézu si dávám poměrně často k jídlu, ale přes léto jsme prostě naučená, že to nejím. Jinak na dovolené samozřejmě tak bez ledu, jenom balená voda a ovoce i zeleninu pečlivě omývám před konzumací. Osvědčil se mi biopron forte jako prevence, takže ho většinou beru přes celé prázdniny a hlavně před a během dovolené a mám klid.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/zdravotni-pojistovny/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=zdravotni-pojistovny

Anketní otázka

Máte rádi zázvor?

82%
18%
Zatím hlasovalo 95 lidí

Mohlo by vás zajímat

Slaný roztok do konvičky

Dobrý den, jaký slaný roztok se prosím používá do konvičky na výplach nosu? Kupuje se nebo ho můžu vytvořit doma? Děkuji za odpověď

Ustupující dásně: Co je způsobuje a jak jim předcházet?

Zdravé dásně mají většinou růžovou barvu a těsně přiléhají k zubům. Dáseň pokrývá zuby od čelistní kosti až po viditelnou korunku zubu a tvoří ochrannou bariéru, která zabraňuje pronikání zánětlivých bakterií ke kořenům zubů a do čelisti. Zároveň zajišťuje pevné ukotvení zubů. Pokud se však začnou v ústech hromadit bakterie, může to vést k onemocnění dásní a jejich ustupování.

Chronický stres aneb různé lidi stresují různé věci

Dneska snad už nikoho nepřekvapí souvislost mezi stavem psychiky a tělesna, neboli psychosomatika. I proto Světová federace pro duševní zdraví iniciovala v roce 1992 oslavu duševního zdraví, která připadla na 10. října. Cílem bylo a je poukázat na duševní poruchy, které mají negativní vliv na kvalitu života stále větší části populace. Jednou z prokazatelných příčin těchto nemocí je chronický stres. Tedy ten, který probíhá dlouhodobě.

Dluh na zdravotním pojištění. Kdy hrozí? A co dělat?

Zdravotní pojištění musí mít zaplacené všichni. Může se ale stát, že vám přijde upozornění z pojišťovny, že u ní máte dluh. Ten mnohdy vzniká i z nevědomosti – nevíte, že platit máte. Třeba žijete v domnění, že za vás pojistné odvádí stát či zaměstnavatel. Co v takové situaci dělat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce