Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-skladu/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-skladu

Jak probíhá vyprazdňování stolice - defekace?

Defekace je složitý reflex. Prvotním podnětem je náplň posledního oddílu tlustého střeva, konečníku. Dojde-li k určitému vzestupu tlaku v této části střeva, vzniká nervový impulz, který je po přepojení v míše veden zpět k tlustému střevu. Zde dochází ke stimulaci vlastních pohybů (peristaltiky) posledních oddílů tlustého střeva a k uvolnění (relaxaci) vnitřního svěrače konečníku. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivan
2x

To by mne zajímalo, jak se lze defekaci opět naučit.

x
4x

Na stolici chodim zcela nepravidelne a jsem ji schopen zadrzet na urcitou dobu jen kdyz neni blizko WC a opet jen na kratkou - proste WC musim najit. Cele mi to pripada pomalu jak nemozne a nebo je to normalni a jen mam nejakou nemoc ???

jířa

Bez řádného projímadla a ještě kristýru se nemůžu vyprázdnit.Má někdo podobný problém a jak ho řeší???Děkuji předem za odpověd

Yarek

Konečně někdo, se stejným problémem... Jsem nemocen na ALS - postupně mi mizí svalová hmota (princip neznám, nevím), již to dělá 25 kg, podle váhy. Nemoc nelze léčit, neexistuje žádný lék. Takže postupně mi zanikají funkce různých částí těla.Bohužel, došlo už i na břišní partie, ale v nevhodném pořadí - svěrač nepropouští a chybí mi možnost na stolici zatlačit, pomáhá ještě zatím chemie, i když to je slabý pomocník. Asi po týdnu bez stolice jsem začal zjišťovat příčinu. Musel jsem vyčkat až mi svěrač dovolí samovyšetření pohmatem. Zjistil jsem velmi tuhý špunt. Normálně bych ho "rozebral" ručně, ale už mě palce, ukazováky a prostředníky neposlouchají, takže jsem nakonec sestrojil drátěný nástroj, kterím se mi po 3 dnech podařilo svěrač uvolnit. Sice jsem vám neporadil, ale myslím si, že vy máte podstatně lepší možnosti na řešení a na webu jsou i seriozní informace. Mějte se fajn! Yarek

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 208 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest hlavy a zad u dětí: Předejít se jim dá správnou taškou do školy a pohybem

Nástup do školy přináší mnoho změn - dlouhé sezení v lavicích často s ohnutými zády, omezení pohybu, nošení přetížené školní aktovky apod. Vše se pak odráží na stavu zad našich dětí. Co dělá s dětmi dlouhé sezení v lavicích a jak jej kompenzovat?

Jaká vyšetření a preventivní prohlídky má absolvovat dítě?

Všeobecné preventivní prohlídky a vyšetření u dětí jsou důležitou součástí primární péče a obsahem se liší od pravidelných prohlídek pro dospělé. Praktický lékař pro děti a dorost při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj dítěte od narození během celého dětství a dospívání až do doby předání adolescenta do péče všeobecného praktického lékaře. Součástí jsou také vyšetření, která jsou navázaná na konkrétní věk dítěte.

Zpátky do lavic! Jak by měla vypadat ideální svačina?

Ať už doma máte prvňáčka nebo skoro maturanta, myslete na to, že zdravá svačina je pro oba stejně důležitá. Svačina není jen o zahnání hladu, ale o dodání potřebné energie. Vhodně sestavená svačina podporuje nejen fyzické zdraví, ale i lepší paměť, rychlejší myšlení a soustředění.

Bolest hlavy a oční vada

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně syna. Je mu 11 let a poslední měsíc si stěžuje na bolest hlavy. Po preventivní prohlídce byl odeslán na oční. Můj dotaz zní, zda může být bolest hlavy spojena s očima? Tedy pokud má zhoršený zrak, může ho od toho bolet hlava? Moc děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce