Podívejme se ale na druhou funkci kódu čísel E a to funkci informační. Potravinová legislativa ukládá výrobcům také povinnost informovat své spotřebitele, jaké suroviny byly pro ten který výrobek použity...
Třešně obsahují:
- vitamín C – pro imunitní systém a mentální svěžest
- kyselinu listovou – důležitá pro mozek a nervy
- vápník – pro kosti a zuby
- železo – pro krvetvorbu
- jód – při problémech se štítnou žlázou a bolestech páteře
- draslík – pro vylučování vody z těla
Třešně působí regulačně na hladinu kyseliny močové v těle, čímž jsou prevencí proti vzniku dny. Jsou skvělým zdrojem antokyanů, které snižují bolest a otoky způsobené jak tímto onemocněním, tak při artritidě.
Toto ovoce je ideální zejména pro děti, neboť minerální látky v nich obsažené podporují stavbu kostí a zubů.
Díky obsahu vitamínu C, posilují obranný systém organismu a mají výrazné protizánětlivé účinky.
Třešně mají i překvapivě vysoké množství jódu, který se podílí na správné funci štítné žlázy. Dá se říct, že se jedná o jeden z nejbohatších vnitrozemských zdrojů.
Podle posledních průzkumů mají třešně velký vliv na léčení cukrovky, protože podporují produkci inzulínu, který snižuje obsah cukru v krvi.
Ve třešních obsažené antokyany jsou svojí povahou antioxidanty, které chrání cévy a srdce před poškozením, ale také buňky lidského těla před rakovinným bujením.
Jsou vhodným nízkokalorickým jídlem doporučovaným při hubnutí, pomáhají čistit krev, játra a ledviny a jejich konzumace podporuje vyměšování trávicích šťáv a moči.
Třešně rovněž přispívají ke zdravé pokožce – obsahují přírodní látky, které zmírňují ochabnutí pleti a zneškodňují volné radikály.
Nejchutnější jsou čerstvé, ale doporučuje se, aby jejich konzumace nebyla spojena s pitím vody či jiné tekutiny a po nějaký čas se s pitím počkalo. Podobně jako ostatní peckovice dochází při jejich kontaktu s vodou k rychlému kvašení, což může vyvolat trávící potíže.
Zdroj: receptnazdravi.cz
Přečtěte si také
Bezlepkové placičky s brokolicí
Špenátové karbanátky pečené v troubě