Sekundární prevencí nazýváme soubor prenatálních vyšetření, jejíž cílem je zjistit, zda se plod vyvíjí správně. Tato informace je důležití jak pro rodiče, tak i pro lékaře, kteří se budou po porodu o dítě starat.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
V posledním trimestru (25. až 36. týden) se doporučuje zdržovat v relativní blízkosti vašeho ošetřujícího lékaře či pracoviště, na kterém plánujete porodit. Vše o těhotenství a jeho rizicích si přečtěte zde.
Konečné rozhodnutí, zda cestovat nebo necestovat by mělo padnout po konzultaci s pojišťovnou, u které sjednáváte pojištění léčebných výloh. Zdaleka ne všechny programy budou krýt náklady spojené s komplikacemi v těhotenství, s porodem a péčí o novorozence! Je třeba počítat i s vyšším pojistným.
Všeobecná doporučení
Před odjezdem je třeba vyřešit všechny zdravotní problémy, které by mohly znamenat potenciální komplikace. Těhotná žena by měla cestovat s doprovodem, bude vyžadovat i větší komfort než v normální situaci.
Pokud to bude možné, používejte bezpečnostní pásy vedené přes oblast pánve (jako v letadle). Ve většině případů nezanechá tlak pásů dítěti následky. Přesto při každém tupém poranění (i zdánlivě nezávažném) vyhledejte lékaře.
Nejběžnějšími problémy těhotných cestovatelek jsou tytéž příznaky, které pociťují i doma: nevolnost, pálení žáhy, poruchy trávení, zácpa, vaginální dyskomfort, křeče v nohou, častější močení a hemeroidy. Vyhledat okamžitou lékařskou pomoc je nutné při krvácení, odchodu částí tkáně, nebo krevních sraženin,bolestí a křečí v břiše, stahů, prasknutí plodových obalů, velkém otoku nohou, bolestech hlavy nebo poruchách zraku.
Přidat nový komentář