Alergie na chlad propuká hlavně na podzim a v zimě, kdy se vlivem chladného počasí zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či mrazivém vzduchu nebo po přechodu z tepla do zimy či naopak. Nejčastěji se jedná o zarudnutí pokožky, kopřivku s úporným svěděním, popraskání kůže nebo otoky těch míst těla, která nejsou dostatečně chráněná oblečením.
je obtížné dávat konkrétní rady tímto způsobem, protože nikdy nemohu znát všechny informace, které má Váš ošetřující endokrinolog. Platí, že bez biopsie (tj. odebrání vzorku tkáně tenkou jehlou, ať už pod sono kontrolou nebo "na slepo" /byla provedena?/), nelze považovat žádný uzel ve štítné žláze, ani cystický (tj. "dutý"), za benigní. Z provedených vyšetření je zřejmé, že lékař uvažoval o hypofyzárním původu nedostatečné činnosti žlázy, tedy o postižení podvěsku mozkového, kdy se nevytváří dostatek stimulačního hormonu TSH. S tím by mohla souviset hypoprolaktinemie, existují postižení hypofyzy, kdy klesá tvorba různých hormonů. Mohou být při tom postiženy i hormony řídící vaječníky (LH, FSH), což se projeví poruchou nebo i ztrátou menstruace.
Vidím tedy dvě jen nepřímo související záležitosti:
- nedostatečnou činnost štítné žlázy ne zcela jasné příčiny
- cystický uzel neznámé povahy v levém laloku štítné žlázy.
Váš lékař by Vám měl vysvětlit mnohem přesněji, proč operaci navrhuje a doložit to výsledky vyšetření. Uváděné zdůvodnění mi nepřipadá přesvědčivé, čímž vůbec nechci tvrdit, že důvod pro operaci není. Je možné, že lékař má obavu o povahu uzlu a nechce Vás strašit. Vy ale máte právo (ze zákona 260/2001 Sb.) na všechny informace o svém zdravotním stavu, pokud je ovšem chcete znát. Pokud si nebude jistá, jak se zachovat, můžete zvážit vyžádání výsledků a konzultaci jiného odborníka-endokrinologa.