Mezi lidmi jsou refrakční vady spíš známé jako oční nebo optické vady.
„Často se zapomíná na to, že strabismus (šilhání) může představovat psychický a často i sociální problém, který pacientům znesnadňuje navazování osobních a pracovních kontaktů,“ říká zkušená specialistka v oboru dětské oftalmologie a šilhání MUDr. Věra Flemrová. Ta také před šesti lety začala jako první v ČR řešit šilhání a dvojité vidění pomocí metody nastavitelných stehů.
Před operací procházejí pacienti podrobným oftalmologickým a ortoptickým vyšetřením včetně simulace pooperačního postavení prizmatickými skly. Na základě vyšetření je možné určit, kdo je k operaci vhodný a u koho je riziko vzniku pooperační diplopie a tím operace nevhodná. Dospělé pacienty je možné úspěšně operovat právě pomocí operační techniky nastavitelných stehů. Cílem operace je dosažení optimálního kosmetického výsledku nebo vyrovnání dvojitého vidění.
„Nastavitelný steh je možné pooperačně povolit nebo utáhnout a tím ovlivnit velikost korigovaného úhlu strabismu. První fáze operace je provedena v celkové anestezii a sval nebo svaly jsou posunuty dle výpočtu a přišity nastavitelným stehem,“ popisuje výhody unikátní metody MUDr. Věra Flemrová.
Přečtěte si také
Dlouhé sezení u počítačových her dělá z dětí agresivní hrbáče
Nenechávejte děti ponocovat - méně porostou, budou víc nemocné a pokazí si známky
Poraďte se s našimi předními odborníky v online poradně.
Napište nám do diskuse nebo na [email protected].
Přidat nový komentář