Dobrý den. Děti mají pátou nemoc, která se projevila vyrážkou v obličeji. Čím ji prosím mazat?
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Při rozhodování, která forma rehabilitace je pro pacienta nejvhodnější, je vždy zohledňován zdravotní stav pacienta spolu se skutečností, zda lze rehabilitaci poskytnout ambulantní formou.
Zdravotní stav pacienta posoudí po operaci jeho ošetřující lékař a na základě toho rozhodne o způsobu rehabilitace. Ambulantní rehabilitace je vhodná pro pacienty, kteří nepotřebují další ošetřovatelskou péči, jsou mobilní (tj. mohou na rehabilitaci dojít nebo použít dopravní prostředek) nebo se u nich nepřidružuje další onemocnění, které by poskytnutí ambulantní péče znemožňovalo. Pokud ambulantně rehabilitaci není možné poskytnout nebo tento způsob léčby neumožňuje zdravotní stav pacienta, pak ji lze realizovat na lůžku zdravotnického zařízení.
Ošetřující lékař rozhodne, resp. doporučí, která forma lůžkové rehabilitace je pro pacienta nejvhodnější, event. zajistí přímé přeložení pacienta na rehabilitační lůžko. V návaznosti na konkrétní zdravotní stav pacienta může lůžková rehabilitace probíhat na rehabilitačním oddělení nemocnice, nebo na lůžku v odborném rehabilitačním ústavu. V případě nezbytnosti rehabilitace v odborném léčebném ústavu stanoví zákon o veřejném zdravotním pojištění ošetřujícímu lékaři při hospitalizaci nebo registrujícímu praktickému lékaři podmínku, a to vystavit pacientovi návrh na léčebně rehabilitační péči. Návrh potvrzuje revizní lékař pojišťovny.
Návrh musí být vystaven také v případě lázeňské léčebně rehabilitační péče a i ten potvrzuje revizní lékař pojišťovny. U tohoto typu péče zákon stanoví ještě další podmínky, které musí být naplněny, aby mohl být lázeňský pobyt hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. V případě stavů po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích je úhrada lázeňského pobytu možná pouze, pokud nebyla předchozí soustavná ambulantní nebo lůžková rehabilitační péče efektivní. Taková situace je ale málo pravděpodobná.