Pokud právě vy jste se v těchto slovech (nebo myšlenkách) poznali, jste těmi pravými, pro koho jsme připravili toto téma. Protože autorka textu není lékařka, nýbrž terapeutka, která se zabývá touto problematikou z psychosociálního hlediska, nebudeme se zde zabývat měřením bazálních teplot, počtem vajíček, transfery… ale spíše tím, co znamenají problémy s početím potomka pro konkrétní páry a jak zvládnout úskalí léčby.
Odborníci pomáhali i v uplynulém týdnu
Minulý týden jsme publikovali další díl seriálu Očima psychologa: Krizový plán při neplodnosti od Dr. Jeronýma Klimeše. Musím ocenit, že Dr. Klimeš si nebere servítky a problémy s neplodností nepřikrašluje. Ve svém dalším příspěvku přináší konkrétní rady a doporučení. Pro ty, kteří článek nečetli, shrnuji to nejdůležitější: neplodný pár by si měl předem určit, kolik času investuje do asistované reprodukce a zda využije jen prostředky hrazené pojišťovnou nebo si další pokusy bude hradit sám. Dr. Klimeš radí, abyste si souběžně s asistovanou reprodukcí prošli vzdělávacími kurzy o náhradní rodinné péči (NRP), které se pořádají v každém krajském městě, a nastudovali si související literaturu. Je totiž dobré vědět, jaké problémy s sebou nese život bez vlastních dětí a život dětí bez rodičů.
Příspěvek doc. Jaroslava Zvěřiny "Sexuální život a problémy s početím" shrnuje problémy v sexuální oblasti, s kterými mohou páry bojovat. Uvádí také na pravou míru mýty, které jsou se sexem a snahami o početí spojeny.
Jaký je váš příběh?
Pro většinu z nás je přivedení miminka na svět a vychování vlastního dítěte jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Někteří mají to štěstí, že mají bez větších problémů dítě, které prospívá a přináší jim radost. Jiní takové štěstí nemají a musí o své děti bojovat více. Ať patříte k té první nebo k druhé skupině, určitě je váš příběh zajímavý, ať má jakýkoli konec. Podělte se s ostatními o vlastní zkušenosti a pomozte jim najít tu správnou cestu! Chcete-li se zapojit a obohatit tím ostatní, napište mi na [email protected].
V projektu uveřejníme
Seriál Očima psychologa bude pokračovat a my se ponoříme hlouběji do problematiky dlouhodobé nechtěné neplodnosti. Můžete se také těšit na články od známé nutriční terapeutky Věry Králové o ideální hmotnosti pro otěhotnění a výživě před a po početí. V následujícím týdnu také uveřejníme nové video, ve kterém Pavlína hodnotí svou dosavadní účast v projektu a mluví o problémech a pocitech, se kterými se právě potýká.
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Přidat nový komentář